Öner Döşer

15 Nisan Haftası

Bu sayfa 19603 kişi tarafından ziyaret edildi.

ANARETİK DOLUNAY

Anaretic, Yunanca’dan türemiş bir kelimedir. Yıkıcı olanı, öldürücü ve ölümcül olanı anlatır. Klasik astrolojide bir şeyin ölmesi sembolik olarak bir şeyin bitmesi manasında kullanılır. Burçların son dereceleri için kullanılır ve son derecesinde bulunan gezegenin haritada temsil ettiği şeyin, kişinin, durumun sonuna ermek üzere olduğunu ima eder. Tabii her sonlanmada, tamamlanmada olduğu gibi, burada da bir sabırsızlık, heyecan, dolayısıyla kriz yaşanmaktadır, zira artık sona çok yakınlaşılmıştır.

Dolunayın genel etkileri ve BURÇLARA göre değerlendirmeleri için linki ziyaret edebilirsiniz. https://www.youtube.com/watch?v=voeM4ics5Ms&t=4s

Tamamlanma enerjisi

19 Nisan Cuma günü saat 14:12’de Terazi burcunun son derecesinde, yani 29 derece Terazi burcunda gerçekleşecek dolunay, bize bir şeylerin bitmekte, tamamlamakta olduğunu gösteriyor. Terazi ilişkilerle alakalı olduğundan, bu konuda bir tamamlanma, bitiş göstergesi olarak alınabilir. Yani ilişkilerde bir tamamlanma ile birlikte bir başka aşamaya geçişi gösterebilir. Oturmamış ilişkilerin tamamlanması olarak algılanabilir. Terazi burcunun temsil ettiği konular olan hukuk, adalet, politika, danışmanlık, estetik ve sanat gibi konularda da bir nevi tamamlanma, sonlanma, değişim enerjisi ile bağdaştırılabilir.

Aşağıda Ankara merkez alınarak hazırlanmış dolunay haritasını görmektesiniz.

 

 

Haritada dolunay derecesinin 3.eve denk düştüğünü ve 9.evdeki Güneş’in enerjisini yansıttığını görüyoruz. 3/9.evler ekseni iletişim ekseni olarak tanımlanır ve bilgi akışı ile alakalı olarak görülür. Dolunay civarında bilgi ve enerji akışı zaten yoğunlaşır. Bu dolunay bu açıdan daha yoğun ve zengin geçecek gibi gözüküyor. 3/9.evler seyahatlerle, hareket etmekle de ilişkilidir. Bu alanda da hareketlenme bekleyebiliriz. Ayrıca 3/9.evler ekseni konusu olan yakın komşular, uzak komşular ekseninde, medya ve yayıncılık, eğitim konularında da önemli gelişmeler bekleyebiliriz.

Sürpriz gelişmeler

Dolunay Plüton ile uzaklaşan açıda olduğu için, muhtemelen dolunaydan evvelki günlerde bazı kritik, kriz getiren durumlar devrede olacak, ki bunlar önemli bir dönüşüm enerjisi de yaratacak ve ardından bir şeylerin sonuna varılacak. Dolunaydan sonra Güneş Koç burcunu tamamlayarak Boğa burcuna geçecek. Bu stabilite manasına gelebilirdi, ama Güneş’in önünde henüz kesinleştirmediği Uranüs ile kavuşum olacak. Yani Güneş ile ilgili konularda önemli değişimler, sürpriz gelişmeler ufukta gözüküyor. Güneş genel manasıyla yönetici figürlerini, toplumda öne çıkan, önemli kişileri temsil eder. Bakalım bu açıdan ne türde sürpriz gelişmeler yaşayacağız?  

Söz düelloları

Haritanın 10.evinde yerleşen Mars, yönetici figürleri arasında rekabet ve çekişmeye, söz düellolarının devam edeceğine işaret eden bir diğer faktör olarak dikkat çekiyor. Mars’ın Jüpiter ile geniş toleranslı karşıtlığını da dikkate almak gerekiyor tabii ki. İlerleyen günlerde Mars-Jüpiter karşıtlığı daha da etkinleşecek, zira Jüpiter Retro durumda.

Altın fiyatlarında artış işaretçisi mi?

Haritanın 8.evinde yerleşen Neptün, Venüs, Merkür, Kiron dış ödemelerle ilgili konularda yoğunluğa, bir kısım zorlanmaya işaret ediyor. 8.ev yöneticisi Jüpiter 5.evde Retro olduğuna ve buradaki gezegenlerle dik açıda olduğuna göre, borsa ve benzeri spekülatif yatırım araçlarında (döviz, altın vesaire) iniş çıkışlar beklenebilir. Güneş yüceldiği Koç’ta ve son derecesinde, Venüs de yüceldiği burçta ve neredeyse en güçlü derecede olduğundan (en güçlü olduğu derece 27 Balık’tır), altın fiyatlarında çıkış yönünde değerlendirilebilir mi? Bunu önümüzdeki hafta göreceğiz. Genel durumları dikkate alarak dövizde de yükseliş hiç sürpriz olmaz! 

Borsa nasıl etkilenir?

Haritanın 5.evinde yerleşen Jüpiter şu konularda önemli gelişmelere sinyal yakıyor: Çocuklar, gençler, spor ve sanat konuları, borsa… Jüpiter iyicil bir gezegen olarak kabul edilir ve yerleştiği evde olumlu gelişmeler beklenir. Ama Jüpiter Retro ve kendisine karşıt açıya ilerlemekte olan Mars ile açısı yakınlaşıyor. Dolayısı ile saydığımız alanlarda bazı sürpriz geri adımlar, beklenmedik gelişmeler veya zorlanmalar görülebilir.

Çalışanların hakları, askeri konular

Haritanın 6.evi girişinin yöneticisi Satürn’ün Güney Ay Düğümü ve Plüton ile birleşiyor olması memurlar, çalışanlar ve onların hakları alanında, askeri konularda düzenlemelere, bu alanlarda bazı zorlanmalara dikkat çekiyor. Güney Ay Düğümünün Satürn-Plüton ortasında olması, gündelik hayat, çalışanlar, memurlarla ilgili düzenlemelerde, Devlet kurumlarıyla ilgili konularda manipülasyona dikkat çekiyor.

Batan şirketler ve kurtarma operasyonları

Ülkemizde, batmak üzere olan şirketleri kurtarmak ve yeniden yapılandırmak yönünde hukuki düzenlemelerin yeterli olmadığını duyarız çoğu zaman. İçinde bulunduğumuz günlerde Satürn-Güney Ay Düğümü-Plüton dizilimi devam etmekte ve bu dizilim bu alanda manipülasyon ya da yozlaştırma olasılığına da dikkat çekmekte.

Türkiye haritası üzerinde değerlendirme

Dolunay haritasını aşağıda olduğu şekilde Türkiye astroloji haritası üzerine yansıttığımızda, haritanın çocuklar, gençler, sanat, sanatçılar, yaratıcılık isteyen işler, borsa ve benzeri spekülatif konularla ilgili 5.evinin etki aldığını görüyoruz.

 

 

 

5.ev çocuklar, gençler, hobiler, sanat, sanatçılar, kültürel ve yaratıcı faaliyetler, eğlence yerleri, parklar, dinlenme mekanlarıyla ilişkilidir. Dolunay haritamızın Merkür-Satürn kavuşumuna yakın derecede ve transit Plüton da bu ikiliye kare açı yapıyor. Dolayısı ile bu alanlarda yeniden yapılandırmalar gündeme gelebilir. Ama esas yapılandırma sonbaharda, transit Plüton’un Natal Merkür-Satürn kavuşumuna tam kare açıya vardığında olacak muhtemelen…

Abartılı harcamalara dikkat!

Venüs-Jüpiter karesinin kesinleştiği haftanın ilk yarısında abartılı harcamalara açık olabiliriz. Neyin gerekli olduğunu iyi saptamamız, bütçemizi gereksizce zorlamamak açısından önem taşıyor. Venüs-Jüpiter karesi esnasında Venüs’ün yüceldiği burçta olması, altın veya kıymetli takı fiyatlarında yükseliş işaretçisi olarak da görülebilir. Tabii bu sadece genel bir tahmin…

Açıkça konuşun!

Uzun süre Balık’ta ilerleyen ve bunun bir kısmını da Retro olarak geçiren Merkür nihayet Koç burcuna geçiyor! Bir şeylerde netleşme, karşılıklı olarak açıkça konuşup netleştirme zamanı gelmiş durumda… Merkür’ün Koç burcuna geçeceği gün 17 Nisan Çarşamba… 

İlişkiler açısından da benzeri şeyi söyleyebiliriz, zira Venüs de 20 Nisan Cumartesi günü Koç burcuna geçiyor. Ama unutmamak gerekir ki Venüs bu burçta rahat değildir, ilişkilerde acelecilik yüzünden yaşanan sorunları gösterir. Açıkça konuşmak güzel, ama acele etmeden ve peşin hükümle yargılamadan, kırmadan dökmeden ilişkileri yürütmekte zorlanabiliriz. 

Kaosa düşmeyelim!

Uzun zamandır bir şeyleri yerli yerine oturtmakta zorlanıyoruz. Bu yıl Güneş’in Koç burcunda olduğu zamanlar hem agresif hem de telaş dolu geçti. Rekabeti abarttık! Şimdi biraz olsun sakinleşmek, bir şeyleri artık yoluna koymak, devamlılık arz edecek şekilde çalıştırmak istiyoruz. Umarım Güneş’in Boğa burcuna geçeceği 20 Nisan Cumartesi sonrasında bunu başarabiliriz. 23 Nisan’da kesinleşecek Güneş-Uranüs kavuşumu, sakinleştirilmeyen, güven veremeyen ortamlarda iplerin daha da gerileceğini, kaotik, isyankar ve duygusal patlamalara açık bir atmosferin oluşabileceğini gösteriyor, farkında olalım! 


Doğum Saati Belirleme Merkezi açılıyor! (Rektifikasyon)

Doğum saati kesin bilinmeyen kişilerin müracaat edebilmesi için bir servis oluşturuyoruz. Okulumuzun mezunlarından olup bu alanda uzmanlaşmış kişilerden oluşan ekibimiz hazırlık yapıyor. 14 Nisan Pazar günü 13:00’ten itibaren servisimiz hizmete başlıyor! Web sitemizde oluşturacağımız ayrı bir bölümde bu konuda detaylı bilgileri vereceğiz. Bu konudaki ön taleplerinizi yukselen@astrolojiokulu.com adresimize gönderebilirsiniz.

Detaylı bilgi: https://astrolojiokulu.com/tr/rektifikasyon-merkezi/


Harita Okuma Atölyesi Başlıyor!

AstroArt Astroloji Okulu’nun en çok talep gören atölye çalışmalarından “Harita Okuma Atölyesi”, 19 Nisan’da başlıyor!

Astroloji öğrenmiş ama harita okumakta zorluk yaşayan kişiler için düzenlenen ve eğitmenliğini AstroArt Astroloji Okulu eğitmenlerinden Mustafa Konur’un yapacağı Harita Okuma Atölyesi, hem yüz yüze eğitim, hem de online eğitim seçenekleriyle gerçekleştirilecek. Internet ortamında online eğitim platformu Perculus sistemi üzerinden atölyeye katılmayı tercih edecek öğrenciler, kaçırdıkları ya da tekrarlamak istedikleri dersleri diledikleri zaman izleme fırsatına sahip olacaklar.

Detaylı bilgi: https://astrolojiokulu.com/tr/portfolio/harita-okuma-atolyesi-basliyor/


Haftanın burçlara göre değerlendirmesine gelince…

Pazartesi gününün ilk yarısında Aslan burcunda ilerleyen Ay, sabaha karşı Jüpiter ve Güneş ile üçgen açılarını kesinleştirdikten sonra boşluğa giriyor. Sabah saatlerine keyifli, olumlu ve iyimser başlıyoruz, ama belirsizlikler de devrede olacak gibi gözüküyor. Saat 13:13’te Ay’ın Başak burcuna geçmesiyle birlikte bir şeyler de netleşmeye başlıyor. Ay-Uranüs üçgeninin etkili olduğu öğle sonrasındaki saatlerde sürpriz, yeni ve hızlı gelişmelere açık olacağız…

Salı günü boyunca Ay Başak burcunda ilerliyor. Ay-Mars karesinin etkili olduğu sabah saatlerinde agresyon yüksek olacak. Tartışmalara, kazalara, sakarlıklara meydan vermemek adına aceleci iş ve girişimlerden kaçınmamız yerinde olur. Ay-Neptün karşıtlığının etkili olduğu akşam saatlerinde yanılgılara, karışıklıklara, hayal kırıklıklarına açık olacağız, farkında olalım! Ay-Satürn üçgeninin etkili olduğu gece saatlerinde sağlam ve güvenli bir atmosfer yakalayabileceğiz. Venüs-Jüpiter karesinin kesinleştiği bugünde abartılı harcamalara açık olabiliriz. Neyin gerekli olduğunu iyi saptamamız, bütçemizi gereksizce zorlamamak açısından önem taşıyor.

Çarşamba gününün ilk yarısında Başak burcunda ilerleyen Ay, sabah erken saatlerde Jüpiter-Venüs karesini çalıştırıyor. Duygusal abartılara, yeme içme konusunda aşırılıklara, sabahın ilerleyen saatlerinde müsrif harcamalara açık olduğumuzu gösteriyor, farkında olalım! Sabah 09:00’da Koç burcuna geçen Merkür ile saat 14:21’de Terazi burcuna geçen Ay’ın karşıt açısının etkin olduğu öğle sonrasındaki saatlerde sözlü tartışmalara açık olacağız, dikkat! Hatta Merkür-Kiron kavuşumu olarak ağılarsak, akşam saatlerine kadar da devam ediyor bu etkiler. Kısacası, sözlerimize dikkat etmemiz gereken bir zaman dilimindeyiz. Sadece kendi açımızdan ele almayıp, içinde bulunduğumuz olaylara durumlara karşı tarafın gözünden de bakabilmeliyiz!

Perşembe günü boyunca Ay Terazi burcunda ilerliyor. Sabah saatlerinde etkili olan Ay-Mars üçgeni enerji ve eforumuzu dengeli bir şekilde ortaya koyabileceğimiz bir zaman diliminde olduğumuzu gösteriyor. Önemli iş ve girişimlerimizi sabah-öğle arasındaki zaman diliminde yapabiliriz. Ay-Satürn karesinin etkili olduğu akşam saatlerinde engellenmelere, gecikmelere açık olacağız, farkında olalım!

Cuma gününün ilk yarısında Ay Terazi burcunda ilerliyor. Ay-Jüpiter altmışlığının olumlu etkileriyle başladığımız günün öğle saatleri civarında Ay-Güneş karşıtlığının etkileri devrede olacağından, karşıtlıklara, muhalif durum ve girişimlere, eleştirilere açık olabiliriz. Rekabet enerjisinin kendisini göstereceği çekişmeli bu zaman diliminde bir şeyleri tamamlıyor olabiliriz. Özellikle de yolunda gitmeyen ilişkilerin sonuna gelmiş olabiliriz. 14:12-15:40 saatleri arasında boşlukta ilerleyen Ay, 15:40 itibariyle Akrep burcuna geçiyor. Ay-Uranüs karşıtlığının etkili olduğu akşam saatlerinde beklenmedik, sarsıcı, durum değiştirici gelişmelerle karşı karşıya kalabiliriz. Ayağımızı sağlam yere basmakta zorlanabiliriz.    

Cumartesi günü boyunca Ay Akrep burcunda ilerliyor. Sezgiselliğin ve duygusal anlayışın yüksek olduğu bir gündeyiz. Gün boyunca etkili olan Merkür-Kiron kavuşumu sözlerimizle başkalarını yaralamaktan uzak durmamız konusunda adeta bizi uyarıyor. Tersine, insanları şifalandırmaya, cesaretlendirmeye, motive etmeye yönelterek bu enerjiyi olumlu yönde kullanabiliriz. Öğlen 11:55’te Güneş Boğa burcuna geçiyor. Uzun zamandır bir şeyleri yerli yerine oturtmakta zorlanıyoruz. Bu yıl Güneş’in Koç burcunda olduğu zamanlar hem agresif hem de telaş dolu geçti. Rekabeti abarttık! Şimdi biraz olsun sakinleşmek, bir şeyleri artık yoluna koymak, devamlılık arz edecek şekilde çalıştırmak istiyoruz. Umarım Bugünden itibaren bunu başarabiliriz. Akşam 19:10’da Venüs Koç burcuna geçiyor. İlişkilerde açıkça konuşmak güzel, ama acele etmeden ve peşin hükümle yargılamadan, kırmadan dökmeden ilişkileri yürütmeyi başarabilmeliyiz.  

Pazar gününün büyük çoğunluğunda Ay Akrep burcunda ilerliyor. Ay-Plüton altmışlığının etkisiyle başladığımız günün ilk yarısında ilişkilerimiz yoluyla güçlenebiliriz. 06:59-18:59 arasında uzun süre boşlukta ilerleyen Ay, bir şeyleri netleştirmekte zorlanacağımızı gösteriyor. 18:59’da Ay’ın Yay burcuna geçişinin ardından Venüs ile üçgen açısının etkinleştiği gece saatlerinde aşk ve ilişkiler açısından çok şanslı bir zaman diliminde olacağız, değerlendirebiliriz!

Sevgi, ışık ve umutla!

Öner Döşer, AMA, ISAR Cap

OPA Türkiye Temsilcisi, APAI Üyesi

AstroArt Astroloji Okulu Kurucusu

www.astrolojiokulu.com

 

 

 

 

 

 

 

14.04.2019

Designed by Ongunsoft