Öner Döşer

14 Ocak Haftası

Bu sayfa 12847 kişi tarafından ziyaret edildi.

İLİŞKİLERDE FIRSATLAR!

İlişkiler gezegeni Venüs’ün Mars ile uyumlu açıda ilerlediği bir zaman dilimindeyiz. İlişkilerde yeni adımlar atmak açısından uygun bir dönemde olduğumuzu gösteren üçgen açı 18 Ocak Cuma günü kesinleşiyor.

Yeni adımlar için uygun zamanlar

Venüs-Mars üçgeninin kesinleştiği 18 Ocak Cuma günü ilişkilerde yeni adımlar açısından haftanın en uygun günü olarak görülüyor. 21 Ocak Pazartesi günü de yine ilişkiler açısından yeni girişimler veya bir şeyleri düzeltmek üzere yapılacak girişimler açısından olumlu gözüküyor. Aşağıda Venüs-Mars üçgeninin kesinleştiği günün haritasını görmektesiniz.

 

 

Konu hakkında bilgi verdiğim ve burçlara göre de değerlendirme yaptığım videoyu izlemek için tıklayınız.

https://www.youtube.com/watch?v=LAuKGSIfx9M&t=124s

İlham ve yaratıcılık

Merkür-Neptün altmışlığının kesinleştiği Pazartesi günü ilham ve yaratıcılık had safhasına varıyor. Bir şeyler yazmaya veya anlatmaya ya da öğretmeye veya hayal gücü ve tasarım becerisi gerektiren işleri tanıtmaya başlamak açısından Pazartesi gününü tercih edebiliriz.

İkna becerisi

Merkür-Plüton kavuşumunun etkili olduğu Cuma gününü önemli konuşmalar ve yazışmalar açısından değerlendirebiliriz. Başkaları üzerinde etkili olma şansı veren, ikna becerimizin arttığı bir günde olacağımız için önemli toplantıları Cuma gününe denk getirebilirsiniz.

Beklenmedik gelişmeler

Güneş-Uranüs karesinin kesinleştiği Cumartesi günü beklenmedik durum değişikliklerine, sürpriz gelişmelere açık olacağız. Kalıcı olmasını beklediğimiz iş ve girişimler açısından tercih edeceğimiz bir günde değiliz.

Kara kış kapıda!

20 Ocak Pazar günü Güneş Kova burcuna geçiyor. Bu geçişle birlikte kış mevsiminin en soğuk zamanlarına varmış oluyoruz. İnatçı soğuklar kapıda! Güneş’in Kova burcuna geçişiyle birlikte toplumsal ve insani konular daha fazla vurgu kazanmaya başlayacak. Birlikte hareket etme, takım olma enerjisi öne çıkacak.


Haftanın günlerine göre değerlendirme yaparsak…

Pazartesi gününün büyük çoğunluğunda Ay Koç burcunda ilerliyor. Hareketi ve temposu bol, agresyonu yüksek bir gündeyiz. Ay’ın Plüton ve Güneş ile stresli açılarının etkili olduğu sabah saatlerinde gerek özel, gerekse iş ilişkilerinde şartları fazla zorlamasak isabet ederiz. Ay-Uranüs kavuşumunun etkili olduğu akşam saatlerinde de yine gergin, değiştirici ve beklenmedik durumlarla karşılaşacağımız bir atmosferde olacağız. Kalıcı olmasını beklediğimiz adımlar için yarını beklemek daha isabetli olabilir. 18:55’te bu kavuşumun kesinleşmesiyle boşluğa giren Ay 21:31’de Boğa burcuna geçiyor. Rahatlamaya başlıyoruz. Merkür-Neptün altmışlığının kesinleştiği bugünde ilham ve yaratıcılık had safhasına varıyor. Bir şeyler yazmaya veya anlatmaya ya da öğretmeye veya hayal gücü ve tasarım becerisi gerektiren işleri tanıtmaya başlamak açısından değerlendirebileceğimiz bir gündeyiz.

Salı günü boyunca Ay Boğa burcunda ilerliyor. Sağlam ve kalıcı işlere adımlar açısından bugünü kullanabiliriz. Ay-Satürn üçgeninin etkili olduğu akşam saatlerinden itibaren yapılacak girişimlerin başarı şansı daha yüksek olabilir.

Çarşamba günü boyunca Ay Boğa burcunda ilerliyor. Önemli iş ve girişimler açısından haftanın en uygun günündeyiz. Ay-Merkür üçgeninin etkilerinin henüz devrede olduğu sabah saatlerini önemli toplantı ve yazışmalar, duyurular için kullanabiliriz. Ay-Plüton üçgeninin etkili olduğu öğle saatlerinde başkaları üzerinde olumlu etkiler yaratabiliriz. Ay-Güneş üçgeninin etkili olduğu akşam saatlerini önemli ve etkili pozisyondaki kişilerle görüşmeler açısından kullanabiliriz. Özel ilişkiler açısından da keyifli bir akşamdayız, değerlendirebiliriz! Saat 21:33’te bu açının kesinleşmesinin ardından Ay boşluğa giriyor.

Perşembe gününe geciken sonraki saatlerde henüz boşlukta ilerleyen Ay 04:00’te İkizler burcuna geçiyor. İletişim trafiği yoğun bir güne başlıyoruz. Ay-Venüs karşıtlığının etkili olduğu akşam saatlerinde ilişkiler açısından zorlu bir enerji akışı mevcut, dikkat! Ay-Mars altmışlığının etkili olduğu gecenin ilerleyen saatlerinde açık yürekliliğimiz sayesinde zorlukları aşabiliriz.

Cuma günü boyunca Ay İkizler burcunda ilerliyor. Ay’ın Neptün-Jüpiter karesini tetiklediği sabah saatlerinde spekülasyona, yanılgılara, hayal kırıklığına açık bir zaman diliminde olacağız, farkında olalım! Günün ilerleyen saatlerinde bu zorlu etkileri atlatıyoruz. Venüs-Mars üçgeninin etkili olduğu gün genelinde ikili ilişkiler açısından şansımız yerinde olacak. Önemli adımları atmak açısından bugünü değerlendirebiliriz. Merkür-Plüton kavuşumunu da değerlendirip, önemli kişilerle konuşmalarımızı, yazışmalarımızı bugüne alabiliriz.  

Cumartesi gününe geçişe henüz İkizler burcunda ilerleyen Ay, sabah 06:43’te Yengeç burcuna geçiyor. Duygusal temaların, ailevi konuların vurgu kazandığı bir gündeyiz. Gün genelinde ekili lan Güneş-Uranüs karesi, şartların stabil olmayacağını, farklı önde gelişmelere açık bir günde olduğumuzu gösteriyor. Beklenmedik durum değişikliklerine, sürpriz gelişmelere açık olacağız. Kalıcı olmasını beklediğimiz iş ve girişimler açısından tercih edeceğimiz bir günde değiliz. Gece saatlerinde Ay-Mars karesi ve Ay-Satürn karşıtlığının zorlu etkileri devreye giriyor. Güvenlikte hissetmediğimiz ramlarda bulunmasak iyi ederiz!

Pazar günü boyunca Ay Yengeç burcunda ilerliyor. A-Neptün üçgeninin ekişiyle güne rahat bir akışla başlıyoruz. Günün ilk yarısında nispeten daha rahat ilerleyebiliriz. Ama günün ikinci arısında Ay’ın zorlu açıları başlıyor! Ay’ın Plüton ve ardından Merkür ile uyumsuz açılarının etkili olduğu akşam saatlerinde sözlü dalaşmalara, güç çekişmelerine açık olacağız, farkında olalım!

İyi haftalar!

Sevgi, ışık ve umutla!

Öner Döşer, AMA, ISAR Cap

OPA Türkiye Temsilcisi, APAI Üyesi

AstroArt Astroloji Okulu Kurucusu

www.astrolojiokulu.com

13.01.2019

Designed by Ongunsoft