Öner Döşer

16 Kasım Haftası

Bu sayfa 8467 kişi tarafından ziyaret edildi.

16 Kasım Haftası ULUSLARARASI BOYUTLAR

Uluslararası ilişkilerin ve yaşadığımız olayların uluslararası boyutlarının konuşulmaya başlandığı günlerdeyiz. 18 Eylül’de Satürn’ün Yay burcuna geçişiyle birlikte hareketlenen bu temalar, Cuma gecesi Merkür’ün, Pazar akşamı Güneş’in Yay burcuna geçiyle birlikte daha da ivme kazanacak gibi gözüküyor. Bu bağlamda, 26 Kasım’da gerçekleşecek dolunay özellikle çok dikkat çekiyor. Önümüzdeki hafta bu konuyu detaylı biçimde ele alacağım.  

Salı günü kesinleşecek Güneş-Merkür kavuşumu, önemli konuşmalar yapmak, bu konuşmalardan yapılacak çıkarımları uygulamaya geçirmek açısından kullanılabilir. Kendi iç motivasyonlarımızı, yakın gelecekte neler yapmak istediğimizi de gözden geçirmemiz, bu yönde iç sesimize kulak vermemiz isabetli olur Merkür’ün Güneş’in kalbinde olacağı bu günde.

İdealle ve hayaller gezegeni Neptün Çarşamba günü direkt harekete dönüyor ve hayalini kurduğumuz şeyleri aktif etmek için harekete geçme zamanlarının geldiğini gösteriyor.

Merkür ve Güneş’in Kuzey Ay Düğümü ile altmış derecelik uyumlu açısının etkin olacağı Cuma ve Cumartesi günleri iş birlikleri ve organizasyonlar açısından kullanılabilir

Venüs-Plüton karesinin etkin olacağı hafta sonunda ilişkilerde hırpalanmalar görülebilir. Kıskançlık ve intikam duygusundan, ilişkilerden şartları zorlamaktan uzak durmamız gereken bir hafta sonuna doğru ilerliyoruz.

Haftanın günlere göre detaylı değerlendirmelerine gelince…

Pazartesi günü boyunca Oğlak burcunda ilerleyecek olan Ay, iş girişimleri ve organizasyon planlamaları açısından kullanabileceğimiz bir zaman diliminde olacağımızı gösteriyor. Sabah erken saatlerde henüz Ay-Plüton kavuşumunun zorlu etkilerinin devrede olacağı saatlerin ardından 10:09’da Uranüs ile kare açısı kesinleşecek olan Ay, bu saatlerde girişeceğimiz işlerde kolay ilerleyemeyeceğimizi işaret ediyor. Ama bu saat sonrasında girişeceğimiz işlerde ilerlemek daha kolay ve rahat olacak. Ay-Jüpiter üçgeninin etkin olacağı öğle saatleri civarında yapacağımız görüşmelerden, yazışmalardan olumlu geri dönüşler alma şansımız yüksek. Ay’ın iletişim gezegeni Merkür ile altmış derecelik açıya doğru ilerlemekte olacağı öğle sonrası ve akşam saatleri boyunca rahat akışlar var. Ay-Güneş altmışlığının kesinleşeceği 22:53’e kadarki zaman dilimini her türlü iş ve girişim için kullanabiliriz. Kadın erkek ilişkileri, ebeveynlerle ilişkiler, üst otorite figürleriyle ilişkiler açısından verim alabileceğimiz akşam ve gece saatlerini iyi değerlendirebiliriz. 22:53 sonrasında Ay boşlukta ilerleyecek.

Salı gününün sabah saatlerinde henüz Oğlak burcunda ve boşlukta ilerleyen Ay, saat 09:24’te Kova burcuna geçiyor. İnsani ve toplumsal konuların vurgu kazanacağı bir gündeyiz. Ay-Mars üçgeninin etkin olacağı öğle saatleri civarında girişeceğimiz işlere enerjimizi güçlü biçimde yansıtabiliriz. Cesaret, atılganlık ve efor isteyen işlerde istediğimiz sonuçları alabiliriz. Ay-Satürn altmışlığının etkin olacağı akşam saatlerinde olgun ve tecrübeli kişilerden güzel tavsiyeler, geri dönüşler elde edebiliriz. Gün genelinde etkin olacak Güneş-Merkür kavuşumu, önemli konuşmalar yapmak, bu konuşmalardan yapılacak çıkarımları uygulamaya geçirmek açısından kullanılabilir. Kendi iç motivasyonlarımızı, yakın gelecekte neler yapmak istediğimizi de gözden geçirmemiz, bu yönde iç sesimize kulak vermemiz isabetli olur Merkür’ün Güneş’in kalbinde olacağı bu günde.

Çarşamba günü boyunca Ay Kova burcunda ilerliyor. Entelektüel çalışmalar, konferanslar, insani konuları ele alan açıklamalar yapmak veya aynı ideali paylaşan kişilerle birlikte bir hedef için organizasyon işlerine girişmek açısından güzel bir gündeyiz. Sabah erken saatlerde henüz Ay-Venüs üçgeninin olumlu, yapıcı enerjisi devrede olacak. Aşk ve ilişkilerden yana şanslı saatlerdeyiz, değerlendirebiliriz! Ay-Uranüs üçgeninin heyecanlandırıcı, yeni ve gelişime yönelik enerjisi öğle saatlerinde ve sonrasında etkin olacağından, yeni bir şeylere girişmek veya yapacağımız işlerin heyecanını diğer kişilere aktarmak açısından güzel bir zaman diliminde olacağımızı işaret ediyor. İdealle ve hayaller gezegeni Neptün de akşam saatlerinde direkt harekete dönüyor ve hayalini kurduğumuz şeyleri aktif etmek için harekete geçme zamanlarının geldiğini gösteriyor.

Perşembe gününün ilk yarısında Ay Kova burcunda ilerliyor. Ay’ın Güneş ve Merkür ile uyumsuz açılarının etkin olacağı sabah saatlerinde özel ilişkilerde ve işle ilgili konularda zorlanabiliriz. Bu yüzden önemli konuşma ve yazışmalarımızı biraz daha öğle sonrasına almamız isabetli olur. 10:20-14:21 saatleri arasında Ay boşlukta ilerleyeceğinden, kararsızlık ve belirsizlik enerjisi aktif olacak. Bu zaman aralığında girişeceğimiz işlerden beklediğimiz sonuçları almakta zorlanabiliriz. Sonrasındaki saatlerde daha rahat ve takılmadan ilerleyebileceğiz. Ta ki Ay-Satürn karesinin engelleyici ve geciktirici enerjisinin devreye girmeye başlayacağı akşam saatlerine kadar…

Cuma günü boyunca Ay’ın Balık burcunda ilerleyecek olması ve açıları, olayların gidişatına hakim olmaya ve kontrol etmeye çalışmak yerine, işleri oluruna bırakmanın daha isabetli olabileceğini düşündürüyor. Gece yarısını takip eden saatlerde Ay’ın Satürn-Neptün arasındaki kare açıyı (90 derece) çalıştıracak olması, pek de rahat bir gece olmayacağını gösteriyor. Hayallerimiz ve ideallerimizle, ayaklarımızı yere bastıran gerçekler arasında gidip gelebiliriz. Ay-Plüton arasındaki altmış derecelik uyumlu açıyı ve Merkür-Kuzey Ay Düğümü altmışlığını iyi kullanabilir, öğle sonrasında iş birliği veya başkalarıyla iyi iletişim sayesinde girişeceğimiz işlerde başarılı sonuçlar elde edebiliriz. Gece saat 21:43’te Merkür Yay burcuna geçiyor. Uzun vadeli planlar, geleceğe yönelik idealleri hayata geçirme zamanlarına varmış durumdayız. Uluslararası düşünebiliriz. Yeme içme, harcama ve ideallerimiz konusunda abartılardan, aşırıya kaçmaktan imtina etmemiz yerinde olur. Fanatik veya dogmatik fikirleri olan kişilerden de uzak durmamız gereken bir zaman dilimindeyiz. 

Cumartesi gününün büyük çoğunluğunda Ay Balık burcunda ilerliyor. Sabah erken saatlerinde etkin olacak Venüs-Plüton karesi, özel ilişkiler açısından hırpalayıcı enerjilerin iş başında olacağını işaret ediyor. Kıskançlık ve intikam duygusundan, ilişkilerden şartları zorlamaktan uzak durmamız gereken bir hafta sonuna başlıyoruz! Ay-Güneş üçgeninin etkin olacağı öğle saatlerinde bu zorlu enerjiyi aşabilir, şartları olumlu yönde çevirebiliriz. Önemli iş ve girişimler açısından öğle saatlerini kullanabiliriz. 15:22-17:12 saatleri arasında Balık burcunda ve boşlukta ilerleyecek olan Ay, bu saat sonrasında Koç burcuna geçiyor ve aktif, enerjik bir zaman dilimine girdiğimizi gösteriyor. Ay-Merkür üçgeninin ve Güneş-Kuzey Ay Düğümü altmışlığının etkin olacağı akşamüzeri ve gece saatlerinde iletişim rahat akıyor ve iş birlikleri sayesinde başarı şansı sunuyor. Önemli iş ve girişimler, ticari konular, iletişim, duyurular, anlaşmalar açısından kullanılabilecek güzel bir gecedeyiz. Ama gecenin ilerleyen saatlerinde etkin olacak Ay-Mars karşıtlığı, sakar enerjilerin ve kaza risklerinin de devrede olacağını gösteriyor, dikkat!

Pazar günü boyunca Koç burcunda ilerleyen Ay, günün aktif ve enerjik geçeceğini gösteriyor. Ay-Mars karşıtlığının etkin olacağı gece yarısını takip eden saatlerde henüz sakar enerjiler devrede olacak. Ardından gelecek Ay-Satürn üçgeni ise bu agresyonu bastırma, kendini kontrol etme şansını veriyor. Günün sabah saatlerinde daha kontrollü ilerlesek de, Ay-Plüton karesinin etkin olacağı öğle saatleri civarında hırpalayıcı gergin enerjilerin devrede olacağını bilmemizde fayda var! Bu açının ardından, akşamüzeri saatlerinde Ay-Venüs karşıtlığı ve gece saatlerinde Ay-Uranüs kavuşumu etkin olacak. Özel ilişkiler açısından dikkatli olmak gereken bir gündeyiz. Ani ve beklenmedik gelişmeler, koparıcı durumlar, patlayıcı duygular ve abartılı bir özgürleşme ihtiyacı devrede olacak. Saat 17:25’te Güneş Yay burcuna geçiyor. Etrafımızda dönen olaylara daha geniş perspektiften bakmayı icap ettiren bir sürece giriyoruz böylelikle…

Sevgi, ışık ve umutla!

Öner DÖŞER

15 Kasım 2015, Pazar

ASTROLOJİ OKULU, Caddebostan

15.11.2015

Designed by Ongunsoft