Öner Döşer

15 Haziran Haftası

Bu sayfa 13467 kişi tarafından ziyaret edildi.

15 Haziran Haftası GEÇMİŞLE HESAPLAŞMA ZAMANI!

Astrolojide “Karmanın Efendisi” olarak nitelendirilen Satürn gezegeni, 15 Haziran Pazartesi sabahı 03:35 itibariyle Akrep burcuna geri dönüyor. Akrep burcu geçmişi deşmek, geçmişe ait bazı şeyleri yüzeye çıkarmakla ilişkilendirilir. Daha evvelce yapılanların hesabını sorma ve ödeştirme enerjisi taşır.

Akrep burcuna geçişi esnasında Satürn gerilemekte olacağından, daha evvelce es geçilmiş veya halledilememiş ya da tam olarak gün ışığına çıkarılamamış şeylerin üzerinde ziyadesiyle durulacağını, tekrar gündeme getirileceğini düşünebiliriz.

Satürn’ün Akrep burcundaki yolculuğunu tamamlayıp, önümüzdeki yaklaşık 30 yıl boyunca bu burca uğramayacağını hatırlarsak, Satürn’ün son kez bu burçta hareket edeceği 18 Eylül’e kadarki süreç içerisinde halletmemiz gereken şeylerin nihai çözüm üretmek üzere önümüze gelmesinin artık kaçınılmaz olduğunu görürüz.

Türkiye astroloji haritasında Güneş, Venüs, Jüpiter ve Şans Noktası Akrep burcunda yerleşimdedir. Bu sebepten, Satürn’ün bir müddet için Akrep burcuna geriliyor olması, ülkemiz açısından özel önem taşıyor. Özellikle de çocuklarımız, gençlerimizle ilgili konular açısından. Çünkü Satürn astroloji haritamızın çocuklarımız, gençlerimizle ilgili hanesine (5. ev) gerileyecek ve yaz ayları boyunca bu alanda hareket edecek. Bu süreçte üzerimize düşen mesuliyetleri üstlenmemiz, kendimizle ve geçmişimizle yüzleşmemiz, hesaplaşmamız gereken en önemli konu başlıkları: Geleceğimizi emanet ettiğimiz, ama onlara bu sorumluluğu yüklerken altyapılarını iyi hazırlayamadığımız için gereksiz yere sıkıntı çektirdiğimiz, yeterince iyi eğitemediğimiz, gereğince ilgi ve sevgi gösteremediğimiz, boş yere kayıp verdiğimiz çocuklarımız, gençlerimiz olmalı… 

Geçmişle son bir kez hesaplaşmamızın ve artık geçmişin üzerine bir çizgi çekmemizin zamanı gelmiş durumda… Satürn’ün Yay burcuna geçiş yapacağı 18 Eylül sonrasında artık zihnimizi bunlardan arındırmamız ve geleceğe yöneltmemiz gerekecek zira…

İKİZLER BURCUNDA MARSİYEN YENİAY

16 Haziran Salı günü 17:05’te gerçekleşecek yeniayla birlikte eğitim, öğrenme, zihinsel ve entelektüel konular, araştırmalar, medya ve yayıncılık, iletişim ve haberleşme, geziler ve seyahatlerle ilgili konularda adınlar atmak, yeni girişimlerde bulunmak açısından güzel bir zaman dilimine giriyoruz. Yeni bir şeyler yazmak, yayınlamak isteyenlere özellikle duyurulur!  

İkizler burcundaki yeniay Mars gezegeniyle kavuşmakta. Astrolojide Mars eyleme geçmeyi, inisiyatif almayı ifade eder. İkizler burcu yukarıda saydığımız konuları temsil ettiğine ve Mars da harekete geçmeyi ifade ettiğine göre, bu konularda cesaretli (Mars) adımlar atmamızın, güç ve efor ortaya koymamızın (Mars) ve elimizi taşın altına koymamızın zamanı gelmiş durumda diyebiliriz. Astrolojide Mars agresyonu da ifade eder. İkizler burcundaki yeniayın Mars ile kavuşumda olması, önümüzdeki süreçte iletişimin ziyadesiyle agresif akacağını, tartışmalara açık, sivri dilli üslubun ön plana çıkacağı bir sürece giriyoruz diyebiliriz.

Ankara için çizdirilmiş yeniay anına yönelik astroloji haritasında Akrep burcu yükselmekte ve Mars ile kavuşumda olan yeniay derecesi haritanın 8. evine denk düşmekte. Bu yerleşim, dış borçlanma ve para çıkışları anlamında agresif bir zaman dilimine girmekte olduğumuzu gösteriyor. Ekonomik alanda muhtemel iniş çıkışlara paralel olarak hızlı ve sert önlemler alınması, bazı yeni uygulamalar yapılması muhtemeldir.

İkizler burcundaki bu Marsiyen yeniay ülkemiz astroloji haritasının 12. evine denk düşmekte. Bu yerleşim, perde arkasında bazı iletişimlerin, konuşmaların başlayacağını düşündürüyor ister istemez. Astrolojide 12. ev hapishaneler, hastaneler, senatoryumlar gibi kapalı yerleri temsil eder. Perde arkasında dönen gizli işlerle, gizli düşmanlıklarla, karmayla alakalıdır. Ülkemiz astroloji haritasının bu alanında halkı temsil eden Ay yerleşmektedir. Mars ile kavuşan yeniay haritamızın Ay derecesine yakın derecede gerçekleşecek ve kısa bir müddet sonra transit Mars, haritamızın Ay derecesinin üzerine varacak. Halkı irrite edebilecek, zarar getirebilecek, problem yaratacak durumlara karşı önlem almakta, dikkatli hareket etmekte fayda var önümüzdeki günlerde…

İkizler burcundaki bu yeniayın muhtemel etkileri ve ayın ikinci yarısından sonrası hakkında daha detaylı bilgi için linkteki videonun 09:35. dakikasından sonrasını izleyebilirsiniz. http://www.astrolojitelevizyonu.com/gokyuzunde-bu-ay-haziran-2015/

HOŞGELDİN YA ŞEHR-İ RAMAZAN!

Rahmet ve bereketin bol olacağı bir Ramazan’a daha ulaşmanın mutluluğunu yaşamamıza az kaldı.

Koşturmalarımızın arasında biraz da kendimize vakit ayıracağımız, kendimizi gözden geçireceğimiz…

Topluma yararlı bir birey olmak için daha fazla gayret içerisinde olacağımız…

Kimsesizlere ve ihtiyaç sahiplerine sahip çıkacağımız…

İnsan ilişkilerinin daha ılımlı ve huzurlu akacağı…

Birbirimizin hak ve hukukuna daha fazla hassasiyet göstereceğimiz…

Barış ve sevgi dolu bir Ramazan olması en büyük dileğimiz.

“Hoş geldin ya şehr-i Ramazan!” İyi ki geldin. Tam zamanında! Öyle ihtiyacımız vardı ki…

YAZA MERHABA!

21 Haziran Pazar akşamı saat 19:37:53’te (İstanbul) Güneş’in Yengeç burcuna geçiş yapmasıyla birlikte yaz mevsimi resmi olarak başlıyor. Umarım hepimiz için güzel bir yaz olur.

Astroloji Okulu olarak her yıl olduğu gibi bu yıl da Caddebostan Tenis Cafe’de düzenleyeceğimiz “Sezona veda yaza merhaba” gecemizde yazı hep birlikte karşılıyoruz. Gecemiz hakkında detaylı bilgi için linki ziyaret edebilirsiniz. http://www.astrolojiokulu.com/HD683_sezona-veda-yaza-merhaba.html

Güneş’in Yengeç burcuna giriş anı için çizdirilen astroloji haritasında Yay burcu yükselmekte, Ay-Jüpiter-Venüs gezegenleri Aslan burcunda ve haritanın 8. evine, 9. burcuna denk düşmekte. Bu güzel yerleşimler, özellikle dış ticaret, ulaştırma, turizm gibi alanlarda olumlu yönde hareketlilik göstergesi.

Haftanın günlere göre detaylı değerlendirmelerine gelince…

Pazartesi günü boyunca Ay İkizler burcunda ilerliyor. Bilgi paylaşımlarının ve iletişimin yoğun olacağı bir gündeyiz. Sabah erken saatlerde gerçekleşecek Ay-Merkür kavuşumu, önemli konuşmalar, yazışmalar, toplantılar açısından sabah saatlerini değerlendirebileceğimizi gösteriyor. Ama Ay’ın kapanmakta olduğunu unutmayıp, önemli açıklama, duyurular için yeniayın gerçekleşeceği Salı akşamından sonrasını beklemekte fayda var. Ay-Venüs altmışlığının uyumlu enerjisini hissedeceğimiz öğle öncesinde ilişkiler daha rahat akıyor. Aşktan yana şanslı saatlerdeyiz! Fakat öğle sonrasındaki saatlerde etkin olacak Ay-Neptün karesi, duygusal anlamda kararsızlık ve hayal kırıklığı riski taşıyor. Akşam saatlerinden sonra bu türbülanslı, kararsız enerji dağılmaya başlıyor. Gecenin ilerleyen saatlerinde yakınlaşmakta olan Ay-Jüpiter altmışlığının iyimser ve olumlu enerjisi devreye giriyor.

Salı günü boyunca Ay İkizler burcunda ilerliyor. Hayli aktif bir gündeyiz. Sabah erken saatlerde etkinleşecek Ay-Jüpiter altmışlığı ve Ay-Uranüs altmışlığı, iyimserlik enerjisinin vurgu kazanacağı, yenlik ve sürprizlere açık saatlerde olacağımızı gösteriyor. Öğle saatlerine kadarki süreçte girişeceğimiz işlerde daha rahat ilerleyebiliriz. Öğle sonrasındaki saatlerden itibaren Ay-Mars kavuşumunun agresif, aceleciliğe yönelten enerjisi devreye giriyor. Saat 17:05’te Mars ile kavuşum yapan yeniay gerçekleşiyor. 25 derece İkizler burcunda gerçekleşecek bu yeniay hakkında detaylı bilgiyi yazımın giriş kısmında okuyabilirsiniz. Yeniayın ardından temel açısı kalmayacak olan Ay boşluğa giriyor ve günün geri kalanında boşlukta devam ediyor İkizler burcundaki ilerlemesine. Yani, bu saat sonrasında girişeceğimiz işlerde kalıcı ve somut sonuçlar elde demeyebiliriz. Önemli girişimlerimizi bir gün sonrasına ertelememiz daha isabetli olabilir.

Çarşamba gününe geçişte henüz İkizler burcunda ve boşlukta ilerleyen Ay, saat 01:50’de Yengeç burcuna geçiyor. Ülkemizi ilgilendiren konularda daha hassas ve duyarlı davranmaya eğilim gösterebileceğimiz bir gündeyiz. Ailevi, geleneksel ve ulusal konular gündemimizde önemli yer tutacak. Ay-Neptün üçgeninin yakınlaşmaya başlayacağı akşam saatlerden itibaren daha rahat bir akış kazanabiliriz. Maneviyatın vurgu kazanacağı, ilham ve sevgi dolu gece saatlerini ilahi konulara vakit ayırarak değerlendirebiliriz… 

Perşembe günü boyunca Ay Yengeç burcunda ilerliyor. Sevgi, empati, başkalarının ihtiyaçlarına duyarlılık ve yardımlaşmanın vurgu kazanacağı bir gündeyiz. Ay-Plüton karşıtlığının etkin olacağı sabah saatleriyle Ay-Uranüs karesinin kesinleşeceği 14:23 arasındaki saatlerde gergin ve huzursuz etkilere, beklenmedik ve ani gelişen yön değişikliklerine açık olacağız, dikkat! Akşam saatlerine doğru ise bu gergin enerjiler dağılmaya başlıyor. İşbirlikleri, iletişim ve duyurular açısından Merkür’ün Ay Düğümleri ile uyumlu açılarının çok etkin olacağı akşam saatlerini iyi değerlendirebiliriz.

Cuma gününe başlarken henüz Yengeç burcunda ilerleyen Ay, sabah erken saatlerde Satürn ile uyumlu açısını kesinleştireceği 08:52’den sonra boşluğa giriyor. Yaklaşık 30 dakika süren bir boşluk-kararsızlık-belirsizlik enerjisinin arsından Ay Aslan burcuna geçiyor ve kararlılık-netlik-belirginlik kazanmaya başlıyoruz. Kendine güven ve dürüstlük bugünün başarı yönünde bize yol gösteren anahtar sözcükleri olacak. Ay-Merkür altmışlığının etkin olacağı akşam saatlerinde iletişim daha pürüzsüz ve rahat akacak. Önemli iş ve girişimlerimizi bu saatlere denk getirebiliriz.

Cumartesi günü boyunca Ay Aslan burcunda ilerliyor. HAFTANIN EN ŞANSLI GÜNÜNDEYİZ! Çünkü Ay, Aslan burcunda ilerleyen ve giderek kavuşumu yakınlaşan Venüs-Jüpiter ikilisinin bulundukları boylam derecelerinden geçiş yapacak. Sabah saatlerinde etkin olacak Ay-Venüs kavuşumu, gerek özel, gerek sosyal, gerekse iş ilişkilerinde güzel gelişmeler yakalama şansı sunuyor. Ay-Jüpiter kavuşumunun etkin olacağı gece saatlerinde ise manevi açılımlar artıyor. Güzel niyazlarda ve dileklerde bulunmak açısından harika bir günde olduğumuzu fark edelim. Ama sadece niyetin yeterli olmadığını, niyetleri aktif etmek için harekete geçmenin gerekli olduğunu da unutmayalım… Ay-Uranüs üçgeninin etkin olacağı gece saatlerinde hayatımızda değişiklik yaratacak yeni fikirler zihnimizde uçuşabilir. Gece boyunca bizi şaşırtabilecek hoş sürprizlere açık olacağız.

Pazar gününün büyük çoğunluğunda Ay Aslan burcunda ilerliyor. İlişkilerin sıcak ve samimi akacağı bir gündeyiz. Ay-Mars altmışlığının etkin olacağı öğle saatleri civarında kendimizi aktif ve enerjik hissedebiliriz. Biraz olsun rutinin dışına çıkabileceğimiz, değişiklik yaşayabileceğimiz öğle sonrasındaki saatlerin ardından, akşam saatlerinde biraz sıkıntılı veya kısıtlanmış hissedebiliriz. Ama bu uzun sürmeyecek. 19:09-19:58 saatleri arasında kısa bir müddet için boşlukta kalacak olan Ay, 19.58’de Başak burcuna geçiyor. Yeme içme konularında sağlığımızı gözetmemiz gereken bir akşamdayız. Ay-Güneş arasındaki uyumlu açının etkinleşeceği akşam saatlerinde uyum ve denge vurgu kazanıyor. Özel ve sosyal ilişkiler açısından keyifli bir atmosfer söz konusu. Başarının ödüllendirileceği bir akşamdayız. 19:37:53’te (İstanbul) Güneş’in Yengeç burcuna geçiş yapmasıyla birlikte yaz mevsimi resmi olarak başlıyor. Umarım hepimiz için güzel bir yaz olur. Astroloji Okulu olarak her yıl olduğu gibi bu yıl da Caddebostan Tenis Cafe’de düzenleyeceğimiz “Sezona veda yaza merhaba” gecemizde yazı hep birlikte karşılıyoruz. Gecemiz hakkında detaylı bilgi için linki ziyaret edebilirsiniz. http://www.astrolojiokulu.com/HD683_sezona-veda-yaza-merhaba.html

Sevgi, ışık ve umutla!

Öner DÖŞER

14 Haziran 2015, Pazar

ASTROLOJİ OKULU, Caddebostan

 

14.06.2015

Designed by Ongunsoft