Öner Döşer

15 Aralık Haftası

Bu sayfa 10722 kişi tarafından ziyaret edildi.

15 Aralık Haftası: İLİŞKİLERDE KESKİN VİRAJ!

İlişkilerde dikkatli adımlar atmamız gereken bir haftadayız. Çünkü ilişkiler gezegeni Venüs, Uranüs-Plüton arasındaki dik açıyı tetikleyecek. Hafta başından itibaren etkisini hissettirmeye başlayacak bu etkileşim, hafta sonunda etkisini maksimumda gösterecek. İlişkilerimizde duygusal patlamalara, kopmalara açık bir haftada olduğumuzu fark edersek, yangına körükle gitmez, tolerans gösterirsek yara almayız.

Bu dikkat çekici haftada majör açıları kesinleşeceği günler şöyle:

Pazartesi günü Uranüs-Plüton karesi kesinleşiyor. 2012 yılından bu yana bu iki gezegen arasındaki dik açı tam beş kez gerçekleşti. Bu altıncısı olacak. Bu açının kesinleştiği dönemlerde travmatik deneyimler yaşanabiliyor. Bu yüzden bu hafta da önemli stres ve gerginlikler yaşanabilir. Venüs ve daha sonra da Ay bu kareyi aktifleştirecek ve bu stresli kolektif enerji günlük hayatımıza da yansıyacak. Öte yandan, bu tarihler civarında Uranüs Alderamin yıldızıyla birleşiyor olacak. Alderamin dişil ile dengelenmiş eril enerjiyi, barışçıl gücü ya da gücün barışçıl amaçlar için kullanımını temsil eder. Barış ve huzuru sağlama amaçlı güç kullanımına şahit olabiliriz önümüzdeki günlerde. Uranüs-Plüton karesinin dinamiklerini daha iyi anlamak için linkteki yazımı okuyabilirsiniz. http://onerdoser.com/Y122_1_prometheus-hadese-karsi-.html

Çarşamba günü iletişim gezegeni Merkür Oğlak burcuna geçiyor. Akılcı ve mantıklı kararlar almamız, yapacağımız plan ve programlarda ayağımızı yere sağlam basmamız gereken bir sürece giriyoruz. İş dünyasıyla, ticari konular, basın ve medya alanında yer alan kişi veya kurumlarla ilgili önemli açıklamalar, bilgi paylaşımları zamanı geliyor. Özellikle de Merkür’ün Uranüs-Plüton karesini tetikleyeceği 24 Aralık sonrasındaki günlerde! Bakalım neler öğreneceğiz?

Cumartesi günü Merkür-Neptün altmışlığı kesinleşiyor. İlham ve yaratıcılığın vurgu kazanacağı bir gündeyiz. Hayalini kurduğumuz şeyleri gerçekleştirmemiz yönünde bize yardımcı olabilecek kişilerle iletişime geçebiliriz. Ruhsal ve manevi konularda kendimizi iyi ifade edebiliriz. Geleceğe yönelik planlarımızı gözden geçirebilir, gerçekleştirmek istediğimiz şeyler konusunda imgeleme çalışmaları yapabiliriz.

Cumartesi günü Venüs, Uranüs-Plüton karesini tetikliyor. Öncü burçlarda oluşan bu stresli açılar, özel ilişkilerde stresli bir süreçten geçtiğimize işaret ediyor. Boşanmalar, ayrılıklar, kopmalar kapıda! Bu yüzden ilişkilerimizde karşımızdaki kişilere daha esnek ve toleranslı yaklaşmamız, bazı zamanlarda kulağımızın üzerine yatmamız isabetli olur. Bu açı hafta sonunda kesinleşecek, ama hafta başından itibaren etkilerini iyice belirginleştirecek. Çünkü Terazi burcunda ilerleyen Ay, bu açıları tetikleyecek ve kısa bir süreliğine öncü burçlarda T-kare açı kalıbı oluşacak.

Pazar günü Mars-Uranüs altmışlığı kesinleşiyor. Bu uyumlu açı, hem enerjimizin ve eforumuzun yüksek olacağını, hem de yapmak istediğimiz değişiklikler için enerjimizi dengeli bir şekilde kullanabileceğimizi gösteriyor. Hayatımızda değişiklikler yaratmak açısından bu fırsatı değerlendirebiliriz! Hafta ortasından itibaren bu etkiler de iş başında olacak.

Haftanın günlere göre detaylı değerlendirmelerine gelince…

Pazartesi gününe başlarken henüz Başak burcunda ilerleyen, Satürn ile uyumlu açısını kesinleştireceği 04:10’dan sonra boşluğa giren Ay, 06:04 itibariyle Terazi burcuna geçiyor. Huzur ve denge arayışında olacağımız bir gündeyiz. Ama gün içerisinde kesinleşecek açılara bakılırsa, bunu sağlamak için hayli gayret sarf etmemiz gerekecek. Bir rahat kalmaya çalışsak bile, şartlar bizi agresyona çekebilir. Sabah erken saatlerde Uranüs-Plüton karesi kesinleşiyor. Güne aktif, enerjik, ama bir o kadar da agresif başlıyoruz. Ay-Venüs karesinin etkisini göstermeye başlayacağı öğle saatlerinden itibaren İKİLİ İLİŞKİLERDE dikkatli olmamızda fayda var. Patlayıcı, sert etkiler işbaşında! Ay-Mars arasındaki uyumlu açı, akşam saatleri sonrasında enerjimizi dengelememize yardımcı olabilir.

Salı günü boyunca Ay Terazi burcunda ilerliyor. İkili ilişkilerin önem taşıyacağı bir gündeyiz. Ay’ın Uranüs-Plüton karesini tetikleyeceği sabah saatlerinde gergin etkiler yine işbaşında dikkat! Öğle saatleri sonrasında gerginlikler nispeten azalmaya başlıyor. Giderek yakınlaşan Ay-Jüpiter ve Ay-Güneş altmışlığının dengeleyici, destekleyici etkileri devreye giriyor. Otorite temsilcisi kişilerden, önemli ve etkin pozisyondaki kişilerden yardım ve destek alabileceğimiz bir zaman dilimine giriyoruz. Önemli iş ve girişimlerimizi öğleden sonrasına veya akşam saatlerine alabiliriz.

Çarşamba gününün büyük çoğunluğunda Ay Terazi burcunda ilerliyor. Diplomasi, hukuk, sanat alanlarında olumlu gelişmeler yakalayabileceğimiz bir gündeyiz. Özellikle de günün ilk yarısında. Gece yarısını takiben etkinleşecek Ay-Jüpiter altmışlığının ardından, sabah erken saatlerde Ay-Güneş altmışlığı da etkinleşiyor. Belki çok erken saatler ama önemli kişilere duyuru, bilgi aktarımı, mesaj, e-mail yoluyla ulaşmak açısından sabah erken saatleri kullanabiliriz. Ay’ın boşluğa gireceği 07:39 sonrasına kalmamak koşuluyla tabii. Sabah 05:52’de iletişim gezegeni Merkür Oğlak burcuna geçiyor. İş hayatı ve ticari konularda gerçekçi adımlar atmamız gereken, ayağı yere basan projeler ardında olmamız gereken bir sürece giriyoruz. 07:39’da son açısını Güneş ile yapan Ay, Akrep burcuna geçiş yapacağı 16:51’e kadar boşlukta ilerliyor. Aradaki saatlerde olumlu bir enerji akışı var, ama henüz netlik ve yön kazanmakta zorlanabiliriz. Ay-Merkür altmışlığının etkin olacağı akşam saatlerinde ise, üzerinde uğraştığımız işleri istediğimiz noktaya taşıma, kendimizi iyi ifade edebilme şansımız yüksek. Önemli konuşmalar, toplantılar 16:51’den sonrasına alınabilir. Gece saatlerinde uyumlu, huzurlu bir enerji akışı var. Yakınlaşan Ay-Neptün üçgeninin manevi anlamda huzur getiren enerjisi devrede. Ruhsal konulara eğilmek, meditasyonlar, imgeleme çalışmaları açısından güzel saatlerdeyiz, değerlendirebiliriz!

Perşembe günü boyunca Ay Akrep burcunda ilerliyor. Sezgilerimizin bize yol göstereceği bir gündeyiz. Ay’ın Neptün ile uyumlu açısının ardından Ay’ın Venüs ile uyumlu açısı etkinleşeceğinden, özel ilişkilerimiz açısından sabah erken saatleri iyi değerlendirebiliriz. Uzlaşma sağlamak istediğimiz önemli görüşmeleri de yine bu saatlere alabiliriz. Ay-Mars karesinin etkinleşeceği öğle saatlerinden itibaren ise uzlaşmayı zorlaştıran enerjiler devreye giriyor. Sert ve tartışmacı etkilere, sakarlıklara, kazalara açık saatlerdeyiz, dikkat! Ay-Plüton altmışlığının etkin olacağı akşam saatlerinde güç ve enerjimizi daha dengeli bir şekilde ve uzlaşma yönünde ortaya koyabiliriz.  

Cuma gününün neredeyse tamamında Ay Akrep burcunda hareket ediyor. Ülkemizin gençleri, çocuklarımız, sanatçılarımız, sportif ve eğlenceli aktivitelerle ilgili konularda gelişmelere açık bir gündeyiz. Sabah saatlerinde etkin olacak Ay-Jüpiter karesi, duygusal anlamda abartılara, girişeceğimiz işlerde aşırı risk almaya açık olacağımızı işaret ediyor. Öğle sonrasındaki saatlerde Ay-Satürn kavuşumunun adeta ciddiyete ve sorumluluk almaya yönelten etkileri devreye giriyor. Ağır ve zor ilerleyeceğimiz, engellerle veya gecikmelerle karşılaşabileceğimiz saatlerdeyiz. Farkında olalım! Bu açının kesinleşeceği 23:11 ile 23:55 saatleri arasında kısa bir müddet boşlukta kalan Ay, 23:55 itibariyle Yay burcuna geçiyor. 

Cumartesi günü boyunca Ay Yay burcunda ilerliyor. İyimser ve geleceğe yönelik hedeflerimizi gözden geçireceğimiz bir gündeyiz. Sabah saatlerinde etkin olacak Ay-Neptün karesi, güne başlarken kararsızlık ve sakinliğin egemen olacağını gösteriyor. Sabah saatlerinde etkin olacak Merkür-Neptün altmışlığı 11:30’da kesinleşiyor. Bu uyumlu açı, ilham ve yaratıcılığın vurgu kazanacağını gösteriyor. Hayalini kurduğumuz şeyleri gerçekleştirmemiz yönünde bize yardımcı olabilecek kişilerle iletişime geçebiliriz. Ruhsal ve manevi konularda kendimizi iyi ifade edebiliriz. Geleceğe yönelik planlarımızı gözden geçirebilir, gerçekleştirmek istediğimiz şeyler konusunda imgeleme çalışmaları yapabiliriz. Ama Venüs’ün Uranüs-Plüton karesini tetikleyeceği bugünde, özel ilişkilerimiz konusunda çok dikkatli olmamız gerekiyor. Ay’ın Mars ve Uranüs ile uyumlu açıları akşam saatlerinde belirginleşiyor. Bu uyumlu açılar güç, cesaret, efor gerektiren işlere girişebileceğimiz saatlerde olduğumuzu gösteriyor.  

Pazar günü boyunca Ay Yay burcunda ilerliyor. Eğitim ve yayıncılık, geleceğe yönelik projeler, vizyon isteyen planlar, yabancılarla ilişkili işler, seyahatler, turizm alanlarında önemli gelişmeler kaydedebileceğimiz bir gündeyiz. Özellikle de Ay’ın Jüpiter ile uyumlu açısının etkin olacağı öğle sonrasındaki saatlerde bu enerjiler çok daha belirgin olacak. Mars-Uranüs arasındaki altmış derecelik uyumlu açı, yaratıcı projeleri aktif etmek açısından güzel bir günde olduğumuzu müjdeliyor. Mars enerji ve efor koymak demek. Uranüs televizyonculukla alakalıdır. Ay’ın da yayıncılıkla alakalı Yay burcunda olacağı bu güzel günde, Astroloji Televizyonu için 2015’i değerlendiren çekimler yapacağız. Hem 2015’i genel olarak, hem de burçlara göre değerlendireceğiz. Yapacağımız çekimleri çok yakında www.astrolojitelevizyonu.com adresimizde izleyicilerle paylaşacağız. Bu güzel çekim günümüzün ardından, 19:00-21:30 saatleri arasında okulumuzda Astroloji Televizyonu ekibimizden arkadaşlarımızla ve Astroloji Okulu eğitmenleriyle birlikte Güneş’in Oğlak burcuna geçiş yapacağı kış soltistini kutlamak, yılbaşını erkenden kutlamak üzere bir araya geleceğiz. Bir mevsimin daha sonuna gelmiş oluyoruz. Kış mevsimi 22 Aralık’a henüz geçtiğimiz saatlerde, saat 01:03’te, Güneş’in Oğlak burcuna geçişiyle birlikte başlıyor! Hepimiz için hayırlı olması temennisiyle… 

Keyifli, sağlıklı ve huzurlu bir hafta dilelerimle...

Öner DÖŞER

14 Aralık 2014, Pazar

ASTROLOJİ OKULU, Caddebostan

14.12.2014

Designed by Ongunsoft