Öner Döşer

13 Mayıs haftası

Bu sayfa 15606 kişi tarafından ziyaret edildi.

100.YIL DOLUNAYI

Bizler için çok önemli bayramlardan birine daha kavuşuyoruz: Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı. Kutlu olsun!

Bu anlamlı günde ülkemizin Güneş burcu olan Akrep burcunda dolunay meydana geliyor, güne astrolojik açıdan daha da anlam katıyor. Aşağıda dolunay haritasını görmektesiniz.

 

 

Astrolojik açıdan dikkat çeken bir şey daha var: Mars’ın 16 Mayıs’ta Yengeç burcuna geçiyor olması. Mars mücadele ile ilişkilendirilir ve Yengeç burcu da ailevi, ulusal hislerle çok alakalıdır. Atatürk’ün milli mücadeleyi başlatmak üzere İstanbul’dan yola çıktığı tarih 16 Mayıs 1919 idi. Tam 100 yıl sonra, aynı güne denk gelen Mars’ın Yengeç burcuna geçişi milli hislerimizi tekrar canlandırıyor adeta! Ve pek tabii ki 19 Mayıs günü Mars da Yengeç burcunda ilerlerken gerçekleşecek dolunayla birlikte…

Konu hakkında bilgi paylaştığım videoyu linkten izleyebilirsiniz.

https://www.youtube.com/watch?v=WvrodVA6iTo&t=237s

Dolunay haritasına dönersek…

Haritada ufuk çizgisine en yakın izdüşen gezegenin Plüton olduğunu görüyoruz. Haritayı İstanbul’a göre çizdirdiğimizde ise Satürn tam Yükselen derecesine izdüşüyor. Dolayısı ile İstanbul ile ilgili konularda mesuliyet getiren, kadersel, karmik durumlar devreye giriyor diyebiliriz. Tabii ki İstanbul’da seçimlerin yenilenmesi konusuyla direkt alakalı. Satürn’ün Retro olması bir nevi ödeşme, tekrarlama, yeniden düzenleme göstergesi olarak görülebilir.

Ay-Güneş karşıtlığının haritanın 10/4.evler eksenine izdüşmesi Hükümet/Muhalefet çekişmesini-rekabetini gösteriyor. Bu zaten halihazırda olan bir şey. Ama belli ki 19 Mayıs tarihinden itibaren zirveye varıyor! Zaten Ay’ın 10.evdeki konumu yöneticiler, yöneticilikle ilgili durumların halkın gündeminde en önemli yeri alacağının göstergesi. Ay’ın yöneticisi Mars 6.ev girişinde, hizmet ve servis vermekle alakalı konuların, Hükümet/Muhalefet rekabeti açısından en körükleyici alan olduğunu göstermekte. Mars agresyon göstergesidir. Yengeç burcunda olduğuna göre bu agresyon duygusal güvence ihtiyacı ve sahip çıkma duygusuyla alakalı olacaktır. 6.ev aynı zamanda polis, asker gibi silahlı güçler ve hizmetlerle ilişkilidir.

Haritanın 2.evinde yerleşen Neptün finansal belirsizliklere dikkat çekerken, Retro Jüpiter ile karesi enflasyon açısından zorlu bir zaman diliminde olacağımızı işaret ediyor. Bu aynı zamanda bazı ürünlerin fiyatlarında artışın, zamların da yolda olduğunu düşündürüyor. Zira Neptün-Jüpiter karesi enflasyon, artış işaretçisidir. Haritada Neptün para evinde, yöneticisi Jüpiter ile kare açı yapıyor. Dolayısı ile fiyatlarda artışı teyit ediyor.

Haritanın 3.evinde yerleşen Venüs-Uranüs kavuşumu komşu devletlerle ilişkilerde beklenmedik gelişmelere işaret ediyor olabilir. Pozitif gelişmeler olacağını umalım!

Dolunay burçları nasıl etkiliyor?

Bilgi ve fikir edinmek için linki ziyaret ediniz!

https://www.youtube.com/watch?v=WvrodVA6iTo&t=237s

 

 

Türkiye haritası nasıl etkileniyor?

Dolunay haritasını Türkiye astroloji haritası üzerine yansıttığımızda, dolunay derecesinin haritamızın Jüpiter derecesine çok yakın izdüştüğünü görüyoruz.

 

 

Türkiye astroloji haritasında 5.evde yerleşen Jüpiter 6.ve 10.evlerin yöneticisidir. Dolayısıyla dolunay askeri konuları, memurlar ve Belediyeler gibi hizmet mercileriyle ilgili konuları, Hükümetle ilgili konuları vurguluyor. Dolunaylar bir şeyleri ortaya çıkartır, görünür hale getirir. Ve pek tabii ki duygusal anlamda gerginliğin yükseldiği zamanlardır.

Mars Türkiye astroloji haritasının 1.evinden geçmeye hazırlanıyor. Böylesi dönemlerde halkı (1.ev) agrese eden durumlar ve olaylar olasıdır ve halkın agresif tepki verme eğilimi artar. Dikkatli olunması gereken zamanlardır. Bu bağlamda Mars’ın Yükselen derecesine ulaşacağı 27-28 Mayıs civarındaki tarihlere özel önem verilmesinde fayda olabilir!

İlişkilerde yeni adımlar için uygun zamanlar

İlişkiler gezegeni Venüs 15 Mayıs Çarşamba günü Boğa burcuna geçiyor. Dolayısıyla önümüzdeki yaklaşık bir aylık dönemde ilişkilerde sağlamlık ve güvence arzusu artacak demektir. Venüs bu burçta güçlüdür. İlişkilerde kalıcı ve sağlam adımlar açısından ev verimli olduğu burçtadır diyebiliriz. Uranüs ile kavuşumunun uzaklaşma fazına geçeceği 18 Mayıs Cumartesi günü sonrasını bu açıdan kullanabiliriz.

Venüs-Uranüs kavuşumu Cumartesi günü kesinleşiyor. Boğa burcunun güvenceye ve sağlama alma arzusunun zorlanacağı bir haftadayız, özellikle de Çarşamba-Cumartesi günleri arasındaki zaman dilimi için bunu daha belirgin bir şekilde söyleyebiliriz. Ama sonrası açısından yol açık gözüküyor, ta ki 10 Haziran’a kadar! Kısacası, ilişkilerde uzun vadeli adımlar açısından 18 Mayıs-10 Haziran arasındaki zaman dilimini değerlendirebiliriz!

Öte yandan, Boğa burcuna geçişinden önce Venüs’ün Mars ile üçgen açısının etkili olduğu 13 Mayıs Pazartesi ve 14 Mayıs Salı günlerini özel ilişkiler açısından değerlendirebiliriz. Ama tabii Venüs Koç burcunda ilerlemekte ve ilişkilerde aceleci davranma eğiliminin henüz devrede olduğunu göstermekte. 

Savunmacı tavırlar vurgu kazanıyor

Hareket gezegeni Mars 16 Mayıs Perşembe günü Yengeç burcuna geçiyor. Mars bu burçta rahat değildir. Çünkü Yengeç, direkt ve spontane olarak harekete geçmeyi temsil eden Mars açısından tepkilerin duygusal tarafının ağırlık kazandığı bir burçtur. Savunmacı tavırlara meyli arttırır. Kendimizi ait hissettiğimiz şeylere gelecek herhangi bir tehdide karşı hızlı tepkiler verme potansiyelini güçlendirir. Ulusal, milli konular açısından bu zaten böyledir. Ayrıca aile, mahalle, kasaba, şehir gibi ait olduğumuz ve ait hissettiğimiz yerlerle de alakalı olarak yine duygusal tepkiler Mars’ın bu burçta bulunduğu zamanda dikkat çeker. Yengeç’te ilerleyen Mars’ın, Oğlak’taki Satürn ile karşıtlığının etkin olacağı Haziran ayı ortalarından itibaren bu eğilimler ivme kazanacaktır muhtemelen.  

Önemli görüşmeler açısından uygun zamanlar

Güneş-Plüton üçgeninin etkili olduğu Pazartesi ve Salı günlerini önemli iş ve girişimler, iş toplantıları, önemli kişilerden talepte bulunmak açısından değerlendirebiliriz. Piyasada işlem-iş yapmak açısından da yine bu iki gün önerilebilir. Salı en uygun gün olarak görülüyor.

Ticari işler, anlaşmalar açısından uygun zamanlar

Merkür’ün uyumlu açıları bize bu konuda fikir verecektir. Hafta genelinde Merkür’ün açıları uyumlu-olumlu gözükmekte. Tabii diğer gezegenlerin de uyumlu açıda olduğu günler spesifik olarak tercih edilebilir. Merkür-Satürn üçgeninin yakınlaştığı ve Merkür’ün Ay Düğümleriyle uyumlu açısının da etkili olduğu Perşembe günü bu açıdan değerlendirilebilir.


Haftanın günlere göre değerlendirmesine gelince…

Pazartesi günü boyunca Ay Başak burcunda ilerliyor. İnce hesaplar yapmamız gereken bir gündeyiz. Yatırımlar açısından bugünü kullanabiliriz. Ay’ın Uranüs’ten ayrılıp Merkür’e üçgen açıya ilerliyor olması ekonomi, finans alanında yeni ve farklı önerilere, önlemlere işaret ediyor olabilir. Yaratıcı fikirlerimiz sayesinde finansal açıdan güzel gelişmeler yakalayabiliriz bugün! 

Salı gününün büyük çoğunluğunda Ay Başak burcunda ilerliyor. Haftanın en yoğun günündeyiz diyebiliriz. Güneş-Plüton üçgeninin ve Venüs-Mars altmışlığının etkili olduğu bugünü iş ilişkileri ve özel ilişkiler, organizasyonlar, başvurular, talepler, yatırımlar açısından değerlendirebiliriz. Gün genelinde olumlu bir akış var, ama öğleden öncesini kullanmak daha akıllıca olabilir. Bugün hesabınızı iyi yapmak, temkini elden bırakmamak kaydıyla giriştiğimiz işlerde iyi sonuçlar alabiliriz. Ay-Mars karesinin etkili olduğu akşam saatleri agresyon, sakarlık ve kazalara dikkat! Acelecilikten kaçınalım! 20:18-21:50 arasında boşlukta ilerleyen Ay, 21:50’de Terazi burcuna geçiyor.

Çarşamba günü boyunca Ay Terazi burcunda ilerliyor. Huzur ve denge istediğimiz bir gündeyiz. Sabah erken saatlerinde etkili olan Ay-Kiron karşıtlığı duygusal yaralanmalara dikkat çekerken, Venüs’ün Boğa burcuna geçtiği 12:45’ten itibaren aradığımız denge ve huzuru sağlayabileceğimiz bir zaman dilimine giriyoruz. İlişkilerde sağlam ve kalıcı adımlar atmak açısından Venüs’ün Boğa konumunu kullanabiliriz, ama Uranüs kavuşumunu tamamlayacağı Cumartesi’den sonrasını tercih etmek daha mantıklı olacaktır! 

Perşembe günü boyunca Ay Terazi burcunda ilerliyor. Sabah saatlerinde engellenmelere, gecikmelere açığız, farkında olalım! Ay-Jüpiter altmışlığına yakınlaştığımız öğle saatlerine doğru girişeceğimiz işlerde veya görüşmelerde güzel gelişmeler yakalama şansımız yükseliyor. Ay-Plüton karesinin etkili olduğu öğle sonrasındaki saatler ise duygusal çekişme ve güç çekişmelerine açığız, dikkat! Bu açının 12:37’de kesinleşmesinin ardından başka temel açısı kalmayan Ay boşluğa giriyor ve günün geri kalanında boşlukta devam ediyor ilerlemesine… Yani günün ikinci yarısında girişeceğimiz işlerde beklediğimiz neticeleri almakta zorlanabiliriz, zora girebiliriz, farkında olalım!

Cuma gününe geçişten sonra Ay Akrep burcuna geçiyor (00:25) ve gün boyunca bu burçta ilerliyor. Ay’ın Venüs-Uranüs kavuşumuyla karşıt açısının henüz etkili olduğu sabah erken saatlerde ilişkiler açısından zorlanabiliriz, dikkat! Beklenmedik kopmalara, durum değişikliklerine, ekstrem olaylara ve marjinal durumlara açık bir zaman dilimindeyiz! Ay’ın Neptün’e üçgen açıya ilerlediği günün ikinci yarısında biraz toparlamaya başlıyoruz.

Cumartesi günü boyunca Ay Akrep burcunda ilerliyor. Duygusal anlamda türbülanslı bir gündeyiz. Özellikle Ay-Merkür karşıtlığının zorlu enerjisini, dolunayın türbülanslı etkilerini hissettiğimiz ve Venüs-Uranüs kavuşumunun da etkilerini maksimumda aldığımız akşam saatlerinde ilişkiler açısından dikkatli olmamızda fayda var! Ticari faaliyetler, seyahatler, eğitim konuları ve bilgi paylaşımları ya da duyurular açısından Merkür-Plüton üçgeninin olumlu etkilerini maksimumda aldığımız sabah saatlerini kullanmamız isabetli olur!

Pazar gününe geçişten kısa bir süre sonra Ay-Güneş karşıtlığı kesinleşiyor: dolunay! (00:11). Kısa bir müddet boşlukta ilerleyen Ay saat 04:20’de Yay burcuna geçiyor. Gün genelinde iyimser, umutlu bir enerji akışı var. Özgürlük, bağımsızlık duygularının zirve yaptığı bir gündeyiz. Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramımız kutlu olsun!

Sevgi, ışık ve umutla!

Öner Döşer, AMA, ISAR Cap

OPA Türkiye Temsilcisi, APAI Üyesi

AstroArt Astroloji Okulu Kurucusu

 

 

 

11.05.2019

Designed by Ongunsoft