Öner Döşer

14 Şubat Haftası

Bu sayfa 4727 kişi tarafından ziyaret edildi.

Pazartesi sabahı 07:49’da Yengeç burcuna geçiş yapacak olan Ay, gün boyunca bu burçta hareket etmeye devam edecek. Milli ve ailevi temaları ön plana çıkacağı bir gündeyiz. Sabah saatlerinde Ay-Uranüs karesinin dengesizliğe ve gerginliğe yönelten etkileri henüz devrede olacak. Beklenmedik gelişmelere, sürprizlere, ani alınan karar ve sert bir üslup ile açıklanacak görüşlerin dikkat çekeceği bir gündeyiz! Öğle saatleri civarında Ay-Jüpiter karesi etkinleşiyor. Kendimizi coşkun ve hevesli hissedeceğiz. Öte yandan, duygusal dengesizlikler de devrede olacak. Abartılı tavırlar içerisine girebilir, taşkın duygularımıza hakim olamazsak, stresler yaşayabiliriz. Akşama doğru ilerlediğimizde, Ay-Plüton arasındaki karşıt açının çekişmeli ve gerginlik yaratacak etkileri devreye giriyor. Türbülans ve kargaşa içeren bu saatlerde, tehlike arz eden ve riskli gözüken durum ve ortamlardan uzak durmalıyız. Gergin etkiler gece boyunca devam ediyor ve Ay-Venüs karşıtlığının etkinleşmeye başlamasıyla birlikte özel ilişkilere de yansıma riski ortaya çıkıyor. Yeme içme konularında abartılardan uzak kalmakta fayda var. Gün boyunca etkin olacak Merkür-Satürn altmışlığının sağduyu ve mantığı devreye alan etkilerini ön plana çıkarmamızda fayda var.

 

Salı günü boyunca Ay yine Yengeç burcunda hareket ediyor. Duygularımızın ve sezgilerimizin ön planda olacağı, sevgi, empati ve özveri sayesinde zorlukları aşabileceğimiz, ama dikkatsizce davranırsak, tam tersine ilişkilerde kopuşlar yaşayabileceğimiz bir gündeyiz. Sabah saatlerinde Ay-Venüs karşıtlığının ilişkileri zorlayan etkileri devrede olacak. Öğle saatlerinde Ay-Satürn karesi etkinleşiyor. Duygularımızı dengeli ve istediğimiz gibi ifade etmekte zorlanacağımız bir gündeyiz. Kısıtlanma ve baskı unsurları devrede olacak. Gergin etkiler öğleden sonraki saatlere de yansıyor. Akşam saatlerinden sonra biraz daha rahatlayacağız…

 

Çarşamba gününün ilk yarısında Yengeç burcunda hareket edecek olan Ay, sabah saatlerinde Uranüs ile üçgen açıya ilerliyor. Kendimizi duygusal anlamda heyecanlı ve hevesli hissedeceğimiz bu saatler civarında, yeniliklere ve sürprizlere de açık olacağız. Yaratıcılığımız da had safhaya varıyor. Saat 09:07’de Uranüs ile açısını yaptıktan sonra başka temel açısı kalmayacak olan Ay boşlukta kalıyor. Ay’ın Aslan burcuna geçiş yapacağı 11.14’e kadarki süreç içerisinde girişeceğimiz işlerde kalıcı ve somut sonuçlar elde etmemiz zor gözüküyor. Aslan burcunda hareket edecek Ay, idari becerilerimizi ve kendimize güvenimizi ön plana çıkartarak başarıya ulaşabileceğimiz bir günde olduğumuzu gösteriyor. Öğle sonrasındaki saatlerden itibaren giderek etkinleşecek Ay-Jüpiter üçgeni, yeni şeyler öğrenmek, kişisel gelişimle ilgili konulara yönelmek, yurt dışına ve yabancılara yönelik işlere girişmek, seyahatler organize etmek, önemli ve saygın kişilerle görüşmek, finansal konularda adımlar atmak için ideal bir günde olacağımıza işaret ediyor. Olumlu etkiler gece saatlerinde de devam ediyor.

 

Perşembe günü boyunca Ay Aslan burcunda hareket ediyor. Cesur adımlar atma istediğimiz giderek artıyor. Olayların nasıl gelişeceğini belirlemede irademizi ön plana çıkartabilir ve inisiyatif alırsak, daha kalıcı başarılar elde edebiliriz. Ay-Satürn arasındaki altmış derecelik uyumlu açının etkin olacağı öğle sonrasındaki saatlerde somut sonuçlar alma potansiyelimiz daha yüksek ve kalıcı adımlar atmak için tercih edilebilir gözüküyor. Akşam saatlerinden sonra ise Ay-Merkür karşıtlığı etkinleşmeye başlıyor. Görüşlerimizi kabul ettirmekte zorlanacağımız, sözlü tartışmalara çok açık olacağımız bir akşamdayız. Gün boyunca etkin olacak Venüs-Satürn karesi, özel ilişkilerimizde engelleyici, bozucu etkiler yaratabilir, mesafeli durma eğilimi gösterebiliriz. Evliliğe veya ciddi birlikteliğe yönelten adımları atmak için pek de rahat bir günde değiliz…

 

Cuma sabah saatlerinde Aslan burcunda hareket edecek olan Ay, otoritemizi ortaya koyma arzumuzun öne çıkacağını, ama bunu sağlamamızın hiç de kolay olmayacağı bir günde olduğumuzu gösteriyor. Sabah erken saatlerde Ay-Mars karşıtlığının rekabet ve karşı çıkış enerjisi ortaya çıkartan etkileri baskın bir şekilde devreye giriyor. Ardından Ay-Neptün karşıtlığı etkinleşiyor ve kararsızlık, belirsizlik yaratan, fedakarlık ve özveri ile karşılanmadığı sürece ilişkileri yaralayıcı özelliklerinin etkinleşeceği saatler devreye giriyor. Ay-Güneş karşıtlığının kesinleşeceği 10:35’te dolunay zirveye varıyor. Karşı cinsle ilişkilerimizin yanı sıra, önemli kişilerle iş veya görüşmelerimizde zorlanabileceğimiz, çekişme ve gerginlikten uzak durmamız gereken bir gündeyiz. Geçtiğimiz iki hafta boyunca başlattığımız veya başlamış olan projelerin sonuçlarının ortaya çıkacağı bir günceyiz. Öte yandan, yaratıcılık da had safhaya varıyor. Saat 11.38’de Ay Başak burcuna geçiyor. Öğle saatlerinden itibaren daha organize ve planlı hareket etmek sayesinde başarı elde edebileceğimiz birkaç günlük sürece giriş yapmış oluyoruz. Mantık ve rasyonellik de ön plana çıkıyor. Çalışarak ve gayret göstererek karşılığını alabileceğimiz, kalıcı adımlar atabileceğimiz bir öğleden sonrası bizi bekliyor. Ay-Plüton arasındaki yakınlaşan uyumlu açı sayesinde, girişeceğimiz işlerde güç desteği bulabileceğiz. Destekleyici etkiler günün ikinci yarısını tamamen etkileyecek.

 

Cumartesi günü boyunca Ay Başak burcunda hareket ediyor. Titiz ve dikkatli kararlarımız, başkalarına yardımcı olma arzumuz ön plana çıkıyor. Organize ve planlı hareket etmemiz, mantıklı davranışlarımızla başarı elde edebileceğimiz bir gündeyiz. Öğle saatlerinden itibaren etkinleşecek Ay-Venüs üçgeni sayesinde, özel ve sosyal ilişkilerimizde uyumlu etkiler ağırlık kazanacak. Olumlu etkiler akşam saatlerinde de devam ediyor. Sosyal organizasyonlar, eğlenceli aktiviteler düzenlemek için güzel bir gündeyiz. Artistik ve sanatsal konulardaki becerilerimizi ortaya koymamızın da tam zamanı! Aşktan yana şanslı olacağımız bu güzel günü iyi değerlendirmeliyiz…

 

Pazar gününün ilk saatlerinde Ay Başak burcunda hareket ediyor. Aklın ve mantığın kullanımını, kendini geliştirme temalarını ön plana çıkartan bu günde, fikir ve görüşlerimizle başkalarının dikkatini çekmemiz daha kolay olacak. Daha önce çözümünü bulamadığımız konularda yaratıcı çözümler üretebiliriz. Zira gün boyunca Merkür-Mars kavuşumunun etkileri devrede olacak. Zihinsel aktiviteler için güzel bir gündeyiz. Sabah erken saatlerden itibaren kendini hissettirecek Ay-Uranüs karşıtlığı, duygusal çalkantılara ve bundan doğan gerginliklere sebep olabilir, dikkat! Kazalara, sakarlıklara, ani ve beklenmedik durum değişikliklerine karşı uyanık olmalı, esnekliğimizi ve şartlara ayak uydurabilme kabiliyetimizi öne çıkarmalıyız. Saat 11.01’de ay Terazi burcuna geçiyor. Günün ikinci yarısında huzur ve denge arayışımız artıyor. İlişkilerde daha yapıcı ve uyumlu davranabilme yeteneğimiz, başkalarını destekleme ve motive etme arzumuz ivme kazanacak. Akşam saatlerinde Ay-Jüpiter karşıtlığı ve ardından Ay-Plüton karesi etkinleşiyor. Duygusal anlamda denge ve istikrarı korumakta zorlanabiliriz. Kutuplaşma ve gerginlik yaşama risklerinin çok artacağı bugünde, soğukkanlılığımızı korumalıyız…

 

Haftanın burçlara göre değerlendirmeleri için tıklayınız…

 

http://www.uzmantv.com/kategori/astroloji/haftalik-yorum

Güneşmerkezli Bakış

Güneşmerkezli bakışla Güneş-Dünya-Mars dizilimine Neptün’ün de dahil olacağı bir haftaya giriş yapıyoruz. Jüpiter-Satürn karşıtlığı çok etkinleşiyor. 18 Şubat 2011 tarihinde gerçekleşecek dolunayı takip eden günlerde, hatta iki gün öncesinden itibaren, Yer manyetik alanında hareketlilik görülebilir, insan ilişkilerinde türbülanslar, huzursuzluklar oluşabilir. Jüpiter-Satürn karşıtlıklarının etkin olduğu dönemlerde ekonomik istikrarsızlıklar da ortaya çıkabiliyor.

Geçen haftaki ve bir önceki yazımda etkin gezegenlerinin güneş aktivitelerine sebep olabileceğinden bahsetmiştim. Tamamladığımız haftada bazı günlerde güneş lekelerinde artış oldu. 12 Şubat itibariyle güneş lekeleri sayısı 63 olarak görülmekte. Bu haftanın maksimum güneş lekesi sayısına 8 şubat günü ulaşıldı. C ve M düzeyinde güneş alevlenmeleri görüldü. Patlamalar Dünya yönelimli olmadı, Venüs yönelimli oldu.

SOLAR ACTIVITY HEATS UP: Formerly quiet sunspot 1153 is suddenly crackling with C- and M-class solar flares. NASA Solar Dynamics Observatory recorded this eruption during the waning hours of Feb. 8th: Because sunspot 1153 is rounding the sun's western horizon, these eruptions are not Earth-directed. They are, however, Venus-directed.

Güneş aktiviteleri ve diğer gökyüzü olaylarıyla ilgili bilgilere aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz.

http://www.spaceweather.com/

13.02.2011

Designed by Ongunsoft