Öner Döşer

13 Ocak Haftası

Bu sayfa 7030 kişi tarafından ziyaret edildi.

13 Ocak Haftasına Astrolojik Bakış

İLİŞKİLERDE, ESTETİK OPERASYONLARDA DİKKAT!

BİLGİSAYAR, TELEFON ALMAK İÇİN UYGUN ZAMAN!

Nispeten daha sakin bir haftaya giriyoruz. Bu hafta kesinleşen iki gezegen açısı var: Venüs-Mars karesi ve Merkür-Uranüs altmışlığı… 16 Ocak’ta da Yengeç ve Oğlak burçlarında Ay-Güneş karşıtlığı kesinleşiyor: Yengeç burcunda dolunay!

16 Ocak’ta kesinleşecek Venüs-Mars karesi, ikili ilişkilerde gerginlikler riskine işaret ediyor. Ameliyatların genel göstergesi Mars’tır. Estetik ameliyatlar Venüs’ün yönetimindedir. Estetikle ilgili operasyonlarda Venüs ve Mars’ın birbirleriylegergin açıda olmalarından kaçınılır. Bu bağlamda, bu ikilinin giderek yakınlaşmakta olan gergin açısının kesinleşeceği bu haftada, eğer çok acil değilse estetik ve bakımla ilgili büyük girişimlere kalkışmamak daha akıllıca olur. Ya da en azından bu tip girişimler, bu iki gezegen arasındaki açının kesinleştiği 16’sı sonrasına bırakılabilir…Ay’ın bu iki gezegen arasındaki dik açıyı tetikleyeceği 15 Ocak tarihi ve açının kesinleşeceği 16 Ocak tarihi en riskli tarihler olarak duruyor önümüzde. 16 Ocak’ta bir de dolunay olduğundan, ilişkilerde gerginlik ve duygusal çıkışlar riski daha da dikkat çekiyor. Bir türlü sağlam bir yere oturtulamayan ilişkilerde kopuşlar yaşanabilir!

16 Ocak’ta saat 06:52’de 25 derece 58 dakika Yengeç’te dolunay gerçekleşiyor. Duygusal ve ailevi konuların, halkları ve milletleri ilgilendiren değerlerin ve temaların öne çıkacağı birkaç günlük sürece giriyoruz demektir. Duygusal çıkışlar ya da duyguların abartılı ortaya konması riski taşıyan bu dolunay, duygusal ve ailevi konularda, ev ve yerleşimle ilgili konularda daha önce girişilen işlerin tamamlanması şansı da veriyor. 1 Ocak’taki yeniayda attığımız adımların sonuçlarını da alacağız bu dolunayda. Nasıl adım attıksa, öyle sonuçlar alacağız ve sonuç kişisine göre değişecek elbette! Dolunayın gerçekleşeceği 25 derece Yengeç’te Procyon isimli yıldız vardır. Procyon parlak Sirius’tan önce gelir. Bu yüzden hızlı yükselişini gösterir, fakat gerçek kalıcılık yoktur. Sirius’un parlaklığının gölgesinde kalır ve bu durum, hızlı gelen ve çabuk sönen başarı potansiyeliyle bağlantısını sembolize eder. Havai fişeklere benzer. İzlemesi harikadır, dikkat çeker ama hızlıca yok olur. Bu yıldız söz konusu olduğunda, her türlü avantaj ya da başarı çabucak değerlendirilmelidir; çünkü fırsatlar uzun ömürlü değildir. Kazanılan şeyleri biran önce sağlama almak gerekliliğine işaret eder. Öte yandan şiddetli eylemler, felaketler ve şanssızlıklarla da ilişkilendirilir. (Bernadette Brady)

17 Ocak’ta kesinleşecek Merkür-Uranüs altmışlığı, yeni ve yaratıcı fikirlerle ortaya çıkma zamanlarında olduğumuzu işaret ediyor. Farklı, orijinal fikirlerimize güzel destekler alabilir, şimdiye kadar ilgilenmediğimiz konularla ilgilenmeye başlayabilir, yeni şeyler öğrenebiliriz. Medya, yayıncılık, radyo ve televizyon, internet ve bilgisayarlar, teknoloji, eğitim, seyahatler alanlarında güzel gelişmeler yakalayabiliriz. Yeni bir telefon almak ya da bilgisayarı yenilemek açısından da değerlendirebiliriz bu haftayı…

Haftanın günlere göre detaylı değerlendirmelerine gelince…

Pazartesi günü boyunca Ay İkizler burcunda ve boşlukta ilerliyor. İletişimsel konuların ve haberleşmenin vurgu kazanacağı bir gündeyiz. Ay, ülkemiz astroloji haritasının elde olmayan faktörler ve koşullar, gizli ve perde arkası işler, hapishaneler, bakımevleri, hastalıklar ve hastanelerle ilgili 12. evinden geçiş yapmakta olacağı için, bu konular gündemimizde yer alabilir. Ay İkizler burcunda ve boşlukta ilerlerken, bazı asılsız haberlerle karşılaşabiliriz. Tabii bu, her aldığımız haberin veya bilginin asılsız olacağı anlamına gelmiyor! Ay İkizler burcunda ve boşlukta iken verilen sözler, beyanlar da boşa çıkabilir. Bu yüzden, bir şeylere söz verirken dikkatli olmakta, boş bulunup boyumuzu aşan şeylere söz vermekten uzak kalmakta fayda var.  

Salı gününe geçişte henüz İkizler burcunda ve boşlukta ilerleyen Ay, saat 02:24’te Yengeç burcuna geçiyor. Ay’ın ülkemiz astroloji haritasının Yükselen burcundan geçiş yapacağı bugünde halkın genel durumu, duygularını ifade etme arzusu, girişim ve yaklaşımları, psikolojisi ve sağlığı ile ilgili konular ön planda olacak. Olaylar karşısında fazlasıyla hassasiyet göstereceğimiz bir gündeyiz. Dünya genelinde ve ülkemiz özelinde isyankar, kışkırtıcı ve protestolara yönelik etkiler devreye girebilir. Sabah erken saatlerde etkin olacak Ay-Neptün üçgeni, manevi paylaşımla, yardımlaşma ve destekler açısından güzel bir zaman diliminde olacağımızı gösteriyor. İlahi ve manevi konulara, mistik temalara, edebi ve sanatsal konulara daha fazla vakit ayırabiliriz. Hayal gücü ve asarım becerisi gerektiren işlerde başarı sağlayabilir, yaratıcılığımızı ortaya çıkarabiliriz. Ay-Uranüs karesinin etkin olacağı akşam saatleri ve yakınlaşan Ay-Plüton karşıtlığının etkinleşeceği gece saatlerinde gergin ve çekişmeli etkiler devrede, dikkat!

Çarşamba günü boyunca Ay Yengeç burcunda ilerliyor. Ay’ın ülkemiz astroloji haritasının Yükselen burcundan geçiş yapacağı bugünde halkın genel durumu, duygularını ifade etme arzusu, girişim ve yaklaşımları, psikolojisi ve sağlığı ile ilgili konular ön planda olacak. Hassasiyetler yine çok belirgin! Ay-Jüpiter kavuşumunun etkin olacağı sabah saatleri duygusal anlamda abartılara açık olabiliriz. Öte yanda, bu saatleri güzel şeyler dilemek, güzel işler yapmak için de değerlendirebiliriz. Ay-Mars karesinin etkin olacağı öğle saatleri civarında enerji daha agresif akıyor. Rekabetin dozunu iyi ayarlayamazsak veya tepkilerimizi dengeleyemezsek, sert tartışma ortamları yaratabiliriz. Sakarlıklara, kazalara, sakatlıklara açık olacağımız bu saatlerde acelecilikten ve gereksiz aksiyonlardan uzak durmamız yerinde olur. Ay-Venüs karşıtlığının etkin olacağı ikindi ve akşamüzeri saatlerinde ikili ilişkiler açısından gerginlikler daha da artıyor. Ay-Satürn üçgeninin etkinleşeceği gece saatlerinde kendimizi frenlememiz, ayar ve denge yapmamız, sorumluluklarımızı hatırlamamız isabetli olur!

Perşembe gününün ilk yarısında Ay Yengeç burcunda ilerliyor. Yengeç burcunda dolunay gerçekleşeceği gündeyiz. Bu yüzden günün bu kısmında duygusal hassasiyetler daha da katlanıyor! Ay’ın ülkemiz astroloji haritasının Yükselen burcundan geçiş yapacağı bugünde halkın genel durumu, duygularını ifade etme arzusu, girişim ve yaklaşımları, sağlığı ve psikolojisiyle ilgili konular ön planda olacak. 06:52’de 25 derece 58 dakika Yengeç burcunda dolunay gerçekleşiyor. Bu dolunayla ilgili bilgiyi yazımın giriş kısmında bulabilirsiniz. 06:52-15:00 saatleri arasında boşlukta ilerleyecek olan Ay, kendimizi duygusal anlamda boşlukta ve kararsız hissedebileceğimizi gösteriyor. 15:00’te Ay’ın Aslan burcuna geçmesiyle birlikte kararlılık ve eyleme geçme arzusu güçleniyor. Günün geri kalanında kendimizi daha aktif ve girişken hissedebiliriz. İlişkilerde liderlik arzumuzun artacağı akşam saatlerinde Venüs-Mars arasındaki dik açı da kesinleşiyor. Fazla dominant ve baskın tavırlar ilişkimizi zorlayabilir, dikkat! Venüs-Mars karesinin genel etkileri hakkında bilgi edinmek için yazımın giriş bölümünü okuyabilirsiniz.

Cuma günü boyunca Ay Aslan burcunda ilerliyor. Ülkemiz astroloji haritasının 2. evinden geçiş yapacak olan Ay, halkın bütçesi ve genel olarak finansal konuların vurgu kazanacağı bir günde olacağımızı gösteriyor. Sabah erken saatlerde etkin olacak Ay-Uranüs üçgeni, yeni gelişmelerle ve sürprizlerle karşılaşabileceğimizi gösteriyor. Sabahın ilerleyen saatlerinde etkinleşecek Ay-Merkür karşıtlığı, tartışma ve fikir ayrılıklarına dikkat çekiyor. Günün geri kalanında Ay’ın herhangi bir açısı olmayacağından, Ay-Merkür karşıtlığının anlaşmazlığa çeken, iletişimi zorlaştıran ve sinirsel gerginliklere çekebilen, duygusal anlamda tutarsızlaştıran ve dengesizleştiren etkisi öğle saatleri civarında bile henüz devrede olabilir. Öğle sonrasında giderek rahatlayabilir, akşam saatlerinde dengemizi sağlayabiliriz. Akşam saatlerinden itibaren ve gece saatleri boyunca etkin olacak Ay-Mars altmışlığı, kendimizi enerjik ve güçlü hissedeceğimizi gösteriyor.

Cumartesi günü boyunca Ay Aslan burcunda ilerliyor. Ülkemiz astroloji haritasının 2. evinden geçiş yapacak olan Ay, halkın bütçesi ve genel olarak finansal konuların vurgu kazanacağı bir günde olacağımızı gösteriyor. Ay-Mars altmışlığının enerjik ve dinamik etkileri sabah erken saatlerde henüz devrede olacak. Sabahın ilerleyen saatlerinde ise Ay-Satürn karesinin engellenmişlik ve baskı hissettiren etkileri devreye giriyor. Özellikle öğle saatlerine doğru bu etkiler artıyor. 10:51’de kesinleşecek bu açının ardından, başkaca temel açısı kalmayacak olan Ay ilerlemesine boşlukta (açısız) devam ediyor. Günün ilk yarısı biraz gergin ve gecikmeli etkiler içeriyor, ama günün ikinci yarısında, özellikle de öğle sonrasındaki saatlerde giderek bunu aşacağız.

Pazar gününe geçişte henüz Aslan burcunda ilerleyen Ay, saat 03:23’te Başak burcuna geçiyor. Titiz ve dikkatli, planlı ve akıllı yaklaşımlarımız sayesinde güzel gelişmeler yakalayabileceğimiz bir gündeyiz. Ay’ın ülkemiz astroloji haritasının 3. evinden geçiş yapacak olması, yakın komşu ülkeler, eğitimle ilgili konular, haberleşme, taşımacılık, medya ve yayıncılık, internet ve sosyal medyayla ilgili konuların vurgu kazanacağını gösteriyor. Sabah saatlerinde etkin olacak Ay-Neptün karşıtlığı, yanılma ve yanıltılma riskimizi arttırıyor. Öte yandan, Ay-Neptün açılarının hayal gücünü zenginleştiren, ruhsal ve manevi konularda açılım sağlayan, algıları ve sezgileri açan yönleri de etkin olacak. Meditasyonlar, şifa çalışmaları, yardımlaşma içeren her türlü girişim için güzel sabah saatlerini bu yönde değerlendirebiliriz. Günün geri kalanında genel olarak sakin, akıcı bir enerji akışı var…

Keyifli, sağlıklı ve mutlu bir hafta dileğiyle!

Öner DÖŞER

12 Ocak 2014, Pazar

ASTROLOJİ OKULU, Caddebostan

Haftanın burçlara göre görüntülü değerlendirmeleri için www.astrolojitelevizyonu.com adresimizi ziyaret edebilirsiniz     

12.01.2014

Designed by Ongunsoft