Öner Döşer

15 Mayıs Haftası

Bu sayfa 12588 kişi tarafından ziyaret edildi.

15 Mayıs haftası GENÇLER VE HER ZAMAN GENÇ OLANLAR!

19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramımız kutlu olsun! Hem gençleri, hem de her zaman genç kalmayı başaranları özellikle kutluyoruz. Tabii genç kalmanın en önemi formüllerinden bir tanesi spor yapmak kuşkusuz… Hayatı boyunca spor yapan ve kendne bir sporcu gibi bakan biri olarak her zaman en büyük tavsiyem: spordan uzak kalmayın!

Sağlamcı yatırımlar

İletişim ve haberleşmenin göstergesi olduğu kadar düşünme, plan ve program yapma ile de ilişkilendirilen Merkür gezegeni 16 Mayıs Salı günü Boğa burcuna geçiyor (07:06). Bu geçişle birlikte maddi anlamda daha sağlamcı düşünme zamanlarına da girmiş oluyoruz. Merkür’ün açıları genellikle olumlu önümüzdeki günlerde; yani sağlam ve kalıcı yatırımlar yapmak açısından uygun bir zaman dilimindeyiz diyebiliriz.

Eskiyle yeniyi bir araya getirebilmek

19 Mayıs Cuma günü kesinleşecek Satürn-Uranüs üçgeni, temel anlamıyla “eskiyle yeniyi bir araya getirebilmek” olarak nitelendirilebilir. Satürn-Uranüs arasında uyumlu açı olduğu zamanlarda eskiden beri gelen kurallar, sistemler, düzenlerde değişiklikler ortaya çıkmaya başlar. Aradaki açının uyumlu olmasının avantajı, değişimin dengeli bir şekilde yapılabilir olmasıdır. Bu uyumlu açı ekonomik açıdan da olumlu bir gösterge olarak görülür. Piyasalar dengeli hareket etme eğilimindedir. Ani iniş çıkışlar beklenmez.

İyiciller karşı karşıya

İyiciller denilince astrolojide akla gelen öncelikli olarak Jüpiter-Venüs ikilisidir. Bu ikili arasında uyumlu açılar kadar uyumsuz açılar da bereket ve kazanç getirebilir. Aradaki fark, kazancın nasıl kullanıldığı ya da değerlendirildiği ile ilgilidir. Karşıt açıda müsrifçe harcama riski mevcuttur. Gereksiz riskler alma eğilimi vardır. 19 Mayıs Cuma akşamı karşıt açısını kesinleştiren bu iki gezegen, yeme içme, harcama konularında abartma meylimizi de arttırabilir, dikkat!

Sınava hazırlık zamanı!

20 Mayıs Cumartesi gecesi 23:30’da Güneş İkizler burcuna geçiyor. İkizler burcunun hem zihinsel, hem de gezme tozma açısından aktif enerjisi devreye giriyor. Okullarda son sınavlara hazırlıklar yapılıyor. Astroloji Okulunda da sınav heyecanı kapıda! 22 Haziran’dan itibaren sınavlara hazırlık derslerine başlayacağız. Sınavlar 5 Haziran haftasında Temel, Orta ve İleri Seviyelerde yapılacak.

Aleksandar Imsiragic ile Hermetik Astroloji dersleri başlıyor!

Sırbistanlı astroloji eğitmeni, Uluslararası Astroloji Araştırmaları Topluluğu (ISAR) Başkan Yardımcısı Aleksandar Imsiragic ile Hermetik Astroloji derslerimiz bu hafta Çarşamba günü başlıyor! Detaylı bilgi için linki ziyaret edebilirsiniz. http://www.astrolojiokulu.com/duyurular/aleksandar-imsiragic-ile-online-hermetik-astroloji-211

Aleksandar’ın Karmanın Dört Kapısı (Reenkarnasyon Astrolojisi) kitabı çok yakında piyasaya çıkıyor! En hızlı şekilde ulaşabileceğiniz yer okulumuz. Bilgi için 0532 284 89 79 numaralı telefonu arayabilirsiniz.

Haftanın günlere göre değerlendirmesi

Pazartesi günü boyunca Oğlak burcunda ilerleyen Ay, yüklenmemiz gereken ekstra sorumluluklara ve organize hareket etmemiz gerektiğine işaret etmekte. Gün boyunca etkili olacak Merkür-Kuzey Ay Düğümü üçgeni, başkalarıyla iyi iletişim ve işbirliği sayesinde başarı şansımızı yükseltiyor. Ay-Venüs karesinin etkili olduğu sabah saatlerinde duygusal anlamda stresli olabiliriz. İlişkiler açısından tatsızlık yaşamamak adına dikkatli olmamızda fayda var. Ay-Neptün altmışlığının etkili olduğu öğle saatleri civarında rahat bir akış yakalayabiliriz. Ay-Jüpiter karesinin etkili olduğu öğle sonrasındaki saatlerde iş ve meşguliyetlerimizde artışa açık olacağız. Bereketli saatlerdeyiz. Hatta bir şeyler aşırı, fazla, ortalamanın üzerinde gelişebilir. Müsrifliğe de açık olacağımız bu saatler civarında gereksiz harcamalardan kaçınabiliriz. Ay-Plüton kavuşumunun etkili olduğu gece saatlerinde yıpratıcı ve mücadeleli bir enerji akışı var.

Salı gününün büyük çoğunluğunda Ay Oğlak burcunda ilerliyor. Önemli iş ve girişimlerimizi sabah-öğle saatleri arasına denk getirebiliriz. Ay-Güneş üçgeninin kesinleştiği 12:16 sonrasına kalmamakta fayda var, zira bu vakitten sonra Ay-Uranüs karesinin gergin, değişken ve beklenmedik gelişmelere açık etkileri devrede olacak; ardından da Ay boşluğa girecek. Sabah-öğle saatleri arasındaki zaman dilimi önemli kişilerle görüşmeler, kadın-erkek ilişkileri, sosyal ilişkiler, finansal girişimler açısından değerlendirilebilir. 13:22-20:49 saatleri arasında Ay boşlukta ilerliyor olacağından, girişeceğimiz yeni işlerde beklediğimiz yönde gelişmeler alamayabiliriz ya da belirsizliklerle, kararsızlıklarla karşı karşıya kalabiliriz. Ay’ın Kova burcunda ilerlemeye başladığı 20:49 sonrasındaki saatlerde zihinsel açıdan aktif olabiliriz. Fikir alışverişlerinde bulunabilir, beyin fırtınası yapabiliriz. Zira Ay-Merkür arasındaki dik açı aktif olacak. Tabii bazı anlaşmazlıklara da açık olabiliriz bu saatlerde.

Çarşamba günü boyunca Ay Kova burcunda ilerliyor. Zihinsel, entelektüel, toplumsal konular açısından aktif bir gündeyiz. Gün genelinde Ay’ın uyumlu açıları etkin olacak. Akşam saatlerinden itibaren Ay-Venüs altmışlığının olumlu etkileri ve gecenin ilerleyen saatlerinde Ay-Jüpiter üçgeninin olumlu etkileri devrede olacak. Ay’ın iyiciller arasında dans ettiği bu akşamda Sırbistanlı astroloji eğitmeni, Uluslararası Astroloji Araştırmaları Topluluğu (ISAR) Başkan Yardımcısı Aleksandar Imsiragic ile Hermetik Astroloji derslerimiz başlıyor! Detaylı bilgi için linki ziyaret edebilirsiniz. http://www.astrolojiokulu.com/duyurular/aleksandar-imsiragic-ile-online-hermetik-astroloji-211 Her bakımdan olumlu bir enerji akışına sahip bu geceyi değerlendirmenizi tavsiye ederim. Ay’ın iyicillerden birinden açıyla ayrılmakta, diğer iyicile açıya ilerlemekte olması, girişilen işleri iyi başlayıp, iyi devam edeceğinin göstergesidir.

Perşembe günü boyunca Ay Kova burcunda ilerliyor. Toplumsal konular, insan hakları, eşitlik ilkesi ve geleceğe yönelik plan ve programların vurgu kazanacağı bir gündeyiz. Sabah erken saatlerde henüz Ay-Jüpiter üçgeninin iyicil, iyimserleştiren ve geleceğe yönelik konularda umudu arttıran etkileri devrede olacak. Ay-Mars üçgeninin etkili olduğu sabah erken saatlerde önemli iş ve girişimlerimizi aktif edebiliriz. Güne dinamik ve aktif başlıyoruz. Seyahatlere çıkmak, hareket etmek açısından harika bir zaman dilimi! Son derece enerjik bir atmosfer var! Gün boyunca etkili olan Güneş-Kiron altmışlığı, tam bir ŞİFALANMA ZAMANINDA olduğumuzu gösteriyor. Gecenin ilerleyen saatlerinde Ay-Uranüs altmışlığı iyice etkinleşiyor. Yenilikler, değişiklikler, güzel sürprizlerle dolu bir gecedeyiz!

Cuma gününe geçişte Ay henüz Kova burcunda ilerliyor. Gece saatlerine denk gelen Ay-Uranüs ve Ay-Satürn altmışlığının ardından Ay-Güneş karesi geliyor ve 03:32’de Ay boşluğa giriyor. Gece saatlerine denk gelen Ay-Güneş karesi, duygusal anlamda biraz zorlayabilir. 03:32-06:51 saatleri arasında boşlukta ilerleyen Ay, bu saat itibariyle Balık burcuna geçiyor (06:51). Gün genelinde rahat bir enerji akışı var. Sabah-öğle arasındaki saatlerde etkili olan Ay-Merkür altmışlığı iletişimin rahat akacağını gösteriyor. Gün genelinde etkili olan Satürn-Uranüs üçgeni, temel anlamıyla “eskiyle yeniyi bir araya getirebilmek” olarak nitelendirilebilir. Satürn-Uranüs arasında uyumlu açı olduğu zamanlarda eskiden beri gelen kurallar, sistemler, düzenlerde değişiklikler ortaya çıkmaya başlar. Aradaki açının uyumlu olmasının avantajı, değişimin dengeli bir şekilde yapılabilir olmasıdır. Gün boyunca etkili olan ve akşam saatlerinde kesinleşecek Venüs-Jüpiter karşıtlığı müsriflik ve gereksiz harcama ya da yeme içme konularında abartıya kaçma eğilimimizi tetikleyebilir, dikkat! Her türlü aşırılıktan uzak duralım!

Cumartesi günü boyunca Ay Balık burcunda ilerliyor. Sabah erken saatlerde etkinleşen Ay-Neptün kavuşumu, ruhsal şifalanma, maneviyat, yardımlaşma ve karşılıklı fedakarlık enerjisini aktif ediyor. Güne başlarken rahat bir enerji akışı var. Su kenarı, denize yakın yerlerde zaman geçirmek faydalı olabilir. Akşam saatlerine kadarki süreçte Ay-Plüton altmışlığının güçlü destekler alma potansiyeli taşıyan olumlu enerjisi baskın olacak. Akşam saatlerinden sonra ise Ay-Mars karesinin gergin etkileri devreye giriyor. Kazalara, sakarlıklara, kavga ve abartılı rekabete açık bir zaman dilimindeyiz, dikkat! Gece 23:30’da Güneş İkizler burcuna geçiyor. Hareketli bir sürecin başlangıcındayız…

Pazar gününün ilk yarısında Ay Balık burcunda ilerliyor. Sabah erken saatlerde etkili olan Ay-Satürn karesi, sıkıntılı ve depresif hallere işaret edebilir. Bu açının ardından Ay-Kiron kavuşumu da var. Sıkıntı var, ama şifası da ardından geliyor. 06:39-13:10 saatleri arasında boşlukta ilerleyen Ay, 13:10 itibariyle Koç burcuna geçiyor. Hareketli ve tempolu bir öğleden sonrası bizi bekliyor. Tatile gidenler için dönüş zamanı. Yollarda dikkati olmalı! Ay-Güneş altmışlığının etkili olduğu öğle sonrasındaki saatler kadın-erkek ilişkileri, ebeveynlerle ilişkiler ve arkadaşlık ilişkileri açısından olumlu bir atmosferde olacağımızı gösteriyor. Değerlendirebiliriz!

Sevgi, ışık ve umutla!

Öner Döşer, AMA, MAPAI, ISAR Cap

Profesyonel Astroloji Organizasyonu (OPA) Türkiye Temsilcisi

Astroloji Okulu, Caddebostan

10 Mayıs 2017, Çarşamba

 

 

10.05.2017

Designed by Ongunsoft