Öner Döşer

15 Nisan Haftası

Bu sayfa 8052 kişi tarafından ziyaret edildi.

15 Nisan Haftasına Astrolojik Bakış

Pazartesi günü Venüs, Cumartesi günü Güneş ve Mars’ın Boğa burcuna geçişleriyle birlikte, Boğa burcunda gezegen toplaşması meydana geliyor. Maddi ve fiziksel güvence konularının vurgu kazanacağı bir sürece giriyoruz.

Bir müddettir yakın ilerleyen Güneş ve Mars, Koç burcunun 29. derecesinde kavuşuyorlar. Bu kavuşum kararlı ve aktif bir profil çizeceğimiz günlerde olduğumuzu gösteren bu kavuşum, otorite ve lider pozisyonu tutan kişileri hareketlendirebilir. Önemli ve etkin kararlar alabilirler. Agresif, sert ve riskli karar ve eylemlere açık bir gün olarak Ay’ın bu kavuşuma dik açı yapacağı 18 Nisan tarihi dikkat çekiyor bu bağlamda.

21 Nisan’da Merkür-Plüton karesi kesinleşiyor. Zihinsel ve düşünsel anlamda güç çekişmelerine ve sert sözlere açık olacağımız hafta sonunda fikir ve görüşlerimizi kabul ettirmekte zorlanabiliriz.

Haftanın günlere göre detaylı değerlendirmelerine gelince…

Pazartesi günü boyunca Ay İkizler burcunda ilerliyor. İletişim becerilerimizin ön plana çıkacağı, kendimizi iyi ifade edebileceğimiz bir gündeyiz. Sabah 10:24’te Venüs Boğa burcuna geçiyor. İlişkilerde sakinlik ve devamlılık arayışımız ön plana çıkmaya başlıyor. Moda ve dekorasyon, artistik ve sanatsal konularda yaratıcılığımızı daha iyi ifade edeceğimiz bir sürece giriyoruz. Gün boyunca etkin olan olumlu enerjiler, akşam saatlerinde Ay-Güneş altmışlığının iyice etkinleşmesiyle birlikte maksimuma varıyor. Kadın-erkek ilişkilerinde, ebeveynlerle ilişkilerde, iş ve geleceğimizi ilgilendiren işlerde kullanmak adına harika bir gündeyiz. Akşam saatlerinde bu etki maksimuma varıyor. Ay-Mars altmışlığının da desteğiyle fiziksel enerjimizi en etkin düzeyde ve kontrollü kullanabileceğimiz akşam saatlerini sportif aktiviteler, yoga ve meditasyon, enerji çalışmaları, değerlendirebiliriz. 22:41’de Ay boşluğa giriyor.

Salı sabahı erken saatlerinde henüz İkizler burcunda ve boşlukta ilerleyen Ay 05:49’da Yengeç burcuna geçiyor. Duygusal ve ailevi konuların, maneviyatın, korumacılığın, milli değerlerin ön plana çıkacağı bir gündeyiz. Ay-Venüs altmışlığının etkin olacağı sabah saatlerinde özel ilişkilerimizde güzel ilerlemeler kaydedebiliriz. Ay-Merkür karesinin etkin olacağı öğle saatlerinde ise fikirsel çekişmelere ve rekabete açık olacağız. Öğle sonrasındaki saatlerde enerji daha rahat ve olumlu akıyor. Ay-Neptün üçgeninin olumlu enerjisi özel ve sosyal ilişkilerimizde anlayış ve sevgiyle muhabbeti ön plana çıkarıyor. Ruhsal ve manevi temalara yönelmek açısından güzel saatlerdeyiz. Ay-Satürn üçgeninin etkin olacağı akşam ve gece saatlerinde girişeceğimiz işlerden somut ve kalıcı sonuçlar elde etmemiz mümkün. Çok geç saatlerde ise daha ziyade değişken ve güvenmekte zorlanacağımız koşullar devreye giriyor.

Çarşamba günü boyunca Ay Yengeç burcunda ilerliyor. Ailevi ve milli temaların, duygusal bağlar ve empatinin ön plana çıkacağı bir gündeyiz. Sabah erken saatlerde kesinleşecek Ay-Plüton karşıtlığı, özellikle sabah saatlerinin çekişmeli ve gergin etkileri olacağını düşündürüyor. Öğle sonrasındaki saatlerden itibaren gergin etkiler nispeten uzaklaşıyor gibi gözükse de, henüz aktif. Çünkü Ay’ın ilerleyen açıları gergin olacak ve Güneş-Mars kavuşumu giderek yakınlaşıyor. Biraz gergin ve dominant etkilerin öne çıktığı günlerdeyiz…

Perşembe gününün büyük çoğunluğunda Ay Yengeç burcunda ilerliyor. Duygusal anlamda agresyona ve çekişmelere açık bir gündeyiz. Güneş-Mars kavuşumunun baskın, liderlik ve etkinlik isteyen, aynı zamanda kararlı ve yönlendirici enerjisi sabaha karşı saatlerden itibaren kendini tam olarak belli edecek. Ay’ın bu ikiliyle temasları, öğle sonrasındaki saatlerde gerginliğin maksimuma varacağını gösteriyor. Eğer cesaret ve atılganlık gerektiren işler varsa, bunlara girişilebilir; ama güç çekişmesi ve agresyonu göze almak gerekiyor. Hakkımızı kolay alabileceğimiz bir günde değiliz zira. Mücadele vermemiz gerekiyor. Otorite figürleriyle, erkeklerle ilişkilerde dikkat! 15:30’da son açısını Güneş ile yapacak olan Ay, bu açının ardından boşluğa giriyor. Ay’ın boşlukta ilerlemesi, Aslan burcuna geçiş yapacağı 18:13’e kadar devam ediyor olacak. Aradaki saatlerde hem gergin, hem de netice almakta zorlanacağımız enerjiler aktif olacak. Bu yüzden önemli iş ve girişimleri Ay’ın Aslan burcuna geçeceği 18:13 sonrasında aktif etmek daha akıllıca olacaktır. Gecenin geç saatlerinde Ay-Venüs karesinin gergin etkileri devreye gireceğinden, özel ilişkilerde dikkatli olmakta fayda var.

Cuma günü boyunca Ay Aslan burcunda ilerliyor. Dikkat çekmek ve yönetme becerimizi ortaya koymak arzusunda olacağımız bir gündeyiz. Sabah çok erken saatlerde Ay-Venüs karesinin özel ilişkileri zorlayan gergin etkileri henüz devrede olsa da, bu fazla uzun sürmeyecek. Venüs-Neptün altmışlığının uyumlu, fedakarca, özverili etkileri agresyonu yumuşatıyor zira. Ay-Merkür üçgeninin etkin olacağı sabah saatlerinde fikir ve görüşlerimizi daha rahat kabul ettirebiliriz. Ay-Satürn karesinin etkisini göstereceği öğle saatlerine doğru engellenme, geciktirilme, olumsuz sonuçlar alma olasılığı fazla. Ay-Uranüs üçgeninin etkinleşeceği öğle sonrasındaki saatlerde ise rahat ve pürüzsüz akış yakalayabiliriz. Yeni işlere başlangıçlar, sürprizler, yaratıcı aktivitelere girişmek için kullanabiliriz öğle sonrasındaki saatleri. Akşam saatlerinde etkinleşmeye başlayacak Ay-Jüpiter altmışlığı, günün en rahat ve başarıyla ilerleyeceğimiz saatlerinde olduğumuzu gösteriyor. Her türlü iş ve girişim açısından akşam ve gece saatlerini kullanabiliriz.

Cumartesi günü boyunca Ay Aslan burcunda ve boşlukta ilerliyor. Belki çok net ve kalıcı sonuçlar alamayabiliriz, ama yine de keyifli, güzel, sosyal ve eğlenceli bir gün geçirebiliriz. 01:03’te Güneş Boğa burcuna geçiyor. Sakinlik, maddi güvence arayışı ve temkinli hareket etme arzusu ön plana çıkıyor. 14:48’de Mars’ın da Boğa burcuna geçişiyle birlikte bu etki daha da belirginleşiyor. Ama Güneş-Mars ikilisinin henüz yakın hareket ediyor olması, aradığımız sakinliği, güven ve huzuru sağlamamız için mücadele etmemiz gerektiğini gösteriyor. Gün boyunca etkin olacak Merkür-Uranüs kavuşumu yeni şeyler öğrenmeye, keşfetmeye açık bir günde olacağımızı gösteriyor. Hızlı ve beklenmedik kararlar almaya, sıra dışı ve beklenmedik konuşmalar yapmaya açık bir gündeyiz. Sözlere dikkat!

Pazar gününe başlarken henüz Aslan burcunda ve boşlukta ilerleyen Ay sabaha karşı 04:08’de Başak burcuna geçiyor. Olayları detaylı analiz etme ve iyice sorgulama eğilimi göstereceğimiz bir gündeyiz. Sabah erken saatlerinde etkin olacak Ay-Mars ve Ay-Güneş üçgenleri, enerji ve eforumuzun yüksek olacağını gösteriyor. Sportif aktiviteler, yoga, enerji çalışmaları için harika saatlerdeyiz. Ay-Neptün karşıtlığının etkin olacağı öğle saatleri civarında yanılma, yanıltılma, yanlış kararlar verme riskimiz hayli fazla, dikkat! Akşam saatlerine doğru ilerledikçe dengeyi sağlamakta daha başarılı olacağız. Ay-Venüs üçgeninin etkin olacağı akşamüzeri saatlerinde aşk ve ilişkilerden yana şansımız yerinde. Eğlenceli aktiviteler ve sosyallik açısından da öyle. Ay-Satürn altmışlığının etkin olacağı gece saatlerinde dengeyi ve devamlılığı sağlama şansımız daha da artıyor. Öte yandan, gün boyunca etkin olacak Merkür-Plüton karesi fikir ve görüş çekişmelerine, sert sözlere ve kırgınlıklara açık olacağımızı gösteriyor, dikkat!

Mutlu, sağlıklı ve keyifli bir hafta dileğiyle…

Öner DÖŞER

14 Nisan 2013, Pazar

ASTROLOJİ OKULU, Caddebostan  

 

Güneşmerkezli Bakış

Güneşlekesi sayısının 148 civarında, görece yüksek miktarda seyrettiği günlerdeyiz. 13 Nisan tarihinde bir Koronal Kütle Fışkırması Dünya manyetik alanını etkiledi; düşük düzeyde manyetik fırtına yararı ve Norveçte kutup ışıklarına sebep oldu. Detaylı bilgi için http://www.spaceweather.com

16 Nisan Salı günü kesinleşecek Venüs-Satürn dizilimi sonrasında, Güneş-Mars-Dünya dizilimi yaşayacağımız 18 Nisan tarihi güneş aktivitelerinin ve manyetik fırtınaların aktif olabileceğini düşündürüyor. Daha önce belirttiğim gibi, NASA Mars’ın yörüngesinde Güneş’in arkasında ve en Güneş’e en yakın geçişini yapacağından, 18 Nisan civarındaki günlerde Mars yörüngesindeki uydularla iletişimin aksayabileceğinden endişe ediyor. 

 

Haftanın burçlara göre görüntülü değerlendirmeleri için tıklayınız…

Yükselen burcunuza göre izlemeyi tercih ediniz...

 

YAY

http://www.astrolojitelevizyonu.com/15-04-2013-yay-haftaya-astrolojik-bakis

OĞLAK

http://www.astrolojitelevizyonu.com/15-04-2013-oglak-haftaya-astrolojik-bakis

BOĞA

http://www.astrolojitelevizyonu.com/15-04-2013-boga-haftaya-astrolojik-bakis

YENGEÇ

http://www.astrolojitelevizyonu.com/15-04-2013-yengec-haftaya-astrolojik-bakis

ASLAN

http://www.astrolojitelevizyonu.com/15-04-2013-aslan-haftaya-astrolojik-bakis

İKİZLER

http://www.astrolojitelevizyonu.com/15-04-2013-ikizler-haftaya-astrolojik-bakis

BALIK

http://www.astrolojitelevizyonu.com/15-04-2013-balik-haftaya-astrolojik-bakis

BAŞAK

http://www.astrolojitelevizyonu.com/15-04-2013-basak-haftaya-astrolojik-bakis

KOÇ

http://www.astrolojitelevizyonu.com/15-04-2013-koc-haftaya-astrolojik-bakis

TERAZİ

http://www.astrolojitelevizyonu.com/15-04-2013-terazi-haftaya-astrolojik-bakis

KOVA

http://www.astrolojitelevizyonu.com/15-04-2013-kova-haftaya-astrolojik-bakis

AKREP

http://www.astrolojitelevizyonu.com/15-04-2013-akrep-haftaya-astrolojik-bakis

14.04.2013

Designed by Ongunsoft