Öner Döşer

13 Haziran Haftası

Bu sayfa 5471 kişi tarafından ziyaret edildi.

Bu dönemde çok aktif ve dışa dönük olmak yerine, içe çekilmek, kendi dinamiklerini gözden geçirmek daha isabetli olabilir. Ruhsal gelişim kendi iç kaynağımızdan gelir. Böyle önemli ay tutulması dönemlerinde, iç sesimizi takip etmemiz sayesinde, kendi hakkımızda daha fazla bilgi edinebilir, daha isabetli kararlar alabiliriz. Özellikle de tutulma Yay burcu gibi kendi iç bilgeliğine yönelmeyi ifade eden bir burçta olunca! Konu ile ilgili detaylı bilgi için Yay Burcunda Ay tutulması yazımı okuyabilirsiniz. http://www.thewisemag.com/articles/the-wise-astrology/item/32-total-lunar-eclipse-in-sagittarius-on-june-15-2011 Perşembe günü Merkür Yengeç burcuna geçiş yapıyor. Kararlarımıza duygularımızın yön vereceği, başkalarının duygularına daha empatik olarak yaklaşma ihtiyacı hissedeceğimiz bir sürece giriyoruz. Öte yandan, Merkür’ün Uranüs ve Plüton ile gergin açılarının etkinleşeceği hafta sonunda fikirlerimizi başkalarına kabul ettirmekte zorlanabiliriz. Gereksiz tartışmalardan, stres ve gerginlik yaratacak ortamlardan uzak kalmakta fayda var.

 

Satürn Pazartesi gününden itibaren geri hareketini tamamlayıp durağanlaşmaya başlıyor. Salı gününden itibaren kalıcı ve somut sonuçlar almak istediğimiz konulardan adımlar atabilir, yapılandırıcı ve organizasyonel işlere girişim yapabiliriz.

 

Haftanın günlere göre değerlendirmesine gelince…

 

Pazartesi günü boyunca Akrep burcunda ilerleyecek olan Ay mücadele arzumuzun ve hırsımızın, sezgilerimizin öne çıkacağı bir günde olduğumuzu gösteriyor. Duygularımızda gereğinden fazla derine gitmemizden dolayı kendimizi gereksiz yere yıpratmamaya özen göstermeliyiz. Akrep burcu gizem ve sırların deşifre edilmesini temsil eder. Daha önce gizli veya üstü örtük kalmış konuların açığa çıkacağı bir günde olabiliriz. Öğle civarındaki saatlerden itibaren mücadeleli ve çekişmeli durumlarla karşılaşabiliriz. Önemli ve etkin kişilerle görüşmeler yapmak, büyük riskler almak pek de iyi fikir olmayabilir. Gün boyunca etkin olacak Venüs-Uranüs arasındaki uyumlu açı, özel ilişkilerimizde heyecan ve hareket arzumuzun öne çıkacağını, hoş sürprizlere açık olacağımızı gösteriyor. Sanatsal yaratıcılığımız da gün boyunca maksimumda olacak. Ay 20:43’te boşluğa giriyor ve gece boyunca boşlukta ilerliyor. Bu saatten sonra girişeceğimiz işlerden kalıcı ve somut sonuçlar almakta zorlanabiliriz.

 

Salı günü genelinde Ay Yay burcunda hareket ediyor. İyimserlik ve geleceğe umutla bakma enerjisinin hakim olacağı bir gündeyiz. Sabah saatlerinde etkin olacak Ay-Neptün karesi, duygularımızı ifade etmekte zorlanabileceğimizi, kendimizi biraz depresif ve kararsız hissedebileceğimizi gösteriyor. Yön bulmakta ve doğruyu tespit etmekte zorlanabiliriz. Öğle saatlerinde Ay-Uranüs altmışlığının heyecan ve iyimserlik getiren, olayları hızlandıran ve yaratıcılığı arttıran olumlu etkileri devreye giriyor. Öğle sonrasında ve akşamüzerine doğru saatlerde devreye girecek Ay-Venüs karşıtlığı, özel ilişkilerimizde küçük gerginliklere işaret ediyor. Yeme içme konusunda da dikkatli olmamızda fayda var. Bu etkiler öğle saatlerinde de henüz geçerliliğini koruyor. Öğle sonrasındaki saatlerde yapacağımız girişimlerden somut ve kalıcı sonuçlar elde etmem şansımız yüksek. Önemli girişimleri öğle sonrasına ve akşamüzeri saatlere alabiliriz. Yaşça olgun kişilerle temaslarımızdan olumlu geri dönüşler alma olasılığımız oldukça fazla. İnşa işlerine, organizasyon ve yapılandırmaya yönelik işlere girişmek için uygun saatlerdeyiz.

 

Çarşamba günü boyunca Yay burcunda ilerleyecek olan Ay geniş çaplı global olayların medyada daha fazla yer alacağını gösteriyor. Yay burcunda Ay tutulmasının gergin etkilerini gün boyunca üzerimizde hissedeceğiz. Öğle sonrasındaki saatler güç ve otorite çekişmelerine, karşı cinsle ilişkilerde zorlanmalara işaret edebilir. Öte yandan, Ay tutulmaları birer dolunaydır ve olayların göründüğü zamanlardır. Daha evvelce giriştiğimiz, ama şimdide dek belirsiz kalmış olayların sonuçlarının ortaya çıkacağı zamanlardayız. Yaratıcılık kapasitesinin ve enerjinin yüksek olduğu bu günde, önemli projeler de ortaya çıkabilir. Yay burcundaki bu önemli ay tutulması hakkında detaylı bilgi için aşağıdaki linki ziyaret edebilirsiniz.

http://www.thewisemag.com/articles/the-wise-astrology/item/32-total-lunar-eclipse-in-sagittarius-on-june-15-2011

 

Perşembe gününün ilk saatlerinde Ay Yay burcunda hareket ediyor. Sabahın erken saatlerinde Ay-Merkür karşıtlığının etkileri devreye giriyor. Sözlerimize çok dikkat etmemizde, gergin konuşmalardan ve fikir tartışmalarından uzak kalmamızda fayda var. Fikirlerimizi kolay kabul ettiremeyebiliriz. Sabah 08:59’da Oğlak burcuna geçiş yapacak olan Ay, gün boyunca bu burçta hareket ediyor. Başarı elde etmemizin yolu üzerinde çalıştığımız konuya iyi odaklanmaktan ve ciddiyetle eğilmekten geçecek. Her ne kadar düzen ve sağlamlık arayışında olsak da, Ay’ın açılarının ağırlıkta gergin açılar olması, arzu ettiğimiz sonuçlara ulaşmamızda ani ve beklenmedik engellerle karşılaşabileceğimiz gösteriyor. Özellikle de Ay-Uranüs arasındaki dik açının etkisinin belirginleşeceği sabah saatlerinde girişeceğimiz veya daha önce girişmiş olduğumuz işlerle ilgili beklenmedik ve şaşırtıcı gelişmeler yaşayabiliriz. Ay-Plüton kavuşumunun etkinleşeceği öğle saatleri civarında daha fazla mücadele etmemiz gerekebilir. Üzerinde yoğunlaştığımız işlerde yeniden yapılandırıcı ve değiştirici etkilerle karşılaşabiliriz. Bu saatler civarında şartları fazla zorlamamamızda, risk almamamızda fayda var.

 

Cuma günü boyunca Ay Oğlak burcunda hareket ediyor. Bugün girişeceğimiz işlerde başarı elde etmemiz için gerçekçi, tedbirli ve çalışkan olmamız gerekiyor. Ayağını yere basan, pratik ve somut sonuçlar elde edebileceğimiz işlere yönelmemizde fayda var. Sorumluluklarımızın duygularımıza baskın geleceği bir gündeyiz. Sabahın erken saatlerinde Ay’ın Satürn ile dik açısı etkinleşiyor. Engellenmeler ve gecikmelerle uğraşmamız gerekebilir. Şartları kontrol etmemiz her zamankine nazaran daha zor olacak gibi gözüküyor. Depresif duygu hallerine takılmamak adına sevgi alışverişlerine daha fazla yoğunlaşmamızda fayda var. Merkür Yengeç burcuna geçiş yapıyor. Önümüzdeki yakın süreçte alacağımız kararlarımıza daha ziyade duygularımız yön verecek. Merkür-Neptün arasındaki uyumlu açı sayesinde karşımızdaki kişilerle empati kurmamız daha kolay olacak.

 

Cumartesi gününün büyük çoğunluğunda Ay Oğlak burcunda ilerliyor. Sabah saatlerinden itibaren Ay-Mars arasındaki uyumlu açının enerjimizi yükselten etkilerini hissetmeye başlayacağız. Güne başlarken kendimizi daha aktif ve dinç hissedeceğiz. Cesaret ve efor gerektiren işlere girişmek için sabah saatlerini kullanabiliriz. Saat 11:08’de boşluğa girecek olan Ay, 14:48’de Kova burcuna geçiş yapıncaya kadar somut sonuç ve kalıcılık beklediğimiz işlere girişim yapmamakta fayda var. Öğle sonrasındaki saatler sosyal ilişkiler, fikir ve bilgi alışverişleri açısından ve yeni şeyler öğrenmek için isabetli gözüküyor. Merkür-Jüpiter arasındaki uyumlu açının olumlu etkileri sayesinde kendimizi daha iyi ifade edebileceğiz. Bu ikilinin uyumlu açıları, eğitim ve yayıncılık, uluslar arası işler, iletişimsel konular, bilgisayarlar ve internetle ilgili konularda, hukuki ve ilahi konularda hızlı ilerlemeler kaydetmemize yardımcıdır. Venüs-Satürn arasındaki uyumlu açı sayesinde, ilişkilerimizi dengeleyebileceğiz. Günün ikinci yarısı oldukça aktif geçeceğe benzer. Akşam saatlerine doğru etkinleşecek Ay-Jüpiter arasındaki dik açı, duygularımızı abartılı bir şekilde ortaya koyma riskine işaret ederken, yiyip içme konusunda da abartıp rahatsızlık hissedebileceğimizi gösteriyor. Öğle sonrasındaki saatlerde etkinleşecek Ay-Uranüs arasındaki uyumlu açı, yaratıcılığı arttıran ve yeni fikirlere açıklaştıran etkileri gösteriyor. Aynı saatlerde aktif olan Merkür-Uranüs arasındaki dik açı da benzeri özellikle taşıyor ve yaratıcı fikir ve görüşlerimiz sayesinde hızlı ilerleyebileceğimizi gösterirken, ani ve beklenmedik fikir değişikliklerinin, fikirsel çatışmalarının da öne çıkacağını gösteriyor. Hızlı verilmiş kararlar veya cevaplar yüzünden zorlanmalar yaşayabiliriz. Duygusal anlamda kendimizi daha hevesli ve heyecanlı hissedeceğimiz, değişik şeyler yapmaktan ve heyecanlar yaşamaktan hoşlanacağımız akşam saatlerinin ardından

 

Pazar günü boyunca Kova burcunda hareket edecek olan Ay, orijinal ve farklı fikirlerimiz sayesinde başarı elde edebileceğimiz bir günde olacağımızı gösteriyor. Hümanistik ve bilimsel temalar, öğrenme ve kişisel gelişimle ilgili temalar önem kazanacak. Özgürlük hissimizin ve yeni şeyler öğrenme arzumuzun artacağı bir gündeyiz. Değişik leylerle uğraşmak, bizi biraz rutin dışına çekebilecek konulara yönelmemiz iyi fikir olabilir. Sabah saatlerinde etkinleşecek Ay-Venüs arasındaki uyumlu açı sayesinde özel ve sosyal ilişkilerimizde daha olumlu sonuçlar alabilir, uzaklaşmakta olsa da henüz etkin olan Ay-Satürn uyumlu açısı sayesinde ilişkilerimizde somut adımlar atabiliriz. Evlilik, söz, nişan gibi konularda adımlar atmak için çok güzel bir gündeyiz. Öte yandan, Merkür-Plüton arasındaki karşıt açının gergin etkisiyle, fikir ve görüşlerimizi başkaları üzerinde farkında olmadan baskı oluşturabiliriz. Merkür sinirleri yönetir ve gergin açılarını hissedeceğimiz hafta sonunda kendimizi sinirsel anlamda gergin ve baskılanmış da hissedebiliriz. Bu yüzden sözlerimize çok dikkat etmemiz, başkaları üzerinde baskı kurmaktan, manipülasyon yaratmaktan kaçınmamız gereken bir gündeyiz.

 

Weekly Astrological Outlook (13-20 June) 

 

 

Haftaya Astrolojik Bakış yazılarım bu haftadan itibaren The Wise dergisinin Articles bölümünde İngilizce olarak yayınlanacak. Amerika merkez olmak üzere saat farkını dikkate alarak hazırladığım yazıyı bu bölgede yaşayan okurlar daha güncel takip edebilecekler. Yazıya aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz.

http://www.thewisemag.com/articles/the-wise-astrology/item/33-weekly-astrological-outlook-13-20-june

Sağlıklı, mutlu ve başarılı bir hafta dileğiyle…

 

Haftanın burçlara göre değerlendirmeleri için aşağıdaki linki ziyaret edebilirsiniz…

http://www.uzmantv.com/kategori/astroloji/haftalik-yorum

Öner DÖŞER

12 Haziran 2011, Pazar

ASTROLOJİ OKULU

 

 

Güneş-merkezli Bakış

 

Güneş-merkezli bakışla önemli gezegen dizilimlerinin oluşacağı bir haftadayız. Pek çok araştırmacıya ve özellikle de gezegen dizilimlerinin güneş ve yer manyetik alanı üzerindeki etkilerini inceleyerek bu konuda öncülük etmiş bilim insanı John Nelson’a göre, güneş-merkezli bakışla çok sayıda gezegenin 0-90-180 derecelik dizilimlerde olması, güneş aktivitelerinde artışa ve-veya yer manyetik alanında türbülanslara işaret ediyor.

 

Jeomanyetik fırtına olarak da tanımlanan etkin manyetik türbülans civarındaki tarihlerde, insan ilişkilerinde huzursuzluklar, sosyal ve kültürel çalkantılar, iletişimde ve haberleşmede, radyo yayınlarda aksamalar, etkin doğal afetlerde artış olduğu biliniyor. Geçtiğimiz hafta 7 Haziran 2011 tarihinde güneşteki etkin patlama gününde Şili'de Puyehue yanardağının faaliyete geçmesi buna bir örnek oluşturuyor.

 

Bu hafta da Dünya-Güneş-Merkür hizalanmasının oluşacağı 13 Haziran 2011 tarihi, Ay tutulmasının gerçekleşeceği ve Ay’ın da tam maksimum güney deklinasyonunda olacağı 15 Haziran 2011 tarihi özellikle dikkat çekiyor. Merkür’ün Plüton, Satürn ve Jüpiter ile karşıt ve dik açılarının kesinleşeceği 15 Haziran, 16 Haziran ve 18 Haziran 2011 tarihleri de yine dikkat çekici ve çok önemli tarihler. Bu tarihler civarındaki günlerde olumsuz meteorolojik koşullar ve etkin doğal afetler görülebilir. Özellikle de volkan aktiviteleri veya depremler. Bu bağlamda Yeni Zellanda, İzlanda en dikkat çeken bölgeler…

 

Dolunayın, Dünya’nın manyetik alanında ek bir dengesizliğe neden olduğu bilinmektedir. Bu yüzden dolunay civarındaki günlerde yapılacak kolektif meditasyon ve olumlu düşünceler, gergin enerjinin azaltılmasına, bu yoğun enerjinin yaratıcılığa yönlendirilmesine yardımcı olabilir. 15 Haziran 2011 tarihinde gerçekleşecek dolunay ay tutulmasından iki gün öncesinden itibaren meditasyon ve benzeri çalışmalara, kolektif için olumlu düşünce ve dualara yönelmekte fayda var.

 

Geçtiğimiz Haftadan Önemli Olaylar

 

Önemli Güneş Patlaması 7 Haziran 2011

 

http://www.youtube.com/watch?v=hpQmS3adLgI

 

Şili'de Puyehue yanardağının faaliyete geçti 7 Haziran 2011

 

http://www.haberturk.com/dunya/haber/637349-dehset-saciyor-galeri

 

Türkiye'den 20 kilometre uzakta 'büyük katliam' korkusu

 

http://www.bbc.co.uk/turkce/haberler/2011/06/110607_syria.shtml

 

İran Kızıldenize savaş gemileri gönderdi

 

http://dunya.milliyet.com.tr/iran-kizildenize-savas-gemileri-gonderdi/dunya/dunyadetay/07.06.2011/1399557/default.htm

 

NASA'dan uyarı: Saat 21.00'e dikkat! 9 Haziran 2011

 

http://dunya.milliyet.com.tr/nasa-dan-uyari-saat-21-00-e-dikkat-/dunya/dunyadetay/08.06.2011/1400021/default.htm

 

Gates'ten Türkiye'ye Libya tepkisi 9 Haziran 2011

                               

http://dunya.milliyet.com.tr/gates-ten-turkiye-ye-libya-tepkisi/dunya/dunyadetay/09.06.2011/1400452/default.htm

 

Adrian Kasırgası Güçleniyor 10 Haziran 2011

 

http://www.haberturk.com/dunya/haber/638527-adrian-kasirgasi-gucleniyor

 

Petrolde sıkıntı uyarısı! 11 Haziran 2011

 

http://ekonomi.haberturk.com/makro-ekonomi/haber/638830-petrolde-sikinti-uyarisi

 

 

 

 

 

Haftaya Astrolojik Bakış yazılarım bu haftadan itibaren The Wise dergisinin articles bölümünde İngilizce olarak yayınlanacak. Buradaki yorumlar ABD civarında yaşayan okurların takip edebileceği şekilde saat farkı göz önüne alınarak hazırlanmıştır. Bu haftanın yazısını aşağıdaki linkten okuyabilirsiniz.

http://www.thewisemag.com/articles/the-wise-astrology/item/33-weekly-astrological-outlook-13-20-june

11.06.2011

Designed by Ongunsoft