Öner Döşer

14 Nisan Haftası

Bu sayfa 10674 kişi tarafından ziyaret edildi.

14 Nisan Haftası: Terazi burcunda ay tutulması

Bu haftanın en önemli gökyüzü olayı 15 Nisan Salı sabahı gerçekleşecek tam ay tutulması kuşkusuz. Bu ay tutulması çok önemseniyor ve yankı uyandırıyor, çünkü dörtlü tam ay tutulması serisini başlatıyor. Diğer üç tam ay tutulması 8 Ekim 2014’te, 4 Nisan 2015’te ve 28 Eylül 2015’te gerçekleşecek. Bu konu hakkında ve ay tutulmasının astrolojik etkileri hakkında detaylı bilgi için linki ziyaret edebilirsiniz. http://www.astrolojiokulu.com/makale.php?MID=3347

Bu hafta dikkat çeken başka önemli şey ise iletişim gezegeni Merkür’ün stresli açıları. Koç burcunda ilerleyen Merkür Salı gecesi Jüpiter ile dik açısını, Çarşamba günü ise Uranüs ile kavuşumunu ve Plüton ile dik açısını, Perşembe günü ise Mars ile karşıtlığını kesinleştiriyor. Bu açılar vesilesiyle Merkür, Nisan ayının 20’li tarihlerine damgasını vuracak olan Büyük Kare açı kalıbını önceden aktif etmiş oluyor.

İngilizce’de Grand Cross olarak tanımlanan Büyük Kare açı kalıbı ya da Büyük Haç olarak isimlendirebileceğimiz dört kollu gezegen yerleşimlerinden oluşur. En ender rastlanan açı kalıplarından biridir. Büyük baskı ve stresleri, gerilim ve karışıklıkları, engellenmeleri, bitmek bilmez mücadeleleri ifade ettiği için, astrolojide en zorlu açı kalıbı olarak kabul edilir. Hapsedilme hissi yaratır, kısıtlayıcı ve baskı getiren yönleri vardır. Buna mukabil hırslandırır ve çözüme ulaşma arzusunu tetikler. Engeller, zorluklar, stres ve baskıya karşı verilen mücadelelerin ardından gelen büyüme ve gelişimi vaat eder.   

Merkür’ün tetiklemesiyle aktifleşecek ve 22-23 Nisan’da en etkin fazına ulaşacak Büyük Kare ya da Büyük Haç, öncü burçlar olan Koç, Yengeç, Terazi ve Oğlak burçlarında gerçekleşiyor. Öncü burçlar dinamiktir ve çözüm üretmek için aksiyon almaya yöneliktir. Geri adım atmayan, şartları zorlayan bir motivasyona sahiptir. Engeller ve baskı yaratan durumlar karşısında inisiyatif alarak ve kendini öne çıkartarak çözme yoluna gitme eğilimi verir. 

Koç burcunda ilerlemekte olan Merkür, bulunduğu burç itibariyle zaten hızlı ve fazla düşünmeksizin karar alma, hemen uygulamaya koyma, son söylemesi gerekeni en baştan söyleme, kararlılık ve bildiği yönde ilerlerken başkalarından etkilenmeme eğilimi yaratmakta. Ardı ardına yapacağı uyumsuz açılar da bu gölge yönlerin ortaya çıkmasına adeta çanak tutmakta. Olumlu kullanım yönünden ele alırsak: sıra dışı ve farklı olanı ortaya çıkaran, başladığı işi sonuna erdirecek denli kararlılıkla uygulayan, açık sözlü ve doğrudan iletişim kuran yönleriyle takdir kazanmaya yönelik etkiler yaratabilir. Zihnin daha yaratıcı ve keşfedici çalışmasına, yenilikler konusunda cesaretli adımlara, yeni yollar ve yöntemler bulmaya teşvik eden, olaylara bakışı genişleten, dönüşüm yolunda cesur adımlar atılmasına vesile olacak olayları ortaya çıkarabilir.

Tüm bunları toparlarsak, hızlı kararlara ve uygulamalara açık bir haftaya giriyoruz. Beklenmedik durum değişiklikleri, şaşırtıcı konuşmalar ya da sonuçlar, ortaya çıkan bilgiler, görüşmeler, belgeler, toplantılar, açıklamalar dikkat çekebilir. Uluslararası ilişkiler, politika, medya ve yayıncılık alanında ani gelişen, sert ve keskin manevralar yaşanabilir. Lider veya patron konumundaki kişiler şaşırtıcı, ani ve beklenmedik kararlar alabilir, açıklayabilirler. İnançlarla ilgili konularda sınırları zorlayan beyanlar, açıklamalar, fanatik veya aşırıya kaçan konuşmalar olabilir. Hukuksal konularda anlaşmazlıklar çıkabilir. Ticari alanda da anlaşmazlıklara ve ekonomik anlamda ani gelişme ve değişimlere açık bir haftadayız diyebiliriz. Astrolojide Merkür rüzgarları temsil eder ve gergin açılarında sert rüzgarlar, fırtınalar, ani hava değişiklikleri görülebilir. Tabii dünya geneli için geçerli değil bu yorumlar. Şu veya bu bölge için değil. Ama tutulmanın gözlemleneceği bölgeler için daha fazla geçerli görülebilir.

Cuma günü iyicil gezegenler olarak nitelendirilen Venüs-Jüpiter’in üçgen açısı kesinleşiyor. Bu uyumlu açı, başta romantik ilişkiler olmak üzere, tüm ilişkiler adına güzel ve olumlu enerjiler içeriyor. Sosyal aktiviteler düzenlemek ya da katılmak, rutin dışına çıkmak, sevdiklerimizle hoş vakitler geçirmek açısından hafta sonu boyunca harika enerjiler var. Maddi konularda girişimler yapmak, yatırımlar yapmak, alışverişler yapmak açısından Cuma gününü kullanabiliriz. Yine Cuma günü Venüs-Plüton altmışlığı da kesinleşeceğinden, duygusal ilişkilerde veya genel anlamda ilişkiler konusunda güçlü, destekleyici etkiler iş başında olacak. Artistik ve sanatsal konularda girişim yapmak veya etkinliklere katılmak, estetik ev güzellik ya da giyim kuşam konusunda değişiklikler alışverişler yapmak açısından da güzel bir Cuma günü ve hafta sonu bizi bekliyor!

Pazar sabahı 06:55’te Güneş Boğa burcuna geçiyor. Boğa burcu tutuculuğu ve hayatın pratik alanlarıyla ilgilenmeyi simgeler. Güneş’in bu burca geçişi, hayatımızı daha pratik ve düzenli hale getirme arzumuzun artacağını, şartlarımızı korumanın, sağlam ve güvenli adımlar atmanın önemli olmaya başlayacağını gösteriyor. Güneş’in sabit burca geçmesiyle birlikte, ilkbaharın karakteristik niteliklerini daha belirgin bir şekilde yaşamaya başlayacağız…

Pazar günü kesinleşecek Jüpiter-Uranüs karesi, hafta başından itibaren aktif olacak aslında.  Bu uyumsuz açı ekonomik, sosyal, kültürel ve özellikle de inançlarla ilgili konularda ani ve beklenmedik gelişmelere, türbülanslara, sallantılara sebep olabilir. Uranüs beklenmedik gelişmeleri, ani yön ve durum değişikliklerini anlatır. Aşırıya kaçmaya yatkınlığı vardır. Aşırılığa kaçmak denilince abartılarla ilişkilendirdiğimiz Jüpiter de gelir akla. Jüpiter’in var olanı büyüten bir yönü de vardır. Bu iki gezegenin arasındaki açı uyumsuz olduğuna göre, abartılara ve aşırılıklara açık günlerden geçeceğiz. İnançlar, değerler yüzünden çatışmalara, fanatik saldırılara açık bir zaman dilimi olarak nitelendirebiliriz genel olarak. Öte yandan, hayat görüşü ve inançlarla ilgili kırılımlar, ani farkındalıklar ve aydınlanmadan da bahsedebiliriz her ne kadar aradaki açı uyumsuz olsa da ve bu aydınlanma krizini dengelemesi zor da olsa. Bu ikilinin kontaklarının teknolojik alanda hızlı gelişmelerle, uzay bilimleriyle, hatta çeşitli dönemlerde artan UFO gözlemi iddialarıyla da ilgisi vardır. Jüpiter-Uranüs açıları için şu anahtar sözcükleri kullanabiliriz: Hukuksal sorunlar ve ani ayrılışlar, dini veya inançlarla ilgili konularda isyankar çıkışlar, beklenmedik ekonomik türbülanslar, hukuksal krizler, felsefi konularda veya hayata bakışta ani değişimler, aydınlanma krizi, eksantrik din adamları veya gurular, farkındalık sıçraması, kültürel değişimler, aşırı özgürlük ihtiyacı, bilim-felsefe alanında başarılı sıçramalar, ani uyanışlar, yeni başlangıçlar, büyük adımlar, farkındalığın sıradışı bir şekilde gelişmesi, psikolojik anlamda yeniden doğum, ufukların radikal bir şekilde genişlemesi…

Pazar günü Venüs-Kiron kavuşumu da kesinleşiyor. Bu kavuşumun olumlu ve olumsuz etkileri vardır. Temel olarak: güzelliği, konforu, rahatı ve zevki idealize etme; görselleştirme becerileri; ilişkilere uyum getirme konusunda sorumluluk hissetme olarak tanımlanabilir.Olumlu önden ele alırsak: görünüşüne ve giyimine özellikle özen gösterme; sevgi uğruna kendini adayabilme diyebiliriz.Olumsuz yönden ele alırsak: zevke düşkünlük; hayallerini pratiğe döküp gerçekleştirememe; ilişkilerde güç çekişmesi nedeniyle zorlu ilişkiler diyebiliriz. İlişkilerde kırgınlıklar, yaralanmalar yaratabiliriz ya da yaraları şifalandırabiliriz. Nasıl kullanacağımız bize kalmış.

 

Haftanın günlere göre detaylı değerlendirmelerine gelince…

Pazartesi günü boyunca Ay Terazi burcunda ilerliyor. Özel ve sosyal ilişkilerin, eşitlik ve adalet konularının, diplomasiyle ilgili temaların öne çıkacağı bir gündeyiz. Ay, ülkemiz astroloji haritasının 4. Evinde ilerlediğinden, ülkemizin iç atmosferi, altyapımız, geçmişimiz, eskiden beri gelen ve tamamlanması gereken işler, sınırlarımız ve topraklarımızla ilgili konular vurgu kazanabilir, hükümet karşısında muhalefet daha aktif bir profil çizebilir. Dolunay (Ay tutulması) gerçekleşmek üzere ama henüz büyüyenay aşamasındayız. Bu fazda, üzerinde uğraştığımız konular artık resimlenmeye, iyice kendini göstermeye başlar. İşin nereye gittiği de belirginleşir. Büyüyenay fazı ve diğer ay fazları hakkında detaylı bilgi için linki ziyaret edebilirsiniz. http://www.astrolojitelevizyonu.com/ay-fazlari-ve-gunluk-hayatimiz-oner-doser-astroloji-ogreniyoruz/Sabah saatlerinden itibaren Ay’ın aktif açıları var. Ay’ın Merkür-Mars-Jüpiter-Uranüs-Plüton arasında kesinleşmek üzere olan Büyük Kare açı kalıbını tetikleyeceği sabah ve öğle saatlerinde iletişim hayli gergin akıyor. Sözlerimize çok dikkat etmemiz gereken bir gündeyiz. Önemli toplantıları, yazışmaları, imzaları, yorum ve açıklamaları, beyanları bugüne denk getirmemek daha isabetli olur doğrusu. Akşam saatlerinde sakarlıklara ve kazalara, sert tartışmalara yöneltebilecek enerjiler devreye giriyor. Gün boyunca etkin olacak ve gece saatlerinde kesinleşecek Merkür-Jüpiter karesi, amacını aşan beyanlara, büyük düşüneyim derken boyundan büyük işlere kalkışmaya, iletişimi abartmaya, etik ve ahlaki konularda ahkam kesmeye kalkışıp eleştiri alma gibi girişimlere davetiye çıkarıyor adeta. Öte yandan, zihin genişliyor, yeni şeyler keşfetmeye yatkınlaşıyor. Aşırı zihinsel aktivite ya da sürekli olarak bir şeyleri hesaplamaya çalışma yorabilir, sinirler gerilebilir. 

Salı gününün büyük çoğunluğunda Ay Terazi burcunda ilerliyor. İlişkiler açısından önem taşıyan, kendimizi dengelememiz gereken bir gündeyiz. 09:40’ta başlayacak ay tutulması seminerinde bilgilendikten sonra, ay tutulmasının başlayacağı 10:42’de meditasyon ve dengeleme çalışması yapacağız.  http://www.astrolojiokulu.com/makale.php?MID=3347 Ay, ülkemiz astroloji haritasının 4. Ve 5. evinde ilerlediğinden, ülkemizin iç atmosferi, altyapımız, geçmişimiz, eskiden beri gelen ve tamamlanması gereken işler, sınırlarımız ve topraklarımızla ilgili konular vurgu kazanabilir, hükümet karşısında muhalefet daha aktif bir profil çizebilir, çocuklar ve sanatçılar, arabulucular, elçiler, haberciler ve sosyeteden kişilerle ilgili konular vurgu kazanabilir. Tutulma esnasında Güneş Türkiye astroloji haritasının 11. evine denk düşüyor. Bu yerleşim, uluslararası ittifaklar, dost ülkeler, Meclis, partiler ve kurumlarla ilgili konuların gündemde önemli yer tutacağını gösteriyor. Tutulmanın ardından başkaca temel açısı kalmayacak olan Ay boşluğa giriyor ve Akrep burcuna geçeceği 19:19’a kadar boşlukta devam edecek Terazi burcundaki ilerlemesine. Dönüşüm gezegeni Plüton gerilemesine başlamak üzere durağanlaşıyor sabaha karşı saatlerde. Yine erken saatlerde Merkür-Uranüs kavuşumu ve Merkür-Plüton karesi kesinleşiyor. Merkür zihinsel nitelikleri, algılamayı, bilgi toplamayı ve vermeyi temsil eder. Jenerasyon gezegenleriyle açılarında (Uranüs, Neptün, Plüton ile) sanki zihnimiz evrensel bilinç ile bağlantıda gibidir. Daha büyük resmi görme şansı verebilir bu temaslar. Merkür-Uranüs kavuşumunun Alpheratz yıldızıyla birleşiyor olması, sıra dışı farkındalıklara ve bilinç hallerine açık olacağımızı, yaratıcılığımızın yüksek olacağını, beklenmedik çözümlerle ortaya çıkabileceğimizi gösterebilir. Farkındalık yaratıcı tüm çalışmalar için harika bir gündeyiz. Ama bu enerjinin dengesiz kullanımı zihinsel agresyona, beklenmedik ve şok edici sözler, tuhaf karşılanabilecek kararlara, ani belirginleşen özgürleşme ihtiyacına, birden kapıyı vurup gitme gibi girişimlere eğilim verebilir. Merkür-Uranüs-Plüton irtibatları, ani değişen hava koşulları, rüzgar ve fırtına, elektrik ve elektronik le ilgili sorunlara ya da kabaca, elektrikli bir zihinsel atmosfere işaret edebilir. 19:19’da Ay Akrep burcuna geçiş yapıyor. Bir şeyleri bırakmaya, dönüştürmeye başlamak açısından güzel saatlerdeyiz…

Çarşamba günü boyunca Akrep burcunda ilerleyecek olan Ay, yolumuzu bulmamız konusunda zihinsel süreçlerden çok sezgilerimizle ve içgüdülerimizle ilerleyeceğimizi gösteriyor. Ay ülkemizin astroloji haritasının 5. Evinden geçiş yapacağından çocuklar, gençler, sanatçılar, aracı konumundaki diplomatlar, sporcular, eğlenceli mekanlarla ilgili konular gündemde önemli yer tutabilir. Sabah saatlerinde kesinleşecek Ay-Neptün üçgeni, sezgilerimizin en güçlü olduğu zaman diliminde bulunduğumuzu, meditasyon benzeri çalışmalar, manevi ve ilahi konularla ilgilenmek açısından güzel bir zaman zarfında olduğumuzu gösteriyor. Sevgi, bütünleşme ve fedakarlık bilincinin yüksek olduğu bu güzel zaman aralığının ardından, öğle sonrasındaki saatlerde Ay-Venüs üçgeninin ilişkilerde hoş, güzel enerjileri ortaya çıkaracağı saatlere ilerliyoruz. Bu uyumlu açının hemen ardından Ay-Jüpiter üçgeninin genişletici, ferahlatıcı, manevi açıdan da maddi açıdan da geliştirici ve etkileri devreye giriyor. Şanslı saatlerdeyiz! Değerlendirebiliriz. Ay-Plüton altmışlığının etkin olacağı akşam saatlerinde duygusal anlamda kendimizi daha güçlü ve etkin hissedebiliriz. Yapacağımız girişimlere güzel destekler bulabiliriz.

Perşembe günü boyunca Ay Akrep burcunda ilerliyor. İçe dönme ihtiyacı hissedeceğimiz, duygusal anlamda derinlerden gideceğimiz bir gündeyiz. Ay ülkemizin astroloji haritasının 5. Evinden geçiş yapacağından çocuklar, gençler, sanatçılar, aracı konumundaki diplomatlar, sporcular, eğlenceli mekanlarla ilgili konular gündemde önemli yer tutabilir. Sabah saatlerinde kesinleşecek Ay-Satürn kavuşumu, güne başlarken biraz depresif hissedebileceğimizi, engellenmişlik ya da baskı hissedebileceğimizi gösteriyor. Bu etkiler öğleye kadar etkili iken, öğle sonrasındaki saatlerden itibaren rahatlamaya başlıyoruz. Kavuşumun kesinleşeceği 10:09’dan sonra Ay boşluğa giriyor ve günün geri kalanında boşlukta (açısız) ilerliyor Akrep burcunda. Ay’ın boşlukta olmasıyla ilgili detaylı bilgi için http://www.astrolojitelevizyonu.com/ay-boslukta-astroloji-ogreniyoruz-oner-doser/

Cuma gününe geçişten kısa bir müddet sonra, saat 00:43 itibariyle Ay Yay burcuna geçiyor. İyimser hissedeceğimiz,  hareketli ve heyecanlı bir güne hazırlanıyoruz. Genişleme, geleceğe umutla bakabilme arzumuz güçleniyor. Ay ülkemiz astroloji haritasının 6. evinde ilerleyeceğinden, iç güvenlik konuları, güvenlik güçleriyle ilgili konular, memurlar ve hizmetlilerle ilgili konular, sağlık ve hizmet sektörleriyle ilgili konular, evcimen hayvanlarla ilgili konular vurgu kazanabilir.  Öğle saatlerinde etkinleşecek Ay-Neptün karesi duygusal anlamda sıkıntı yaratabilir, hayal kırıklığı yaşayabiliriz. Ama bu etkinin daha üzerine çıkabileceğimiz Venüs açıları dikkat çekiyor gün boyunca. Sabah erken saatlerde kesinleşen Venüs-Jüpiter’in üçgen açısı, başta romantik ilişkiler olmak üzere, tüm ilişkiler adına güzel ve olumlu enerjiler içeriyor. Sosyal aktiviteler düzenlemek ya da katılmak, rutin dışına çıkmak, sevdiklerimizle hoş vakitler geçirmek açısından sadece bugün değil, hafta sonu boyunca harika enerjiler var. Maddi konularda girişimler yapmak, yatırımlar yapmak, alışverişler yapmak açısından bugünü kullanabiliriz. Bu açının ardından Venüs-Plüton altmışlığı da kesinleşeceğinden, duygusal ilişkilerde veya genel anlamda ilişkiler konusunda güçlü, destekleyici etkiler iyice iş başında olacak demektir. Artistik ve sanatsal konularda girişim yapmak veya etkinliklere katılmak, estetik ev güzellik ya da giyim kuşam konusunda değişiklikler alışverişler yapmak açısından da güzel bir Cuma günü ve hafta sonu bizi bekliyor! Gece saatlerinde yakınlaşan Ay-Uranüs üçgeninin heyecanlandırıcı, hareketlendirici, yenileyici etkileri aktifleşiyor. Hoş sürprizlere açık bir gecedeyiz!

Cumartesi günü boyunca Yay burcunda ilerleyecek olan Ay, sosyal anlamda çok aktif bir günde olacağımızı gösteriyor. Ay ülkemiz astroloji haritasının 6. evinde ilerleyeceğinden, iç güvenlik konuları, güvenlik güçleriyle ilgili konular, memurlar ve hizmetlilerle ilgili konular, sağlık ve hizmet sektörleriyle ilgili konular, evcimen hayvanlarla ilgili konular vurgu kazanabilir. Sabah saatlerinden itibaren Ay-Merkür üçgeninin iletişimi kolaylaştıran enerjisi devreye giriyor. Kendimizi iyi ifade edebileceğimiz bir gündeyiz. Özellikle bu açının etkinleşeceği öğle saatlerden anlaşmalar, konuşmalar, yazışmalar, duyuru ve anonslar, anlaşmalar, söz vermek ya da söz almak gibi girişimler açısından olumlu etkiler taşıyan zaman dilimini iyi değerlendirebiliriz. Aslında bu olumlu atmosfer öğle sonrasındaki saatlere, akşam saatlerine de yansıyacak. Çünkü günün geri kalanında Ay’ın başka bir açısı yok. Merkür ile uyumlu açısının enerjisini üzerinde taşıyor olacak gün boyunca. Fikir alışverişleri, tavsiye alıp vermek, ticari girişimler, alışverişler, eğitim öğretimle ilgili konular, internet üzerinden yapılacak iş ve görüşmeler, seyahatler, bilgi aktarımı, seminerler açısından güzel bir gündeyiz, değerlendirebiliriz. Gece saatlerinde Ay-Güneş üçgeninin etkileri de aktifleşiyor. Kadın-erkek ilişkileri, ebeveynlerle ilişkiler, sosyal ilişkiler, iş ilişkileri açısından güzel etkiler var. Otorite figürü çizen veya güçlü ve etkin pozisyondaki kişilerle bir araya gelmek, başkalarından yardım ve destek talebinde bulunmak açısından da değerlendirilebilir akşam ve gece saatleri…

Pazar gününe başlarken Ay henüz Yay burcunda ilerliyor. Ay-Güneş üçgeninin olumlu etkileri geç saatlerden sabaha karşı saatlere den yansıyor. 04:27’de Ay Oğlak burcuna, 06:55’te Güneş Boğa burcuna geçiyor. Gerçekçi ve ayağı yere basan konular üzerine eğileceğimiz bir güne başlıyoruz. Güneş’in geçiş yapacağı Boğa burcu tutuculuğu ve hayatın pratik alanlarıyla ilgilenmeyi simgeler. Güneş’in bu burca geçişi, hayatımızı daha pratik ve düzenli hale getirme arzumuzun artacağını, şartlarımızı korumanın, sağlam ve güvenli adımlar atmanın önemli olmaya başlayacağını gösteriyor. Güneş’in sabit burca geçmesiyle birlikte, ilkbaharın karakteristik niteliklerini daha belirgin bir şekilde yaşamaya başlayacağız. Ay’ın çok sayıda açısı yok bugün, sadece bir temel açısı var. O da Neptün ile altmışlık. Bu uyumlu açının duyarlılık ve hassasiyeti tetikleyen, maneviyatı yükselten, sevgi paylaşımını öne çıkaran olumlu etkileri öğle sonrasındaki saatlerde iyice belirginleşiyor. Gün boyunca etkin olacak Jüpiter-Uranüs karesi, hafta başından itibaren aktif olacak aslında. Pazar günü etkisi maksimuma varacak bu uyumsuz açı ekonomik, sosyal, kültürel ve özellikle de inançlarla ilgili konularda ani ve beklenmedik gelişmelere, türbülanslara, sallantılara sebep olabilir. Jüpiter-Uranüs kontaklarının teknolojik alanda hızlı gelişmelerle de ilgisi vardır.

Keyifli, sağlıklı ve mutlu bir hafta dileğiyle!

Öner DÖŞER

13 Nisan 2014, Pazar

ASTROLOJİ OKULU, Caddebostan

Haftanın burçlara göre görüntülü değerlendirmeleri için www.astrolojitelevizyonu.comadresimizi ziyaret edebilirsiniz…

 

AY BOŞLUKTA İKEN NELER TAVSİYE EDİLMEZ?

Ay'ın boşlukta olması, içinde ilerlediği burçtan çıkana kadar önünde temel açı yapacağı gezegen olmaması durumudur. Açılar olayların ne yönde gelişeceğini belirttiğinden, açı olmaması, olayların ne yönde gelişeceğinin belli olmaması, belirsizlik anlamına gelir. Bu yüzden Ay'ın boşlukta olduğu zamanlarda somut ve kalıcı işler için girişim yapılması önerilmez. Ama günlük iş ve aktivitelerimizi devam ettirmemiz açısından değil, yeni girişimler ve alınacak kararlar açısından bu böyledir. Ay boşlukta iken hiçbir şey yapmayalım anlamına gelmez. Ay’ın boşlukta olduğu zamanlarda önerilmeyen aktiviteler şunlardır: önemli iş toplantıları, yeni girişimler, önemli ameliyatlar (duruma göre değerlendirmeli), teklif sunmak, iş anlaşması yapmak, önemli (veya pahalı) şeyler satın almak, önemli kararlar almak. 

Ay’ın boşlukta olmasının ne demek olduğunu ve genel etkilerini anlattığım videoyu izleyerek, bu konu hakkında daha fazla bilgi alabilirsiniz. http://www.astrolojitelevizyonu.com/ay-boslukta-astroloji-ogreniyoruz-oner-doser/

12.04.2014

Designed by Ongunsoft