Öner Döşer

15 Temmuz haftası

Bu sayfa 13369 kişi tarafından ziyaret edildi.

OĞLAK BURCUNDA AY TUTULMASI

Venüs-Satürn karşıtlığının da etkili olduğu bir ay tutulmasına ilerliyoruz ve pek tabii ki ilişkiler açısından dikkatli olmak gereken bir zaman dilimindeyiz. Dolunay, yani ay tutulması esnasında gerçekleşen Ay-Güneş karşıtlığı da aynı şeye atıfta bulunur, ilişkilerde kutuplaşma işaretçisidir. Aşağıda tutulma haritasını görmektesiniz.

Tutulma haritasını Ankara’ya göre çizdirdiğimizde, 10/4.evler eksenine denk düştüğünü görüyoruz ki bu bizim de içinde bulunduğumuz bölgede hükümetleri ilgilendiren konularda önemli, bürokratik gelişmeler yaşanacağını düşündüren bir yerleşimdir. Güney Ay Düğümü-Satürn kavuşumunun 10.ev girişine yakın dereceye düşmesi hükümet ve yöneticilerinin bazı zorluklarının, PRESTİJ VE GÜÇ KAYBI yaşamalarının işaretçisi olarak görülebilir. Güneş-Kuzey Ay Düğümü-Venüs kavuşumunun haritanın 4.evine denk düşmesi, MUHALEFET PARTİNİN GÜÇ KAZANMASI manasına gelebilir.

Doğal afetler riski

Tutulma haritasında Yükselen derecesine yakın yerleşen toprak elementinden Boğa burcunda yerleşen Uranüs, bizim de içinde bulunduğumuz bölgede politik ve günlük hayata yönelik uygulamalarda, finansal konularda bazı önemli değişikliklerin, sarsıcı ve değişim enerjisi taşıyan durumların işaretçisi olmasının yanı sıra, DEPREM başta olmak üzere VOLKAN PATLAMASI ve bazı diğer doğal afetler riskine de dikkat çekmektedir. Uranüs’ün Mars ve Merkür ile dik açısının yanı sıra 4.evdeki çok sayıda gezegen yerleşimi de benzer şeyleri düşündürmektedir. YANGINLAR bir başka risk olarak önümüzde durmaktadır. Sembollerden yola çıkıp değerlendirirsek: ELEKTRİK KONTAĞI veya elektrikle ilgili sebeplerden, yıldırımlar ve benzeri olaylar ya da endüstri ve teknolojiyle ilgili mekanlarda (Uranüs), sert esen ve/veya yönü saptanması zor olan rüzgarlar yüzünden (Merkür Retro) oluşan yangınlar (Mars) şeklinde bir cümle dizebiliriz. Kısacası önümüzdeki birkaç günlük süreçte ELEKTRİK TESİSATLARINA dikkat etmemizde fayda var!

Biraz da astro-meteoroloji

Uranüs YILDIRIMLAR, ŞİMŞEK ÇAKMALARI, FIRTINALI HAVA KOŞULLARIYLA alakalıdır. Tutulma haritalarında veya Giriş haritalarında köşe evlere, özellikle de bu tutulmada olduğu gibi Yükselen derecesine yakın izdüştüğüne göre, tutulma civarındaki günlerde şimşek çakmalı, gök gürültülü hava koşullarıyla karşılaşabiliriz. Tutulma esnasında Venüs-Satürn karşıtlığı da aktif olduğu için, mevsim normallerine göre kısmi ısı düşüşü, ayrıca yağış, bazen kasvetli gökyüzü durumu olasıdır.   

Toprak ürünlerine dikkat!

Tutulma toprak elementinden Oğlak burcunda meydana geliyor. Toprak elementi burçlar topraklar, ekinler, hasat, yeraltı kaynakları ile ilişkilendirilir. Tutulmanın problem getirdiğini düşünen geleneksel astrologlar bu yüzden toprak elementinde gerçekleşen tutulmaların toprak ürünlerinin zarar görmesine, kıtlıklara, kuraklıklara, depremlere, volkan patlamalarına, toprak kaymalarına, maden kazalarına işaret ettiğini düşünmüşlerdir. William Lilly’e göre “Oğlak burcundaki tutulmalarda zeytinler çekirge veya kurt istilasına uğrar, gemiler batar, özellikle de tutulmanın gerçekleştiği burcun etkisinde olan şehir ve ülkelerdeki insanların davranış ve durumlarında değişikler görülür. Sadullah el-Ankaravi’ye göre “Yeryüzü harap olur, imar azalır, otlak alanlar kurur, ekinler azalır, yol kesenler çoğalır ve insanlarından çoğu vatanlarından ayrılıp gurbete düşer.” Tabii bunlar ekstrem yorumlar. Her zaman böyle olması gerekmiyor. Demek ki bazı örneklerini görmüşler üstatlar. Biz nasıl özetleyebiliriz ve yorumlayabiliriz? Söyle diyebiliriz: aşırı yağışlar toprak ürünlerine zarar verebilir. Madenler ve yeraltı ile ilgili şeyler konusunda dikkatli olmamızda fayda var! Kadim astrologlar tarafından EROZYON, MADEN KAZALARI konusuna dikkat çekilmektedir.

Finansal sıkıntılar

Finansal konular da toprak elementi burçlarla ilişkilendirilir. Bu yüzden geleneksel toprak elementinde tutulmalar finansal sorunlarla bağdaştırılır. Hem finansal konular hem de yöneticisi Satürn dolayısı ile hükümet ve devletle, sistemler ve düzenlerle ilgili konuları temsil eden Oğlak burcundaki tutulmalar “resesyonlara, finansal problemlere, ticari ve tarımsal çalkantılara, darlıklara sebep olur. Hükümet ve devlet adamları, Monarşi açısından şanssızdır. Saygın kişilerin zamansız ölümünü gösterir, yalan suçlamalarda, iftiralarda ve komplolarda artış getirir; siyasi değişikliğe ve hükümetlerin yıkılmasına, komşu şehirlerin askeri istilasına ve birçok geminin kaybına neden olur.” (Green)

Tutulma Oğlak burcunun üçüncü dekanında meydana gelmektedir. İngiliz astrolog William Lilly’e göre “Oğlak burcunun üçüncü dekanındaki tutulmalar Kral’ın ölümünü ve halk arasındaki komplolar ve ayaklanmaları anlatır.”

Tüm bunları şöyle özetleyebiliriz: Finansal konularda sıkıntılı bir zaman dilimindeyiz zaten, bu vurgulanıyor. İşten çıkarmalar, şirket iflasları, büyük firmaların el değiştirmeleri, CEO’ların şirket değiştirmesi veya şirketlerin CEO değiştirmesi, ekonomik önlem paketleri veya sıkı para politikası uygulanmasına yönelik ilave işaretler olasıdır. En azından dolunaya, yani Ay tutulmasına kadarki süreçte döviz, altın fiyatlarında yükselme ihtimali de olasıdır.   

Tutulmayla ilişkili sabit yıldızlar (Peacock, Terebellum, Telescopium)

Tutulma derecesine en yakın olarak görülen Peacock isimli yıldız üretkenlik, müzik ve şiir yeteneği, ritim ve dans ile ilişkilendirilir. (Diana Roosenberg) Ay tutulması civarındaki günlerde bu türde yeteneği olanların daha üretken ve yaratıcı olmasını bekleyebiliriz. Olumsuz yüzünde yangınlar ve salgınlar var.

24 derece Oğlak’a yakın derecelerde bulunan kadri 3-4 arası olan Delta Aquila 23 38 Oğlak, Yota Sagitari 22 53 Oğlak, Sulafat, gama Lyre 21 55 Oğlak yıldızlarının genel etkileri: yangınlar, fırtınalar, gemi kazaları, sis, hava ve ulaşımla ilgili facialar, epidemiler (salgınlar), büyük yer olayları, kitle ölümleri, hayvan yakalama ve avlar, hayvanlarla ilgili krizler, fanatik saldırılar ve katliamlar, kesif gezileri, özgürleşme kutlamaları, şükran, eğlence kutlamaları, Allah’a adanmalar olarak belirtilmiş (Diana Roosenberg).   

25 derece 51 dakikada yerleşen Terebellum Diana Rosenberg tarafından “savaş yıldızı” olarak bildiriliyor. Dünya astrolojisinde yer kabuğu olayları, epidemiler, patlamalar, hava yolu kazaları, suikastlar, gaddarca peşin hükümlerle birlikte görülen kahramanlık eylemleri, vahşi fanatizm, terör ve hayvan saldırıları ile ilişkilendiriliyor.

24 derece 41 dakika Oğlak burcunda yer alan Telescopium, Rosenberg'e göre yerlilerle ilgili zorlukları ve eski medeniyetlerle ilgili keşifleri anlatıyor. Delta Aquila da savaş işaretçisi yıldızlardan: aşağılamayı, ırkçılıkla ilgili konuları, yangınları, hava saldırılarını, uçak kazalarını, savaşları getirebiliyor. Askeri konularla, komando gibi askerlerle ilgili gözüküyor. (Rosenberg)

Tümünü birlikte aldığımızda depremler, volkan uyanışları (özellikle uzun zamandır sessiz olanlar), ırkçı, diktatör tutumlar, çok büyük ihtimalle fanatik saldırılar, suikast girişimleri, soy kırımlar, yangınlar, hortumlar, Pollux'la kavuşan Güneş ile birlikte gemi ya da deniz kazaları, seller, salgınlar, kitle ölümleri görülebileceği belirtiliyor. (Rosenberg)

Türkiye haritası tutulmadan nasıl etkileniyor?

Tutulma Türkiye astroloji haritasının 1/7.evler eksenine, yani köşe evlerine denk düşüyor. Haritayı tek aldığımızda da yine köşe evlere denk düşmekteydi. Ay görünür konumda olduğu ve gece olduğu için tutulmayı izleyen bölgede yer alıyoruz, yani tutulmadan etki alıyoruz. Aşağıda haritayı görmektesiniz.  

Tutulma esnasında etkili olan Venüs-Satürn karşıtlığı ile birlikte okuduğumuzda, diğer ülkelerle ilişkiler açısından bazı zorlukların yaşanacağını düşünebiliriz. Malum, Doğu Akdeniz’de bizi dışarıda bırakmaya yönelik bazı iş birlikleri var. Bu konuda yoğun bilgi paylaştığımız videoyu izlemek için linki ziyaret edebilirsiniz. https://www.youtube.com/watch?v=YWJBupFJK8I&t=213s

Tüm bu yerleşimler Türkiye’nin uluslararası alanda hakkını arayacağı bir döneme işaret edebilir, zira haritamızın 7.evinden uzun süreli geçiş yapan gezegenlere nazaran, haritamızın 1.evinden geçiş yapan Güneş ve Venüs var. Aslında hak aramamızın tam zamanı diyebiliriz. Yani bizim açımızdan bazı avantajlar da söz konusu ve 2 Temmuz’daki Güneş tutulması civarından başlayan bu dönemi umarım iyi kullanabiliriz!

Recep Tayyip Erdoğan ve Donald Trump

Tutulma Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın ve ABD Başkanı Donald Trump’ın astroloji hartalarını da etkiliyor ve bu iki liderin kadersel ve önemli kararlar alması arifesinde olduğunu gösteriyor. Haritaları aşağıda görmektesiniz.

Recep Tayyip Erdoğan’ın hartasında Kuzey Ay Düğümü ve Kiron etki alırken, Donald Trump’ın haritasında Venüs-Satürn kavuşumu tutulmadan etki alıyor. Yani bu gezegenlerin sembolik manada temsil ettiği konularda zorlanmalar olasıdır. Erdoğan açısından içinde bulunduğu gruplar alanında yara almaya yönelik etkileri anlatırken, Trump’ın özel ilişkiler ve evlilikle ilgili konularda da zorlanması olasılığı ortaya çıkıyor.

Ama aynı zamanda bu iki lider arasında bazı güç çekişmeleri de olasıdır. Zira tutulmanın nüvesinde bu var: Güneş-Plüton karşıtlığı… Donald Trump’ın haritasını tutulma haritasıyla birlikte Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın haritası üzerine yansıttığımızda, oluşan baskıyı görebiliyoruz. Bazı restleşmeler olacaktır pek tabii ki. Ama tutulma esnasındaki Güneş Yengeç yerleşimi, gerek Erdoğan’ın haritasındaki Balık burcunda yerleşen gezegenlere, gerekse Türkiye astroloji haritasındaki Akrep burcunda yerleşen gezegenlere olumlu bakış açısında olduğu için, muhtemel streslerle baş etme şansını ve bazı fırsatlar yakalama ihtimalini de gösteriyor, bunun da farkında olalım! Aşağıda üçlü haritayı görmektesiniz. 

Bu haritalar üzerinde yaptığım astrolojik değerlendirmeleri linkten izleyebilirsiniz. https://www.youtube.com/watch?v=YWJBupFJK8I&t=213s

Türkiye daha atak olabilir

Mars’ın Aslan burcundan geçişi hakkında geçen hafta yazmıştım hatırlarsınız. Türkiye’nin atak davrandığı zamanlarla örtüşmeler olduğundan bahsetmiştim. Mars’ın Aslan burcundan geçişi Temmuz ve Ağustos ayları boyunca devam ediyor. Bakalım bizi nasıl gelişmeler bekliyor?... S-400’lerin intikali de yine Mars’ın Aslan burcundan geçişine denk geldi hiç de şaşırtıcı olmayacak şekilde…

MSB'den s-400 AÇIKLAMASI

"Türkiye’nin hava ve füze savunma ihtiyacının karşılanmasına yönelik S-400 Uzun Menzilli Bölge Hava ve Füze Savunma Sisteminin tedarik sözleşmesi 11 Nisan 2017’de imzalanmıştır. Sözleşme kapsamında S-400 Uzun Menzilli Bölge Hava ve Füze Savunma Sisteminin birinci grup malzemelerinin Mürted Hava Meydanı / Ankara’ya intikali 12 Temmuz 2019 tarihinden itibaren başlamıştır." Bu haberin düştüğü yaklaşık saat için çizdirdiğim astroloji haritasında Mars-Uranüs karesinin etkili olduğunu görmekteyiz. Mars askeri konularla, hücum-savunma sistemleriyle, Uranüs teknolojiyle, havacılıkla ve hava sistemleriyle alakalıdır.

Özel ilişkilere dikkatli olmak gereken zamanlar

Tutulma esnasında çok etkili olan ve 17 Temmuz Çarşamba günü kesinleşen Venüs-Satürn karşıtlığı ilişkilerde sıkıntılara, soğumalara, uzaklaşmalara, yadsıma ve beğenmemeye, eleştirmeye, kesintiye işaret etmekte, dikkatli olmak gereken bir zaman dilimine dikkat çekmektedir. Hafta genelinde etkili olan ve 21 Temmuz Pazar günü kesinleşen Venüs-Plüton karşıtlığı da ilişkilerde güç çekişmeleri, manipüle edilen çıkarcı ilişkiler temalarına atıfta bulunur. Karşımızdaki kişilere baskı yapmaktan, yaptırımlardan veya fazla kontrolcü davranmaktan uzak durmamız isabetli olur! 

Anlayış ve affedicilik gerekiyor

Venüs’ün Satürn ve Plüton ile karşıt açılarının etkili olduğu ve ilişkiler açısından zorlu bu haftada Venüs-Neptün üçgeninin de devrede olması, en azından zorlu ilişkileri dengeliyor. Mesela bu açının kesinleştiği Perşembe günü ilişkilerde fedakarlık ve tevazu, anlayış ve affedicilik temasını ön plana çıkarabiliriz. Ya da ısrar etmekten veya ilişkiyi ayakta tutmaya çalışmaktan ve şartları daha fazla zorlamaktan vaz geçebiliriz. Bırak gitsin! diyebiliriz. 

Gelecek planlarınız üzerinde düşünün!

Güneş-Merkür kavuşumunun etkili olduğu gün genlinde geleceğe yönelik planlarımızı aklımıza getirebilir, onlar üzerinde düşünsel yoğunlaşma, tefekkür yapabiliriz. Merkür gerilemekte olduğundan dolayı bu plan ve düşünceleri duyurmak için henüz erken. Ama üzerinde düşünmek açısından tam zamanı! Merkür gerilemesi demek, Merkür Dünya’ya yörüngesinde en yakın yerden geçiyor demektir. Böylesi dönemde aklımıza parlak fikirler düşer. Biz de bunları bir kenara yazabiliriz ve daha sonra bu fikirlerden istifade edebiliriz! 

Merkür Yengeç’e dönüyor

İletişim gezegeni Merkür gerilemesine Yengeç burcunda devam etmeye hazırlanıyor! Merkür’ün Yengeç’e dönüşü 19 Temmuz Cuma günü sabah 10:06’da gerçekleşiyor. Doğum haritalarımızda Yengeç burcunun denk düştüğü alanda bir müddet ertelenmiş işlerimizi tekrar gözden geçirebilir, tamamlanmamış işlerimizi tamamlayabiliriz. Yani bitmemiş bir şeylere geri dönüp bakmak üzere hayat bize bir fırsat da sunuyor olabilir, olaya bir de bu çerçeveden bakmakta fayda var!


Astrolojide Meslektaş Çalışmaları

Türkiye’de astrolojinin daha doğru, etik ve PROFESYONEL yönde gelişmesi ve uygulanması için gayretlerimiz devam ediyor. Merkezi Amerika’da bulunan Profesyonel Astroloji Organizasyonu (OPA) Türkiye Temsilcisi olarak İstanbul’da üçüncüsünü düzenlediğimiz meslektaş çalışmalarımızı ele alan bir video yayınladık. İzlemek için linki ziyaret edebilirsiniz. https://www.youtube.com/watch?v=RAgnNkWK59I&t=391s

 


Gaye Döşer'den...

 

Merhaba,

Şimdi sizlere Oğlak dolunayı ve tutulmada, niyet ettiğimiz yeni hedeflerimize yada ilişkilerimize ince ayar yapmak için kristalleri nasıl kullanabileceğimiz hakkında birkaç bilgi vereceğim.

Yazımın sonundaki Dolunay ritüeli bu konuda size oldukça yardımcı olacak.

Bu dolunay veya Ay tutulmasında, bazen bir süreliğine doğru yoldan ayrılmış isek ve hayatın bazı noktalarından bağlantının bir süreliğine kesildiğini hissediyorsak işte o zaman tekrar toparlamak için bir şans yakalamaya, gücümüze ve biraz da rehberliğe ihtiyacımız olacak.

Bu Dolunayda Niyetlerin "tezahür etmesi için her zaman mümkün olduğu kadar çok sayıda kuvars kristalini yakınımızda tutabiliriz.

Ritüelimizdeki" En önemli kullanım alanı elbette ki Kristal Kuvars'ın; Merkez kristal olarak...

Yazının devamı Gaye Döşer’in bloğunda…Aşağıdaki link’e tıklayabilirsiniz…

https://www.kozmiksifa.org/single-post/2019/07/13/O%C4%9ELAKTA-GER%C3%87EKLE%C5%9EECEK-AY-TUTULMASINA-HAZIR-MISINIZ


Haftanın günlere göre değerlendirmesine gelince…

Pazartesi gününe geçişten kıs bir müddet sonra Ay Oğlak burcuna geçiyor (02:04). Ay-Kiron karesinin etkili olduğu öğle saatlerinde sağlıkla ilgili konulara dikkat! Duygusal yaralanmalara da açık olabiliriz. Ay-Uranüs üçgeninin etkili olduğu öğleden sonraki saatleri yenilikler, değişiklikler yapmak açısından değerlendirebiliriz. Günün ikinci yarısı daha kolay akacak gibi gözüküyor…

Salı günü boyunca Ay Oğlak burcunda ilerliyor. Ay’ın Venüs-Satürn karşıtlığını ve Ay Düğümleri eksenini çalıştırdığı öğle öncesindeki saatlerde ilişkiler bakımından zorlu bir atmosferde olacağız, farkında olalım! Kadersel olarak karşılaşmamız gereken bazı zorlanmalar, ilişkilerde kopmalar, ödeşmeler olasıdır. Ay-Neptün altmışlığının etkili olduğu öğle saatleri civarında raha rahat bir akış yakalıyoruz. Affetme, vazgeçme, bir kenara bırakma ve akışta kalma zamanı! Ay-Plüton kavuşumunun etkili olduğu akşam saatlerinde yine ilişkiler açısından hırpalayıcı bir enerji akışı var, dikkat! Ay tutulmasının zorlu ve baskı yaratan etkilerini yoğun bir şekilde hissedeceğimiz gece yarısını takiben (00:38) tutulmanın en etkin noktasına varıyoruz!  

Çarşamba gününün ilk yarısında Ay tutulmasının etkilerini yine yoğun bir şekilde hissediyoruz. Ay-Satürn karşıtlığının etkili olduğu sabahın erken saatlerinde geciktirici, bekleten, engellere muhatap kalabileceğimiz bir atmosferde olacağız, farkında olalım! Bu açının 08:33’te kesinleşmesinin hemen ardından boşluğa düşen Ay, günün ilk yarısında girişeceğimiz işlerde verimli ve beklediğimiz sonuçları alma şansımızın yüksek olmadığını, hatta tam tersinin güçlü olasılık olduğunu gösteriyor. 12:18’de Ay’ın Kova burcuna geçmesiyle birlikte bir nebze rahatlıyoruz! Ay-Merkür karşıtlığının etkili olduğu öğle sonrasındaki saatlerde karşılıklı sözlü ve yazılı atışmalara şahit olabilir, muhatap da kalabiliriz. Fikirlerimizi ve görüşlerimizi kabul ettirmekte, onay almakta zorlanabiliriz, dikkat! Zorlu etkilerin gevşediği akşam saatlerinde şifalandırıcı bir enerji akışı var. Daha evvelce yara aldığımız konuları gündeme getirebilir, sevdiklerimizden destek ve tavsiye alabiliriz. Aynı ideali paylaştığımız kişilerle, arkadaşlarımızla bir araya gelebiliriz. Gecenin ilerleyen saatlerinde etkili olan Ay-Uranüs karesi beklenmedik gelişmelere bağlı durum ve yön değişikliklerine, sarsıcı ama uyandırıcı olaylara işaret ediyor olabilir, farkında olalım!  

Perşembe günü boyunca Ay Kova burcunda ilerliyor. Ay’ın Mars-Uranüs karesini tetiklediği sabaha karşı saatlerde sert, sarsıcı, beklenmedik gelişmelere açık olabiliriz. Sakarlıklara, kazalara dikkat, tartışmalardan uzak durmalı! Venüs-Kuzey Ay Düğümü kavuşumunun etkili olduğu sabah saatlerinde huzur ve sakinliği, sevgide kalmayı seçebiliriz! Venüs-Neptün üçgeninin etkili olduğu gün genelinde ilişkilerde fedakarlık ve tevazu, anlayış ve affedicilik temasını ön plana çıkarabiliriz. Ay-Jüpiter altmışlığının etkili olduğu günün ikinci yarısında destekleyici etkiler ağırlık kazanıyor. Finansal konular açısından da değerlendirebiliriz.  

Cuma günü boyunca Ay Kova burcunda ve boşlukta ilerliyor. Gün genelinde yaptığımız işlerde kesin neticeler alamayabiliriz. Olaylar beklediğimizden farklı yönde gelişebilir, farkında ve hazırlıklı olalım! Merkür’ün Yengeç’e dönüşü 19 Temmuz Cuma günü sabah 10:06’da gerçekleşiyor. Doğum haritalarımızda Yengeç burcunun denk düştüğü alanda bir müddet ertelenmiş işlerimizi tekrar gözden geçirebilir, tamamlanmamış işlerimizi tamamlayabiliriz. Yani bitmemiş bir şeylere geri dönüp bakmak üzere hayat bize bir fırsat da sunuyor olabilir, olaya bir de bu çerçeveden bakmakta fayda var!

Cumartesi gününe geçişten kısa bir müddet sonra Ay Balık burcuna geçiyor (00:18). Olayları akışa bırakmayı tercih edebilir, gereksizce zorlamaktan imtina edebiliriz. Bugün için en ideali bu sanırım. Ay-Uranüs altmışlığının etkili olduğu öğle saatlerini yenilik, değişiklik yapmak açısından değerlendirebiliriz. Ufkumuzu genişletecek konulara yer verebiliriz. Değişik hobilerle ilgilenebiliriz. Farklı bir şeyler yaparak kendimizi tazeleyebiliriz. Sıkıcı ve monoton şeylerden, bizi rutin içerisinde tutan işlerden bir müddet için uzaklaşabiliriz.

Pazar günü boyunca Ay Balık burcunda ilerliyor. Gün genelinde Ay’ın uyumlu açıları olduğundan, girişeceğimiz işlerde kolay ilerleyebiliriz. En rahat akışlar Ay’ın Neptün-Venüs üçgenini çalıştırdığı günün ikinci yarısını, özellikle de akşam saatleri ve sonrasını gösteriyor, değerlendirebiliriz! Güneş-Merkür kavuşumunun etkili olduğu gün genlinde geleceğe yönelik planlarımızı aklımıza getirebilir, onlar üzerinde düşünsel yoğunlaşma, tefekkür yapabiliriz. Merkür gerilemekte olduğundan dolayı bu plan ve düşünceleri duyurmak için henüz erken. Ama üzerinde düşünmek açısından tam zamanı! Merkür gerilemesi demek, Merkür Dünya’ya yörüngesinde en yakın yerden geçiyor demektir. Böylesi dönemde aklımıza parlak fikirler düşer. Biz de bunları bir kenara yazabiliriz ve daha sonra bu fikirlerden istifade edebiliriz! Gün boyunca çok etkili olacak Venüs-Plüton karşıtlığı ilişkilerde güç çekişmeleri, manipüle edilen çıkarcı ilişkiler temalarına atıfta bulunur. Karşımızdaki kişilere baskı yapmaktan, yaptırımlardan veya fazla kontrolcü davranmaktan uzak durmamız isabetli olur! 

Sevgi, ışık ve umutla!

Öner Döşer, AMA, ISAR Cap

OPA Türkiye Temsilcisi, APAI Üyesi

AstroArt Astroloji Okulu Kurucusu

 

 

13.07.2019

Designed by Ongunsoft