Öner Döşer

13 Mayıs Haftası

Bu sayfa 7465 kişi tarafından ziyaret edildi.

13 MAYIS HAFTASINA ASTROLOJİK BAKIŞ

Hafta başındaki günlerde etkin olacak Venüs-Neptün karesi, ikili ilişkilerde aldanma ve yanılma riskine; belirsizlik, kararsızlık ve kafa karışıklığı yaratabilecek durumlara dikkat çekerken, artistik ve sanatsal konularda yaratıcılığın tetikleneceğini işaret ediyor.

Çarşamba gecesi Merkür İkizler burcuna geçiyor. Fikir ve görüşlerimizi daha akışkan ve mantıklı biçimde ifade edebilme vasfımız güçleniyor. Düşündüklerimizi yazıya dökebilir, onları kalıcı hale getirebiliriz. Sosyal medyayı daha etkin kullanabiliriz. 31 Mayıs’a kadar Merkür İkizler burcundaki yolculuğuna devam edecek.

Ama Cumartesi günü kesinleşecek Merkür-Neptün karesinden önceki ve sonraki bir iki günlük süreçte, fikirlerimizi ifade ederken zorlanabilir, istemeden yanlış bilgilendirebilir veya bilgilendirilebilir, yanlış kararlar alabiliriz. Cuma gününden itibaren asparagas haberlere, yanıltıcı bilgilere daha fazla rastlayabiliriz. Öte yandan, ruhsal konular üzerinde düşünmeye ve vizyonlara açık olacağımız bu süreçte, fikirsel yaratıcılığımız ve hayal gücümüz tetiklenecek.  

Yine Cumartesi günü kesinleşecek ve günün ikinci yarısında daha aktif olacak Venüs-Uranüs altmışlığı özel ilişkilerimizde heyecanlı, renkli, sürpriz ve hızlı gelişmelere açık olacağımızı gösteriyor.

Haftanın günlere göre genel değerlendirmelerine gelince…

Pazartesi gününe başlarken Ay henüz İkizler burcunda ve boşlukta ilerliyor. Öğle öncesinde girişeceğimiz işlerden somut ve kalıcı sonuçlar elde edemeyebiliriz. 12:56’da Ay Yengeç burcuna geçiyor. Duygusal, ailevi ve milli temalar vurgu kazanmaya başlıyor. Öğle sonrasındaki saatlerde duygularımızı daha iyi ifade edebiliriz. Ay-Neptün üçgeninin etkin olacağı akşam saatlerinden itibaren duygusal ve romantik etkiler yoğunlaşıyor. Bu olumlu bir gösterge, ama gün boyunca etkin olacak Venüs-Neptün karesi işin içinde olunca haliyle ikili ilişkilerde karmaşa, kararsızlık, belirsizlik, yanılgı, hayal kırıklığı gibi etkiler devrede de olacak demektir. Bu yüzden ilişkimizle ilgili net kararlar almak istiyorsak, bu akşamı tercih etmeyebiliriz.

Salı günü boyunca Ay Yengeç burcunda ilerliyor. Duygusal ve sahiplenici davranmaya eğilim gösterebileceğimiz bir gündeyiz. Sabah erken saatlerde henüz etkin olacak Ay-Satürn üçgeni, duygularımızı dengeleyebileceğimizi gösteriyor. Ama sabahın ilerleyen saatleri ve özellikle de öğleye doğru saatlerde Ay-Uranüs karesi ve Ay-Plüton karşıtlığının iyice etkinleşmesiyle birlikte istikrarsızlık, dengesizlik, yön değişiklikleri, güç çekişmeleri yaratabilecek gergin etkiler devreye giriyor. Öğle sonrasında giderek azalacak bu dengesiz etkiler, akşam saatlerinden itibaren ortadan kalkmaya, yerine dengeli bir atmosfere bırakmaya başlıyor.

Çarşamba günü boyunca Ay Yengeç burcunda ilerliyor. Duygusal açıdan destek bulabileceğimiz, duygularımızı etkin bir biçimde ifade edebileceğimiz bir gündeyiz. Sabah erken saatlerde henüz Ay-Mars altmışlığının güç birliği ve destekleşmeye ortam sağlayan güçlü etkileri devrede olacak. Ay-Güneş altmışlığının etkilerini göstermeye başlayacağı öğle saatlerine doğru girişeceğimiz işlerde başarı sağlama şansımız artıyor. İş ve sosyal aktiviteler ve özel ilişkiler açısından yapacağımız her türlü girişim için Ay’ın boşluğa gireceği 15:13 öncesindeki saatleri kullanabiliriz. Bu saatten sonra girişeceğimiz işlerden kalıcı ve somut sonuçlar beklemiyorsak, işlerimizin normal akışı içerisinde kalıyorsak zaten Ay’ın boşlukta olması bir sorun değil. Ay boşlukta olsa da, Ay-Güneş altmışlığının olumlu ve iyimser etkileri günün geri kalanında da devam ediyor. Gece saatlerinde Merkür İkizler burcuna geçiyor. Fikir ve görüşlerimizi daha akışkan ve mantıklı biçimde ifade edebilme vasfımız güçleniyor. Düşündüklerimizi yazıya dökebilir, onları kalıcı hale getirebiliriz. Sosyal medyayı daha etkin kullanabiliriz. 31 Mayıs’a kadar Merkür İkizler burcundaki yolculuğuna devam edecek.

Perşembe gününe geçişten bir müddet sonra, saat 01:37’de Ay Aslan burcuna geçiyor. Kendine güven, güçlü ifade, dürüstlük ve iyi yönetme sayesinde başarı elde edebileceğimiz bir gündeyiz. Sabah erken saatlerde henüz Ay-Merkür altmışlığının iletişim becerilerimizi destekleyen etkileri devrede olacak. Toplantılar, yazışmalar, anlaşmalar açısından kullanabiliriz. Ay-Satürn karesinin gergin etkilerinin devrede olacağı öğle sonrasındaki saatlerde kendine güvensizlik, endişe, korku gibi faktörler yüzünden rahat ilerleyemeyebiliriz. Engellenebilir, geciktirilebiliriz. Bu yüzden önemli iş ve girişimleri akşam saatlerinde etkinleşecek Ay-Venüs altmışlığı civarına almak isabetli olur. Hem sempati ve duygusal alışverişler, ilişkilerde uyum, artistik ve sanatsal girişimlerde başarı, eğlenceli aktivitelerde keyifli etkiler taşıyan bu saatleri iyi değerlendirebiliriz. Gece saatlerinde yakınlaşmakta olan Ay-Uranüs üçgeninin hoş sürprizlere ve heyecanlı gelişmelere işaret eden güzel etkileri de gecemizi renklendiriyor.

Cuma günü boyunca Ay Aslan burcunda ilerliyor. Kendine güvenle sağlam ve direkt hareket etme eğilimimizin tetikleneceği bir gündeyiz. Günün ilk yarısında daha güçlü ilerleyebiliriz. Ama günün ikinci yarısında, özellikle de Ay-Mars karesinin etkin olacağı akşamüzeri saatlerinde ilerlemek için mücadele etmek gerekecek. Sert ve tartışmacı etkilere açık olacağımız bu saatlerde sakarlıklar ve kazalara açık olabiliriz, dikkat! Ay-Jüpiter altmışlığının uyumlu ve destekleyici etkilerinin devreye gireceği geç akşam saatlerinde ve gece saatlerinde iyimserlik, genişleme, rahat ilerleme şansımız çok yüksek. Özellikle sosyal ilişkilerimizde güzel gelişmeler kaydedebiliriz. Yardımlaşma, destekleşme, ilahi ve dini temalar, inanarak giriştiğimiz tüm eylemlerde güzel gelişmeler kaydedebiliriz. İyi değerlendirelim!

Cumartesi günü ilk yarısında Ay Aslan burcunda ilerliyor. Kendimize güvenimizi etkin bir şekilde kullanabileceğimiz hatta oldukça iddialı tavırlar ortaya koyabileceğimiz bir gündeyiz. Özellikle de Ay-Güneş karesinin etkin olacağı sabah saatlerinde bu etkiler çok belirgin. Güç çekişmelerine, yüksek dozda ego ortaya koymaya ve dengesizliğe yatkın olacağımız bu saatlerde gerek özel gerekse sosyal ilişkilerimizde zorlanma riskimiz hayli fazla. Yine sabah saatlerinde Merkür-Neptün karesinin iletişimde yanlış yönlenme ve yanlış anlaşılma riski taşıyan etkileri de devrede olacak. Fikirlerimizi ifade ederken zorlanabilir, istemeden yanlış bilgilendirebilir veya bilgilendirilebilir, yanlış kararlar alabiliriz. Cuma gününden itibaren asparagas haberlere, yanıltıcı bilgilere daha fazla rastlayabiliriz. Öte yandan, ruhsal konular üzerinde düşünmeye ve vizyonlara açık olacağımız bu süreçte, fikirsel yaratıcılığımız ve hayal gücümüz tetiklenecek. Sabah 07:34’ten itibaren boşlukta ilerleyecek olan Ay 12:32’de Başak burcuna geçiyor. Bu saatlerden itibaren somut ve sağlam adımlar atma şansımız artıyor. Gün boyunca etkin olacak ama özellikle de akşam saatlerinde etkisi maksimuma varacak Venüs-Uranüs altmışlığı özel ilişkilerimizde heyecanlı, renkli, sürpriz ve hızlı gelişmelere açık olacağımızı gösteriyor. Öte yandan, gece saatlerinde etkin olacak Ay-Neptün karşıtlığının yanıltıcı, üzüntü ve hayal kırıklığı yaratan etkilerine karşı uyanık olmamız, beklentilerimizi ayarlamamız gerekiyor. Geç saatlerde Ay-Merkür karesinin yanlış anlaşılmaya, yanlış bilgilendirilmeye, sözlerin tutulmamasına açık etkileri de devreye giriyor. Önemli konuşmaları ve kararları gece saatlerine denk getirmemekte fayda var.

Pazar günü boyunca Ay Başak burcunda ilerliyor. Üzerinde uğraştığımız işlerde ayağı yere basan ve gerçekçi olursak daha kolay ilerleyeceğimiz, çalışıp uğraş vererek ilerleyebileceğimiz bir gündeyiz. Sabah erken saatlerde Ay-Plüton altmışlığının duygusal açıdan destekleyici, güçlü etkileri devrede olacak. Ama sabahın ilerleyen saatlerinde bu etkiler yerini Ay-Venüs karesinin duygusal ilişkilerde dengesizliğe sebep olabilecek etkilerine bırakmaya başlıyor. Çok gergin etkiler yaratmasa da Ay-Venüs kareleri duygusal abartılara sebep olabilir. Ayrıca yeme içme konusunda, zevk ve keyifler konusunda da abartılara yatkınlaştırabilir. Belki biraz da tembellik yapmanın, günü dinlenerek geçirmenin zamanı gelmiştir kim bilir…

Mutlu, sağlıklı ve keyifli bir hafta dileğiyle…

Öner DÖŞER

12 Mayıs 2013, Pazar

ASTROLOJİ OKULU, Caddebostan  

 

Haftanın burçlara göre görüntülü değerlendirmeleri için tıklayınız…

Yükselen burcunuza göre izlemeyi tercih ediniz...

http://www.astrolojitelevizyonu.com

 

Güneşmerkezli bakış

Güneş fizikçilerinin beklediği maksimuma henüz varmamış olsak da, güneş aktivitelerinde hareketli bir sürece girmiş olabiliriz. Güneşlekesi sayısı 150’lerde seyrediyor. M-sınıfı patlamalar görülüyor. 10 Mayıs’taki güneş tutulması gününde de M3-sınıfı güneş alevlenmesi gerçekleşti. En azından iki M-sınıfı güneş alevlenmesi üreten güneşlekesi AR1745 Dünya’ya doğru dönmek üzere. Bu, Dünya yönelimli güneş alevlenmeleri üretebileceği anlamına geliyor. Detaylı bilgi için http://www.spaceweather.com/

Güneşmerkezli bakışla Merkür, Venüs, Jüpiter diziliminin en etkin fazına girdik. 16-17 Mayıs tarihleri bu üç gezegenin diziliminin en etkin günlerinde olacağız ve bu günlerde etkin güneş aktiviteleri ve bu dizilimin Yer manyetik alanı üzerinde belirgin etkileri görülebilir, jeomanyetik fırtınalar oluşabilir. Böyle yoğun aktivite zamanlarında bazı etkin doğal afetler de görülebiliyor.

  

12.05.2013

Designed by Ongunsoft