Öner Döşer

15 Ekim Haftası

Bu sayfa 7326 kişi tarafından ziyaret edildi.

15 Ekim Haftası- İÇİNİZDEKİ CEVHERİ ORTAYA ÇIKARIN!

Haftanın ilk gününde kesinleşecek Mars-Uranüs üçgeni, güne ve haftaya enerjik başlayacağımızı gösteriyor. Bu uyumlu açı baskı altında hızlı çalışabilme, çabuk harekete geçebilme ve refleksler verebilme şansını arttırır. Yeni şeylere ilgi ve merakı, keşif ve icatlara yönelik yaratıcılığı uyarır; macera ve deneyim aşkını kabartır. Yüksek oktanlı sporlara ilgimizi körükleyebilir. Sportif aktivitelere başlamak, hayatımıza değişiklik ve renk katacak iş ve aktivitelere yönelmek adına güzel bir gündeyiz. Özellikle de öğle sonrasında gerçekleşecek yeniayın ardından…

Yine Pazartesi günü 15:02’de 22 derece Terazi burcunda Ay-Güneş kavuşumu kesinleşiyor; yeniay gerçekleşiyor. Yeniay sonrasındaki zamanlar başlangıçlar yapmak, yeni adımlar atmak adına uygundur. Terazi burcu ikili ilişkileri, ortaklıkları ve ortaklaşa projeleri, diplomatik konuları, artistik ve sanatsal temaları, estetik ve güzellikle ilgili konuları, hukuk ve adaletle ilgili konuları temsil eder. Bu şartlarda bu bahsettiğimiz konu ve alanlarda adımlar atmak için yaklaşık iki haftalık güzel bir sürece girdiğimizi söyleyebiliriz. Ama yeniay sonrasında Ay’ın temel açısı olmadığından ve boşluğa gireceğinden, yeni adımları bir gün sonrasına atmak daha isabetli olabilir.  

Yeniayın gerçekleştiği dereceye en yakın yerleşen yıldız 23 derece Terazi burcunda yer alan Spica’dır. Gökyüzündeki en muhteşem yıldızlardan biri olan Spica, binlerce ismi olan bereket tanrısı İsis ya da Meryem Ana’nın elinde tuttuğu başak demeti olarak betimlenir. Spica, bu tanrıçanın armağanını simgeler. Bir zamanlar bu armağan hasat bilgisi olarak kullanılırdı. Artık Spica tanrıçanın yeni bilgi lütfetmesini simgelemektedir. Yeniayın Spica ile irtibat kuruyor olması bize çok güzel bilgiler ve yaratıcı esinler alacağımızı göstermektedir. Bu yıldız yaptığı işe güzellik, estetik, zarafet, uyum ve zeka katabilme yeteneğini de arttırır. Bütün artistik, estetik ve sanatsal konularda, dekorasyon ve süsleme gibi alanlarda, zihinsel ve entelektüel temalarda becerilerimizi ortaya koyma ve parlama fırsatı veren Spica ile özdeşleşen güzel yeniay ve sonrasındaki iki haftalık süreci iyi değerlendirebiliriz. İçimizdeki cevheri ortaya çıkarmamızın tam zamanıdır!

Salı günü Merkür-Venüs altmışlığı kesinleşiyor. Kendimizi iletişimsel, sözel ve yazılı olarak iyi ifade edebileceğimiz bir gündeyiz. Artistik ve sanatsal yaratıcılığımızı da aktif bir şekilde kullanabiliriz. Önemli şeyleri konuşmak, yazışmak, toplantılar düzenlemek, imzalar atmak için kullanabileceğimiz bu günde güzel sözlerimizle başkalarının gönlünü almamız da daha kolay olarak. Aşk ve sevgi ifadelerini de en etkin şekilde kullanabileceğimiz bu keyifli günü iyi değerlendirebiliriz.

Çarşamba günü Venüs-Jüpiter karesi kesinleşiyor. Bu iki iyicil kalitede gezegenin gergin açılarında ilişkiler, yeme içme, keyif ve zevklere yönelik alanlarda abartılı davranma eğilimi gösterebiliriz. Sosyal ilişkiler açısından genişleme şansı içeren bu dik açı, bazen aşk ilişkilerinde ve duygusal paylaşımlarda sınırları belirleme konusunda sorunlara da sebep olabiliyor, dikkat!

Haftanın günlere göre değerlendirmesine gelince…

Pazartesi günü boyunca Ay Terazi burcunda ilerliyor. Gün boyunca olumlu enerjiler ağırlık tutuyor. Sabah saatlerinde henüz Ay-Jüpiter üçgeninin iyicil etkileri devrede olacak. Bu açının etkin olduğu zamanlar her türlü yeni risklere girişmek, asil ve etkin kişilerle görüşmek, profesyonel kişilerle görüşmek açısından uygundur. Öğle saatlerinde giderek yakınlaşan Ay-Güneş kavuşumu yenilenme enerjisini tetiklemeye başlıyor. Ama yeni adımlar atmak adına yeniayın gerçekleşeceği öğle sonrasındaki saatleri tercih etmek daha isabetli olacaktır. 15:02’de 22 derece Terazi burcunda Ay-Güneş kavuşumu kesinleşiyor; yeniay gerçekleşiyor. Yeniay sonrasındaki zamanlar başlangıçlar yapmak, yeni adımlar atmak adına uygundur. Terazi burcu ikili ilişkileri, ortaklıkları ve ortaklaşa projeleri, diplomatik konuları, artistik ve sanatsal temaları, estetik ve güzellikle ilgili konuları, hukuk ve adaletle ilgili konuları temsil eder. Bu şartlarda bu bahsettiğimiz konu ve alanlarda adımlar atmak için yaklaşık iki haftalık güzel bir sürece girdiğimizi söyleyebiliriz. Ama yeniay sonrasında Ay’ın temel açısı olmadığından ve boşluğa gireceğinden, yeni adımları bir gün sonrasına atmak daha isabetli olabilir. Yine bugün kesinleşecek Mars-Uranüs üçgeni, güne ve haftaya enerjik başlayacağımızı gösteriyor. Bu uyumlu açı baskı altında hızlı çalışabilme, çabuk harekete geçebilme ve refleksler verebilme şansını arttırır. Yeni şeylere ilgi ve merakı, keşif ve icatlara yönelik yaratıcılığı uyarır; macera ve deneyim aşkını kabartır. Yüksek oktanlı sporlara ilgimizi körükleyebilir. Sportif aktivitelere başlamak, hayatımıza değişiklik ve renk katacak iş ve aktivitelere yönelmek adına güzel bir gündeyiz. Özellikle de öğle sonrasında gerçekleşecek yeniayın ardından…

Salı günü 03:06’da Ay Akrep burcuna geçiyor. Sezgilerimizin öne çıkacağı, duygusal anlamda derinleşmeye yatkın olacağımız, geçmişe takılma riski taşıyan bir gündeyiz. Sabah erken saatlerde Ay Satürn-Neptün ikilisinin uyumlu açısını tetikliyor. Hayal ettiğimiz, tasarladığımız şeyleri gerçekleştirme potansiyelimizin artığı bu güzel günün özellikle sabah saatlerini iyi değerlendirebiliriz. Ay-Plüton altmışlığının etkinleşeceği öğle sonrasındaki saatlerde duygusal bağlarımızı güçlendirebiliriz. Ay-Plüton arasındaki uyumlu açılar fikirlerini harekete geçirmek ve somutlaştırmak, güçlü ve etkin kişilerden destek almak, ilişkilerde derinleşmek, irade gerektiren işlere girişmek, mücadeleye başlamak, ısrarla takip etmeyi gerektiren işlere kalkışmak için uygundur. 15:30’da Merkür-Venüs altmışlığı kesinleşiyor. Genel olarak kendimizi iletişimsel, sözel ve yazılı olarak iyi ifade edebileceğimiz bir gündeyiz. Artistik ve sanatsal yaratıcılığımızı da aktif bir şekilde kullanabiliriz. Önemli şeyleri konuşmak, yazışmak, toplantılar düzenlemek, imzalar atmak için kullanabileceğimiz bu günde güzel sözlerimizle başkalarının gönlünü almamız da daha kolay olarak. Aşk ve sevgi ifadelerini de en etkin şekilde kullanabileceğimiz bu keyifli günü iyi değerlendirebiliriz.

Çarşamba günü boyunca Ay Akrep burcunda ve boşlukta ilerliyor. Ülkemizle ilgili konuların, özellikle de çocuklar, gençlerle ilgili temaların ön plana çıkacağı bir gündeyiz. Sabah saatlerinde Ay Merkür-Venüs altmışlığını tetikliyor. Ay-Venüs altmışlığı parasal konularda girişimler yapmak, aşka dair olaylar, evlilik, takılar veya benzeri kıymetli şeyler almak, dekorasyon, süsleme, estetikle ilgili işler için uygundur. Ay-Merkür kavuşumu edebi işlere, yazmaya başlamak için uygundur. Yeni hesaplar hazırlamaya başlamak, ticari işler, mesajlar göndermek, kolileri göndermek, hesaplar hazırlamak, kontratlar ve anlaşmalar imzalamak, tüm ticari işler için uygundur. Ay’ın bu ikilinin uyumlu açısını tetiklemesinin en etkili olacağı sabah saatlerini iyi değerlendirebiliriz. Öğleden sonraki saatlerde de bu etkiler geçerli aslında. Ama sabah saatlerine nazaran daha az olay ve hareket bekleyebiliriz. Ay’ın temel bir açısı olmayacak ve boşlukta ilerliyor olacak zira. Ay’ın boşlukta seyrettiği zamanlarda günlük işlerimizde belirsizlik, netleşme eksikliği, kararsızlık görülebilir. Bu yüzden somut ve kalıcı sonuçlar bekleyeceğimiz işlere girişmemiz önerilmez.

Perşembe günü 03:25’te Ay Yay burcuna geçiyor. İyimser bakış ve etkilerin öne çıkacağı bir gündeyiz. Öte yandan ülkemiz astroloji haritasının ordu, askeri konular, memurlar, küçükbaş hayvanlar ve hastalıklarla ilişkilendirilen alanı Ay’ın buradan geçişiyle hareketleniyor. Özellikle Ay-Mars kavuşumunun en etkin olacağı öğle sonrasındaki saatler askeri temalarda dikkat çekici gelişmelere işaret edebilir. Sabah erken saatlerde henüz Ay-Neptün karesinin duygusal anlamda zorlayıcı etkileri devrede olacak. Bu saatlerde yanılma, yanlış karar verme, duygusal karmaşaya düşme riskimiz olduğundan, önemli iş ve girişimlerimizi biraz daha öğle saatleri civarına denk getirmemizde fayda var. Ay-Neptün sert açılarının aktif olduğu zamanlar seyahatler, spekülatif konular, yeni arkadaşlıklar kurmak, aşkla ilgili konular ve evlilik, kontratlar yapmak, müzikle alakalı, artistik veya ruhsal ve psişik konularla ilgili başlangıçlar yapmak, ameliyatlar ve tedavilere girişmek açısından uygun değildir. Öğle saatlerinde ise Ay-Uranüs arasındaki uyumlu açının olumlu etkileri devreye giriyor. Ay-Uranüs olumlu kontakları idari, politik ve kamusal kişilerle veya geniş büyük yetkilileriyle görüşmek için uygundur. Aynı zamanda sosyal ortamlara katılmak, gizemli konularda eğitim almaya başlamak, elektrikle veya elektronikle ilgili işlere girişmek, değişimler yapmak, alışılmışın dışında, yeni işlere girişmek için uygundur. Ay’ın Mars ile kavuşumunun etkin olacağı öğle sonrasındaki, ikindi vaktine yakın saatlerde ise gergin açılar mevcut. Tartışmalara, kaza ve sakarlıklara açık olacağımız bu saatlerde tehlikeli ve riskli işlerden uzak kalmamız isabetli olur.

Cuma günü boyunca Ay Yay burcunda hareket ediyor. Kendimizi enerjik hissedeceğimiz, abartılara ve aşırıya kaçmaya eğilim gösterebileceğimiz bir gündeyiz. Ülkemiz astroloji haritasının ordu, askeri konular, memurlar, küçükbaş hayvanlar ve hastalıklarla ilişkilendirilen alanı yine hareketli gözüküyor. Sabah erken saatlerde henüz Ay-Jüpiter karesinin etkileri belirgin iken, sabahın ilerleyen saatlerinde Ay-Venüs karesi de işin içerisine girince hem iyimser, zevk ve keyfe düşkünlük enerjisi taşıyan etkiler ve hem de abartı ve aşırıya yatkınlık eğilimi veren etkiler bir arada olacak. Yeme içme konusunda aşırıya kaçabilir ve bundan rahatsız olabiliriz, ilişkilerimizde abartılı tepkiler verebiliriz, dikkat! Sosyal ilişkiler açısından genişleme şansı içeren bu etkileşimler, bazen aşk ilişkilerinde ve duygusal paylaşımlarda sınırları belirleme konusunda sorunlara da sebep olabiliyor. Ama artistik, estetik ve sanatsal konularla ilgili yaratıcılığımız da son derece aktif olacak. Gün içerisinde dengeyi sağlamakta zorlanabiliriz, ama akşam saatlerinden itibaren yakınlaşmakta olacak Ay-Güneş altmışlık açısının dengeleyici etkileri devreye girdikçe işlerimizi düzene ve dengeye koyma şansımız artıyor. Kadın erkek ilişkileri, ebeveynlerle ilişkiler, önemli otorite figürleriyle veya etkin kişilerle ilişkiler alanlarında adımlar atmak için akşamüzeri saatlerini ve ilerleyen saatleri kullanabiliriz. Olumlu etkiler gece boyunca devam ediyor. Toplantılar, organizasyonlar düzenlemek, evlilik ev ikili ilişkiler adına adımlar atmak açısından çok güzel bir atmosfer var bu saatlerde.

Cumartesi günü 04:40’ta Ay Oğlak burcuna geçiyor. Temkinli ve dikkatli hareket etme eğilimi göstereceğimiz, sorumluluğumuzun bilincinde olmamız gereken bir gündeyiz. Ülkemiz açısından diğer ülkelerle ilişkiler teması ve önemli davalarla duruşmalarla ilgili konular ön planda olacak. Sabah erken saatlerde Ay’ın Satürn ile ve ardından Neptün ile altmış derecelik uyumlu açıları olacak. Bu olumlu açılar hayal ettiğimiz şeyleri gerçekleştirmek üzere somut adımlar atabileceğimizi, girişimler yapabileceğimizi ve tüm bu istediklerimize gerçekçi yaklaşmak şartıyla gelişmeler kaydedebileceğimizi gösteriyor. Sabah ile öğle saatleri arasında dengeli enerjiler hakim iken, öğle sonrasındaki saatlerde aradığımız dengeyi sağlamakta zorlanabiliriz. Ay-Uranüs karesinin etkin olacağı öğle sonrasında ani ve beklenmedik gelişmelere hazırlıklı olmayı seçebiliriz. Değişen durumlar karşısında esneklik ev tolerans gösterebiliriz. Seyahatler ve taşınmalar gibi alanlarda daha dikkatli, hesapta olmayan gelişmelere karşı uyanık olmamız gerekecek. İkindi saatleri civarında güç ve otorite çekişmelerine daha yatkın olacağımızdan ısrarcı ve dediğim dedik tavır içerisinde olmasak isabet ederiz. Akşam saatlerinde gergin etkiler uzaklaşmaya, yerini ılımlı bir atmosfere bırakmaya başlıyor. Aşk ve ilişkiler, eğlenceli aktiviteler, sevdiklerimizle birlikte geçireceğimiz hoş vakitler bizi bekliyor akşam ve gece saatlerinde.

Pazar günü boyunca Ay Oğlak burcunda ilerliyor. Sağduyulu ve mantıklı hareket etmemiz gereken bir gündeyiz. Dengeyi ve kontrolü sağlayabileceğimiz olumlu etkiler ağırlık kazanıyor. Ülkemiz açısından diğer ülkelerle ilişkiler teması ve önemli davalarla duruşmalarla ilgili konular ön planda olacak. Sabah saatlerinden itibaren ılımlı ve dengeli bir akış söz konusu olacak. Öğle saatlerinden sonra yakınlaşmakta olan Ay-Venüs üçgeninin olumlu etkileri iyice belirginleşiyor. Eski astrologlara göre bu olumlu açı aşkla ilgili konular, evlilik, yeni giysiler giymek, eğlenceler için çok uygundur. Takılar veya benzeri kıymetli şeyler almak için uygundur. Akşamüzeri saatlerinde Ay-Merkür altmışlığının yapıcı etkileri devreye giriyor. Bu olumlu açı eğitim almaya başlamak, eğitsel çalışmalar yapmak, öğrenmek, zeki, entelektüel veya bilimsel kişilerle irtibat kurmak, ticari işler, kontrat ve anlaşmalar imzalamak için uygundur. 

Mutlu, Sağlıklı ve keyifli bir hafta dileğiyle…

Öner DÖŞER

15 Ekim 2012, Pazar

ASTROLOJİ OKULU, Caddebostan

Ekim ayının burçlara göre değerlendirmeleri için tıklayınız…

http://www.uzmantv.com/konu/ekim-2012-aylik-burc-yorumlari

 

Güneşmerkezli Bakış

Güneş’te bazı zamanlarda aktiflik devam ederken çok önemli bir aktivite görülmüyor. 15 Ekim itibariyle güneş lekesi sayısı 97 olarak bildirilmekte. Bu sayı maksimuma ilerlemekte olduğumuz süreç için normal sayılabilir. Geçen hafta bazı günlerde olduğu gibi, hafta sonu boyunca Dünya manyetik alanını etkileyen güneş rüzgarları kuzey enlemlerde auroralar yarattı. Özellikle Norveç civarında. En son 15 saat kadar önce G1-sınıfı güneş alevlenmesi jeomanyetik fırtına yarattı. NOAA tahmincileri jeomanyetik fırtınanın devam etmesine yol açacak güneş rüzgarlarının oluşması olasılığını %40 olarak bildiriyor. Detaylı bilgi için http://www.spaceweather.com

Güneşmerkezli bakışla Merkür’ün Mars-Plüton ile dizilimde olduğunu ve Uranüs ile dik açıya ilerlemekte olduğunu dikkate alırsak güneş rüzgarlarının aktif olmaya devam edeceğini söyleyebiliriz. Önümüzdeki birkaç gün boyunca Merkür-Venüs karşıtlığı da etkin olacak. 21 Ekim’de Merkür-Venüs karşıtlığının Dünya ile dik açısı da oluşacağından, ve Mars’ın Uranüs-Plüton ile kavuşum ve dik açısı da etkin olacağından Pazar günü civarından sonra güneş aktivitelerinde ve jeomanyetik aktivitede artış bekleyebiliriz.  

14.10.2012

Designed by Ongunsoft