Öner Döşer

15 Temmuz Haftası

Bu sayfa 9455 kişi tarafından ziyaret edildi.

15 Temmuz Haftası-RUHSAL GELİŞİM, TAM ZAMANI!

Değişim ve yeniliklerin, yaratıcılığın gezegeni Uranüs Çarşamba günü gerilemeye başlıyor. Hayatımızı etkileyecek büyük değişimlerin ve yeniliklerin daha sonra ortaya çıkmak üzere bir müddet için içselleşeceği bir sürece giriyoruz. Uranüs, Neptün ve Plüton gibi uzak gezegenlerin gerilemeleri uzun vadeli programlarımızda bazı aksamalara sebep olabilir. Ama bunların etkilerini daha ziyade toplumsal bazda hissederiz. Kişisel haritalarımızda iç gezegenler (Merkür, Venüs) ve sosyal gezegenler (Mars, Jüpiter; Satürn) kadar etkili değildir. İsmi üstünde, bunlar “Jenerasyon Gezegenleri”dir.

İletişim gezegeni Merkür 20 Temmuz Cumartesi günü direkt harekete dönmek üzere durağanlaşıyor. Bir süredir geciken, aksayan konularda düzelmeler başlıyor. Merkür gerilerken ertelediğimiz, beklettiğimiz işleri artık devreye sokabiliriz.

RUHSAL GELİŞİM, ARINMA VE ŞİFALANMA ZAMANI!

Jüpiter-Satürn-Neptün arasındaki Büyük Üçgen açı kalıbının en etkin şekilde işleyeceği haftadayız. Büyük ruhsal gelişimler bu süreçte iyice belirginleşecek. Su elementi burçlarda oluşan Büyük üçgen açı kalıbı, zorlu testlerden geçtiğimiz bu süreçte, dışarıda olan bitenden biraz olsun sıyrılıp içe dönme, kendini ve hayat misyonunu gözden geçirme, manevi (Neptün) ve dünyevi (Satürn) anlamda arınma ve iyileşme (Jüpiter) şansımızın olduğunu gösteriyor!Manevi ve ruhsal konularda gelişim yakalamak adına, özellikle, Ay’ın da Akrep burcunda ilerleyip, Büyük Üçgen açı kalıbını tetikleyeceği ve Jüpiter’in Satürn ve Neptün ile üçgen açılarının kesinleşeceği Çarşamba ve Perşembe günlerini iyi değerlendirebiliriz.Mistik Üçgen olarak da tanımladığım su elementinde Büyük Üçgen açı kalıbı ve hayatımıza yansımalarıyla ilgili detaylı bilgi için aşağıdaki linki ziyaret edebilirsiniz.

http://www.onerdoser.com/Y130_1_arinma-ve-sifalanma-zamani-.html

Haftanın günlere göre değerlendirmelerine gelince…

Pazartesi günü boyunca Terazi burcunda hareket edecek olan Ay, gün genelinde ikili ilişkilerimizin vurgu kazanacağın, ilişkilerde ve içinde bulunduğumuz ortamda denge ve huzur arzusunda olacağımızı gösteriyor. Sabah erken saatlerden itibaren etkin olacak Ay-Plüton karesi ve Ay-Uranüs karşıtlığı, aradığımız denge ve sakinliği bulmakta zorlanabileceğimizi gösteriyor. Özellikle de ilişkilerde tutarlılık göstermekte zorlanabiliriz. Ay-Merkür karesinin etkin olacağı öğle saatlerinde bu etkiler daha da belirginleşiyor. Rasyonel ve mantıklı kararlar almakta, dengeli karar vermekte veya konuşmalar yapmakta zorlanabilir; kararsız kalabiliriz. Ay, akşam saatlerine doğru Venüs ile uyumlu açıya ilerleyecek. Önemli iş girişimi ve kararlarımızı, konuşmalarımızı, daha dengeli sonuçlar alabileceğimiz akşam veya gece saatlerine bırakabiliriz. Gece boyunca aşk ve ilişkiler, sosyal ilişkiler ve dayanışma adına olumlu enerjiler var, değerlendirebiliriz.

Salı gününün büyük çoğunluğunda Ay Terazi burcunda ilerliyor. Denge ve huzur arayışımız, paslaşma ve paylaşma arzumuz güçleniyor. Ama Ay-Güneş karesinin etkin olacağı sabah saatlerinde özel ve sosyal ilişkilerimizde dengesizliğe açığız. Önemli kişilerle görüşmeleri, iş toplantılarını, önemli iş ve girişimleri bu saatlere denk getirmemekte fayda var. Sabah 06:18’den sonra Ay 17:24’e kadar boşlukta ilerliyor olacak zaten. Dolayısı ile girişeceğimiz işlerde somut ve kalıcı sonuçlar peşinde isek, bu aradaki saatleri tercih etmeyebiliriz. 17:24’te Ay Akrep burcuna geçiyor ve Mars ile uyumlu açıya ilerliyor. Girişimlerimizi akşam saatlerine ve sonrasına alabiliriz. Akşam ve gece saatleri boyunca kendimizi daha aktif ve dinamik, girişken ve cesur hissedebiliriz. Enerji ve güç isteyen işlerimizi de bu saatlere denk getirebiliriz. Gecenin ilerleyen saatlerinde Ay-Jüpiter üçgeninin olumlu enerjileri de devreye girmeye başlıyor. Rahat ve hızlı gelişmeler kaydedebileceğimiz şanslı bir akşamdayız.

Çarşamba günü boyunca Ay Akrep burcunda ilerliyor. Şartları yönlendirmek isteyeceğimiz, ülkemizle, gençler ve çocuklarla ilgili konuların vurgu kazanacağı bir gündeyiz. Neptün ile uyumlu açıdan ayrılmakta olan Ay, sabah erken saatlerde Plüton ile uyumlu açıya ilerliyor. Güç desteği alabileceğimiz, duygularımızı iyi ifade edebileceğimiz, kendimizi güçlü yansıtabileceğimiz saatlerdeyiz. Ay-Merkür üçgeninin etkin olacağı akşamüzeri saatlerinde, kendimizi ifade gücümüz ve becerimiz daha da artıyor. Gece saatlerinde Uranüs gerilemeye başlıyor. Hayatımızı etkileyecek büyük değişimlerin ve yeniliklerin daha sonra ortaya çıkmak üzere bir müddet için içselleşeceği bir sürece giriyoruz. Gün boyunca etkin olacak ve geç akşam saatlerinde kesinleşecek Jüpiter-Satürn üçgeni, genişleme ve özgürleşme arzumuzu gerçeğe dönüştürebileceğimizi gösteriyor. Eski olanla, yeni hayatımıza giren şeyler arasında denge kurabilir, kendimizde yaratmak istediğimiz değişimleri sistemli bir şekilde devreye sokabiliriz. Finansal sorunlarımıza çözümler üretebiliriz. Kişisel gelişim ve olgunlaşma adına önemli fırsatlar yakalayabiliriz. Yurt dışına yönelik işler, eğitim ve seyahatler, kültürel konular, inanç ve dini konular, ruhsal konularda güzel gelişmeler kaydedebiliriz.

Perşembe gününün büyük çoğunluğunda Ay Akrep burcunda ilerliyor. Hislerimizin öne çıkacağı, içsellik ve sezgiselliğin yanı sıra, arınma ve şifalanma adına güzel enerjilerin devrede olacağı günlerden bir diğerindeyiz! Gün boyunca etkin olacak Jüpiter-Neptün üçgeni, ruhsal ve manevi anlamda büyüme, gelişme, olgunlaşma şansı sunuyor. Manevi konularda çalışmalar yapabiliriz. Hayal gücümüzün de aktif olacağı bu günde, ilham alma, yaratıcılık potansiyelimiz de çok güçlü olacak. Değerlendirebiliriz. Ay-Venüs karesinin etkin olacağı sabah saatlerinde özel ve sosyal ilişkilerde küçük gerginlikler riski var. Ay-Güneş üçgeninin etkin olacak öğlen saatleri ve sonrasında enerji rahat ve uyumlu akıyor. Aşk ve ilişkilerde şansımızın yüksek olacağı bu saatlerde, iş ve kariyer konularında da şanslıyız. Önemli, etkin pozisyondaki kişilerle görüşmeler açısından da değerlendirebiliriz bu saatleri. Ay’ın boşluğa düşeceği 14:12 öncesinde değerlendirmek daha akıllıca olacaktır pek tabii. 12:36-14:12 arasındaki saatler bu bağlamda değerlendirilebilir. 14:12’de boşluğa girecek ve Akrep burcunda ilerlemesine devam edecek olan Ay 20:54’te Yay burcuna geçiyor. Aradaki saatlerde girişeceğimiz işlerden kalıcı ve somut sonuçlar alamayabiliriz. Ama yine de Ay-Güneş üçgeninin olumlu enerjisi devrede olacak. 20.54’te Ay’ın Yay burcuna girmesiyle kararlılık, netlik ve iyimserlik kazanıyoruz.

Cuma günü boyunca Ay Yay burcunda ilerliyor. İyimserlik, gelişim arzusu, yeni şeylere yönelme isteğinin vurgu kazanacağı bir gündeyiz. Ülkemizin güvenlik güçleriyle ilgili temalar ön plana çıkabilir. Sabah erken saatlerde henüz Ay-Neptün karesinin kararsızlık ve tatminsizlik riski içeren etkileri devrede olacak. Ama sabahın ilerleyen saatlerinde bu ruh halinden uzaklaşıyoruz. Ay-Uranüs üçgeninin iyimserliği arttıran, yeniliklere yönelten, heyecan ve motivasyon getiren etkileri öğle sonrasından itibaren kendini göstermeye başlıyor ve akşam saatlerine doğru olumlu etkiler iyice belirginleşiyor. Bu enerji günün geri kalanında da hakim olacak. Günün tamamında etkin olacak ve öğle sonrasındaki saatlerde etkisi iyice belirginleşecek Satürn-Neptün üçgeni, hayal ettiğimiz şeyleri gerçekleştirme yolunda önemli gelişmeler yakalayabileceğimizi gösteriyor. Maddi manevi arınma, sadeleşme, ruhsal farkındalığın artması zamanlarındayız. Satürn-Neptün üçgeni ve Mistik Üçgen hakkında daha fazla bilgi için aşağıdaki linki ziyaret edebilirsiniz.

http://www.onerdoser.com/Y130_1_arinma-ve-sifalanma-zamani-.html

Cumartesi gününün büyük çoğunluğunda Ay Yay burcunda ilerliyor. Sosyal ilişkilerin vurgu kazanacağı, geleceğe yönelik plan ve projelerin konuşulacağı bir gündeyiz. Ülkemizin güvenlik güçleri, memurları, sağlık hizmetleri gibi konular vurgu kazanıyor. Günün ilk yarısından itibaren kendini göstermeye başlayacak ve akşamüzeri iyice etkinleşecek Ay-Venüs üçgeni, aşk ve özel ilişkilerde, artistik ev sanatsal konularda, estetik ve dekoratif değişiklikler gibi konularda olumlu etkiler içeriyor. 17:59’da boşluğa girecek olan Ay bir müddet daha Yay burcunda ilerledikten sonra 22:42’de Oğlak burcuna geçiyor. Akşam saatlerinde Merkür direkt hareketine dönmek üzere durağanlaşıyor. Merkür gerilerken ertelediğimiz, beklettiğimiz işleri artık devreye sokmaya başlayabiliriz. Gün boyunca etkin olacak ve gece saatlerinde en etkin aşamasına girecek olan Mars-Neptün ve Mars-Satürn üçgenleri, su elementindeki Mistik Üçgen açı kalıbını aktif ediyor. Su elementindeki bu Büyük Üçgen bize, somut dünyada ideali gerçek kılma, dünyevi ve maddeci yanımızı, idealist ve manevi yanımızla uyumlu bir şekilde birleştirebilme şansı getirmekte. Mistik Üçgen hakkında daha fazla bilgi için aşağıdaki linki ziyaret edebilirsiniz.

http://www.onerdoser.com/Y130_1_arinma-ve-sifalanma-zamani-.html

Pazar günü boyunca Ay Oğlak burcunda ilerliyor. Sağlamcı ve kalıcı adımlar atma arzusunda olacağımız, oldukça aktif ve hareketli bir gündeyiz. Özellikle de sabah erken saatler çok hareketli gözüküyor. Ay’ın ardı ardına Neptün, Satürn, Mars ve Jüpiter ile kontakları var. Fiziksel açıdan aktif hissedeceğimiz sabah erken saatlerinde, agresif ve abartılı eylemler yapmaya yönelik etkiler de devrede olacak. Bu saatlerde sakarlıklara, sakatlıklara ve kazalara açık olabiliriz. A-Plüton kavuşumu, Ay-Uranüs karesinin etkin olacağı öğle saatleri ve öğle sonrasında hareketli, hararetli, mücadeleci ve çekişmeli etkiler vurgu kazanıyor ve agresyon devam ediyor. Sakin, sağduyulu ve kontrollü hareket etmemizde fayda var bu saatlerde. Ay-Merkür karşıtlığının etkin olacağı akşam saatlerinde sözel ve yazılı ifadelerimize daha fazla özen göstermeliyiz. Zira tartışmacı etkiler güçlü bir şekilde devrede olacak. Fikir ve görüşlerimizi başkalarına kabul ettirmekte zorlanabilir, kırıcı konuşmalarımız yüzünden kırgınlıklara sebep olabiliriz, dikkat! 18:53’te boşluğa girecek olan Ay, günün geri kalanında Oğlak burcunda ve boşlukta ilerlemeye devam edecek. Gece saatlerinde nispeten daha dengeli ve kontrollü bir atmosfer olabilir. Ama gün genelinde gergin etkiler hakim. Yazımın sonunda kırmızı ile taradığım kısmı okuyup, 21 Temmuz-4 Ağustos arasındaki tarihlerde dikkat çektiğim hususlar hakkında bilgi alabilirsiniz.

Keyifli, sağlıklı ve başarılı bir hafta dileklerimle…

Öner DÖŞER

14 Temmuz 2013, Pazar

ASTROLOJİ OKULU, Caddebostan

 

DİKKAT

Yengeç burcunda birlikte hareket etmeye başlayan Mars-Jüpiter 22 Temmuz 2013 tarihinde tam kavuşumda olacaklar. Bundan bir gün önce, 21 Temmuz tarihinde Oğlak burcunda ilerleyecek olan Ay, Mars-Jüpiter kavuşumuna karşıt açı yapacak; yani bu ikiliyle dizilim oluşturacak. Ay-Jüpiter dizilimlerinde doğal afetler, özellikle depremler görülebiliyor. Dizilimde bu kez Mars da işin içinde olunca, bu tarihler civarında etkin doğal afet riskini arttırıyor. Bu genel bir bilgi; dünyanın neresinde doğal afet olacak ya da ülkemizde böyle bir etki oluşturabilir mi konusunda bir görüş belirtmeyeceğim. Sadece genel bir bilgi paylaşıyorum.

İçinde bulunduğumuz günlerde Mars maksimum kuzey deklinasyonunda ilerliyor. Mars’ın maksimum kuzey deklinasyonunu tamamlaması 4 Ağustos’a kadar sürüyor. Bu da 4 Ağustos tarihine kadar dünyevi olaylarda hareketlenme olacağını, Mars’ın etkilerini ekstrem, sıra dışı, aktif bir şekilde gösterebileceğini düşündürüyor. Bu durum, manyetik alanda hareketlenme, dünyevi olaylarda agresyon riskini yükseltiyor. 23 Temmuz’da Satürn ile dik açı oluşturan bir dolunay var; bu yılın son SüperAy dolunayı. 27 Temmuz ve 28 Temmuz tarihlerinde Mars-Plüton karşıtlığı en etkin sürecinde olacak. Bu tarihler civarı da oldukça agresif gözüküyor. Bu tarihlerde Ay da Koç burcunda ilerliyor olacak ve Mars-Plüton karşıtlığını tetiklerken, Jüpiter-Mars-Uranüs-Plüton arasındaki T-kare açı kalıbını da aktif edecek. 31 Temmuz-1 Ağustos tarihlerinde Mars’ın Uranüs ile dik açısı iyice etkinleşiyor. 3 Ağustos ve 4 Ağustos tarihlerinde Yengeç burcunda ilerleyecek olan Ay, öncü burçlardaki T-kareyi yine tetikliyor. Agresif etkilerin vurgu kazanabileceği riskli tarihler bunlar! Sadece politik konularda, insan ilişkilerinde ve sosyal olaylarda değil, ekonomik alanda da türbülanslar görülebilir bu tarihler civarında.

Astrolojinin ve aklı başında her astrologun amacı korku veya endişe ya da spekülasyon yaratmak değil, gezegensel açı formlarının muhtemel etkileri konusunda önceden bilgilendirerek, uyararak, sürece bireysel ve kolektif olarak hazırlanmayı sağlamak, uyandırmak, farkındalık yaratmaktır.Burada verdiğimiz bilgiler, sadece bu amaçla paylaşılmıştır. Özel ve sosyal ilişkilerimizde daha sağduyulu olmamız, enerjimizi agresif yönde kullanmamak ve gerginliklere sebep olmamak adına, enerjimizi olumlu temalara yönlendirmemiz çok isabetli olur bu tarihlerde. Bilincimizi doğru odaklar, yaşamımızı yönlendirme konusunda üzerimize düşen sorumluluğun farkına varır, kendimizde ve çevremizde gerekli düzeltmeleri yaparsak, gezegenlerin sert açısal dizilimlerde bulunması neticesinde kriz yaratması muhtemel olaylar, yaşanması kaçınılmaz olmaktan çıkabilir. Astrolojik etkiler bizlere bize aktif durumdaki olasılıkları göstermekte, birer potansiyel olarak ortaya çıkmaktadırlar çıkmaktadır. Nasıl sonuçlar elde edeceğimiz; bu etkileri nasıl kullanacağımızla, bilincimizi neye odaklandığımızla çok ilgili. Zihnimizi gereksiz endişe, korku veya paniğe odaklamak yerine, gergin etkilerin farkında olup, kendimizi buna göre ayarlamamızda fayda var.

BÜTÜNÜN HAYRINA, GERGİNLİĞİ AZALTICI YÖNDE KOLEKTİF MEDİTASYONLAR YA DA ŞİFALANDIRICI ÇALIŞMALAR YAPANLARA ÖZELLİKLE DUYURUMDUR. LÜTFEN BİLGİYİ PAYLAŞINIZ.

Sevgi, umut ve ışıkla,

Öner DÖŞER    

   

13.07.2013

Designed by Ongunsoft