Öner Döşer

14 Mart Haftası

Bu sayfa 12896 kişi tarafından ziyaret edildi.

14 Mart Haftası HOŞGELDİN İLKBAHAR!

Sonbahardı, kıştı derken, bir de bakmışız İlkbahara gelmişiz. 20 Mart Pazar sabahı 06:30’da Güneş’in Koç burcuna geçişiyle birlikte bahara giriyoruz!

Senenin başlangıcı gibidir ilkbahar. Eski astrologlara göre zaten öyleydi. Senenin başlangıcını Güneş’in Koç burcuna geçtiği zaman olarak alırlardı. Eski astrologlar yılın genel olaylarının değerlendirmesini, Güneş’in Koç burcuna geçiş anına göre değerlendirirlerdi. Bu gelenek, tradisyonel astroloji yapan benim gibi günümüz astrologlarınca halen devam ettirilmektedir. Güneş’in Koç burcuna geçiş gününe göre 20 veya 21 Mart tarihleri, 1992 yılından bu yana Astroloji Günü olarak çeşitli astroloji dernekleri ve okulları tarafından kutlanmaktadır.

5. ULUSLARARASI ASTROLOJİ GÜNLERİ ETKİNLİĞİ

Bildiğiniz üzere, Astroloji Okulu olarak bizler 2012 yılından bu yana Güneş’in Koç burcuna geçiş tarihine en yakın hafta sonunda Uluslararası Astroloji Günleri etkinliği düzenliyoruz. Herkese açık ve ücretsiz olan bu etkinliğimizde katılımın yüksek olmasına gayret ediyoruz. Astrolojiyi doğru tanıtmak adına önemli gördüğümüz bu etkinliğimize siz değerli okuyucunun katılımından memnuniyet duyacağız.

Okulumuz eğitmenlerinden bendeniz Öner Döşer ve Yeşne Karaca İren, merkezi İngiltere’de bulunan Company of Astrologers kurucuları Maggie Hyde ve Geoffrey Cornellius olmak üzere dört konuşmacının yer alacağı bu konferanslar astroloji eğitimi olmayan kişilerin de rahatlıkla anlayacağı şekilde hazırlandı. Böylelikle astroloji bilsin bilmesin her kesin katılabileceği bu etkinliğin konferans konu başlığı Astroloji ve İlahi Mekanizma.

Etkinliğin ilk gününde, yani 18 Mart Cuma günü Mercure Otel Altunuzade’deolacağız. Hande Kazanova’nın sunuculuğunu üstleneceği konferanslar sabah saat 10:00’da başlıyor. 16:30’da konuklarımıza katılım plaketlerini sunacağız ve ardından bu sene Diploma almaya hak kazanan öğrencilerimizin diploma töreniyle tamamlayacağız.

 

  

 

Etkinliğin ikinci ve üçüncü günlerinde okulumuzun dersliğinde olacağız. Birbirinden değerli iki konuğumuzun workshopları var. Bu iki astrolog da Horary (Soru Astrolojisi) konusunda üstat isimler. Ama diğer zamanlama teknikleri üzerinden de değerlendirmeler yapacaklar. Her zaman belirttiğim gibi, okulumuzun öğrencilerinin bu değerli astrologların sunuş ve haritalara bakış tekniklerini görmelerinin, astrolojik görgülerinin artması açısından çok önemsiyorum. Her iki konuşmacıdan da rica ettim, konularının anlatımına temel seviye öğrencilerimizin de anlayabileceği şekilde başlayacaklar. Böylelikle temel seviye, orta seviye ve ileri seviye öğrencilerinin de büyük keyif alacağı sunumlar olacağından eminim. Okulumuz yabancı eğitmenlerinden Astro-Psikoloji üstadı Glenn Perry’nin de çevirmenliğini yapan sevgili Serpil Ata, bu workshopların çevirmenliğini de üstlenecek. Bu etkinlik hakkında detaylı bilgi için http://www.astrolojiokulu.com/HD728_5--uluslararasi-astroloji-gunu-konferansi.html

19 Mart Cumartesi günü 10:00-16:30 saatleri arasında Astroloji Okulumuzun ders salonundaMaggie Hyde’in workshop’u var. Maggie, çok beğenilen “Jung and Astrology” kitabının da yazarı olan, çok konuşkan ve sempatik bir astrolog. “The Media Guardian veThe Observer gibi önemli gazetelerde köşe yazarlığı da yapmış olan Maggie’nin “Mistisizm ve Dini deneyimler” konusunda MA derecesi vardır ve Canterbury’daki Christ of Church üniversitesinde Mit ve Kozmoloji alanında konuk öğretim görevlisidir. Hakkında fikir edinmeniz için kendisiyle yapılan bir röportajın linkini ekliyorum. https://www.youtube.com/watch?v=uiYOCdFQ98E

 

  

 

20 Mart Cumartesigünü 10:00-16:30 saatleri arasında Astroloji Okulumuzun ders salonundaGeoffrey Cornelius’un workshop’u var. Geoffrey, uluslararası astroloji camiasının en tanınmış astrologlarından biri. Zamanımızın en iyi kitaplarından biri olarak kabul edilen “Moment of Astrology” kitabının da yazarı olan Geoffrey, Londra’daki Astroloji Locası’nın eski başkanıdır.Dinsel çalışmalar konusunda doktorası vardır ve sezgiler/öngörü konusunda uzmanlaşmıştır. Canterbury’daki Christ of Church üniversitesinde Mit ve Kozmoloji alanında eğitim vermektedir.Hakkında fikir edinmeniz için kendisiyle yapılan bir röportajın linkini ekliyorum. https://www.youtube.com/watch?v=KZP1kbmLEhI

 

  

 

Workshoplar hakkında detaylı bilgi almak için linki ziyaret edebilir, 0216 386 73 96 veya 0216 358 12 23 numaralı telefonlardan okulumuzu arayarak öğrenci işleri sorumlumuz Yasemin Yazıcı Bayer’den bilgi alabilirsiniz.  http://www.astrolojiokulu.com/HD729_5--uluslararasi-astroloji-gunu-etkinlikleri.html

HAFTA BAŞINDA İLİŞKİLERE VE İLETİŞİME DİKKAT!

Pazartesi gecesi kesinleşecek olan Merkür-Satürn karesi ve Venüs-Mars karesi, ilişkilerde ve iletişimde streslere işaret ediyor. Sözlerimize ve tavırlarımıza dikkat etmemiz gereken bir zaman dilimindeyiz. Önemli tekliflerde veya taleplerde bulunmak, toplantılar yapmak, yazışmalar yapmak açısından en azından Pazartesi gününü tercih etmeyebiliriz. Haftanın ilerleyen günlerinde bu stresli açının etkileri giderek azalıyor.

ABARTILARDAN VE GÜÇ GÖSTERİSİNDEN KAÇINALIM!

Salı günü etkin olacak Merkür-Plüton altmışlığı, kendimizi güçlü bir şekilde ifade edebilmemize destek veriyor. Bu açının ardından Merkür’ün Jüpiter ile karşıt açısının gelecek olması, kendine güven artış neticesinde güç gösterisine girme ve boyundan büyük işlere kalkışma yönünde meyil edebileceğimizi düşündürüyor. Abartılardan ve büyüklük gösterisinden uzak dursak iyi ederiz.

ÖZGÜVEN VE KARİZMA ARTIŞI

Jüpiter-Plüton üçgeninin dengeli enerjisi Çarşamba günü iyice etkinleşiyor. Bu uyumlu açı, kendine güven sergileme ve karizmatik etki yaratma konusunda hayli destekleyici, değerlendirebiliriz. Yabancılarla ilişiler, kültürel işler, seyahatler, turizm gibi alanlarda bir takım işler ve hukuki-finansal girişimler açısından etkili olabileceğimiz bu etkili günü kullanabiliriz.

GEÇMİŞİN YARALARINI SARMAK

İletişim gezegeni Merkür Perşembe günü Kiron ve Güney Ay Düğümü ile kavuşumunu kesinleştiriyor. Haftanın ikinci yarısından itibaren çok etkin olacak bu kavuşumlar, geçmişte bizi yaralamış olan konular hakkında konuşmak, değerlendirmeler yapmak, telafi edici girişimlerde bulunmak açısından kullanılabilir. Bizi nelerin yaraladığını, nelere takıldığımızı keşfedip, bunlar üzerinde çalışabiliriz. Tabii en çok kaçınmamız gereken, geçmişte bizi yaralayan kişilerle ilişkilerimizi tamamen bozacak kırıcı konuşmalar yapmak diyebiliriz. Bunun yerine, çözüm üretici yönde konuşmalar yapmak çok daha isabetli sonuçlar doğuracaktır.

GÜNEŞ KOÇ BURCUNA GEÇİYOR

20 Mart sabahı saat 06:30’da Güneş’in Koç burcuna geçişiyle birlikte bahara adım atıyoruz. Hoş geldin İlkbahar! Her taraf yemyeşil olsun, kuş sesleriyle dolsun, bahar koksun bir an önce! Koç burcunun temsil ettiği çocuksu coşku damarlarımızda dolaşsın. Tazelenelim, yenilenelim! Güzel bir yaza doğru hızlı adımlarla ilerleyelim artık…

AŞK VE ROMANTİZM

Aşk ve romantizm denince akla Venüs ve Neptün gelir. Bu ikisi Balık buru gibi romantik bir burçta kavuşuyor ise, işte o zaman taşlar yerine oturur. Romantizm zirveye varır! Bu ikisinin kavuşumunun kesinleşeceği Pazar akşam saatlerinden itibaren harika bir romantizm atmosferi saracak etrafımızı. Farkında olalım!

Haftanın günlere göre detaylı değerlendirmelerine gelince…

Pazartesi günü boyunca Ay İkizler burcunda hareket ediyor. İletişimi, haberleşmesi ve hareketi bol bir gündeyiz. Kim bilir belki de şimdiye kadar bilmediğimiz bazı şeyler öğreneceğiz. Sabah erken saatlerde henüz Ay’ın Venüs ile kare ve Mars ile karşıt açısının gergin etkileri devrede olacak. Yani sabah saatlerinde ilişkiler açısından gergin bir atmosfer mevcut. Farkında olalım, yangına körükle gitmeyelim! Sakarlıklara, kazalara, gerginliklere açık bir öğle öncesinin ardından, yakınlaşan Ay-Neptün karesinin hata ve yanlışlıklara açık hale getiren enerjisi devrede olacak. Gün boyunca etkin olan Merkür-Satürn karesi ve Venüs-Mars karesi ilişkilerde ve iletişimde streslere işaret ediyor. Sözlerimize ve tavırlarımıza dikkat etmemiz gereken bir zaman dilimindeyiz. Önemli tekliflerde veya taleplerde bulunmak, toplantılar yapmak, yazışmalar yapmak açısından en azından bugünü tercih etmeyebiliriz. Haftanın ilerleyen günlerinde bu stresli açının etkileri giderek azalıyor.

Salı günü boyunca İkizler burcunda ilerleyen Ay’ın stresli açılarının yoğun olması, iletişim ve haberleşme konularında, eğitim ve yayıncılıkla ilgili alanlarda, sunumlarda, seminerlerde, toplantılarda dikkatli olmak gereken bir günde olduğumuzu gösteriyor. Sabah erken saatlerde Ay’ın Satürn-Merkür ve Jüpiter ile ardı ardına gelen stresli açıları var. Bu yüzden çok erken saatlerde girişeceğimiz işler, yazışmalar açısından zorlanabiliriz. Ama sabahın biraz daha ilerleyen saatlerinde bu zorlu akış rahatlıyor. Ay’ın Uranüs ve Plüton ile uyumlu açıları, öğle saatlerine kadarki süreci değerlendirebileceğimizi gösteriyor. Merkür’ün Plüton ile altmış derecelik uyumlu açısı da önemli konuşmalar, yazışmalar, toplantılar, alışverişler açısından sabahın ilerleyen saatlerini değerlendirebileceğimizi gösteriyor. Merkür-Jüpiter karşıtlığının etkisini göstermeye başlayacağı öğle saatleri civarında ise abartılara ve boyumuzdan büyük işlere kalkışmaya meyil gösterebiliriz. Ay-Güneş karesinin stresli enerjisinin etkin olacağı akşam saatleri ve sonrasında karşı cinsle ilişkilerimizde, ebeveynlerimizle ilişkilerimizde ve iş ilişkilerimizde zorlanabiliriz, kendimizi ve dengemizi iyi ayarlayalım! Saat 19:04’ten sonra temel açısı kalmayan Ay boşluğa giriyor. Bu saat sonrasında girişeceğimiz işler boşlukta ve kararsız kalabilir.

Çarşamba gününe geçişte henüz İkizler burcunda ve boşlukta ilerlemekte olan Ay, saat 02:56’da Yengeç burcuna geçiyor. Duygusallık ve hassasiyetlerin, aidiyet ihtiyacının, ailevi ve ulusal konuların vurgu kazanacağı bir gündeyiz. Sabah saatlerinden itibaren etkin olan Ay-Venüs üçgeninin olumlu enerjisi, öğle saatlerine doğru daha da belirginleşiyor. Aşk ve ilişkilerden yana şanslı olduğumuz saatlerdeyiz. Ayrıca sosyal ilişkilerde ve iş ilişkilerinde de başarı sağlayabiliriz. Ay-Neptün üçgeninin etkinleştiği akşam saatleri ve sonrasında bu olumlu hava devam ediyor, daha da etkinleşiyor. Jüpiter-Plüton üçgeninin dengeli enerjisi de gün boyunca bizimle olacak. Bu uyumlu açı, kendine güven sergileme ve karizmatik etki yaratma konusunda hayli destekleyici, değerlendirebiliriz. Yabancılarla ilişiler, kültürel işler, seyahatler, turizm gibi alanlarda bir takım işler ve hukuki-finansal girişimler açısından etkili olabileceğimiz bu etkili günü kullanabiliriz.

Perşembe günü boyunca Ay Yengeç burcunda ilerliyor. Sabah erken saatlerde etkisini güçlü bir şekilde gösterecek Ay-Jüpiter altmışlığı, her türlü iş ve girişimlerimizde destekleyici bir faktör olarak devrede olacak. Sabahın ilerleyen saatlerinde etkin olacak Ay-Plüton karşıtlığının ardından gelecek Ay-Uranüs karesi, bu saatler civarında girişeceğimiz işlerde beklediğimiz sonuçları elde etme şansımızın yüksek olmayacağını gösteriyor. Beklenmedik gelişmelere, nahoş sürprizlere açık olacağımız saatlerdeyiz. Akşam saatlerinde etkin olacak Ay-Merkür üçgeni, kendimizi ifade kabiliyetimizi etkin bir şekilde kullanmamıza destek veriyor. Önemli konuşma ve yazışmalarımızı akşam saatleri civarına denk getirebiliriz. İletişim gezegeni Merkür bugün Kiron ve Güney Ay Düğümü ile kavuşumunu kesinleştiriyor. Haftanın ikinci yarısından itibaren çok etkin olacak bu kavuşumlar, geçmişte bizi yaralamış olan konular hakkında konuşmak, değerlendirmeler yapmak, telafi edici girişimlerde bulunmak açısından kullanılabilir. Bizi nelerin yaraladığını, nelere takıldığımızı keşfedip, bunlar üzerinde çalışabiliriz. Tabii en çok kaçınmamız gereken, geçmişte bizi yaralayan kişilerle ilişkilerimizi tamamen bozacak kırıcı konuşmalar yapmak diyebiliriz. Bunun yerine, çözüm üretici yönde konuşmalar yapmak çok daha isabetli sonuçlar doğuracaktır.

Cuma gününe başlarken Ay henüz Yengeç burcunda ilerliyor. Sabah erken saatlerde etkin olacak Ay-Güneş üçgeni, güne başlarken kendimizi duygusal anlamda dengeli ve huzurlu hissedeceğimizi düşündürüyor. Her ne kadar bu açının kesinleşeceği 06:09 sonrasında Ay boşluğa giriyor olsa da, güne hoş, ılımlı, bütünlük hissiyle başlıyoruz. Saat 09:54’te Ay Aslan burcuna geçiyor. Bugünün en önemli anahtar sözcüğü: kendine güven! Gerek girişeceğimiz işlerde, gerek ilişkilerimizde kendimize güvenirsek, dürüst, açık ve net olursak, istediğimiz neticeleri alma şansımız artacak. Ay-Mars arasındaki uyumlu üçgen açının yakınlaşmaya başlayacağı öğle sonrasındaki saatlerden itibaren kendine güven ve harekete geçme arzusu artıyor. Güç, efor ve cesaret isteyen işlere girişmek açısından uygun bir gündeyiz, değerlendirebiliriz. Bu güzel gnde Astroloji Okulu ailesi olarak 5. Uluslararası Astroloji Günleri etkinliği için Altunizade Mercure Otel’de olacağız. Herkese açık ve ücretsiz etkinliğimize katılım için 0216 386 74 96 veya 0216 358 12 23 numaralı telefonlarımızdan arayabilir veya linki ziyaret edebilirsiniz. http://www.astrolojiokulu.com/HD728_5--uluslararasi-astroloji-gunu-konferansi.html

Cumartesi günü boyunca Ay Aslan burcunda ilerliyor. Dikkat çekmek, kendimizi başkalarına göstermek isteyeceğimiz bir gündeyiz. Gün boyunca Ay’ın uyumlu açıları hakim olduğundan, girişeceğimiz işlerde ilerlemekte zorlanmayacağız. Ay-Satürn arasındaki uyumlu üçgen açının etkin olacağı öğle sonrası ve akşam saatleri arasında olgun ve deneyimli kişilerden destek bulabilir, fikir ve görüşlerimizi somutlaştırabilir, geleceğe yönelik sağlam ve kalıcı adımlar atabiliriz. Ay-Uranüs üçgeninin etkin olacağı akşam sonrası saatlerinden itibaren sürprizlere, yeniliklere, güzel gelişmelere açık olacağız. Biraz değişiklik yapmak, rutin dışına çıkmak iyi gelebilir. Bu açının kesinleşmesinin ardından başka temel açısı kalmayacak olan Ay boşluğa giriyor. (Saat 22:44).

Pazar gününün büyük çoğunluğunda Ay Aslan burcunda hareket ediyor. Kendimizi daha sıcakkanlı, ve coşkulu hissedeceğimiz bir gündeyiz. Günü spontane yaşamak harika bir fikir olabilir. Sabah saat 06:30’da Güneş’in Koç burcuna geçişiyle birlikte bahara adım atıyoruz. Hoş geldin İlkbahar! Her taraf yemyeşil olsun, kuş sesleriyle dolsun, bahar koksun bir an önce! Koç burcunun temsil ettiği çocuksu coşku damarlarımızda dolaşsın. Tazelenelim, yenilenelim! Güzel bir yaza doğru hızlı adımlarla ilerleyelim artık! Gün genelinde Güneş’in Koç burcunda, Ay’ın Aslan burcunda olması, sosyal anlamda aktif, dışa dönük, motivasyonu yüksek bir zaman diliminde olacağımızı gösteriyor. Günün büyük kısmında Ay’ın boşlukta ilerleyecek olması (Aslan burcunda ama açısız ilerleyecek) girişeceğimiz işlerde kesin ve net bir sonuç beklemediğimiz sürece bir sorun oluşturmuyor. Saat 19.39 itibariyle Ay Başak burcuna geçiyor. Kararlılık ve netlik kazanmaya başlıyoruz. Başkalarının duygularına özen göstereceğimiz, titiz ve dikkatli hareket etmemiz sayesinde güzel gelişmeler yakalayabileceğimiz bir zaman dilimindeyiz. Aşk ve romantizm denince akla Venüs ve Neptün gelir. Bu ikisi Balık buru gibi romantik bir burçta kavuşuyor ise, işte o zaman taşlar yerine oturur. Romantizm zirveye varır! Bu ikisinin kavuşumunun kesinleşeceği Pazar akşam saatlerinden itibaren harika bir romantizm atmosferi saracak etrafımızı. Farkında olalım!

Sevgi, ışık ve umutla!

Öner Döşer, AMA, MAPAI

9 Mart 2016, Pazartesi

Astroloji Okulu, Caddebostan

11.03.2016

Designed by Ongunsoft