Öner Döşer

14 Temmuz Haftası

Bu sayfa 11000 kişi tarafından ziyaret edildi.

14 Temmuz Haftası JÜPİTER ASLAN BURCUNA GEÇİYOR!

Bu hafta önemli bir burç değiştirme var. Jüpiter Aslan burcuna geçiyor! Jüpiter bu burçta yaklaşık bir yıl (11 Ağustos 2015'e kadar) kalacak...

Şans ve fırsatlar gezegeni Jüpiter, hayata iyimser bakış ve gelişme ve genişleme prensibiyle ilişkilidir. Ateş elementi burçlardan biri olan Aslan burcunda da benzer motivasyonlar vardır. Jüpiter'in Aslan burcuna geçişi, yazın geri kalanında motivasyonumuzun yükseleceğini, gelecekten umudumuzun artacağını, kendimize güvenimizin artacağını gösteriyor. İdare becerimizi ortaya koymak isteyeceğimiz, dikkat çekme ve öne çıkma arzumuzun da artacağı zamanlara varıyoruz! Yabancılarla ilgili işler, seyahat organizasyonları, kültür ve turizm alanlarında güzel maddi gelişmeler yakalayabiliriz. Jüpiter'in Aslan burcuna geçişini daha geniş inceleyen ve burçlara göre değerlendiren bir yazı hazırlayıp yayınlayacağım çok yakında...

Aşk ve ilişkiler gezegeni Venüs bir müddet için Yengeç burcuna geçiyor. Aşk ve ilişkilerde romantizmin ön plana çıkacağı bir sürece giriyoruz. Aile olma arzusu artmaya başlayabilir. Ya da ailevi konulara, ailevi ilişkilere her zamankinden fazla önem vermeye başlayabiliriz. İlişkilerde başkalarının duygu haline, ihtiyaçlarına daha fazla zaman ayırabiliriz. Yardımlaşmalar artabilir.

Bu haftanın en rahat akan iki günü Salı ve Çarşamba günleri (özellikle Çarşamba). Önemli iş ve girişimlerimizi bu günlere alabiliriz.

Merkür-Neptün üçgeni Pazar günü kesinleşiyor. hafta sonu boyunca etkin olacak bu uyumlu açı, ilahi konularla ilgilenmek, meditasyonlar, imgeleme çalışmaları, ruhsal çalışmalar açısından mükemmel fırsatlar oluşturuyor. ilham dolu hissedeceğimiz, bu ilhamla gzel yazılar çıkarabileceğimiz bir hafta sonu bizi bekliyor.

Haftanın günlere göre detaylı değerlendirmelerine gelince...

Pazartesi günü boyunca Ay Kova burcunda ilerliyor. Yaratıcılığımızı ön plana çıkartabileceğimiz, yeni şeylere açık olursak başarı şansımızı arttırabileceğimiz bir gündeyiz. İnsani ve toplumsal konular, ekipçe hareket etme ve aynı ideale hizmet etme güdüsü vurgu kazanıyor. Sabah erken saatlerde Ay'ın Uranüs ile yakınlaşan açısı, güne başlarken heyecanlı ve motivasyonlu hissedeceğimizi, yeniliklere kolay adapte olabileceğimizi gösteriyor. Yenilikler veya değişiklikler yapmak için gzel saatlerdeyiz. Ay-Uranüs altmışlığının kesinleşmesinden kısa bir müddet sonra, saat 08:25'te, Ay-Satürn karesi kesinleşiyor. Bu saat civarında duygusal anlamda sıkıntı hissedebilir, girişeceğimiz işlerde engellenme yaşayabiliriz. Günün ilerleyen saatlerinde bu sıkıcı, daraltıcı etkler giderek azalıyor. Akşam saatlerine doğru aşk ve ilişkilerden yana şanslı bir sürece giriyoruz. Ay'ın Mars ve Venüs ile uyumlu üçgen açıları, gerek özel, gerekse sosyal ilişkilerde güzel gelişmelere fırsat veriyor. Değerlendirebiliriz! Saat 22:22'de Venüs ile üçgen açısı kesinleşen Ay, boşluğa giriyor. Bu saat sonrasında somut ve kesin sonuç beklediğimiz işlere girişmesek isabet ederiz. Ama bu olumsuz olarak algılanmamalı. Ay-Venüs açısının iyimser, keyifli, eğlenceli, neşeli etkileri gecenin devamında da bizimle birlikte olacak...

Salı gününe geçişten sonra bir müddet daha Kova burcunda ve boşlukta ilerleyen Ay, saat 05:40'da Balık burcuna geçiyor. Duygusal anlamda kararsızlık çekebileceğimiz, ama kendimizi akışa bırakırsak, doğal olarak yön kazanabileceğimiz bir güne başlıyoruz. Sabah erken saatlerde etkinleşecek Ay-Merkür üçgeni, zihinsel aktiviteler açısından güzel bir zaman diliminde olduğumuzu gösteriyor. Bir şeyler öğrenebilir, bilgimizi başlalarıyla paylaşabiliriz. Duyuru ve anonslarımızı yapabilir, tanıtım ve pazarlama gibi işlere yönelik girişimler yapabiliriz. Önemli iş ve toplantılarımızı sabah saatlerine koyabiliriz. Diyaloglar daha rahat yürüyecek, akıp gidecektir. Çünkü bu açının ardından Ay-Neptün kavuşumuna doğru ilerliyor. Bu soft, akışkan enerjiyi giderek hissetmeye başlıyoruz. Günün geri kalanında etkili olacak bu kavuşum vesilesiyle hayal gücü ve tasarım becerisi gerektiren işlerde gelişmeler kaydedebiliriz. Zihnimizi manevi, ilahi konulara yöneltebiliriz. Şiir gibi ilham gerektiren alanlarda güzel ilerlemeler kaydedebiliriz. Gönül bağımız olan kişilerle konuşmak veya yazışmak için değerlendirebiliriz bu güzel ve akıcı enerjiyi. Akşam saatlerinde de devrede olacak Ay-Neptün kavuşumunun ilham dolu enerjisi! Gece saatlerinde yakınlaşmakta olan Ay-Plüton altmışlığının duygusal bağları güçlendiren enerjisi de devreye giriyor. Duygularımızı güçlü ve etkin bir şekilde ifade edebileceğimiz saatlerdeyiz!

Çarşamba günü boyunca Ay Balık burcunda ilerliyor. Ülkemizle, yöneticilerimizle ilgili konularda önemli gelişmeler yaşayabiliriz. Gün genelinde rahat ve akıcı enerjiler hakim olacak, olaylar kolay akacak gibi gözüküyor. Sabah erken saatlerde etkin olacak Ay-Satürn üçgeni, sorumluluğunu aldığmız işlerin üstesinden rahatlıkla gelebileceğimizi gösteriyor. Sağlam ve kalıcı adımlar atabileceğimiz saatlerdeyiz. Bize faydası olacak, olgun ve aklı başında kimselerle görüşmeler yapabiliriz. akıl ve tavsiyeler alabiliriz. Ya da bu türde kimselerle  görüşmek için zaman kolluyorsak, işte tam zamanı! Ay-Kiron kavuşumunun etkisinin de maksimumda hissedileceği sabah saatlerinde yaraları şifalandırmak açısından güzel fırsatlar var. Şifa çalışmaları, içe dönüş ve meditasyon çalışmaları açısından güzel bir zaman dilimindeyiz. Öğle saatlerinden itibaren, yakınlaşan Ay-Güneş üçgenini olumlu enerjileri artmaya başlıyor. Bu uyumlu açıyı önemli ve etkin pozisyondaki kimselerle görüşmeler açısından değerlendirebiliriz. ailevi konuları konuşabilir, bir noktaya bağlayabiliriz. kadın erkek ilişkileri açısından güzel gelişmeler yakalayabiliriz. Önemli iş tolantılarını öğle sonrasındaki saatlerden itibaren aktif edebiliriz. Gece saatlerinde bu açı iyice etkinleşiyor. Keyifli, akıcı bir zaman dilimindeyiz. Her türlü talep ve istek, özel ve sosyal lişkiler çaısından değerlendirebiliriz!

Perşembe gününün ilk saatlerinde Ay henüz Balık burcunda ilerliyor. Sabaha karşı saatlerde etkin olacak Ay-Venüs karesi, ilişkilerde küçük streslere sebep olabilir. Bu açının saat 03:57'de kesinleşmesinin ardından boşluğa girecek olan Ay, saat 07:06'da Koç burcuna geçiyor ve günün geri kalanında bu burçta ilerliyor. Hızlı hareket etmeye ve hızlı duygusal tepkiler vermeye meyil gösterebileceğimiz bir gündeyiz. Liderlik, öncülük kabiliyetimizi güçlü bir şekilde ifade edebiliriz. Cesaret gerektiren işlere girişebiliriz. Bu bağlamda Ay-Jüpiter üçgeninin etkisini göstereceği sabah saatlerini iyi değerlendirebiliriz. Başkalarından yardım ve destek talep etmek, hukuksal konularda girişim başlatmak, işinin erbabı kimselerle görşmek, dini konularda bilgi sahibi kişilerden bilgi almak veya bu konularla ilgilenmek, ekonomiyle ilgili girişimler açısından güzel saatlerdeyiz. Değerlendirebiliriz!  Ay-Merkür karesinin etkinleşeceği öğle sonrasındaki saatlerde ise kendimizi ifade etmekte, fikir ve görüşlerimizi kabul ettirmekte zorlanabiliriz. İletişimsel sorunlar yaşayabiliriz. Ticari konularda sorunlarla karşılaşabiliriz. Aceleci yorum ve yargılarda bulunmaktan kaçınmak yerinde olur bu saatlerde... Akşam saatleri sonrasında gerginliklere,tartışmalara açık olabiliriz. Ay'ın Plüton ile dik açısı yakınlaşıyor zira!

Cuma günü boyunca Ay Koç burcunda ilerliyor. hareketli, tempolu, sıcak bir gündeyiz. Sabah çok erken saatlerde Ay-Plüton karesinin gergin etkileri henüz devrede olacak. Sabahın ilerleyen saatlerinde Ay-Uranüs kavuşumunun tempoyu arttıran, hızlandıran enerjisi de devreye giriyor. Yön değişikliklerine, beklenenin dışında gelişmelere açık saatlerdeyiz. Değişim enerjisi başında! Değişiklik yapmak için cesaret göstermemiz, geçmişle ya da kalıplarımızla olan bağımızı koparmamız gerekiyor. Sürpriz gelişmelere açık saatlerdeyiz. Günün ilerleyen saatlerinde de hissedeceğimiz bu enerjiler, gün genelinde rekabet, mücadele ve çekişmenin hakim olacağını gösteriyor. Saat 17.06'da Venüs Yengeç burcuna geçiyor. İnsan ilişkilerinde empati ve yardımlaşmanın vurgu kazanacağı, aşk ve ilişkilerde romantizmin ve aile olma duygusunun öne çıkacağı yaklaşık bir aylık bir sürece giriyoruz.

Cumartesi gününün ilk yarısında Ay Koç burcunda ilerliyor. Sabah erken saatlerde Ay'ın önce Güneş ile kare, ardından Mars ile karşıt açısının kesinleşiyor olması, öğleye kadarki saatlerde çekişme ve gerginliklere açık olacağımızı gösteriyor.  Üstünlü mücadelesine girişebilir, başkalarıyla otorite çekişmeleri yaşayabiliriz. Önemli ve tkin pozisyondaki kişiler için zorlu etkiler hakim günün bu çekişmeli ilk yarısında. başkalarından yardım ve destek almakta zorlanabiliriz. Önemli ve etkin pozisyondaki kişilerle göüşmeler açısından öğle sonrasındaki saatleri tercih edebiliriz. Saat 05:17'de boşluğa girecek olan Ay, saat 11:42'de Boğa burcuna geçiyor. Günün geri kalanında daha sakin ve dingin enerjiler hakim. Keyifli bir öğleden sonrası bizi bekliyor. Ay'ın Jüpiter ve Venüs ile açıları var (iyiciller). Ay-Jüpiter karesinin iyimserlik enerjisi taşıyan hoş etkilerini öğle saatleri civarında bolca hissedeceğiz. Abartılara açık olacağımız öğle saatleri civarında harcamalarda da abartabiliriz. Bu açının hemen ardından Ay-Venüs altmışlığı var, dengeliyor gerçi ama, yine de keyfe, eğlenceye, yeme içmeye harcamalarımızı iyi ayarlamamızda fayda var. Kredi kartı ekstresi geldiğinde üzülmeyelim sonra... Günün geri kalanında aşk ve ilişkiler açısından şanslı bir zaman diliminfe olacağız. Akşam saatlerind eğlenceli ve keyifli aktivitelere katılabiliriz. gece saatlerinde yakınlaşan Ay-Neptün altmışlığı ve Ay-Merkür altmışlığı, ilham ve yaratıcılığın tavan yapacağı bir günde olduğumuzu gösteriyor. Edebi konularla ilgilenenler açısından bugün ve yarın harika fırsatlar var! manevi konulara yönelmek açısından da öyle. Hayal gücü ve tasarım becerisi isteyen işler, imgeleme çalışmaları, meditasyonlar yaparak değerlendirebiliriz!

Pazar günü boyunca Ay Boğa burcunda ilerliyor. Sakinlik, dingnlik, güvence arayışında olacağımız bir gündeyiz. Güne başlarken henüz etkin olacak ay-Merkür altmışlığı, etrafımızdaki kişilerle iletişimimizin rahat ve ılımlı akacağını gösteriyor. Sabah saatlerinde etkin olacak Ay-Plüton üçgeni, sevdiğimiz kişilerden güçlü destekler alabileeğimizi, duygularımızla tutkulu bir şekilde asılacağımız işlerde başarı sağlayableceğimizi işaret ediyor. Öğle saatlerine kadar bu etkiler gayet güçlü. Öleden sorasında, özellikle akşam vakitlerinde etkin olacak y-Satürn karşıtlığı, kolay ilerlemekte zorlanabileceğimizi, engellerle karşılaşabileceğimizi gösteriyor. Yaşlı ve/veya olgun kişilerle ilişkilerde dikkatliolmamızda fayda var. Arzu ettiğimiz desteği bulamayabiliriz. duygusal anlamda sıkışmış hissedebileceğimiz bu saatlerin ardından, gecenin ilerleyen saatlernda rahatlıyoruz...

Keyifli, huzurlu ve sağlıklı bir hafta dileğiyle...

Öner DÖŞER

12 Temmuz 2014 Cumartesi

Burgaz ada

12.07.2014

Designed by Ongunsoft