Öner Döşer

13 Nisan Haftası

Bu sayfa 14941 kişi tarafından ziyaret edildi.

13 Nisan Haftası İLİŞKİLERE DİKKAT!

İkizler burcuna geçiş yapan İLİŞKİLER GEZEGENİ VENÜS, Pazar günü boyunca bu burcun ilk derecesine izdüşen Alcyone ile kavuşuyor. Öngörülü ve önsezili olmayı ifade eden, güçlü bir bilme, kehanet yeteneğiyle bağdaştırılan Alcyone’un gölgesinde acımasızca yargılamaya iten bir içgörü de mevcuttur (Brady). Venüs’ün bu yıldızla kavuşum yapacağı Pazar günü boyunca, ilişkilerimizde içgörü ve sezgilerimiz daha iyi çalışabilir. Ama bu içgörüler bizi önyargılı olmaya itmemeli.

Önümüzdeki birkaç gün boyunca etkin olacak ve Çarşamba günü kesinleşecek Venüs-Satürn karşıtlığı da Venüs-Alcyone kavuşumuyla ortaya çıkabilecek riske davetiye çıkarıyor adeta! Bu açının etkin olacağı hafta sonuna kadarki süreçte, ilişkilerde önyargılı ve dar kafalı davranmaktan uzak kalmamızda, eleştirilerimizin dozunu iyi ayarlamamızda fayda var. Bir süredir devam eden memnuniyetsizlikler, tatminsizlikler, ilişkilerde sonlanmaları da beraberinde getirebilir.

Hafta başından itibaren etkin olacak ve Çarşamba günü kesinleşecek bu açının ardından, hafta sonunda etkin olacak ve Pazar günü kesinleşecek Venüs-Neptün karesi, ilişkilerde hayal kırıklıklarına, dağılmaya ve çözülmeye de açık olacağımızı gösteriyor. Karşımızdaki kişilerden beklentimizde gerçekçi olmamız, hayal kırıklığına uğramamızın önünü kesebilir.

Kısacası, Venüs-Satürn-Plüton gezegenleri arasındaki T-kare açı kalıbının etkinleşmesiyle ilişkilerimizde dikkatli olmamız, ayaklarımızı yere sağlam basmamız gereken bir hafta bizi bekliyor!

Yine hafta sonu boyunca etkin olacak ve Cumartesi günü kesinleşecek ve abartılı davranışlarla ilişkilendirilen Mars-Jüpiter karesi, maddi ve manevi anlamda abartılı risk alma güdümüzü tetikleyebilir. Bu gergin açı, hafta başından itibaren de geçerli olmak üzere, ekonomik anlamda stres işaretçisi aynı zamanda! Bu bağlamda, Ay’ın Mars-Jüpiter ikilisiyle uyumsuz açıda konumlanacağı Pazartesi günü özellikle dikkat çekiyor. Ay’ın Koç burcunda seyredeceği, cesaret ve özgüvenin abartılı kullanımına yatkın olacağımız Cuma günü de yine haftanın dikkat çekici günlerinden bir diğeri, ama Ay’ın uyumlu açıları devrede olacağından, isabetli bir şekilde değerlendirebiliriz!Öte yandan, Jüpiter dini ve ilahi konuları, kültürel konuları ifade ettiğinden, Mars da tartışma ve rekabet, şiddet riski taşıdığından, dini ve inançlarla ilgili konularda fanatiklik ve önyargıdan uzak durmalıyız! Dünya genelinde dini, inançlarla veya etnik konularla ilgili aşırı uçlara çekilmeye ve şiddetli eylemlere açık birkaç günlük bir süreçteyiz, dikkat!

İletişim gezegeni Merkür 15 Nisan Çarşamba günü 01:51’de Boğa burcuna geçiyor. İletişimde huzur ve istikrar isteyeceğimiz, garantici düşünmeye ve güvenliğe önem vermeye eğilim göstereceğimiz bir sürece giriyoruz. Merkür’ün Boğa burcundaki yolculuğu 1 Mayıs 2015 tarihine kadar sürecek.

Büyük dönüşümleri ifade eden Plüton 17 Nisan Cuma günü geri harekete dönüyor. İçsel dönüşüm yaratma, kendini yeniden yapılandırma anlamında bize fırsat sunan bir sürece giriyoruz! Yaklaşık 5 ay sürecek bu zaman diliminde, geleceğimizde önemli yer tutacak büyük değişiklikleri planlayabilir, organize edebilir, Plüton’un direkt harekete döneceği 25 Eylül 2015 sonrasında bunları kalıcı bir şekilde hayata geçirebiliriz.

18 Nisan Cumartesi gecesi saat 21:56’da 28 derece Koç burcunda bir yeniay gerçekleşiyor. Hayatımızda değişiklikler yaratacak yeni girişimler yapmak açısından güzel bir sürece giriyoruz bu yeniayla birlikte. Yeniaydan sonra, Ay’ın Güneş’ten 12 derece uzaklaşmış olacağı Pazar gecesinden itibaren bu yeni adımları aktif edebiliriz. Yeniayı takip eden iki hafta boyunca Ay büyümekte olacak ve bizler yeni adımlarımızı atmak ve giriştiğimiz işleri büyütmek açısından ideal bir süreçte olacağız. Ay fazları, hayatımızda atacağımız adımların zamanlarını belirlemek, günlük hayatımızı düzenlemek açısından çok önemlidir. Bu konuda daha detaylı bilgi için linkteki videoyu izleyebilirsiniz.  http://www.astrolojitelevizyonu.com/ay-fazlari-ve-gunluk-hayatimiz-oner-doser-astroloji-ogreniyoruz/

İdealist, insanlığın hayrına, egodan uzak, başkalarını düşünmeye eğilim göstermeyi ifade eden Merkür-Neptün altmışlığı Pazar günü kesinleşiyor. Dargınlıkların çözülmesi, barışçıl söylemlerin artması bakımından çok önemli görebileceğimiz bu açı, hayal gücümüzün ve yaratıcılığımızın da güçlü bir şekilde devrede olacağına işaret ediyor.

Haftanın günlere göre detaylı değerlendirmelerine gelince…

Pazartesi günü boyunca Ay Kova burcunda ilerliyor. Toplumsal konuların vurgu kazanacağı bir gündeyiz. Sabah erken saatlerinde henüz etkin olacak Ay-Satürn altmışlığı, güne sakin ve dingin başlayacağımızı gösteriyor. Etrafımızda olan biteni olgunlukla karşılayabileceğimiz saatlerdeyiz. Ama Ay-Mars karesinin etkin olacağı öğle saatleri civarı için aynı şeyi söylemek güç. Ham davranışlar, sert çıkışlar yapmaya eğilimli olacağımız bu saatlerde, sakarlıklara ve kazalara karşı dikkatli ve önlemci olmalıyız. Bu açının ardından etkinleşecek Ay-Jüpiter karesi, risk alma ve özgüveni abartmaya eğilimimizi tetikliyor. Ekonomik şartlar, yatırım ve girişimler açısından riskli bir gündeyiz, dikkat! Gece saatlerinde etkinleşmeye başlayacak Ay-Uranüs altmışlığı, yeniliklere, sürprizlere, değişikliklere ihtiyaç duyacağımız saatlerde olacağımızı gösteriyor.

Salı gününün büyük çoğunluğunda Kova burcunda ilerleyecek olan Ay, gün boyunca Uranüs-Merkür ve Güneş ile uyumlu açılar yapıyor. Bu uyumlu açılar, entelektüel faaliyetlerde bulunmak, bilgi paylaşmak, toplumsal konulara yönelmek açısından mükemmel bir günde olacağımızı gösteriyor. Sabah erken saatlerden itibaren girişeceğimiz işlerde kolay ilerleyebiliriz. Ay-Güneş altmışlığının etkin olacağı öğle saatleri iş toplantıları, önemli pozisyondaki kişilerle bir araya gelmek, taleplerde bulunmak, kadın erkek ilişkileriyle ilgili adımlar atmak açısından gayet uygun gözüküyor. Önemli görüşmelerimizi, yazışmalarımızı, toplantılarımızı, açıklamalarımızı, duyurularımızı, ticari girişimlerimizi, başvurularımızı Ay-Merkür altmışlığının etkin olacağı öğle sonrasındaki saatler ve akşam saatlerine den getirebiliriz. Bu açının saat 22:44’te kesinleşmesinin ardından Kova burcundaki ilerlemesine açısız (Boşlukta) devam edecek olan Ay, saat 23:11’de Balık burcuna geçiyor.

Çarşamba günü boyunca Ay Balık burcunda ilerliyor. Fedakarlığın, vaz geçebilmenin, bırakabilmenin vurgu kazanacağı bir gündeyiz. Ülkemizin geleceğini, liderlerini, yönetim şekli ve becerilerini, ideallerini ve dış imajını ilgilendiren konularda önemli gelişmelerle karşılaşabiliriz. Ay’ın gün genelinde uyumsuz açıları olacağından, Venüs-Satürn karşıtlığı kesinleşeceğinden, ilişkiler adına pek de kolay kolay bir günde olmayacağımızı fark etmemizde fayda var. Sabah saatlerinde etkin olacak Ay-Venüs karesi ve hemen ardından kesinleşecek Ay-Satürn karesi, 05:59’da kesinleşecek Venüs-Satürn karşıtlığı, stres yaratabilecek enerjilerin erken saatlerden itibaren etkin olacağını gösteriyor. Ay-Neptün karesinin etkin olacağı öğle saatleri hayal kırıklıklarına, çözülmelere, vazgeçme ve bırakma eğilimine işaret ediyor. Bizi uyuşuklaştırabilecek, pasifleştirebilecek açıların ardından, Ay-Mars altmışlığının etkin olacağı akşam saatlerinde ise, enerjimizi dengelemeye ve kendimize gelmeye başlıyoruz. İletişim gezegeni Merkür bugün saat 01:51’de Boğa burcuna geçiyor. İletişimde huzur ve istikrar isteyeceğimiz, garantici düşünmeye ve güvenliğe önem vermeye eğilim göstereceğimiz bir sürece giriyoruz. Merkür’ün Boğa burcundaki yolculuğu 1 Mayıs 2015 tarihine kadar sürecek.

Perşembe gününün neredeyse tamamında Balık burcunda hareket etmekte olan Ay, gece yarısından hemen sonra, saat 00:36’da Plüton ile altmış derecelik açısını kesinleştirdikten sonra başka temel açısı kalmayacağı için boşlukta devam edecek bu burçtaki ilerlemesine. Bu yüzden gün genelinde bazı konularda netleşmekte, kararlılık ve yön kazanmakta zorlanabiliriz. Ay’ın boşlukta olması kötü bir şey değildir. Ama kesin karara bağlamak gereken işlerde yeterince güçlü rol oynamamızı zorlaştırır. Ay’ın boşlukta olmasıyla ilgili detaylı bilgi için linkteki videoyu izleyebilirsiniz. http://www.astrolojitelevizyonu.com/ay-boslukta-astroloji-ogreniyoruz-oner-doser/Ay’ın boşluktan çıkacağı ve Koç burcuna geçiş yapacağı saat 23:59!

Cuma günü boyunca Koç burcunda ilerleyecek olan Ay, yeniliklere, değişimlere ve girişimlere hazırlandığımızı, risk alma ve aceleci davranma eğiliminde olacağımızı gösteriyor. Ay-Satürn üçgeninin etkin olacağı sabah saatlerinde dengeyi ve stabiliteyi sağlamakta zorlanmayacağız. Ay-Venüs altmışlığının etkin olacağı sabahın ilerleyen saatlerinde aşk ve ilişkilerden yana şansımız yerinde olacak. Önemli görüşmelerimizi, estetik ve zarafetle ilgili girişimlerimizi, giyim kuşam alışverişlerimizi bu saatlere denk getirebiliriz. Öğle sonrasındaki saatlerden itibaren etkin olacak ve etkisi akşam saatlerine değin sürecek Ay-Jüpiter üçgeni, pek çok iş ve girişimden başarıyla çıkma şansımızı arttırıyor. Dini ve ilahi konularda genişleme, ilerleme, geni bakış açısı yakalayabileceğimiz öğle saatlerinin ardından (Mars-Jüpiter karesinin etkileri devrede olacağından, dini ve inançlarla ilgili konularda fanatiklik ve önyargıdan uzak durmalıyız!), ticari anlamda şans ve bereketin artacağı öğle sonrasındaki saatlere ilerliyoruz. Hukuki, finansal, eğitsel, kültürel alanlarda medya ve yayıncılık alanlarında girişimler yapmak açısından değerlendirebiliriz öğle sonrasında başlayan ve akşam saatlerine kadar uzanan bu bereketli saatleri!

Cumartesi günü boyunca Koç burcunda ilerleyecek olan Ay, yenilenme ve girişim arzumuzun had safhaya varacağını gösteriyor. Ay’ın sırası ile Plüton ve Uranüs ile gergin açılarının etkin olacağı sabaha karşı saatlerden itibaren, Mars-Jüpiter karesinin sert ve gergin etkileri de devrede olacak. Mars-Jüpiter karesinin gergin etkilerinden bir kez daha bahsetmek gerekirse: Jüpiter dini ve ilahi konuları, kültürel konuları ifade ettiğinden, Mars da tartışma ve rekabet, şiddet riski taşıdığından, dini ve inançlarla ilgili konularda fanatiklik ve önyargıdan uzak durmalıyız! Dünya genelinde dini, inançlarla veya etnik konularla ilgili aşırı uçlara çekilmeye ve şiddetli eylemlere açık birkaç günlük bir süreçteyiz, dikkat! Gece saat 21:56’da 28 derece Koç burcunda yeniay gerçekleşiyor. Hayatımızda değişiklikler yaratacak yeni girişimler yapmak açısından güzel bir sürece giriyoruz bu yeniayla birlikte. Yeniaydan sonra, Ay’ın Güneş’ten 12 derece uzaklaşmış olacağı Pazar gecesinden itibaren bu yeni adımları aktif edebiliriz. Yeniayı takip eden iki hafta boyunca Ay büyümekte olacak ve bizler yeni adımlarımızı atmak ve giriştiğimiz işleri büyütmek açısından ideal bir süreçte olacağız. Ay fazları, hayatımızda atacağımız adımların zamanlarını belirlemek, günlük hayatımızı düzenlemek açısından çok önemlidir. Bu konuda daha detaylı bilgi için linkteki videoyu izleyebilirsiniz.  http://www.astrolojitelevizyonu.com/ay-fazlari-ve-gunluk-hayatimiz-oner-doser-astroloji-ogreniyoruz/

Pazar gününe geçişten çok kısa bir müddet sonra, saat 00:31’de Boğa burcuna geçiş yapacak olan Ay, huzur ve sakinlik arayacağımız bir günde olacağımızı gösteriyor. İdealist, insanlığın hayrına, egodan uzak, başkalarını düşünmeye eğilim göstermeyi ifade eden Merkür-Neptün altmışlığı Pazar günü kesinleşiyor. Dargınlıkların çözülmesi, barışçıl söylemlerin artması bakımından çok önemli görebileceğimiz bu açı, hayal gücümüzün ve yaratıcılığımızın da güçlü bir şekilde devrede olacağına işaret ediyor. Öte yandan, hafta genelinde zorlu açıları olan Venüs’ün Neptün ile karesi de kesinleşiyor bugün. Gün boyunca etkin olacak Venüs-Neptün karesi, ilişkilerde hayal kırıklıklarına, dağılmaya ve çözülmeye de açık olacağımızı gösteriyor. Karşımızdaki kişilerden beklentimizde gerçekçi olmamız, hayal kırıklığına uğramamızın önünü kesebilir. Ay’ın Merkür-Neptün ikilisiyle uyumlu açılarının etkin olacağı öğle sonrasındaki saatlerde, egomuzu geri çekerek ve mütevazılığımızı koruyarak, ilişkilerimizde dengeyi sağlayabiliriz. Ay’ın Jüpiter-Mars karesini tetikleyeceği akşam sonrası ve gece saatleri ise, abartılı çıkışlara ve gerginliklere açık olacağımızı gösteriyor!

Sevgi, ışık ve umutla!

Öner DÖŞER

12 Nisan 2015, Pazar

ASTROLOJİ OKULU, Caddebostan

 

 

12.04.2015

Designed by Ongunsoft