Öner Döşer

13 Haziran Haftası

Bu sayfa 14784 kişi tarafından ziyaret edildi.

13 Haziran Haftası SEZONA VEDA

İlkbaharın son günlerindeyiz, yaza kavuşmak üzereyiz. Bitişler ve başlangıçlar iç içe geçmiş durumda. Astroloji Okulumuz da yaza merhaba demek üzere eğitim sezonunu tamamlıyor bu hafta sonunda…

Her yıl olduğu gibi bu yıl da yaz soltistinde düzenlediğimiz Sezona Veda, Yaza Merhaba etkinliğinde hep birlikte olacağız. Bu yıl yaz soltisti Ramazan ayına denk geldiğinden sezona vedamızı 19 Haziran 2016, Pazar günü, 14:00-17:30 saatleri arasında Merkür Otel, Altunizade’de düzenleyeceğimiz seminer ve ardından sertifika/diploma törenlerimiz ile yapıyoruz. 

Onur konuğu olarak aramızda bulunacak Uluslararası Profesyonel Astrologlar Derneği (APAI)başkanı Sayın Sharon Knight, 14:00-17:00 saatleri arasında "Üçlü Yöneticileri ve Yaşam Dönemleri" konulu seminerini sunacak. Bu seminere katılım 125 TL’dir. (Astroloji Okulu öğrencilerine 100TL)

Her seviyede astroloji meraklısının anlayabileceği şekilde tasarlanmışbu seminerin içeriği ve Sharon Knight hakkında detaylı bilgi için tıklayınız;

http://astrolojiokulu.com/HD733_seminer--uclu-yoneticileri-ve-yasam-donemleri.html   

Seminerin ardından Temel Seviye, Orta Seviye, İleri Seviye Astroloji mezunlarımızın sertifika ve diplomalarını, Astro-Psikoloji, Vedik Astroloji, Ezoterik Astroloji, Soru Astrolojisi ve Seçimsel Astroloji öğrencilerimizin ise sertifikalarını takdim edeceğiz. 

Etkili iletişim

İletişim gezegeni Merkür 13 Haziran Pazartesi günü İkizler burcuna geçiyor. Yönettiği burçta iken iletişimin daha etkili ve kolay aktığını söyleyebileceğimiz Merkür’ün bu burçtaki seyahati 30 Haziran’a kadar sürecek. Bu süreç içerisinde eğitim, yayıncılık, tanıtım, pazarlama alanlarında kendimizi daha güçlü ifade etme potansiyelimiz artıyor olacak. Önemli konuşmalar ve toplantılar, sözleşmeler açısından değerlendirebileceğimiz bir dönemdeyiz.

Yenilikler, değişiklikler, sürprizler için uygun zamanlar

Hayatımızda bazı değişiklikler yaratmak, rutin dışına çıkmak, başkalarına sürprizler yapmak ve tüm bunlarda etkili olmak istiyorsak bu hafta için kullanabileceğimiz iki gün var. Güneş-Uranüs arasındaki altmış derecelik açının en etkili olacağı gün olarak Salı kullanılabilir. Ayrıca bu açının Ay tarafından tetikleneceği Çarşamba günü de kullanılabilir.

Evlilik ve ilişkilere yönelik adımlar

İlişkiler gezegeni Venüs, 17 Haziran Cuma günü evlilik, duygusal bağ kurmak gibi temaları da içeren Yengeç burcuna geçiyor. Diğer insanlarla ilişkilerimizde şefkat ve merhamet duygularına vurgu yapan ve ülkemiz astroloji haritasının yükselen burcunu da içeren bu geçiş, birbirimizle ilişkilerimizi ve yardımlaşmayı arttıracaktır muhtemelen.

Yardımlaşma, şefkat ve merhamet

Malum, bizler için önemli bir aydayız, Ramazan ayındayız. Başkalarına yardım eli uzatmak için değerlendirebileceğimiz bir aydayız. Sadece meddi anlamda değil, manevi anlamda da. Venüs’ün Yengeç burcuna geçişi ülkemiz astroloji haritasının bizleri, yani halkı ilgilendiren 1. Evini de tetikleyecek. Gerek ülkemiz, gerekse ailemiz için en iyisini yapmak, birbirimizi desteklemek ve yükseltmek açısından değerlendirebileceğimiz, çok önemi bir zaman dilimindeyiz, farkında olalım! Etrafımızdakilerle empati yapmaya, olaylara başkalarının perspektifinden bakmaya, kırgınlıkları düzeltmeye gayret edelim elimizden geldiğince…

Piyasalarda spekülasyon riski

İkili gezegen döngülerinden uzun dönemli etkisi olan bir tanesini daha deneyimleyeceğimiz bir haftadayız. Satürn-Neptün arasındaki kare açı 18 Haziran Cumartesi sabah kesinleşiyor.

Bu iki gezegen arasındaki stresli açılar iş dünyasında (Satürn) ve genel olarak kurumsal hayatta (Satürn), piyasalarda (Satürn-Jüpiter) spekülasyonlara işaret eder. Bu iki gezegenin uyumsuz açısının etkili olmaya başladığı geçtiğimiz yılın sonlarından itibaren uluslararası piyasalarda spekülatif hareketlenmelerin arttığını gözlemliyoruz. Petrol fiyatlarındaki iniş çıkışlar en dikkat çekici olanı kuşkusuz.

İş dünyasında çözülmeler, bırakışlar, piyasadan çekilmeler de Satürn-Neptün ikili döngülerinde şahit olduğumuz durumlar arasında yer alıyor. Kurumsal hayatta bazı skandallar ya da yanıltıcı hareketler vurgu kazanmaya başlayabiliyor. İşten çıkarmalar görülebiliyor.

Psikolojimizi yükseltmek çok önemli!

Satürn-Neptün uyumsuz açılarında psikolojik açıdan da bazı çözülmelerle, dalgalanmalarla karşılaşıyoruz. Depresyon ve panik atak gibi bazı psikolojik bozukluklar bu ikili döngülerle ilişkili gözüküyor. Bu yüzden motivasyonumuzu yükseltecek şeyler hayatımıza katmamız büyük önem taşıyor. Depresif ve motivasyonu düşük kişiler yerine, hayata asılan, idealleri ve motivasyonu yüksek olan kişilerle vakit geçirmemiz daha doğru olabilir bu dönemde.

Satürn-Neptün uyumsuz açıları günlük hayatın sorumluluk getiren gerçekliklerinden kaçma, hayallerinin peşinden gitme arzusu artıyor. Bu, bazılarımızda gerçekleştirilemeyecek hayaller peşinden gitme şeklinde yansıyabiliyor. Bu bağlamda bazılarımız işini, eşini, düzenini bırakmaya ve özgür kalmaya büyük istek duyuyor ve plansız, programsız bir şekilde yaptığı için de sonuç hayal kırıklığı oluyor. Bu yüzden ayakları yere sağlam basmak, gerçekçi ideallerin peşinden gitmek, gerçekçi ve ayağı yere basan ideallerimiz uğrunda motivasyonumuzu yükseltmek çok önemli!

Haftanın genel değerlendirmesini yaptığım videoyu izlemek için linki tıklayınız

https://youtu.be/knCoSKRBVC4

Haftanın detaylı değerlendirmesi

Pazartesi gününe geçişte henüz Başak burcunda ilerleyen Ay, sabaha karşı Terazi burcuna geçiyor (03:33). Gün genelinde uyumlu, huzurlu, rahat bir enerji akışı var diyebiliriz. İletişim gezegeni Merkür de gece yarısını takiben İkizler burcuna geçiyor. Yönettiği burçta iken iletişimin daha etkili ve kolay aktığını söyleyebileceğimiz Merkür’ün bu burçtaki seyahati 30 Haziran’a kadar sürecek. Bu süreç içerisinde eğitim, yayıncılık, tanıtım, pazarlama alanlarında kendimizi daha güçlü ifade etme potansiyelimiz artıyor olacak. Önemli konuşmalar ve toplantılar, sözleşmeler açısından değerlendirebileceğimiz bir döneme girdik diyebiliriz. Ay ve Merkür arasındaki uyumlu açının etkili olacağı gün boyunca yapacağımız konuşma ve görüşmelerde etkili olabilme şansımız yüksek, değerlendirebiliriz. Venüs-Kiron karesinin etkili olduğu akşam saatlerinde ilişkilerde yaralanma riski artıyor, dikkat! Ruhsallık ve maneviyatla ilişkilendirdiğimiz idealler gezegeni Neptün gece saatlerinde geri harekete başlıyor. Kendi iç dünyamıza yönelme, ideallerimizi gözden geçirme zamanlarına giriyoruz…

Salı günü boyunca Ay Terazi burcunda ilerliyor. Denge, adalet ve huzur istediğimiz bir gündeyiz. Ne kadar adil olursak, o kadar adalet bulacağımızı bilelim. Ay-Satürn altmışlığının etkili olduğu sabah saatlerinde girişeceğimiz işleri sağlam bir temele oturtma şansımız yüksek. Ay-Plüton karesinin etkili olacağı öğle sonrasındaki saatlerde ise bir şeyleri yerli yerine oturtmak için daha fazla mücadele vermemiz gerekebilir. Duygusal anlamda hırpalayıcı bir enerji akışı da var öğle sonrasındaki saatlerde, dikkat! Gece saatlerinde Ay-Uranüs karşıtlığının ani ve beklenmedik durum değişikliklerini tetikleyen enerjisi de devreye giriyor. Öte yandan, hayatımızda bazı değişiklikler yaratmak, rutin dışına çıkmak, başkalarına sürprizler yapmak ve tüm bunlarda etkili olmak istiyorsak Güneş-Uranüs arasındaki altmış derecelik açının en etkili olacağı bugünü kullanabiliriz. Öğle öncesindeki saatler tercih tabii…

Çarşamba gününün büyük çoğunluğunda Ay Terazi burcunda ilerliyor. Sabah erken saatlerde etkili olacak Ay-Güneş üçgeni ve Ay-Venüs üçgeni, gerek özel ilişkiler, gerekse sosyal ilişkiler ve iş ilişkileri açısından değerlendirebileceğimiz bir zaman diliminde olduğumuzu gösteriyor. Önemli ve etkin kişilerle iletişime geçmek, artistik ve sanatsal konularda girişimler yapmak, giyim kuşam ve ev dekorasyonuna yönelik girişimler ve alışverişler, estetik ve güzellikle ilgili girişimler için sabah 10:01’e kadarki zaman dilimini kullanabiliriz. Bu saat itibariyle boşluğa giren Ay, saat 16:18’de Akrep burcuna geçiyor ve duygusal atmosfer değişmeye başlıyor. Derinleşiyoruz. Etrafımızda olan bitene daha fazla duyarlılık göstereceğimiz bir zaman dilimine giriyoruz. Akşam saatlerinden itibaren etkin olan Güneş-Krion karesi, önemli ve etkin pozisyondaki kişiler, otorite figürleri, hayatımızda önem taşıyan erkek figürleriyle ilişkilerde yara alma riskine işaret ediyor, dikkat! Tabii eğer değerlendirebilir ve farkındalığımızı yüksek tutarsak, bu figürlerle ilişkilerimizi şifalandırabilir, düzeltmeler yapabiliriz.

Perşembe günü boyunca Akrep burcunda ilerleyen Ay, ülkemiz, gençlerimiz, çocuklarımız, sporcularımız, sanatçılarımızla ya da aracılık işlevi gören diplomatlarımızla ilgili gelişmelerin vurgu kazanacağını gösteriyor. Borsa ve diğer spekülatif yatırım araçlarında kar elde etme şansı veren bir gündeyiz (Genel olarak tabii). Ay’ın Jüpiter ile uyumlu üçgen açısının etkin olacağı günün ikinci yarısında bu şansımız daha yüksek gözüküyor. Eğitim, yayıncılık, uluslararası işler, hukuk, turizm, bankacılık, yatırımlar, finans gibi alanlarda girişim başlatmak veya daha aktif olmak açısından değerlendirebileceğimiz bir gündeyiz. Sabah saatlerinden itibaren Ay’ın Neptün ve Jüpiter ile uyumlu kontakları olacağından, manevi anlamda kullanabileceğimiz, başkalarına yardım bağlamında hem maddi hem manevi anlamda değerlendirebileceğimiz bir gündeyiz.

Cuma günü boyunca Ay Akrep burcunda ilerliyor. Ülkemiz, gençlerimiz, çocuklarımızla ilgili konularda ya da sportif mekanlar ve sporcular, eğlenceli aktiviteler, sanatçılar ve sanatsal mekanlar, dinlence yerleri ve boş zaman aktiviteleriyle ilgili mekanlar, borsa ve benzer spekülatif konularda agresyon ihtimali yüksek bir gündeyiz. Bu bağlamda özellikle öğle saatleri civarında dikkatli olmak gerekiyor. Bu stresli enerji akşam saatlerine kadar devam ediyor. Sportif aktivitelerde sakatlık veya günlük işlerimizde aceleciliğin de getireceği sakarlık riskimiz fazla, farkında olalım! Bu açının kesinleşeceği 16:53’ten sonra Ay boşluğa giriyor ve günün geri kalanında açısız devam ediyor ilerlemesine. Ay-Kiron üçgeninin etkin olduğu akşam ve sonrasındaki zamanlar manevi anlamda şifalandırıcı özellik taşıyor. İlişkiler gezegeni Venüs, gece saatlerinde (22.38) evlilik, duygusal bağ kurmak gibi temaları da içeren Yengeç burcuna geçiyor. Diğer insanlarla ilişkilerimizde şefkat ve merhamet duygularına vurgu yapan ve ülkemiz astroloji haritasının yükselen burcunu da içeren bu geçiş, birbirimizle ilişkilerimizi ve yardımlaşmayı arttıracaktır muhtemelen.

Cumartesi gününe geçişte henüz Akrep burcunda ilerleyen Ay, saat 04:34’te Yay burcuna geçiyor. İyimserlik ve gelecekten umudun artacağı, ama abartılara ve aşırılıklara da eğilim gösterebileceğimiz bir gündeyiz. Bu bağlamda, özellikle Ay-Merkür karşıtlığının etkili olacağı akşam ve sonrasındaki saatlerde sözlerimize dikkat etmemiz yerinde olur. Haddimizi ya da boyumuzu aşan konuşmalar yapabilir, fazla idealist ve hayalci kararlar alabiliriz. Beklenmedik fikir ve yön değişiklikleri riski de taşıyan saatlerdeyiz. Ama iletişim içerisinde olmak, fikir alışverişlerinde bulunmak açısından değerlendirebiliriz. Gün boyunca etkin olan Satürn-Neptün karesi, motivasyonumuzu yüksek tutmamız ve psikolojimizi aşağı çeken kişilerden uzak durmamız gerektiği yönünde uyarıyor adeta! Satürn-Neptün karesinin etkileri üzerine değerlendirmelerim için yazımın giriş kısmına dönebilirsiniz.

Pazar günü boyunca Ay Yay burcunda ilerliyor. Hayata bakışımızı genişletecek kişilerle ve durumlarla karşılaşmaya açık bir gündeyiz. Ay’ın Satürn-Neptün-Jüpiter arasındaki stresli T-kare açı kalıbını tetikleyeceği sabah saatlerinde gerek özel, gerekse sosyal ilişkilerimizde zorlanabiliriz. Harcamalar konusunda da abartılardan uzak kalmamız gereken bir gündeyiz. Sabahın ilerleyen saatlerinden itibaren bu gergin etkiler uzaklaşıyor, yerini iyimserliğe ve gelecekten umuda bırakıyor. Bu güzel günde Astroloji Okulu ailesi olarak bizler de öğrencilerimiz ve astroloji severlerle birlikte Mercure Otel Altunizade’de buluşuyoruz. Deneyimli astroloji öğretmeni Sharon Knight’in bizlerle buluşacağı Üçlü Yöneticileri ve Yaşam Dönemleri seminerinin ardından, çeşitli seviyelerde eğitim almış ve sınavlarını başarıyla tamamlamış öğrencilerimize sertifika ve diplomalarını takdim edeceğiz. Arzu eden astroloji severleri bizlerle birlikte olmaya davet ediyoruz. Seminer ve etkinlik hakkında bilgi için bize 0532 284 89 79 numaralı telefondan ulaşabilirsiniz.

Sevgi, ışık ve umutla!

Öner Döşer, AMA, MAPAI

10 Haziran 2016, Cuma

AstroArt Astroloji Okulu, Caddebostan

10.06.2016

Designed by Ongunsoft