Öner Döşer

14 Ocak Haftası

Bu sayfa 8120 kişi tarafından ziyaret edildi.

14 Ocak Haftasına Astrolojik Bakış

Uranüs'ten gergin açıyla ayrılmış olan Venüs, Plüton ile kavuşuma yakınlaşıyor olacak. Bu durum ilişkilerde tutku ve sahiplenmeciliği uç noktalara çekebilir ve gerginlikler yaşayabiliriz. Bu kavuşumun hemen ardından Venüs'ün Satürn ile altmış derecelik uyumlu açıya ilerleyecek olması, Perşembe gününden itibaren ilişkilerimizdeki gerginlikleri atlatmaya başlayacağımızı, özel ve sosyal ilişkilerimizde giderek güç kazanacağımızı, güçlü destekler alacağımızı, kalıcı ve sağlam adımlar atabileceğimizi işaret ediyor.

Cuma günü Güneş-Merkür kavuşumu kesinleşiyor. Merkür’ün Güneş’in kalbinde denilecek denli Güneş’e yakınlaşacak olmasının taşıdığı avantajı önemli konuşmalar, anlaşmalar, ticari girişimler için kullanabiliriz.

Cumartesi günü Merkür ve Güneş Kova burcuna geçiyorlar. Toplumcu düşünme, insani konulara ağırlık verme, derin ve kapsamlı bilgi paylaşma, mantıklı ve objektif kararlar alma, kendi stilimizi ve yaratıcılığımızı ortaya çıkarma zamanlarına giriyoruz.

Haftanın günlere göre detaylı değerlendirmeleri şöyle…

Pazartesi günü sabah saatlerinde Ay henüz Kova burcunda ve boşlukta ilerliyor. Öğle öncesindeki saatlerde girişeceğimiz işlerde kararsızlık ve belirsizlik etkisi hakim olabilir; kalıcı ve somut sonuçlar elde etmekte zorlanabiliriz. 12:49’da Ay Balık burcuna geçiyor ve öğle sonrasındaki saatler Ay-Neptün kavuşumunun etkisinde geçiyor. Ruhsal ve manevi konulara eğilmek, artistik ve sanatsal yaratıcılığımızı ortaya çıkarmak açısından güzel bir gündeyiz. İlişkilerimizde fedakarlık ve empati ön plana çıkıyor. Mantığımızdan ziyade sezgilerimiz bize doğru yolu gösterecek…

Salı günü boyunca Ay Balık burcunda ilerliyor. Ay’ın sabah erken saatlerde iyi açılarının olması, günün ilerleyen saatlerinde kendimizi daha iyi ifade etmemize yardımcı olacak. Başkalarıyla empati kurabilmemiz, özverili davranmamız, işleri akışına bırakabilme kabiliyetimiz sayesinde başarıya ulaşabiliriz. Gün boyunca ilham ve sezgi gerektiren işlerde, manevi ve ilahi temalarda olumlu etkiler ağırlık tutuyor. Kendi iç bilgeliğimizden istifade edebileceğimiz, içsel çalışmalar yapmak için harika bir gündeyiz.

Çarşamba gününün büyük çoğunluğunda Ay Balık burcunda ilerliyor. Duygusal dengemizi sağlayabileceğimiz, işlerimizin rahat akacağı bir gündeyiz. Çok fazla kontrolcü ve baskıcı olmak yerine, olayları doğal akışına bırakmamızda fayda var. Sabah saatlerinde Ay’ın Merkür ve Güneş ile uyumlu açıları var. Ay’ın boşluğa gireceği 11:32 öncesindeki saatlerde iş ve ticari girişimlerimizden, önemli yazışma ve konuşmalardan, alışverişlerden, önemli kişilerle yapılacak görüşme veya işlerden başarılı sonuçlarla çıkma olasılığımız hayli fazla. Ay 11:32 ile 18:06 arasında boşlukta ilerleyeceğinden (önünde temel açısı olmadığı için) bu saatler arasında kararsızlık, belirsizlikler hakim olabilir ve girişeceğimiz işlerde taşlar yerli yerine oturmayabilir. 18:06’da Ay’ın Koç burcuna geçişiyle kararlılık ve netlik kazanmaya başlıyoruz.

Perşembe günü boyunca Ay Koç burcunda ilerliyor. Hareketli ve hararetli bir gündeyiz. Sabah saatlerinde etkin olacak Ay-Jüpiter altmışlığı sayesinde eğitim, turizm, dış ticaret, hukuksal konularda ve tıbbi konularda yapacağımız girişimlerden başarılı sonuçlar alma şansımız yüksek. Ay’ın Plüton ve Venüs ile doksan derecelik gergin açıları ilişkilerde güç çekişmelerine ve duyguları uçlarda ortaya koyma eğilimimizi tetikliyor. Akşam saatlerinde Venüs-Satürn altmışlığının devreye girmesi bizi dengeye getiriyor. Bu uyumlu açı özel ve sosyal ilişkilerimizde güç kazanacağımızı, güçlü destekler alacağımızı, kalıcı ve sağlam adımlar atabileceğimizi işaret ediyor.

Cuma günü boyunca Ay Koç burcunda ilerliyor. Kararlılık ve netlik, cesaret ve atılganlık sayesinde başarı elde edebileceğimiz bir gündeyiz. Sabah saatlerinde etkin olan Ay-Mars altmışlığı sayesinde efor ve enerjimizi yapacağımız işlere güçlü bir biçimde yansıtabiliriz. Sabah 10:56’da Güneş-Merkür kavuşumu kesinleşiyor. Merkür’ün Güneş’in kalbinde denilecek denli Güneş’e yakınlaşacak olmasının taşıdığı avantajı gün boyunca önemli konuşmalar, anlaşmalar, ticari girişimler için kullanabiliriz. Gece saatlerinde yakınlaşan Ay-Güneş ve Ay-Merkür karesinin gergin etkileri özel ve sosyal ilişkilerimize, iş ve girişimlerimize negatif yönde yansıyabilir; iletişime ve sözlere dikkat!

Cumartesi gece yarısı saatlerinde Güneş ve Merkür ile doksan derecelik gergin açısını kesinleştiren Ay 02:40’tan itibaren 1 saat kadar boşlukta kaldıktan sonra 03:36’da Boğa burcuna geçiyor. Sağlam ve kalıcı adımlar atabileceğimiz, şartları sabitleştirip dengeyi sağlayabileceğimiz bir güne başlıyoruz. Sabah saatlerinde Ay-Neptün altmışlığı kesinleşiyor. Duygularımızı iyi yansıtabileceğimiz, ilişkilerimize denge ve istikrar kazandırabileceğimiz sabah saatlerinde yaratıcılığımızı somut ve elle tutulur şekilde yansıtma şansımız artıyor. Giyim kuşam, dekorasyon, estetik ve zarafetle ilgili konular, artistik ve sanatsal konular, ruhsal ve manevi temalarda güzel akışlar kazanacağımız sabah ve öğle sonrasındaki saatleri her türlü iş ve girişimimiz açısından kullanabiliriz. Ay-Plüton üçgeninin uyumlu ve destekleyici etkileri akşam saatlerinden itibaren devreye giriyor. Ailevi konular, duygusal temalar, ev ve yerleşimle ilgili konularda girişimler yapmak açısından akşam ve gece saatlerini değerlendirebiliriz. Geç saatlerde etkisini belli etmeye başlayacak Ay-Satürn karşıtlığı, bu saatlerde özel ve ailevi ilişkilerde biraz sıkıntılar olabileceğini gösteriyor. Bugün sabah saatlerinde Merkür ve gece saatlerinde Güneş Kova burcuna geçiyorlar. Toplumcu düşünme, insani konulara ağırlık verme, derin ve kapsamlı bilgi paylaşma, mantıklı ve objektif kararlar alma, kendi stilimizi ve yaratıcılığımızı ortaya çıkarma zamanlarına giriyoruz.

Pazar günü boyunca Ay Boğa burcunda ilerliyor. Huzur ve denge arayışında olacağımız, kendimizi maddi ve fiziksel açıdan güvence ihtiyacında olacağımız bir gündeyiz. Sabah saatlerine Ay-Venüs üçgeninin uyumlu ve huzurlu enerjisi devreye giriyor. Aşk ve ilişkiler, artistik ve sanatsal konular, evle ve dekorasyonla ilgili temalarda olumlu etkilerin hakim olacağı bu güzel saatleri iyi değerlendirebiliriz. Olumlu etkiler öğle sonrasındaki saatler kadar devam ediyor. Akşam saatlerinden itibaren Ay-Mars karesinin gergin etkileri aktifleşiyor. Özel ve sosyal ilişkilerimizde, sakarlıklara ve kazalara karşı da dikkat olmamız gereken saatlerdeyiz.

Mutlu, sağlıklı ve keyifli bir yıl dileğiyle…

Öner DÖŞER

13 Ocak 2013, Pazar

ASTROLOJİ OKULU, Caddebostan

 

Haftanın burçlara göre değerlendirmelerine aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz.

KOÇ

http://www.astrolojitelevizyonu.com/14-01-2013-koc-haftaya-astrolojik-bakis/ 

BOĞA

http://www.astrolojitelevizyonu.com/14-01-2013-boga-haftaya-astrolojik-bakis/ 

İKİZLER

http://www.astrolojitelevizyonu.com/14-01-2012-ikizler-haftaya-astrolojik-bakis/ 

YENGEÇ

http://www.astrolojitelevizyonu.com/14-01-2012-yengec-haftaya-astrolojik-bakis/ 

ASLAN

http://www.astrolojitelevizyonu.com/14-01-2012-aslan-haftaya-astrolojik-bakis/ 

BAŞAK

http://www.astrolojitelevizyonu.com/14-01-2012-basak-haftaya-astrolojik-bakis/ 

TERAZİ

http://www.astrolojitelevizyonu.com/14-01-2012-terazi-haftaya-astrolojik-bakis/ 

AKREP

http://www.astrolojitelevizyonu.com/14-01-2012-akrep-haftaya-astrolojik-bakis/ 

YAY

http://www.astrolojitelevizyonu.com/14-01-2012-yay-haftaya-astrolojik-bakis/ 

OĞLAK

http://www.astrolojitelevizyonu.com/14-01-2012-oglak-haftaya-astrolojik-bakis/ 

KOVA

http://www.astrolojitelevizyonu.com/14-01-2012-kova-haftaya-astrolojik-bakis/ 

BALIK

http://www.astrolojitelevizyonu.com/14-01-2012-balik-haftaya-astrolojik-bakis/ 

 

Güneşmerkezli Bakış

Güneş alevlenmeleri henüz çok fazla olmasa da güneşlekesi sayısı bir müddettir yüksek miktarda seyrediyor. 12 Ocak itibariyle güneşlekesi sayısı 156 olarak bildiriliyor. (Yüksek sayılabilecek bir sayı). Büyük güneşlekesi AR1654 giderek daha aktif hale gelmeye başladı; şimdilik C-sınıfı ve M-sınıfı güneş alevlenmeleri üretiyor, ama daha büyük patlamalar yapabileceği tahmin ediliyor. Uzmanlar AR1654’ün bulunduğu bölge Dünya tarafına döndükçe daha büyüdüğünü, Dünya yönelimli bir patlama üretebileceğini bildiriyorlar. İlk kez birkaç gün önce tespit edilen güneşlekesi AR1654’ün Dünya yönünden uzaklaşıyor gibiydi. Ama şimdi, bize doğru dönüyor ve patlamalarıyla Dünya manyetik alanı üzerinde etki yaratıyor (geo-effective). Detaylı bilgi için http://www.spaceweather.com/

Önemli gezegen dizilimleri ve tahminler

15-19 Ocak tarihleri arasında oluşacak Dünya-Güneş-Merkür, Venüs-Güneş-Jüpiter, Neptün-Mars-Güneş dizilimleri güneş aktivitelerinin hareketlenebileceğini gösteriyor. Bu tarihler civarında duygusal anlamda agresyon artabilir; insanlar ve ülkeler arasında ilişkilerde gerginlikler oluşabilir. Güneş aktivitelerinin Dünya manyetik alanı üzerindeki etkileri yoğunlaşabilir; atmosferik koşulları, hava koşulları ve ısı üzerindeki etkileri belirginleşebilir. Güneşmerkezli bakışla Balık burcundaki Mars-Neptün-Kiron kavuşumunun kesinleşmesinin sular ve denizler üzerinde de etkisi olacağını düşünüyorum. Öte yandan artistik ve sanatsal yaratıcılığın tavan yapacağını, mistik ve ruhsal temalara duyarlılığın maksimum seviyelerde olacağını da tahmin ediyorum. 15 Ocak sonrasındaki gezegen dizilimleri ruhsal çalışmalar, ibadet, zikir, meditasyon, kozmik şifa, enerji çalışmaları açısından da çok olumlu bir atmosfer sunuyor. Bazı araştırmacılar çok sayıda bilinçli deneğin zihnini odaklayarak yaptıkları meditasyonlar sonucunda güneş aktiviteleri sırasında oluşması muhtemel duygusal ve fiziksel gerginliği azaltabileceğini, güneşlekesi sayısını düşürebileceğini öne sürüyorlar. Araştırmalarım sonucunda vardığım nokta da ben de bu türde görüşlere katıldığımız söyleyebilirim. Böyle önemli gezegen dizilimleriyle örtüşen güneş aktivitelerinin yoğun olduğu zamanlarda gerginliği yumuşatıcı çalışmaların yapılıyor olmasını takdirle karşılıyorum. Güneş aktiviteleri ve jeomanyetik fırtınaların günlük hayatımıza etkileri hakkında bilgi almak için linki ziyaret edebilirsiniz. http://www.onerdoser.com/Y90_1_gunes-aktiviteleri-ve-jeomanyetik-firtinalarin-etkileri.html  

13.01.2013

Designed by Ongunsoft