Öner Döşer

13 Şubat haftası

Bu sayfa 5985 kişi tarafından ziyaret edildi.

Haftanın ilk iki gününde Merkür-Satürn arasındaki yüzyirmi derecelik uyumlu açı ve Merkür-Neptün kavuşumunun etkisi ön plana çıkıyor. İş, iletişim, eğitim ve ticaretle ilgili konularda aklımızdakileri gerçekleştirebilme potansiyelimizin yüksek olacağı, iyi konuşma ve yazma sayesinde niyetlerimizi daha iyi ifade edebileceğimiz bu iki günlük süreci iyi değerlendirebiliriz. Özel ve sosyal ilişkilerimiz açısından ise, yakınlaşan Venüs-Plüton karesinin gergin etkileri ön plana çıkıyor. Sevgililer gününde ani ve aceleci kararlar almamak yerinde olacak.

 

Çarşamba günü Venüs-Plüton arasındaki doksan derecelik stresli açı kesinleşiyor. Özel ve sosyal ilişkilerde stresler devrede. Estetikle ilgili konularda, artistik ve sanatsal konularda, dekorasyon, süsleme, lüks tüketim ve giyim kuşamla ilgili konularda hızlı adımlar atmamakta fayda var. 

 

Perşembe günü Merkür-Jüpiter arasındaki altmış derecelik uyumlu açı kesinleşiyor. Uluslar arası işler, eğitim ve yayıncılık, hukuksal konular, edebi ve hitabete dayalı konularda olumlu gelişmeler yakalayabiliriz.

 

Cumartesi günü Güneş-Satürn arasındaki yüzyirmi derecelik uyumlu açı ve Merkür-Plüton arasındaki altmış derecelik uyumlu açı kesinleşiyor. Temkinli ve aklı başında kararlar alabileceğimiz, somut gelişmeler yakalayabileceğimiz bir hafta sonu bizi bekliyor.

 

Pazar günü Güneş Balık burcuna giriş yapıyor ve aynı gün akşam saatlerinde Güneş-Neptün kavuşumu kesinleşiyor. Yaratıcı esinlere açık olacağımız, manevi değerlere daha fazla eğilim göstereceğimiz bir sürece giriyoruz. İdari konularda ve alacağımız kararlarda duygularımız ağırlık tutmaya başlayacak.

 

Haftanın günlere göre değerlendirmelerine gelince…

 

Pazartesi günü boyunca Ay Akrep burcunda ilerliyor. Olaylardan duygusal anlamda daha derin etkileneceğimiz, kararlarımızda duygularımızın öne çıkacağı bir gündeyiz. Sabah erken saatlerde etkinleşen Ay-Jüpiter karşıtlığı, giderek daha yoğun hissedeceğimiz duygularımızı abartılı bir biçimde ortaya koyma riskimizi gösteriyor. Kırgınlıklara, alınganlıklara meydan vermemek adına kontrollü davranmakta fayda var. Ay-Plüton arasındaki altmış derecelik uyumlu açı, öğle sonrasındaki saatlerde duygularımızı daha dengeli ve etkin ifade etme şansı veriyor. Önemli iş ve girişimlerimizi bu saatlerden sonraya alabiliriz. Merkür-Satürn arasındaki yüzyirmi derecelik açının da etkin olacağı bu saatlerde iletişim becerilerimizi daha iyi kullanabiliriz. Anlaşmalar, konuşmalar, ticari girişimler açısından olumlu bir günde olduğumuzu söyleyebiliriz.

 

Salı günü boyunca Ay Akrep burcunda ilerliyor. Ay-Mars arasındaki uyumlu açının etkin olacağı sabah saatlerinde efor ve gayretlerimizin olumlu sonuçlarını görebiliriz. Merkür-Neptün kavuşumunun da etkisiyle, sezgilerimizle doğru yolu bulabileceğimiz, hayal gücümüz ve yaratıcılığımız da çok aktif olacak. Bir şeyler yazmaya başlamak için güzel bir gündeyiz. Başkalarına yardım ve hizmet üretme amacı taşıyan işlerde rahatlıkla başarı elde edebiliriz. Ay-Güneş arasındaki doksan derecelik uyumsuz açının gergin etkileri akşam saatlerinde devreye giriyor. İş ve özel ilişkilerimizde daha dikkatli olmamız gereken akşam saatlerinde otorite figürü kişilerle, ebeveynlerle ilgili iş ve girişimlerimizde beklediğimiz sonuçları alamayabiliriz. Özel ve sosyal ilişkilerimiz açısından ise, yakınlaşan Venüs-Plüton karesinin gergin etkileri ön plana çıkıyor. Ani ve aceleci kararlar almamak yerinde olacak. 19:04’te Ay boşluğa giriyor. Bu saat sonrasında alınacak kararlardan kalıcı ve somut sonuçlar elde etmemiz zor olacak gibi gözüküyor. Girişeceğimiz işler boşlukta kalabilir.

 

Çarşamba gününe girişte, 02:57’de Ay Yay burcuna geçiyor. Olaylara daha iyimser perspektiften bakacağımız, genişleme ve özgürleşme arzumuzun artacağı bir gündeyiz. Uluslar arası konular, eğitim ve medya ile ilgili konuların önem kazanması mümkün. Ama yanıltıcı, yanlış yönlendirici bilgilendirme de dikkat çekebilir. Ay-Neptün ve Ay-Merkür arasındaki doksan derecelik stresli açının etkin olacağı sabah saatlerinde bu etkiler daha da belirginleşiyor. Yine de Ay-Uranüs yüzyirmilik olumlu açısı sayesinde yaratıcılığımız yüksek olacak ve yeniliklere, sürprizlere açık olacağız. Ay-Venüs arasındaki yüzyirmi derecelik uyumlu açı sayesinde akşamüzeri saatlerinde özel ilişkilerde olumlu etkiler bir müddet için etkin olacak. Ama gün geneline yayılacak şekilde daha etkin olacak Venüs-Plüton arasındaki doksan derecelik stresli açı geç akşam saatlerinde kesinleşiyor. Özel ve sosyal ilişkilerde stresler devrede. Estetikle ilgili konularda, artistik ve sanatsal konularda, dekorasyon, süsleme, lüks tüketim ve giyim kuşamla ilgili konularda hızlı adımlar atmamakta fayda var.   

 

Perşembe günü boyunca Ay Yay burcunda ilerliyor. Olaylara daha geniş çerçeveden bakabileceğimiz, eğitim ve yayıncılık, medya ve iletişim, tanıtım ve reklamcılık gibi alanlarda, hukuksal konularda olumlu gelişmeler kaydedebileceğimiz bir gündeyiz. Öğle saatlerinde etkinleşecek Ay-Mars arasındaki doksan derecelik gergin açı, duygularımızı keskin bir biçimde ifade etme riskini doğuruyor. Önemli iş ve girişimlerimizde duygularımızı kontrol edebilir, gereksiz alınganlık ve duygusal yoğunlaşmadan uzak kalırsak daha başarılı sonuçlar alabiliriz. Merkür-Jüpiter arasındaki altmış derecelik uyumlu açı akşam saatlerinde kesinleşiyor. Uluslar arası işler, eğitim ve yayıncılık, hukuksal konular, edebi ve hitabete dayalı konularda olumlu gelişmeler yakalayabiliriz. Önemli konuşmalar, yazışmalar, anlaşmalar, ticari işler yapmak açısından öğle sonrasındaki saatlerden başlayarak, özellikle akşam saatlerine doğru daha olumlu sonuçlar alabiliriz. Bu saatlerinden itibaren giderek yakınlaşacak Ay-Güneş altmışlığı, özel ve sosyal ilişkilerimizde ve girişimlerimizde şans ve fırsatları daha iyi değerlendirebileceğimizi gösteriyor.

 

Cuma günü erken saatlerinde henüz Ay Yay burcunda ilerliyor. İyimserlik etkisi sabah erken saatlerde de devam ediyor. Güne erken başlayanlar Ay’ın boşluğa gireceği 06:03 öncesi saatler değerlendirilebilir, ama bu saatle 07:04 arasında Ay boşlukta ilerleyeceğinden, girişeceğimiz işlerde istediğimiz neticeleri alamayabiliriz. Ay’ın Oğlak burcuna geçişiyle birlikte, olaylar da netlik kazanmaya başlıyor. Sabah erken saatlerde Ay-Neptün altmışlığının olumlu etkileri devrede olacağından, özellikle maneviyat, sanat ve ilham içeren iş ve girişimlerde olumlu sonuçlar alabiliriz. İlaç kullanımı, tedaviye girişim için de bu saatleri değerlendirebiliriz. Ay-Uranüs arasındaki doksan derecelik gergin açının etkinleşeceği öğle saatlerinde olaylar beklediğimizin dışında gelişebilir, istikrarlı sonuçlar elde edemeyebiliriz. Ay’ın Jüpiter ve Merkür ile uyumlu açılar yapacağı öğle sonrası ve akşam saatlerinde ise iletişimsel konular, iş ve girişimlerde başarı şansımız oldukça yüksek. Önemli konuşma, yazışma, seyahat ve eğitsel girişimlerimizi bu saatlere alabiliriz. Ay-Plüton kavuşumunun etkin olacağı akşam saatlerinde ise duygularımızı tutkulu ve etkin bir şekilde ifade edeceğiz.  

 

Cumartesi günü boyunca Ay Oğlak burcunda ilerliyor. İş ve girişimlerimizde netlik kazanacağımız bir gündeyiz. Soğukkanlı ve olgun davranmamız sayesinde insan ilişkilerinde daha başarılı olabiliriz. Sabah saatlerinde Ay-Venüs arasındaki dik açı henüz aktif olacağından, özel ilişkilerimizde dikkatli olmamızda fayda var, aksi takdirde ilişkimizi zedeleyebiliriz. Yeme içmemize konusunda da özenli olmamızda, abartılardan kaçınmakta fayda var sabah saatlerinde. Ay-Mars arasındaki yüzyirmi derecelik uyumlu açının etkin olacağı öğle sonrasındaki saatlerden itibaren, enerji, efor ve güç gerektiren işlerimize yönelebiliriz. Sportif aktiviteler, yürüyüşler için bu saatler çok uygun gözüküyor mesela. Cesaretimizi dengeleyebileceğimiz, adımlarımızı güçlü atacağımız akşam saatlerinde Ay-Mars olumlu açısının ardından Güneş-Satürn üçgeni (yüzyirmilik açı) ve Merkür-Plüton sextili (altmışlık açı) de iyice etkinleşiyor; temkinli ve aklı başında kararlar alabileceğimiz, somut gelişmeler yakalayabileceğimiz bir günde olduğumuzu gösteriyor. Önemli konuşma ve görüşmelerimizi, toplantı ve organizasyonlarımızı aktif edebileceğimiz, öğle sonrasından gece saatlerine kadar gayet güzel fırsatlar sunan bu zaman dilimini iyi değerlendirelim.  

 

Pazar gününün ilk yarısında Ay Oğlak burcunda ilerliyor. Sabah saatlerinde ilişkilerimizde stres ve engellenmelere açığız. Ayrıca girişeceğimiz işlerde gecikme, ertelenme, reddedilme riskimiz de hayli fazla. Bunu aklımızda tutarsak ve önemli işlerimizi 12:29’da Ay’ın Kova burcuna geçişi sonrasına denk getirirsek isabet ederiz. 11:22 ile 12:29 arasındaki yaklaşık 1 saatlik sürece Ay boşlukta olacağından, girişeceğimiz işlerde somut sonuçlar almamız zor olabilir, dikkat! Öğle sonrasında dostane enerjiler devreye giriyor ve Ay-Uranüs altmışlığının etkili olacağı akşam saatlerinde yenilikçi, fırsatlara açık tutan, yaratıcı etkiler de devreye giriyor. Yeni şeyler öğrenmek, bilgimizi arttırmak, zihinsel aktivitelere yönelmek için öğle sonrası saatleri çok güzel fırsatlar sunuyor. 08:17’de Güneş Balık burcuna giriş yapıyor. Güneş yaklaşık bir ay bu burçta kalacak ve bize olayları idare ederken empati geliştirme, başkalarının gözünden bakabilme, fedakarlık ve özveride bulunabilme, sezgilerimizi daha aktif kullanabilme imkanı verecek. Akşam saatlerinde Güneş-Neptün kavuşumu kesinleşiyor. Yaratıcı esinlere açık olacağımız, manevi değerlere daha fazla eğilim göstereceğimiz bir sürece giriyoruz. İdari konularda ve alacağımız kararlarda duygularımız ağırlık tutmaya başlayacak.

Keyifli, huzurlu ve sağlıklı bir hafta dileğiyle…

Şubat ayının burçlara göre değerlendirmeleri için aşağıdaki linki ziyaret edebilirsiniz…

http://www.uzmantv.com/konu/subat-2012-burc-yorumlari

Öner DÖŞER

12 Ocak 2012, Pazar

ASTROLOJİ OKULU, Caddebostan

 

Güneşmerkezli Bakış

Geçen hafta 7 Şubat ve 11 Şubat’ta etkin gezegen açıları olduğunu yazmıştım. 6 Şubat ve 9 Şubat tarihlerinde güneşte iki patlama oldu. Güneş aktivitelerinde kısmi artış var. Bu haftanın dikkat çeken güneşmerkezli açıları şöyle:

 

13 Şubat: Merkür kare Venüs

18 Şubat: Merkür kavuşum Uranüs

19 Şubat: Merkür kare Plüton

 

Güneş Aktiviteleri

Güneşin sakinliğinin azaldığı, nispeten hareketlendiği bir hafta geçirdik. Büyüme gösteren 6 Şubat 2012 tarihinde güneş lekesi AR 1410 M1-sınıfı patlama yaptı. Takip eden günlerde Dünya manyetik alanında orta ölçekli güneş rüzgarı Dünya’mıza ulaştı ve kutup bölgelerinde auroralar yarattı. Güneşteki aktiviteler artmaya başladı. 9 Şubat 2012 tarihinde Güneş’in kuzeydoğu kısmında bir patlama oldu ve ardından Koronal Kütle Fışkırması gerçekleşti (CME). Takip eden günlerde güneş lekesi AR 1416 iki katı büyüklüğe ulaştı ve buna ilaveten, M-sınıfı güneş parlamaları için “beta-gama” manyetik alanı geliştirmiş durumda. Bu güneş lekesi Dünya’mıza doğru döndüğünden, Dünya yönelimli patlamalar oluşturabilir. 11 Şubat itibariyle güneş lekesi sayısı 62 olarak belirtiliyor. Detaylı bilgi için aşağıdaki linki ziyaret edebilirsiniz.

http://www.spaceweather.com  

 

12.02.2012

Designed by Ongunsoft