Öner Döşer

15 Ekim Haftası

Bu sayfa 11291 kişi tarafından ziyaret edildi.

DERDİNİ SÖYLEMEYEN DERMAN BULAMAZ!  

Haftaya geri hareketine devam eden Venüs’ün Akrep burcunda direkt hareket eden Merkür ile kavuşumuyla başlıyoruz. İlişkilerimiz hakkında konuşmamızın zamanı gelmiş durumda! Astroloji Televizyonu için bu konuyu hem genel olarak ve hem de burçlara göre değerlendirdim. İzlemek için linki ziyaret edebilirsiniz. https://www.youtube.com/watch?v=DUIbZ8Sa4-I&t=133s

Aşağıda Merkür-Venüs kavuşumu haritasını görmektesiniz.

 

 

Nelere takıldığınızı konuşun!

Malum Venüs Akrep burcunda geri harekete devam ediyor. İlişkilerde hassasiyetler zirvede. Duygusal birikimler yapıyoruz. Hazır Merkür Venüs’ün yanına gelmişken ilişkilerde nelere takıldığımızı, neleri içerlediğimizi, nelerden rahatsızlık duyduğumuzu konuşabiliriz. Zira Venüs “ilişkiler” demek ve Merkür de basitçe “konuşmak” demek. Venüs Retro olduğuna ve Retro da geçmişe dönmek manasında olduğuna göre, geri dönüp nelere içerlediğimizi konuşabiliriz. Çözüm arayabiliriz. Ne demişler: “Derdini söylemeyen derman bulamaz!” 

Evrenler arasında bağlantı kurmak ve mutlu olmak

Akrep burcunda ilerleyen Merkür’ün Balık burcunda gerileyen Neptün ile üçgen açısının etkili olduğu haftanın ikinci yarısında evrenle bağımızı daha güçlü hissedebiliriz. Evrende var olan her şeyle bağlantıdayız aslında, sadece farkında değiliz. Ve farkında olduğumuzda bu bizi sonsuz manada mutlu edecek en önemli faktörlerden biri aslında! Anton Çehov’un dediği gibi: “İçinde yaşadığınız evren ile içinizde yaşattığınız evren arasında kurabildiğiniz bağ kadar mutlu olursunuz.” Merkür-Neptün üçgeninin kesinleştiği Cuma gününü, Ay’ın bu açıyı aktif ettiği Pazartesi (15 Ekim) ve Pazar (21 Ekim) günlerini bu bağlamda iyi değerlendirebilir, ruhsal ihtiyaçlarımızın farkına varabiliriz. Sadece biraz içimizi dinlememiz, teslimiyete geçmemiz gerekiyor, ihtiyacımız olan şeyler ilham olarak zihnimize düşüverecektir…  

Sözlerinize dikkat edin!

Merkür-Mars karesinin de etkin olduğu bir haftadayız ve bu açının etkilerini maksimumda hissedeceğimiz gün Cuma olacak. Ve bu açı Ay tarafından Perşembe günü tetiklenecek. Dolayısı ile haftanın ikinci yarısında, ama özellikle Perşembe ve Cuma günlerinde sözlerimize çok dikkat etmemiz gerekiyor. Pot kırabiliriz, gaf yapabiliriz, durumlara ve insanların davranışlarına aceleci teşhis koymamız veya önyargılı olmamız yüzünden sıkıntı yaşayabiliriz, farkında olalım!


Umuda Basket

18-21 Ekim tarihleri arasında Kemer Belediyesi tarafından düzenlenen Uluslararası Veteran Basketbol Turnuvasına katılmak üzere Çarşamba gecesi ekipçe Antalya’ya hareket ediyoruz. Farklı ülkelerden takım arkadaşlarımızla ve rakiplerimizle birlikte dört günlük turnuvada mücadele edeceğiz. Maçlar Antalya Panaroma spor tesisleri ve Kemer Spor Salonunda yapılıyor. Antalya’da bulunduğumuz sürede yardıma muhtaç çocuklar konusuna vurgu yapmak üzere TEGV - Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı’na ziyarette bulunacağız. Ekibimiz 2019 yılı içerisinde yardıma muhtaç çocuklar yararına İstanbul’da düzenlenecek ve eski basketbol oyuncularının katılacağı bazı turnuvalara da öncülük edecek ve oyuncular olarak da sahada yerini alacak. UMUDA BASKET diyoruz! 


Haftanın burçlara göre değerlendirmelerine gelince…

Pazartesi günü boyunca Ay Oğlak burcunda ilerliyor. Bir şeyleri ciddiye almak, ciddi ve önemli konuları konuşmak açısından güzel bir gündeyiz. Sabah erken saatlerde henüz etkili olan Ay-Satürn kavuşumu, bize sorumluluklarımızı hatırlatan olaylarla ve kişilerle bir araya gelme olasılığımızı arttırıyor. Ay’ın Merkür ve Venüs ile uyumlu açılarda olacağı ve Merkür-Venüs kavuşumunu çalıştıracağı öğle sonrasındaki saatleri önemli toplantılar, yazışmalar, görüşmeler açısından değerlendirebiliriz. İlişkilerimizi konuşmak, bir şeyleri geriye dönük değerlendirmek, hataları veya yanlışları saptamak ve bunları güzelce çözüme ulaştırmak açısından çok verimli olan bugünü iyi değerlendirebiliriz. Ay-Neptün altmışlığının etkili olduğu akşam saatleri hoş ve romantik bir atmosfer içeriyor.  

Salı günü boyunca Ay Oğlak burcunda ilerliyor. Ay-Plüton kavuşumunun etkili olduğu sabah-öğle arasındaki zaman diliminde zorlu bir enerji akışı var. Güç çekişmelerine açığız, şartları fazla zorlamasak isabet ederiz. Ay-Güneş karesinin etkili olduğu öğle sonrasında da yine rekabet ve çekişme öne çıkıyor ve akşam saatlerinde daha da vurgu kazanıyor. Önemli ve etkili pozisyonlardaki kişilerle görüşmeler, talepte bulunmak, başvurular yapmak açısından çok uygun bir zaman diliminde değiliz. İkili ilişkilerde zorlanma riskimiz ve var ve bu etkiler geç akşam saatlerine kadar devam ediyor.  

Çarşamba gününe başlarken Ay Oğlak burcunda ve boşlukta ilerliyor (gece 00:49’dan itibaren boşlukta). Bu yüzden sabah saatlerinde yapacağımız girişimlerin net ve belirgin sonuçlarını alamayabiliriz. Ay’ın Kova burcuna geçeceği 10:35’ten itibaren netlik kazanmaya başlıyoruz. Sosyal ilişkiler, kolektif ve ekipçe aynı ideale yönelik birlikte yapılan işlere açık bir gündeyiz. Ay-Uranüs karesinin etkili olduğu öğle saatlerinde beklenmedik, sıra dışı, aniden gelişen durumlarla karşılaşabiliriz. İsyankar, kışkırtıcı bir enerji akışı var, Ay’ın Venüs ile kare açıya ilerlediği akşam saatlerinde ilişkilerde gerginlik riski fazla, farkında olalım!

Perşembe günü boyunca Ay Kova burcunda ilerliyor. İdealist girişimlere açık bir gündeyiz. Özgürlük arayışı hayli fazla ve ilişkilerimize de yansıyabilir, farkında olalım! Ay-Merkür karesinin etkili olduğu öğle saatleri civarında sözlü tartışmalara açık olacağız. Anlaşmanın, uzlaşmanın zor olduğu bir zaman dilimindeyiz. Ay-Mars kavuşumunun etkili olduğu öğle ve sonrasındaki zaman diliminde kazalara, sakarlıklara, sakatlıklara dikkat! Tartışmalardan, gergin atmosferden ve gergin kişilerden uzak durmakta, rekabet duygusunu abartmadan hareket etmekte fayda var!

Cuma gününün neredeyse tamamında Ay Kova burcunda ilerliyor. İnsani ve sosyal konuların vurgu kazandığı bir gündeyiz. Sabah saatlerinde çok etkili olan Merkür-Neptün üçgeni, evrenle bütünleşmiş hissedeceğimiz bir atmosferde olacağımızı işaret ediyor. Fedakarlığın önem taşıyacağı bir zaman dilimindeyiz. Ay-Jüpiter arasındaki kare açının etkili olduğu öğle sonrasındaki ilk saatlere kadar abartılara, aşırılıklara, müsrifliklere açık olacağız, dikkat! Ay-Güneş üçgeninin olumlu etkilerini maksimumda göstereceği 14:46-15:27 arasındaki zaman dilimini iyi değerlendirebilir, önemli iş ve girişimlerimizi bu zaman aralığına denk getirebiliriz. 15:27-23:20 arasındaki saatlerde ise Ay boşlukta ilerliyor olacak. Bu zaman aralığında giriştiğimiz işler boşlukta kalabilir. Akşam saatlerinde maksimumda etkili olan Merkür-Mars karesi, sert sözlere, anlaşmazlıklara, agresyona, piyasada dalgalanmaya sebep olabilecek patavatsızca sözlere veya açıklamalara işaret ediyor olabilir, dikkat! 

Cumartesi günü boyunca Ay Balık burcunda ilerliyor. Duygusal bağların, empatinin, şefkatin, maneviyatın, yardımlaşmanın, özverinin öne çıkacağı, genel olarak uyum ve uzlaşma yakalayabileceğimiz bir gündeyiz. Ay’ın Uranüs’ten ayrılıp Satürn’e açıya ilerlediği sabah erken saatlerinde güzel sürpriz ve yeni gelişmelere açık olacağız. Ay-Venüs üçgeninin etkili olduğu öğle saatlerinde aşk ve ilişkilerden yana şansımız yerinde, farkında olalım! Ay’ın Neptün’e doğru ilerlediği günün ikinci yarısında huzurlu, uyumlu, romantik ve atmosferde olacağız.

Pazar günü boyunca Ay Balık burcunda ilerliyor. Önemli konuşma ve yazışmalarımızı, duyurularımızı Ay-Merkür üçgeninin etkili olduğu sabah saatlerine denk getirebiliriz. Ay-Plüton altmışlığının etkili olduğu öğle saatleri civarında sevdiğimiz kişilerden destek alabilir, duygularımızı etkili bir şekilde ifade etme şansı bulabiliriz. Ay’ın Jüpiter’e ilerlediği akşam saatleri ve sonrasında genel olarak olumlu, şanslı, genişleme ve gelişme şansı veren güzel bir atmosferde olacağız, değerlendirebiliriz!

İyi haftalar!

Sevgi, ışık ve umutla!

Öner Döşer, AMA, ISAR Cap

OPA Türkiye Temsilcisi, APAI Üyesi

AstroArt Astroloji Okulu Kurucusu

www.astrolojiokulu.com

14.10.2018

Designed by Ongunsoft