Öner Döşer

13 Şubat Haftası

Bu sayfa 10552 kişi tarafından ziyaret edildi.

13 Şubat haftası SEVGİ GÜNÜ

İçindeki sevgiyi ifade edebilmek ne hoş! Bazen bir hediyeyle, bazen birkaç sözle, bezen de sadece tavır ve vücut dili ile. Ben 14 Şubat’ı Sevgililer Günü yerine SEVGİ GÜNÜ olarak nitelendiriyorum ve bu günde tüm sevdiklerimize birkaç cümle ile de olsa sevgimizi ifade etmemizin en önemli şey olduğunu düşünüyorum. Hediye almaktan çok daha önemli…

14 Şubat’ın astrolojik değerlendirmesi

Güneş-Satürn altmışlığının etkili olduğu 14 Şubat gününde genel olarak denge ve olgunluğun egemen olacağını düşünebiliriz.

Koç burcunda birlikte ilerleyen Venüs-Mars ikilisi, özel ilişkilerde sıcakkanlılık ve hareketlilik işaretçisi. İçtenlik, spontanelik, açık yüreklilik ve dürüstlük her zaman olduğu gibi önemli faktörlerden biri bu özel günde! Aşağıda gün batımına yakın bir saat için çizdirilmiş astroloji haritasını görmektesiniz.

Gün boyunca Ay Terazi burcunda ilerliyor olacak ve bu konumu hem genel hem de özel ilişkilerde denge, huzur ve uyumu sağlama yönünde destekleyici bir etken olarak görebiliriz.

Ay’ın Venüs ile karşıt açısının etkili olduğu öğle saatleri civarında gerginliklere açığız, farkında olalım. Önemli konuşmalar, teklifler açısından Ay-Merkür üçgeninin etkili olduğu akşam saatleri ve sonrasını değerlendirebiliriz. Bu bağlamda Ay-Merkür üçgeninin tamamlanacağı 21:09 sonrasına kalmasak isabet ederiz.

Ay’ın Mars ile karşıt açıya ilerlediği gecenin ilerlediği saatlerde yine dikkatli olmamız ve enerjimizi fazla dominant ifade etmekten kaçınmamızda fayda var.  

Uzlaşmak ve anlaşmak

Merkür-Mars altmışlığının etkili olduğu haftanın ikinci yarısında, özellikle ticari konular ve iş hayatıyla ilgili meselelerde uzlaşma, anlaşma sağlamak daha kolay olacak. Merkür-Mars altmışlığının kesinleştiği Perşembe günü, Ay-Güneş üçgeni de etkili olacak. Bu alanlarda başarı sağlamak üzere değerlendirmemiz ve kullanmamız açısından haftanın en isabetli günü Perşembe olarak gözükmekte.

Esneklik ve fedakarlık

18 Şubat Cumartesi günü Güneş Balık burcuna geçiyor! (14:31). Olayları yönetirken, kendimizi ifade ederken esneklik ve tolerans göstermemiz gerekebilir. Başkalarıyla empati kurma yeteneğimizin, yeri geldiğinde kendimizi geri çekebilme, fedakarlık gösterebilme kabiliyetimizin de vurgu kazanacağı bu bir aylık dönem, haritasının Tepe Noktasında Balık burcu bulunan ülkemiz açısından da dikkat çekici, önemli bir sürece girmekte olduğumuzu gösteriyor.

Haftanın günlere göre değerlendirmesine gelince…

Pazartesi gününün neredeyse tamamında Ay Başak burcunda ilerliyor. Eleştirilerimizin dozunu iyi ayarlamamız gereken bir gündeyiz. Ay’ın Satürn ile kare açısının etkin olduğu öğle saatleri civarında bu konuda daha da dikkatli olmalıyız. Ay-Satürn arasındaki uyumsuz açılar bloke eden, geciktiren, zorlayan durumlara işaret eder. Bu bağlamda, hızlı hareket etmek veya sonuç almak istediğimiz işleri bugüne denk getirmesek isabet ederiz. Bu açının kesinleştiği 15:36 sonrasında başka temel açısı kalmayan Ay boşluğa giriyor ve saat 23:42’de Terazi burcuna geçinceye kadar boşlukta devam ediyor ilerlemesine…

Salı günü boyunca Ay Terazi burcunda hareket ediyor. Huzur, uyum ve denge arayışında olacağımız bir gündeyiz. Ay-Venüs karşıtlığının etkili olduğu öğle saatleri civarında bunu sağlamakta zorlanabiliriz. Özel ilişkiler açısından dikkatli olmamız gereken bu zaman diliminde aceleci tepkiler vermekten kaçınabiliriz. Ay-Merkür üçgeninin etkili olduğu akşam saatleri civarında ve sonrasında arzu ettiğimiz uzlaşma ve dengeyi yakalamamız daha kolay olacak. Önemli yazışmaları, konuşmaları, teklifleri bu saat civarına alabiliriz. Ticari açıdan ve iş hayatı açısından da günün ikinci yarısını, özellikle akşam saatleri civarını kullanabiliriz. Gecenin ilerleyen saatlerinde etkinleşen Ay-Mars karşıtlığı, zorlu ve stresli bir zaman diliminde olduğumuzu gösteriyor, farkında olalım!

Çarşamba günü boyunca Ay Terazi burcunda ilerliyor. Ay’ın zorlu açılarının ağırlık tuttuğu bir gündeyiz. Mars-Uranüs-Jüpiter ve Plüton’un oluşturduğu T-kare açı kalıbı aktif oluyor. Doğal afetler açısından da dikkatli olunması gereken bir gündeyiz diyebiliriz. Özellikle de Ay’ın stresli açılarının ardından Jüpiter kavuşumunu dikkate aldığımızda… Hassasiyet olan bölgelerde etkiyi arttırabilir. Ay-Plüton karesinin etkili olduğu sabah saatlerinde güç çekişmelerine yönelten, riskli ve tehlikeli durumlara açık bir enerji akışı var. Ay-Uranüs karşıtlığının etkili olduğu öğle sonrası ve akşam saatlerinde beklenmedik değişimlere, sarsıcı gelişmelere açığız. Ay-Jüpiter kavuşumunun etkili olduğu akşam saatleri ve sonrasında bir taraftan güzel bir genişleme şansı yakalarken, bir taraftan da mevcut zorlu enerjilerin etkisinin büyümesi riskiyle karşı karşıya kalabiliriz… Ay-Satürn altmışlığının etkili olduğu gece saatlerinde sabitleşme, durağanlaşma enerjisi devreye giriyor.

Perşembe gününün sabah saatlerinde Ay Akrep burcunda ilerliyor. Ay-Güneş üçgeninin etkili olduğu sabah erken saatlerde girişeceğimiz işlerden verimli sonuçlar alabiliriz. Ama 09:40 sonrasına kalmamak gerekiyor. Önemli ve etkin pozisyondaki kişilerle görüşmeler, talepler, yatırımlar ve girişimler açısından değerlendirebileceğimiz bir zaman dilimi olduğu gibi, özel ilişkiler açısından da şanslı olduğumuzu söyleyebiliriz. Saat 09.40 sonrasında Ay Akrep burcuna geçiyor. Ülkemiz açısından önemli, duygusal açıdan yoğunluk taşıyan bir gündeyiz. Gençler, çocuklar, sanatçılar, sporcular, toplumda sevilen ya da aracı konum tutan kişiler açısından bazı gelişmeler yaşanabilir. Gün boyunca etkili olan Merkür-Mars altmışlığı, ticari açıdan, anlaşmalar, konuşmalar açısından değerlendirebileceğimiz bir günde olduğumuzu gösteriyor.

Cuma günü boyunca Ay Akrep burcunda ilerliyor. Duygusal yoğunluğun ve sezgilerimizin başrol oynayacağı bir gündeyiz. Ay-Neptün üçgeninin etkili olduğu sabah saatleri manevi konular, yardımlaşma, karşılıklı fedakarlık isteyen iş ve durumlar açısından dikkat çekici gözüküyor. Bir şeylerden gönüllü olarak vaz geçebilir veya akışa bırakabiliriz. Ay-Merkür karesinin etkili olduğu öğle saatleri sonrasında iletişim biraz zorlu akıyor. Fikir ve görüşlerimizi başkalarına kabul ettirmekte zorlanabiliriz. Ay-Plüton altmışlık açısının etkili olduğu akşam saatleri ve sonrasında girişeceğimiz işlerde destek bulabiliriz. Kendimizi etkili bir şekilde ifade edebiliriz. Bu açının kesinleşeceği 22:37 sonrasında Ay boşluğa giriyor.

Cumartesi gününün büyük çoğunluğunda Ay Akrep burcunda ve boşlukta ilerliyor. Dolayısı ile kalıcı ve sağlam sonuçlar elde etmeyi beklediğimiz işlere girişmek açısından tavsiye edebileceğimiz bir günde değiliz. Ama genel işlerimiz, günün genel akışı açısından ele alırsak, bir olumsuzluk söz konusu değil diyebiliriz. Saat 21:52’de Ay’ın Yay burcuna geçişiyle birlikte hem kararlılık, hem de hareketlilik kazanmaya başlıyoruz. Ay-Güneş karesinin etkili olduğu gece saatlerinde kadın erkek ilişkileri ya da ebeveynlerle ilişkilerde zorlanabiliriz. Enerjinin gergin aktığı bu saatlerde, bizi zorlayan durumlara karşı çözüm üretme arzumuz, şartları değiştirme ve yoluna sokma isteğimiz de devrede olacak.

Pazar günü boyunca Ay Yay burcunda ilerliyor. Olaylara geniş açıdan bakmamız, her şeyin bir sebep için olduğunuz idrak etmemiz sayesinde iyimserliğimizi koruyabileceğimiz bir gündeyiz. Sabah saatlerinden itibaren yakınlaşmakta olan Ay-Venüs üçgeninin ilişkilerimizi dengelemeye fırsat veren olumlu yansımalarını hissedeceğiz. Aşk ve ilişkiler açısından günün ikinci yarısı daha şanslı diyebiliriz. Özellikle de akşam saatleri! Ay-Neptün karesinin etkili olduğu gecenin ilerleyen saatleri kafa karışıklıklarına, yanılgılara, hayal kırıklıklarına davetiye çıkarıyor adeta! 

Sevgi, ışık ve umutla!

Öner Döşer, AMA, MAPAI, ISAR Cap

Profesyonel Astroloji Organizasyonu (OPA) Türkiye Temsilcisi

Astroloji Okulu, Caddebostan

12 Şubat 2017, Pazar 

 

 

12.02.2017

Designed by Ongunsoft