Öner Döşer

15 Eylül Haftası

Bu sayfa 9623 kişi tarafından ziyaret edildi.

15 Eylül Haftasına astrolojik bakış

Pazartesi gününden itibaren etkisini gösterecek ve Çarşamba günü kesinleşecek Venüs-Kiron karşıtlığı, haftanın ilk yarısında ikili ilişkilerimizde kırgınlıklara, yaralanmalara açık bir haftada olacağımızı gösteriyor, dikkat! Bu gergin açıyı daha yüksek düzeyden bakış açısıyla kullanabilirsek, ilişkimizi yaralayan, zedeleyen kırılma noktalarını tespit edebilir, onarmak üzere harekete geçebiliriz…

Haftanın ikinci yarısında etkisini gösterecek Venüs-Satürn altmışlığı, aşk ve ilişkilerde denge ve istikrarı sağlamamız daha kolay olacak. Birlikte geleceğe yönelik sağlam ve kalıcı adımlar atabiliriz!

Haftanın günlere göre genel değerlendirmelerine gelince…

Pazartesi günü boyunca Ay İkizler burcunda ilerliyor. Zihinsel anlamda hayli aktif ve iletişimin yoğun olacağı bir gündeyiz. Ülkemiz açısından ele aldığımızda, perde arkası işler veya gizli tutulan şeylerle ilgili konular gündeme gelebilir. Sabah erken saatlerde etkin olacak Ay-Venüs karesi, aşk ve ilişkilerde gerginliklere davetiye çıkarıyor. Bu gergin etkiler öğle sonrasındaki saatlere kadar devam ediyor. Sabahın ilerleyen saatlerinden itibaren etkinleşecek Ay-Jüpiter altmışlığı, eğitim ve yayıncılık, hukuksak konular, finansal konular, seyahatlerle veya yabancılarla ilgili konularda yapacağımız girişimlerden olumlu sonuçlar elde edebileceğimizi gösteriyor. Ay-Uranüs altmışlığının etkilerini deneyimleyeceğimiz öğle sonrasındaki saatlerde sürpriz ve hızlı gelişmelere açık olacağız. Yenilik yapmak açısından güzel saatlerdeyiz, değerlendirebiliriz. Ay-Merkür üçgeninin etkin olacağı akşam saatlerinde yapacağımız görüşmeler, yazışmalar, duyuru ve tanıtımlar vesilesiyle güzel gelişmeler kaydedebiliriz.

Salı gününün büyük çoğunluğunda Ay İkizler burcunda ve boşlukta ilerliyor. Sabah saat 05:04’te kesinleşecek Ay-Güneş karesinin ardından boşluğa girecek olan Ay, gün genelinde bu gergin açının etkilerini üzerinde taşıyacak. Kadın erkek ilişkilerinde, iş ilişkilerinde, sosyal ilişkilerde gerginlik ve rekabete açık bir gündeyiz. Önemli ve etkin pozisyondaki kişilerle görüşmeleri bugüne almamak daha isabetli olabilir. Ya da rekabet ve mücadeleyi göze alabilir, cesaret gösterebiliriz. Saat 05:04’te boşluğa giren Ay, saat 18:24’te Yengeç burcuna geçiyor. Günün geri kalanında duygusal konular, eve ait temalar ve ailevi konular vurgu kazanabilir. Ülkemiz açısından halkımız, duygusal tavrımız ve duygusal olarak bağlantılı hissettiğimiz konular ön planda olacak.

Çarşamba günü sabah saatlerinde Ay-Neptün üçgeni kesinleşiyor. Güne yumuşak, uyumlu ve huzurlu başlıyoruz. Manevi alışverişler, ruhsal konularla ilgilenmek, doğada sade ve huzurlu vakit geçirmek iyi fikir olabilir. Ay-Plüton karşıtlığının etkin olacağı öğle sonrasındaki saatlerde duygusal anlamda gergin hissedebiliriz. Agresyondan, tehlike ve risk içeren işlerden ve ortamlardan uzak kalmamız gereken bir zaman dilimindeyiz. Gün boyunca etkin olacak Venüs-Kiron karşıtlığı, ikili ilişkilerimizde kırgınlıklara, yaralanmalara açık bir günde olacağımızı gösteriyor, dikkat! Bu gergin açıyı daha yüksek düzeyden bakış açısıyla kullanabilirsek, ilişkimizi yaralayan, zedeleyen kırılma noktalarını tespit edebilir, onarmak üzere harekete geçebiliriz. Ay’ın Kiron ile uyumlu açısı da bunu sağlayabilmemize yardımcı oluyor. Gecenin ilerleyen saatlerinde etkin olacak Ay-Venüs altmışlığı da aşk ve ilişkilerde dengeyi sağlayabileceğimizi, olumlu gelişmeler yakalayabileceğimizi gösteriyor. Öte yandan, Ay-Uranüs karesinin beklenmedik gelişmelere yönelten etkileri, duygusal çıkışlar yapma eğilimimizin henüz etkin olacağını gösteriyor.  

Perşembe günü boyunca Ay Yengeç burcunda ilerliyor. Ülkemizle ilgili konuların, duygusal hassasiyetlerin vurgu kazanacağı bir gündeyiz. Sabah saatlerinde Ay-Satürn üçgeninin denge ve istikrara yönelten etkileri devrede olacak. Aklı başında kişilerden destek ve yardım bulabilir, iş ve finans konularında olumlu gelişmeler yakalayabiliriz. Ay-Merkür karesinin etkin olacağı öğle saatlerinde iletişim sert ve agresif akıyor. Önemli toplantılarda veya yazışmalarda dikkatli olmamızda, sözlerimize veya yazdıklarımıza özen göstermemizde fayda var. Ay-Güneş altmışlığının etkin olacağı akşam saatlerinde gerek aşk ve ilişkiler, gerekse iş ve hayatı veya sosyal alanda olumlu gelişmeler kaydedebiliriz. Önemli iş ve girişimlerimizi ikindi saatlerinden itibaren aktif edebilir, bu olumlu enerjiyi doğru yönde kullanabiliriz. 21:38’de Ay-Güneş altmışlığının kesinleşmesinin ardından boşluğa girecek olan Ay, gecenin geri kalanında boşlukta devam ediyor ilerlemesine…

Cuma gününe başlarken henüz Yengeç burcunda ve boşlukta ilerleyen Ay, sabah 06:09’da Aslan burcuna geçiyor. Ülkemiz açısından finansal konuların öne çıkacağı bir gündeyiz. Yönetme ve kendimizi ifade etme becerilerimizi, egomuzu daha güçlü bir şekilde ortaya koyabileceğimiz bir gündeyiz. Öğle saatlerinde etkinleşecek Ay-Mars üçgeni, efor ve cesaret gerektiren işlere girişmek açısından uygun bir zaman diliminde olacağımızı gösteriyor. Sportif aktiviteler, yürüyüşler, dans ve eğlenceli aktiviteler, yoga gibi aktiviteler açısından akşam saatlerini değerlendirebiliriz.

Cumartesi günü boyunca Ay Aslan burcunda ilerliyor. Ülkemiz açısından finansal konuların öne çıkacağı bir gündeyiz. Eğlenceli aktiviteler, sosyal organizasyonlara katılmak, düzenlemek açısından güzel enerjiler var. Ay-Jüpiter kavuşumunun etkin olacağı sabah saatlerini her türlü iş ve girişim için değerlendirebiliriz. Öğle saatlerinde Ay-Uranüs üçgeninin heves ve heyecanı arttıran güzel enerjisi de devreye giriyor. Değişik bir şeyler yapmak, eğlenmek, farkındalık yaratıcı aktivitelerde yer almak açısından gün genelini değerlendirebiliriz. Gece saatlerinde ise Ay-Satürn karesinin engellenme ve depresiflik etkisi yaratabilecek enerjisi devreye giriyor. Önemli iş ve girişimlerimizi bu saatlere denk getirmesek isabet ederiz.

Pazar gününün büyük çoğunluğunda Ay Aslan burcunda ilerliyor. Enerjik, aktif ve sosyal bir gündeyiz. Sabahın çok erken saatlerinde etkin olacak Ay-Merkür altmışlığı, önemli konuşmalar, yazışmalar, duyuru ve anonslar açısından kullanabileceğimiz saatlerde olacağımızı gösteriyor.  Ama bu açının kesinleşeceği 07:33 sonrasına bırakmamak koşuluyla. Çünkü Ay boşluğa girecek. Günün büyük çoğunluğunda boşlukta ilerleyecek olan Ay, ancak 18:53’te Başak burcuna geçtikten sonra kararlılık be netlik kazanabileceğiz. Gün boyunca etkin olacak ve 16:03’te kesinleşecek Venüs-Satürn altmışlığı, aşk ve ilişkilerde denge ve istikrarı sağlamamız daha kolay olacak. Birlikte geleceğe yönelik sağlam ve kalıcı adımlar atabiliriz!

Keyifli, sağlıklı ve mutlu bir hafta dileğiyle!

Öner DÖŞER

6 Eylül 2014, Pazar

ASTROLOJİ OKULU, Caddebostan  

06.09.2014

Designed by Ongunsoft