Öner Döşer

14 Ekim Haftası

Bu sayfa 7276 kişi tarafından ziyaret edildi.

14 EKİM HAFTASI: İYİ BAYRAMLAR!

Pek çoğumuzun özlemle beklediği Bayram haftasına kavuştuk. Keyifli, sağlıklı ve huzurlu bir Bayram olsun inşallah!

Enerji, hareket ve eylem gezegeni Mars 15 Ekim Salı günü 14:04'te Başak burcuda geçiyor. Birşeyleri organize etmek için daha aktif olacağımız, girişeceğimiz işlerin detaylarına önem vereceğimiz bir sürece giriyoruz. Stratejik ve planlı hareket etmemiz, başarılı sonuçlar elde etmemizde önemli rol oynayacak.

Tam da kurban bayramı günü Mars'ın Başak burcuna geçmesine bir gönderme yaparak, kurban kesiminde dikkatli ve titiz davranmamızı rica ediyorum. Başak burcu insani burçlardan biridir ve düşünceli olmayı gerektirir. Bu burçta ilerleyecek olan Mars da kesme eylemiyle ilişkilendirilir. KESİM ESNASINDA HAYVANLARIMIZA KARŞI DUYARLI OLALIM NE OLUR!   

Mars'ın ilerleyeceği Başak burcu ülkemiz astroloji haritasının 4. evine denk düşmektedir. 4. ev ülkenin iç meselelerı, iç güvenlik konuları, sınırları, yapıları ve binaları ile alakalıdır. Hava koşullarını tahmin etmeye yönelik astrometeorolojide 4. eve bakılır. Mars'ın haritamızın 4. evine doğru ilerlemeye başlamasıyla bu konular gündemde önemli yer tutmaya başlayacak. Mars'ın tam dip çizgisine (4. ev girişi) varması 12 Kasım tarihini bulacak.

MARSİYEN TUTULMALAR

Koç ve Akrep burcunda gerçekleşecek tutulmalara yakınlaştık. Her iki burç da Mars gezegeni tarafından yönetilir. Astrolojide Mars enerji, hareket, eylem, girişimcilik, rekabet, mücadele, çekişme, kavga, savaş, zafer, cesaret, gözüpeklik, gözükaralık gibi kelimelerle karşılanır. Bu yüzden Mars burcunda olan tutulmalar civarındaki daha aktif, daha hareketli oluruz ve cesaretli, kararlı adımlar atarız.

Bu haftayı etkileyecek en önemli gökyüzü olayı 25 derece Koç burcunda gerçekleşecek Ay tutulması kuşkusuz. 19 Ekim Cumartesi sabaha karşı 02:37 için Ankara'ya göre çıkartılmış astroloji haritasında Başak burcundaki Mars'ı görüyoruz. Yani tutulmanın yöneticisi Mars haritanın Yükselen derecesine denk gelmiş! Bu yerleşim, tutulma sonrasındaki günlerin hayli hareketli olacağını gösteriyor ülkemiz açısından!

Tutulma esnasında Ay-Güneş karşıtlığı haritanın 3-9 eksenine denk düşüyor. Tutulma civarındaki günlerde bilgi paylaşımı, iletişim, medya, yayıncılık alanları, seyahatler, yabancılar, uzak ve yakın komşularla ilgili konular öne çıkacak demektir. Bayram dönüşü yollarda, trafikte dikkatli olmamız gerektiğine de işaret eden konumlar bunlar: hem Mars'ın Yükselen'e denk düşmesi, hem de Ay-Güneş karşıtlığının 3-9 eksenine denk düşmesi.

Haritanın 3. evine denk düşen KAD, Satürn ve Merkür yakın komşularla temasın çok önemli olacağını gösterirken, haritanın 11. evine denk düşen Jüpiter uluslararası alanda, müttefik ülkelerle ilişkilerde destekleyici, dostane ilişkiler geliştirebileceğimize işaret ediyor. Haritanın 4. evine denk düşen Venüs, tam da 29 Ekim üzeri Mustafa Kemal Atatürk'ün dünyaca meşhur "Yurtta sulh, cihanda sulh" sözüne atıfta bulunur gibi sanki!

Haftanın günlere göre değerlendirmelerine gelince...

Pazartesi günü boyunca Ay Kova burcunda ilerliyor. İnsani konuların, grup aktivitelerinin, arkadaşlarla, sosyal çevreyle dayanışmanın, sosyal organizasyonların ve planların öne çıkacağı bir gündeyiz. Sabah erken saatlerden itibaren etkin olacak Ay-Güneş yüzyirmilik açısı, kadın-erkek ilişkilerinde, ebeveynlerle ilişkilerde, iş ilişkilerinde olumlu gelişmeler yakalayabileceğimiz saatlerde olacağımızı gösteriyor. Bu uyumlu açının etkisi öğle sonrasındaki saatlere dek devam ediyor. Değerlendirebiliriz. Akşam saatlerine doğru ise Ay-Mars karşıtlığının gergin etkileri devreye giriyor. Sakarlıklara, kazalara, tartışmalara açık dsaatlerdeyiz. Dikkatli olalım! 23:28'de son açısını Mars ile yapan Ay kısa bir müddet için boşluğa giriyor.

Salı gününe geçişten hemen sonra 00:05'te Ay Balık burcuna geçiyor. Herşeyden uzaklaşma, dinlenme ve huzur arzusunda olacağımız güzel bir gün bizi bekliyor! Bayramınız kutlu olsun! Sabah erken saatlerde etkinleşecek Ay-Neptün kavuşumu manevi değerleri, huzuru, teslimiyeti güçlendiriyor. Sabah saatleri mistik, güzel bir havada geçeceğe benziyor. Ay-Venüs karesinin etkin olacağı öğle saatlerinde ilişkilerimizde daha dikkatli olmamızda fayda var. Alınganlıklara açık saatlerdeyiz. Öğle sonrasındaki saatlerde etkin olacak Ay-Plüton altmışlığı duygusal anlamda destek bulacağımızı, birlik içerisinde hareket edeceğimizi gösteriyor. Ay-Satürn üçgeninin etkin olacağı akşam üzeri saatleri ve gece saatleri geleneksel konular, bayram ziyaretleri açısından güzel saatlerde olacağımızı işaret ediyor.

Çarşamba günü boyunca Ay Balık burcunda ilerliyor. Huzur, sadelik ihtiyacında olacağımız bir gündeyiz. Sabah saatlerinde Ay hem Merkür hem de Jüpiter ile uyumlu açılar içerisinde olacak. Gezip tozmak, değişik yerler görmek, hep birlikte organizasyonlar yapmak açısından harika bir gündeyiz. 10:14'ten itibaren boşluğa girecek olan Ay, günün geri kalanında boşlukta ilerleyecek.

Perşembe gününe geçişten bir müddet sonra, sabaha karşı saat 04:17 Ay KOç burcuna geçiyor. Hareketli, tempolu, coşkulu bir gün bizi bekliyor. Gün genelinde etkin olacak Venüs-Uranüs üçgeni, özel ilişkilerimizde sürprizlere açık olacağımızı gösteriyor. Süpriz hediyelere, yeni gelişmelere açık bir gündeyiz. Günün büyük çoğunluğunda enerji rahat akıyor. Ama akşam saatlerinden sonrası biraz gergin gözüküyor. Ay-Plüton karesi ve ardından Ay-Uranüs kavuşumunun etkin olacağı akşam ve gecenin erken saatlerinde duygusal anlamfda gerginlikler yaşayabiliriz. Dengesiz çıkışlara açık olduğumuz bu saatlerde sözlerimize dikkat etsek iyi ederiz. Ay-Venüs üçgeninin etkin olacağı gecenin geç saatlerinde aşk ve ilişkiler açısından çok güzel saatlerdeyiz (özellikle 22:02'den sonra). Değerlendirebiliriz!

Cuma günü boyunca Ay Koç burcunda ilerliyor. Duygusal anlamda aktif, abartılara ve dengesizliklere açık bir gündeyiz. Özellikle de Ay-Jüpiter karesinin etkinleşeceği ikindi saatleri civarında. Hava koşulları bile dengesiz olabilir bu saatlerde. Aynı duygularımız gibi!  

Cumartesi gününün ilk saatlerinde Ay Koç burcunda ilerliyor. 02:37'de Ay-Güneş karşıtlığı kesinleşiyor: Dolunay, Ay tutulması! Bu tutulmanın etkileri hakkında bilgi için yazımın giriş bölümüne dönebilirsiniz. 02:37 ile 10:26 arasında boşlukta ilerleyecek olan Ay bu saat itibariyle Boğa burcuna geçiyor. Sakin ve huzurlu saatlere kavuşuyoruz. Ay'ın Mars ve Neptün ile uyumlu açılar yapacağı öğle sonrasındaki saatlerde girişeceğimiz işlerden güzel ve kalıcı neticeler alabiliriz. Olumlu etkiler akşam saatlerinde de devam ediyor.

Pazar günü boyunca Ay Boğa burcunda ilerliyor. Huzurlu ve sakin enerjiler beklerken, gökyüzündeki açılar sebebiyle hareketlilik devreye giriyor. Gün boyunca etkin olacak Mars-Neptün karşıtlığı, bayram dönüşü yollarda trafikte dikkatli olmamız gerektiğini gösteriyor. Yanlış sollamalar, rahat görüş olmayan yerlerde hız yapma veya virajlara sert girme, kayma gibi etkiler yüzünden zarar göreceğimiz kazalara açık olacağımızı gösteriyor bu karşıtlık. Aman dikkat! Ay'ın Satürn ile karşıt açısının etkinleşeceği sabah saatlerinden, Ay'ın Merkür ile karşıt yapacağı akşam saatlerine kadar trafik ağır, engelli ve yoğun olacağa benzer. Bayram dönüşü tatsız iletişimler yaşamamak adına, biraz daha sabırlı olmalıyız. Ay-Jüpiter altmışlığının etkin olacağı gece saatlerinde bayram dönüşünü tamamlamış olanlarımız evinde huzurlu vakitler geçirecek ve bayramda yaşadıkları güzel zamanları sevdiklerine aktaracaklardır eminim. Allah tekrarlarını nasip etsin diyelim ve hafta başına hazırlanalım. Zira yoğun bir hafta bizi bekliyor!

Keyifli, sağlıklı ve mutlu bir hafta dileğiyle!

Öner DÖŞER

13 Ekim 2013, Pazar

ASTROLOJİ OKULU, Caddebostan

 

Haftanın burçlara göre görüntülü değerlendirmeleri için www.astrolojitelevizyonu.com adresimizi ziyaret edebilirsiniz.

13.10.2013

Designed by Ongunsoft