Öner Döşer

14 Aralık Haftası

Bu sayfa 9640 kişi tarafından ziyaret edildi.

14 Aralık Haftası ABARTMAYALIM LÜTFEN!

Haftaya damgasını vuracak Güneş-Jüpiter karesi, abartıya kaçma eğiliminde olacağımızı gösteriyor. Bu açının kesinleşeceği Pazartesi günü tepe noktasına varacak bu astrolojik etki, Ay’ın bu ikilinin uyumsuz açısını tetikleyeceği Cuma günü dahil olmak üzere devam ediyor olacak. Bu zaman zarfında, daha sonra boyumuzu aşacak abartılı girişimler ve harcamalar yapabiliriz, kendimizi ifade etmek ve göstermek istediğimiz konularda fazla özgüven sergileyebilir, egomuzu abartılı bir şekilde ifade edebiliriz, dikkat!

İlham ve yaratıcı fikirler

Merkür-Neptün arasında birkaç gündür etkili olan altmış derecelik uyumlu açı Pazartesi gecesi kesinleşiyor. İlham almaya ve aklımıza düşenleri yaratıcı bir şekilde gerek el becerileriyle, sözlü, gerekse yazılı biçimde ifade etmeye çok açık olduğumuz bu günlerde, biraz da ruhsal çalışmalar yaparak ve sanatla ya da bize ilham verecek doğal ortamlarda vakit geçirerek, beklediğimizden çok güzel işler ortaya çıkarabiliriz.

İlişkiler güçleniyor!

İlişkiler gezegeni Venüs, güçlü ve etkili ifadeyi temsil eden Plüton ile altmış derecelik uyumlu açısını Perşembe günü kesinleştiriyor. Hafta başından itibaren etkili olacak bu uyumlu açı, ilişkilerimizi güçlendirecek gelişmeler içerisinde olacağımızı müjdeliyor. Hayatımıza değer ve anlam katan kişilere olan sevgimizi güçlü bir şekilde ifade edebiliriz. İşbirlikleri içerisine girebiliriz. Yeter ki ilk adımı atalım…

Takıntılı düşünceler

Düşünceleri ve fikirleri temsil eden Merkür, odaklanmayı temsil eden ama gölgesinde obsesyonu da barındıran Plüton ile kavuşumunu Cumartesi gecesi kesinleştiriyor. Bu ikilinin kavuşumu Oğlak burcunda olduğundan, düzen ve sistem kurmak ya da mevcut olanı idame ettirmek istediğimiz konularda fazla takıntı yapabilir, esnekliğimizi kaybedebilir, dışarıdan gelecek uyarıları göz ardı edebiliriz. Odaklanmak ve kararlı olmak güzel; ama sübjektif ve tek yönlü bakmamalı, perspektifi genişletmeli, etrafımızdaki kişilerin de iyi niyetli tavsiyelerine açık olmayı başarabilmeliyiz!

Ezoterik Astroloji

Ezoterik Astroloji Kursumuz Başlıyor... İç dünyasına giden yolun kapılarını ezoterik astroloji ile aralayarak, ruhsal boyutuyla ilgili anlayışını pekiştirmek isteyenler için...

  

 

Astrolojiye bambaşka bir açıdan bakıp, bu kez de insanlığın yolunu aydınlatan en kadim öğretilerin ve bilgelerin ışığını takip ederek, anlayışınızı derinleştirmek ister misiniz?

Yeşne Karaca Iren'in hazırladığı kurs programı İslam Ezoterizmi (Tasavvuf) üzerinden yola çıkarak, Hermetik öğretiler ve mistik Tibet kaynakları ışığında astrolojinin metafizik kökenlerine doğru bir yolculuk sunuyor.
Kurs programı ezoterizm nedir, ezoterik astrolojiden ne anlıyoruz, Hermes (İdris Peygamber) ve ilahi yaratılış yasaları (Hermetik), tasavvuf bakışıyla yaratılış, varlık ve astrolojik bağlantı, esmalar ve gezegenler, hayat amacım, melek kavramı ve ezoterik Tibet astrolojisi ana başlıklarından oluşmaktadır. 

Bilgi için 0532 284 89 79 veya info@astrolojiokulu.com

 

Kış Solstisi Kutlaması

Her yıl, yılbaşından hemen önceki hafta sonu düzenlemeyi gelenek haline getirdiğimiz "Erken Yılbaşı Kutlaması"nı bu yıl da 20 Aralık'ta "Kış Solstisi Kutlaması" olarak düzenliyoruz. Bu kutlama için Pazar akşamı 19:00-24:00 saatleri arasında Caddebostan Vakıf Tenis Cafe’de hep birlikte olacağız. Bu güzel gecede bize canlı performansıyla Fatih Sarıcivan eşlik edecek. Etkinlik tüm astrologlara, astroloji okullarına, astroloji öğrencilerine ve astroloji meraklılarına açıktır. Rezervasyon: 0216 358 12 23 - 0532 284 89 79 - info@astrolojiokulu.com

  

Haftanın günlere göre detaylı değerlendirmelerine gelince…

Pazartesi gününe geçişten kısa bir müddet sonra, saat 01:07’de Jüpiter ile uyumlu üçgen açısını kesinleştiren Ay, bu son temel açısının ardından boşluğa giriyor. Sabah saatlerinden itibaren olumlu, iyimser enerjiler hakim olabilir, ama bir şeylerin netleşmesi ve kararlılık kazanması Ay’ın Kova burcuna geçiş yapacağı 14:58 sonrasını bulacak. Bu saat sonrasında girişeceğimiz işlerden beklediğimiz sonuçları alabilme şansımız daha yüksek. İşbirliği ve dayanışma içerisinde girişeceğimiz, özellikle toplumun hayrına veya toplumsal mesajlar içeren işlerde önemli gelişmeler sağlayabiliriz. Ama dikkatli olmamız gereken bir şey var. Gün boyunca etkin olacak Güneş-Jüpiter karesi, abartıya kaçma eğiliminde olacağımızı gösteriyor. Daha sonra boyumuzu aşacak abartılı girişimler ve harcamalar yapabiliriz, kendimizi ifade etmek ve göstermek istediğimiz konularda fazla özgüven sergileyebilir, egomuzu abartılı bir şekilde ifade edebiliriz, dikkat! Gece saatlerinde maksimumda etkili olacak Merkür-Neptün altmışlığı, başkalarıyla konuşmalarımızda, yazışmalarımızda ve fikirlerimizi ifade ederken, karşılıklı fedakarlık ve tevazu göstermemizin, karşımızdaki kişilerle duygusal bağ kurabilme ve kendimizi onların yerine koyarak düşünebilme kabiliyetimizi kullanmamızın önemine atıfta bulunuyor. İlham almaya ve aklımıza düşenleri yaratıcı bir şekilde gerek el becerileriyle, sözlü, gerekse yazılı biçimde ifade etmeye çok açık olduğumuz bu güzel akşamda, biraz da ruhsal çalışmalar yaparak ve sanatla ya da bize ilham verecek doğal ortamlarda vakit geçirerek, beklediğimizden çok güzel işler ortaya çıkarabiliriz.

Salı günü boyunca Kova burcunda ilerleyen Ay, bizimle aynı ideale sahip olduğunu düşündüğümüz kişilerle birlikte yeni girişimler başlatmak, entelektüel yönü olduğu kadar, bilgelik de içeren konularda bilgi paylaşmak açısından güzel bir gündeyiz. Astroloji Okulu olarak biz de bu güzel enerjiden istifade ederek Ezoterik Astroloji eğitimimizi başlatıyoruz.  Yeşne Karaca İren’in sunduğu eğitim konusunda detaylı bilgi için http://www.astrolojiokulu.com/HD689_ezoterik-astroloji-sinifi-aciliyor.html Ay-Satürn altmışlığının etkin olacağı sabah saatlerinde girişeceğimiz işlerde kalıcı ve somut sonuçlar alabiliriz. Bilgelik ve deneyim sahibi kişilerin tavsiyelerinden ve bilgilerinden istifade edebiliriz. Ay-Venüs karesinin etkili olacağı öğle saatlerinde ikili ilişkilerde dikkatli olmamızda fayda var. Gereksiz duygusal çıkışlar yüzünden kırgınlıklar yaşayabiliriz. Ay-Uranüs altmışlığının etkili olacağı akşamüzeri ve sonrasındaki saatlerde yeniliklere, değişimlere, yanı sıra hoş sürprizlere de açık olacağız. Gecenin ilerleyen saatlerinde Ay-Mars üçgeninin yüksek enerjisi ve motivasyonu devreye giriyor.

Çarşamba gününün büyük çoğunluğunda Ay Kova burcunda ilerliyor. Sabah erken saatlerde etkili olacak Ay-Güneş altmışlığı, gerek kadın erkek ilişkilerinde, gerek ebeveynlerle ilişkilerde, gerek sosyal ilişkilerde ve gerekse iş ilişkilerinde olumlu gelişmeler kaydedebileceğimizi gösteriyor. Ama bu açının kesinleşeceği 09:16 sonrasına kalmasak iyi ederiz. Sonrasında Ay boşluğa girecek çünkü. Akşam saatlerine kadar olumlu ve dayanışma enerjisi içeren bir atmosferde olacağız, fakat atacağımız adımların bir ucu açık kalabilir, istediğimiz noktaya çekmekte zorlanabiliriz. Ay’ın Balık burcuna geçeceği 19:44 sonrasında duygusal akışlar aktifleşiyor. Bir şeyleri olduğu gibi kabullenme frekansına geçmek, akışa bırakmak, ruhu dinlendirici aktivitelerde bulunmak açısından kullanabileceğimiz saatlerdeyiz.

Perşembe günü boyunca Ay Balık burcunda ilerliyor. İlişkilerde duygusal bağ kurmanın ve özverili olmanın yüceltildiği bir gündeyiz. Sabah saatlerinde Ay’ın Neptün ile kavuşumunun etkisiyle bu güzel enerjiler daha da güçlü yansıyor. Öğle saatlerine doğru etkinleşecek Ay-Satürn karesi engellenmeyi, depresifliği, gecikmeleri ve soğukkanlı duygu akışını ifade etse de, öğle sonrasındaki saatlerde akış tekrar rahatlıyor. İlişkiler gezegeni Venüs, güçlü ve etkili ifadeyi temsil eden Plüton ile altmış derecelik uyumlu açısını öğle saatlerinde kesinleştiriyor (13:19). Hafta başından itibaren etkili olacak bu uyumlu açı, ilişkilerimizi güçlendirecek gelişmeler içerisinde olacağımızı müjdeliyor. Hayatımıza değer ve anlam katan kişilere olan sevgimizi güçlü bir şekilde ifade edebiliriz. İşbirlikleri içerisine girebiliriz. Yeter ki ilk adımı atalım. Ay’ın Merkür ile üçgen, Plüton ile altmış, Venüs ile üçgen açılarının ardı ardına bağlanacak olması, ticaret, eğitim, yayıncılık, iş ilişkileri, finansal konular, özel ilişkiler ve sanatsal konularda güzel bir akış içerisinde olacağımızı gösteriyor. Değerlendirebiliriz!

Cuma gününün neredeyse tamamında Ay Balık burcunda ilerliyor ve stresli açılar yapıyor. Yazımızın başında da belirttiğimiz gibi, abartılara açık bir haftadayız ve Cum günü de bu yönde eğilimlerimizin tetikleneceği günlerden önemli bir tanesi! Ay-Jüpiter karşıtlığının etkin olacağı sabah saatlerinden itibaren bu enerji tetikleniyor ve Ay-Güneş karesinin etkin olacağı akşam saatlerine dek sürüyor. Daha sonra boyumuzu aşacak abartılı girişimler ve harcamalar yapabiliriz, kendimizi ifade etmek ve göstermek istediğimiz konularda fazla özgüven sergileyebilir, egomuzu abartılı bir şekilde ifade edebiliriz, dikkat! 17:15’te boşluğa girecek olan Ay, gece yarısına doğru, saat 23:26’da Ay’ın Koç burcuna geçişine kadar boşlukta ilerleyecek. Aradaki zaman diliminde girişeceğimiz işlerde kararlılık ve netlik kazanmamız, sağlam ve kalıcı sonuçlar elde etmemiz zor gözüküyor. 

Cumartesi günü boyunca Koç burcunda ilerleyecek olan Ay, sıcakkanlılık ve samimiyetin ilişkilere de yansıyacağı bir günde olacağımızı gösteriyor. Günün ilk yarısında etkin olacak, ama etkisi akşam saatlerine doğru maksimuma varacak Ay-Satürn üçgeni, sağlam ve sağduyulu adımlar atmamız açısından uygun bir zaman diliminde olduğumuzu işaret ediyor. Gün boyunca Venüs-Kiron üçgeninin yaraları sarma, sevgi enerjisini kullanarak başkalarına faydalı olma ve şifalandırma şansı sunan güzel etkisi de bizimle olacak. Akşam saatlerinde kesinleşecek Merkür-Plüton kavuşumu (20:55) takıntılı ve endişeli düşüncelerden uzak kalmamızın isabetli olacağını gösteriyor. Bu ikilinin kavuşumu Oğlak burcunda olduğundan, düzen ve sistem kurmak ya da mevcut olanı idame ettirmek istediğimiz konularda fazla takıntı yapabilir, esnekliğimizi kaybedebilir, dışarıdan gelecek uyarıları göz ardı edebiliriz. Odaklanmak ve kararlı olmak güzel; ama sübjektif ve tek yönlü bakmamalı, perspektifi genişletmeli, etrafımızdaki kişilerin de iyi niyetli tavsiyelerine açık olmayı başarabilmeliyiz! Gecenin ilerleyen saatlerinde Ay’ın bu ikilinin kavuşumunu kare açı ile tetikleyecek olması, sözlü ve yazılı ifadelerimiz yüzünden başkalarıyla tartışma, bozuşma, sorun yaşama ihtimalimizi güçlendiriyor, dikkat! Ay-Uranüs kavuşumunun etkin olacağı gece yarısını aşan saatlerde beklenmedik, nahoş sürprizlerle karşılaşabiliriz. Bilmediğimiz yerlerde, bilmediğimiz kişilerle bir arada olmak, sıra dışı işlere kalkışmak iyi bir fikir olmayabilir. Patlayıcı ve gergin enerjiler işbaşında olacak zira!

Pazar günü boyunca Ay Oğlak burcunda ilerliyor. Kontrollü ve temkinli hareket etmeyi gerektiren bir gündeyiz. Gereksiz çıkışlar ve agrsyon can sıkıcı sonuçlar doğurabilir. Özellikle de Ay-Mars karşıtlığının etkin olacağı öğle saatleri civarında… Düşmanca, saldırgan, kavgacı enerjilerin devrede olacağı bu saatlerde trafikte de dikkatli olsak isabet ederiz. Acelecilikten, gerginlikten kaçınmalı, kontrollü ve akılcı davranmalı… Bu agresif enerji akşam saatlerinde uzaklaşmaya ve yerini Ay-Güneş üçgeninin uzlaşmacı, heyecanlı ve neşeli, aktif ve dinamik enerjisine bırakmaya başlıyor. Astroloji Okulu olarak bizler de bu dinamik, sıcakkanlı, neşeli enerji akışını bir fırsat olarak kullanıyor, Kış Solstisi ve erken yılbaşı kutlaması için Caddebostan Tenis Kafe’de toplanıyoruz. 19:00-24:00 saatleri arasında sürecek ve tüm astroloji öğrencilerine, okullarına, astroloji meraklılarına açık olacak bu etkinliğimizle ilgili detaylı bilgi için linki ziyaret edebilirsiniz. http://www.astrolojiokulu.com/HD713_20-aralik-ta-kis-soltisti-kutlamasi.html

Sevgi, ışık ve umutla!

Öner DÖŞER

13 Aralık 2015, Pazar

ASTROLOJİ OKULU, Caddebostan

13.12.2015

Designed by Ongunsoft