Öner Döşer

15 Ocak Haftası

Bu sayfa 12642 kişi tarafından ziyaret edildi.

OĞLAK BURCUNDA VENÜSYEN YENİAY

Haftanın en önemli göksel olayı Venüs ile çok yakın derecede gerçekleşecek yeniay hiç kuşkusuz. Geleneksel astrolojide Venüs iyicil gezegenlerden biri olarak kabul edilir. İlişkiler gezegeni de olarak adlandırabileceğimiz Venüs aşk, sevgi ve muhabbet, uzlaşma, paylaşma, huzur ve rahat, sanat ve estetik ile ilişkili görülür. Çarşamba sabaha karşı 05:07’de gerçekleşecek Venüsyen yeniayın hayatımıza güzellik, esenlik, hoşluk ve huzur getirmesi en büyük dileğimiz.

Bu yeniayın hem genel, hem de burçlara göre değerlendirmesini yaptığım yayını arşivden izlemek için tıklayınız https://www.youtube.com/watch?v=XKR-9u3aAHE

Aşağıda yeniay haritasını görmektesiniz.

Yay burcunun yükseldiği haritada yeniayın 2.eve denk düştüğünü görüyoruz. Bu yerleşim finansal konularda yeni atılımların, girişimlerin, uygulamaların yapılacağı bir zaman dilimine girdiğimizi düşündürüyor. Çok sayıda gezegenin Oğlak burcundaki toplaşması iş camiası, kurumsal dünya ile ilgili hızlı gelişmeler zamanında olduğumuzu gösteriyor. Önemli iş girişimleri ve yatırımları açısından değerlendirebiliriz. Zira Mart ayından sonrası ekonomik açıdan biraz zorlu olacak gibi gözüküyor. 

Yeniay haritasını Türkiye astroloji haritası üzerinde değerlendirdiğimizde, diğer ülkelerle ilişkiler alanında da yeni adımlar atma zamanlarında olduğumuzu görüyoruz. Aşağıda haritayı görmektesiniz.

Bu izdüşüm başka ülkelerle ilişkilerde yeni alternatifler, yeni iş birlikleri ihtimaline de dikkat çekiyor. Venüs ile birleşen bir yeniay olduğu için, pozitif yönde ilişkiler beklenebilir. Umarız öyle olur! Transit Jüpiter’in ülkemiz astroloji haritasında Venüs’ün bulunduğu dereceden geçiş yapıyor olması da uzlaşmacı ilişkiler ve bunun borsa ve piyasalara olumlu yansıması olasılığını güçlendiriyor. Transit Merkür de ülkemiz astroloji haritasının 7.ev girişine yerleşmek üzere, bazı anlaşmalar, imzalar, ek sıkışmalar ya da önemli toplantılar yapmak üzere hareketleneceğimizi düşündürüyor. Öte yandan, transit Mars da astroloji haritamızın Jüpiter derecesini tetikliyor. Yönetici figürlerinin harekete geçmesini motive edecek durumlara işaret ediyor. Transit Uranüs haritamızın Merkür-Satürn kavuşumunun karşısından geçiş yaptığı bir dönemdeyiz ve bu transit de önümüzdeki yakın dönemde eski bazı anlaşma veya alışılan rutin yapıların değişmekte olacağını ve yerlerine yenilerinin gelmek üzere olduğunu gösteriyor. Bazı alanlarda yeni kural ve nizamlar, uygulamalar da devreye girebilir, zira Uranüs direkt harekette, değişimin hızlı gerçekleşeceğini düşündürüyor.

Türkiye astroloji haritası üzerinden değerlendirmeler yaptığım yayını arşivden izlemek için tıklayınız https://www.youtube.com/watch?v=XKR-9u3aAHE

İdealleriniz için çaba gösterin!

Hafta boyunca etkili olan Jüpiter-Plüton altmışlığı, inandığımız ve gerçekleştirmeye çalıştığımız ideallerimiz yönünde çaba gösterir, gerekeni yaparsak, hızlı bir şekilde yol alabileceğimiz bir haftada olduğumuzu müjdeliyor! Bu bağlamda özellikle Salı gününü iyi değerlendirebiliriz. Pazar günü de yine değerlendirebileceğimiz bir gün, ama tatil gününe denk geldiğinden, önemli yazışmalar veya konuşmalar ya da örneğin internet üzerinden girişimler, başvurular yapabiliriz.

İlham ve yaratıcılık

Merkür-Neptün altmışlığının da etkili olduğu hafta sonunda ilham ve yaratıcılığa çok açık olacağız. Şiir, sinema, sanat ile uğraşanlar ya da bu alanlarda seyirci olmak, etkinlikler içerisinde bulunmak isteyenler açısından değerlendirilesi güzel bir hafta sonu bizi bekliyor. Cuma akşamından itibaren etkili olan bu açı, tüm hafta sonu boyunca etkisini devam ettiriyor.

Şifa bulmak üzere harekete geçmek

Bilinçli seçimleri temsil eden Güneş ve hareket gezegeni Mars’ın şifa ile ilişkilendirilen Kiron ile uyumlu açılarının etkili olduğu bir haftada olduğumuz için, şifa bulmak üzere harekete geçmenin uygun olduğunu düşünüyorum. Pazartesi ve Perşembe günleri bu bağlamda özellikle motive edici gözüküyor. 

Kova burcu zamanı!

İlişkiler gezegeni Venüs 18 Ocak Perşembe sabahı 04:43’te, idare ve irade temsilcisi Güneş 20 Ocak Cumartesi sabahı 06:08’de Kova burcuna geçiyor. Kova burcu niteliklerinin etkili bir şekilde kendini göstereceği bir zaman dilimine doğru ilerliyoruz. Mevsimsel açıdan baktığımızda, artık kışın tam orta zamanlarına, eskilerin tabiri ile “kara kış” zamanlarına varmak üzereyiz. Hava ısısında kalıcı düşüşler, kar yağışı bizi bekliyor! Hafta sonunda sömestr tatili başlıyor! Öğrenciler açısından harka bir zaman dilimi! Genç öğrencilerimize iyi tatiller diliyoruz!

Haftanın günlere göre detaylı değerlendirmesine gelince…

Pazartesi günü boyunca Ay Oğlak burcunda ilerliyor. Temkinli adımlarla ve yavaş ilerleyeceğimiz bir gündeyiz. Büyük riskler almasak iyi ederiz. Ay’ın Satürn ile kavuşumuyla başladığımız sabahın erken saatlerinde hızlı ilerlemekte veya sonuç almakta zorlanabiliriz. Ay-Merkür kavuşumunun etkili olduğu öğleye doğru saatlerde çözüm üretmemiz daha kolay olacak. Konuşma ve yazışmalarımızı, toplantılarımızı bu saatlere denk getirebiliriz. Ay-Neptün altmışlığının etkili olduğu öğle sonrasındaki saatlerde nispeten daha kolay ilerleyebileceğiz. Gün boyunca etkili olan Güneş-Kiron altmışlığı, şifa aradığımız konularda güzel gelişmeler yakalayabileceğimizi düşündürüyor.   

Salı günü boyunca Ay Oğlak burcunda ilerliyor. Yeni girişimlerden ziyade, devam eden işlerimizde gelişmeler ve tamamlanmalar bekleyebiliriz. Bir gün sonrasından itibaren hayata geçireceğimiz iş ve projelerimizi bugünden hazırlayabiliriz. Özellikle öğle sonrasında etkili olacak Ay-Jüpiter altmışlığı, girişeceğimiz işlerde destek bulabileceğimizi gösteriyor. Jüpiter-Plüton altmışlığının etkili olduğu ve Ay’ın da bu açıyı tetiklediği bugünde inandığımız ve gerçekleştirmeye çalıştığımız ideallerimiz yönünde çaba gösterir, gerekeni yaparsak, hızlı bir şekilde yol alabiliriz. Ay-Mars arasındaki altmış derecelik uyumlu açının etkili olduğu akşam saatlerinde efor ve güç ya da cesaret gerektiren işlerimizi aktif edebiliriz. 

Çarşamba gününün ilk yarısında Oğlak burcunda ilerleyen Ay’ın Güneş ile tam kavuşumu yeniayı müjdeliyor! (05:17) Bu kavuşumun hemen ardından Ay’ın Venüs ile kavuşumunun etkili olduğu sabah saatlerinde estetik, bakım, sanatsal ve artistik konular, dekorasyon ev düzenleme işleri için girişim yapmak veya başlatılan işleri geliştirmek açısından güzel bir zaman diliminde olacağız. Aşk ve ilişkiler açısından da keyifli, güzel bir zaman dilimindeyiz, değerlendirebiliriz! 09:29-11:31 saatleri arasında Oğlak burcunda ve boşlukta ilerleyen Ay, 11:31 itibariyle Kova burcuna geçiyor. Entelektüel konular üzerine çalışma, sosyal alanda yeni adımlar atma, aynı idealleri paylaştığımız kişilerle bir araya gelme zamanı! Çok sesliliğin avantajını iyi kullanabiliriz!

Perşembe günü boyunca Ay Kova burcunda ilerliyor. Sabaha karşı 04:43’te Venüs de Kova burcuna geçiyor. Sosyal ilişkileri geliştirme zamanı! Tek başına ilerlemek yerine, birlikte ilerlemenin, ekipçe başarı elde etmenin keyfini yaşayabileceğimiz bir zaman dilimine giriyoruz. Hareket gezegeni Mars’ın şifa ile ilişkilendirilen Kiron ile uyumlu açısının etkili olduğu bu güzel günde şifa bulmak üzere harekete geçmenin uygun olduğunu düşünüyorum.

Cuma gününün büyük çoğunluğunda Ay Kova burcunda ilerliyor. İdealist girişimler açısından güzel bir gündeyiz. Ama ütopik ideallerin peşinden koşmakta isek hayal kırıklığına uğrayabiliriz. Özellikle de Ay-Jüpiter karesinin etkili olduğu sabah saatlerinde. Öğle saatlerinde etkili olan Ay-Uranüs altmışlığı, yeni ve yaratıcı fikirlerle ve uygulamalarla ortaya çıkmanın tam zamanı olduğunu gösteriyor. Ay-Mars karesinin etkili olduğu öğle saatleri sonrasında gereksiz tartışmalardan, agresyondan uzak kalsak iyi ederiz. Sakarlıklara ve kazalara da açık bir zaman diliminde olduğumuzdan, acelecilikten kaçınsak iyi ederiz. 14:51-23:26 saatleri arasındaki uzun zaman dilimi boyunca Ay boşlukta ilerliyor. Bu zaman diliminde beklediğimiz gelişmeleri alabilir, kararsız kalabiliriz.

Cumartesi günü boyunca Ay Balık burcunda ilerliyor. Genel olarak işlerin rahat akacağı bir günde olduğumuzu söyleyebiliriz. Merkür-Neptün altmışlığının etkisinin iyice belirginleşmesi, iletişimin rahat ve kolay akacağını, fikir ve görüş alışverişlerinde daha uzlaşmacı bir akış yakalama ihtimalini arttırıyor. Şiir, sinema, sanat ile uğraşanlar ya da bu alanlarda seyirci olmak, etkinlikler içerisinde bulunmak isteyenler açısından değerlendirilesi güzel bir hafta sonu bizi bekliyor. Ay-Satürn altmışlığı ile başladığımız günün ilk yarısında sağlam ve kalıcı adımlar atabiliriz. Ay-Neptün kavuşumuna doğru ilerlediğimiz öğle sonrasındaki zaman diliminden akşamın geç saatlerine kadar rahat ve akıcı bir zaman diliminde olacağız.

Pazar günü boyunca Ay Balık burcunda ilerliyor. Haftanın en rahat ilerleyeceğimiz günlerinden birindeyiz. Ay-Merkür altmışlığının etkili olduğu sabahın erken saatlerinden itibaren yapacağımız konuşma ve yazışmalarda güzel gelişmeler yakalayabiliriz. Ay-Plüton altmışlığını etkili olduğu öğle sonrasındaki saatlerde başkaları üzerinde olumlu etki yaratabiliriz. Güçlü destekler bulabiliriz. Ay-Jüpiter üçgeninin etkili olduğu öğle sonrasındaki saatler boyunca işler daha rahat ve uyumlu akacak. Fazla zorlamadan ilerleyebileceğimiz bir zaman dilimindeyiz…

Öner Döşer, AMA, ISAR Cap

OPA Türkiye Temsilcisi

APAI Üyesi

Astroloji Okulu, Şaşkınbakkal

12 Ocak 2018, Cuma

 

13.01.2018

Designed by Ongunsoft