Öner Döşer

16 Mart Haftası

Bu sayfa 12068 kişi tarafından ziyaret edildi.

16 Mart Haftası ÇIKTIK AÇIK ALINLA!

Bu haftanın en önemli gökyüzü olayı olarak nitelendirebileceğimiz güneş tutulması tam da ekinoks gününe denk geliyor. Ve her yıl olduğu gibi bu yıl da Uluslararası Astroloji Günü kutlamalarımızı ekinoks günü yapıyoruz. Etkinliğimizin tutulmayla aynı güne denk gelmesi ve Astroloji Okulu olarak 10. Yılımızı kutlayacak olmamız bizler açısından çok özel bir durum oldu.

10 yılda neler yapmışız…

15 Mart 2005 tarihinde kurulan Astroloji Okulu’muzda eğitimlere ilk başladığımızda 16 kişilik bir öğrenci gurubumuz varmış. Bugün itibariyle okulumuzda öğrenci olarak gelip geçmiş kişi sayısı 698 olarak görülüyor. Bunlardan bazıları okulumuzda eğitmen olmuş, seminerler vermiş. Okulumuzda düzenlenen bu seminerler devam edecek.

2005 yılı sonbaharında Astroloji Okulu web sitesini kurmuşuz. Bilgilendirici yazılar, makaleler yayınlamışız. Herkese açık forum sayfası oluşturmuşuz. Bu forumda eğitici bilgiler paylaşmışız, yüzlerce soru yanıtlamışız.  

2007 yılında Astroloji Gazetesi web sitesini kurmuşuz. Bu sitede, şimdilerde pek çoğu medyada yazan, televizyon ve radyo programlarında yer alan öğrencilerimizle birlikte pek çok makaleler paylaşmışız. Astroloji Gazetesi, yıllar sonra okulumuz web sitesinin bir parçası olarak devam ediyor.

2010 yılında Türkiye’nin ilk canlı-interaktif-online astroloji eğitimini başlatmışız. Sadece Türkiye’deki diğer şehirlerde değil, başka ülkelerde yaşayan öğrencilerimiz olmuş. Online eğitimlerimiz devam etmekte.    

2012 yılında Uluslararası Astroloji Günleri’ni düzenlemeye başlamışız. Amerika’dan, İngiltere’den, Romanya’dan, Sırbistan’dan konularında uzman, uluslararası astroloji camiasında tanınmış astrolog dostlarımızı davet ettiğimiz, halka açık ve ücretsiz seminerlerin yanı sıra, astroloji öğrencilerini geliştirecek ücretli workshoplar düzenlemişiz. Bu yıl dördüncüsünü düzenliyoruz.

Yine 2012 yılında Astroloji Okulu Yayınları’nı kurmuşuz. İki tanesi İngilizce olmak üzere şimdiye kadar 11 tane kitap çıkarmışız. Sırasını bekleyen başka kitaplarımız da var. Hazırlıyoruz…

2013 yılında Astroloji Televizyonu’nu kurmuşuz. Haftalık, aylık, yıllık burç videolarının yanı sıra, pek çok bilgilendirici-öğretici videolar yayınlamışız. Yayınlamaya devam ediyoruz.

Son olarak 2015 yılında Astroloji Shop’u kurmuşuz. Astroloji hediyelik ürünleri oluşturmaya başlamışız ve ürünlerimizi genişletmeye devam ediyoruz. Web sitemiz yakında hizmete girecek.

Geçtiğimiz 10 yıla baktığımda aklımda şu slogan belirdi: “Çıktık açık alınla!”. Allah’a şükürler olsun, 10 yılda giriştiğimiz her işten açık alınla çıktık. Bundan sonrasında da aynı üretkenlikle devam etmesi en büyük dileğimiz!

20 Mart Cuma gününden itibaren Altunizade Mercure Otel’de, üç gün sürecek 4. Uluslararası Astroloji Günleri etkinliğimiz başlıyor. Ekipçe en iyi şekilde organize olduk.  Tüm astroloji severleri, astroloji öğrencilerini ve astrolog dostlarımızı bekliyoruz! Etkinlik detayları için hazırladığımız tanıtım videosunu izlemek için tıklayınız… http://www.astrolojitelevizyonu.com/4-uluslararasi-astroloji-gunleri-etkinligi-20-22-mart-2015/

 

Bu haftanın önemli gezegen hareketlerine gelince…

Merkür-Satürn karesi (16 Mart Pazartesi)

İletişimsel anlamda blokajları, engellenmeleri, gecikmeleri ifade edebilecek bu açı, kendimizi ifade etmekte ve doğru anlaşılmakta zorluk yaşayacağımız birkaç günlük süreçte olacağımızı gösteriyor. Depresif düşünmeye yatkın olacağımız bu süreçte, bizi depresifliğe itecek, endişelendirecek, korkutacak kişilerden ve ortamlardan uzak kalmamız yerinde olur. Önemli iş toplantıları ve görüşmeleri Pazartesi günü öğle öncesine denk getirmemek daha isabetli olacak her koşulda. Bu stresli açının etkin olacağı önümüzdeki birkaç günlük süreci (Özellikle Pazartesi) nasıl daha iyi kullanabileceğimize gelince, zihnimizi bir şeyler öğrenmeye, yeni bir şeyler ortaya çıkarmak üzere düşünmeye odaklamak iyi bir yol olabilir. Zikir çalışmaları da yapılabilir.  

Uranüs-Plüton karesi (17 Mart Salı)

Güneş etrafında uzun bir yörünge çizen bu iki gezegenin birbirleriyle kavuşum, kare ve karşıt açıları streslerle birlikte gelen büyük değişim ve dönüşümlerin işaretçisi olarak görülür. Astrolojide uzun dönemli tahminlerde kullanılan gezegenlerden olan Uranüs ve Plüton, 2015 yılından bu yana tam altı kez birbirleriyle dik açı konumuna vardılar. 17 Mart 2015 tarihinde birbirlerine dik açıda olacaklar. Bu açının etkileri üzerine bir yazı hazırlamış, paylaşmıştım. Bu konuda sorular olmasına binaen bu yazımın linkini tekrar paylaşıyorum. http://www.onerdoser.com/Y122_1_prometheus-hadese-karsi-.html

Venüs Boğa burcuna geçiyor (17 Mart Salı)

İlişkiler gezegeni Venüs’ün Boğa burcuna geçişi, özel ilişkilerimizde huzur ve sakinlik, sadakat ve güven, devamlılık ve istikrar yakalayabilmemize yardımcı olacak. Sanatsal konulardaki yaratıcılığımızı somut ürünler ortaya çıkarmak için kullanabiliriz. Giyim kuşam alışverişleri, ev dekorasyonu, kişisel bakımla ilgili konularda harekete geçebiliriz. Venüs’ün Boğa burcundaki seyri 11 Nisan 2015 tarihine dek devam edecek.

Merkür-Neptün kavuşumu (18 Mart Çarşamba)

Merkür ve Neptün birbirinden çok farklı doğada iki gezegendir. Merkür akılcı ve rasyonel eğilimleri temsil ederken, Neptün mantık ötesine taşıyan, irrasyonel eğilimleri temsil eder. Bu iki gezegenin kavuşumlarında akıl fantezilere, hayallere, ideallere kayar. Hayal gücü genişler, ama gerçekçilikten uzaklaşır. Başkalarını düşünme, empati kurma açısından bu kavuşum iyidir. Ama havailik ve zihinsel dağılma riski de hayli fazladır. Her koşulda daha yaratıcı düşünebileceğimiz, evrensel zihne entegre olabileceğimiz birkaç günlük süreçte olacağımızı söylemek hatalı olmaz. Günlük hadiselerden bizi biraz olsun uzaklaştıracak şeylere yönelebilir, endişeleri geride bırakabiliriz. Mesela meditasyon yapmak iyi bir fikir olarak gözüküyor.

20 Mart 2015, Tam Güneş Tutulması (20 Mart Cuma)

Bu haftanın en önemli gökyüzü olayı 20 Mart sabahı gerçekleşecek tam güneş tutulması hiç kuşkusuz. TSİ 09:40:48’de başlayacak tutulmanın en iyi görülebileceği bölgeler Grönland, İzlanda, Kuzey Avrupa, Kuzeybatı Asya (Dr. Hasan Esenoğlu). Tutulma Türkiye’den kısmi olarak gözlemlenecek.

Güneş-Ay tutulmaları ve hayatımıza etkilerine yönelik detaylı bilgi edinmek için linki ziyaret edebilirsiniz. http://www.astrolojitelevizyonu.com/gunes-ay-tutulmalari-ve-hayatimiza-etkileri-oner-doser-astroloji-ogreniyoruz/

Balık burcunun son derecesinde gerçekleşecek bu tutulma ve hayatımıza etkileri hakkında bilgi için linkteki videonun 09:53 dakikasından sonrasını izleyebilirsiniz.  http://www.astrolojitelevizyonu.com/gokyuzunde-bu-ay-mart-2015-oner-doser-yorumluyor/

Güneş Koç burcuna geçiyor (Cumartesi)

Güneş’in Koç burcuna geçişi kuzey yarımkürede ilkbaharın başlangıcını müjdeler. Koç, yeni başlangıçların, atılacak ilk adımların, öncülüğün, liderliğin burcudur. Güneş’in Koç burcuna geçişiyle birlikte kendimizi daha atılgan, daha girgin hissederiz. Tabii bu herkesin kendi haritası oranında dışa yansır. Güneş’in Koç burcuna geçişi esnasında Ay büyüme fazına geçmiş olacağından, yeni adımlar atmak açısından güzel bir sürece girdiğimizi söyleyebiliriz. Eski astrologlar Güneş’in Koç burcuna geçişini yıl başlangıcı olarak görürlerdi. Güneş’in Koç burcuna geçiş anı haritasından yıllık olayları öngörürlerdi. Günümüzde bu gelenek, klasik astroloji ile uğraşan bazı astrologlar tarafından devam ettirilmektedir. Selçuklu döneminde Güneş’in Koç burcuna geçtiği 21 Mart tarihi Nevruz (Yılbaşı) olarak kabul edilirdi. Bu gelenek Osmanlı döneminde de devam etti. Müneccimbaşılar padişah ve devlet ricali için hazırladıkları Ahkam takvimlerini 21 Mart’tan başlatırlardı. Hazırladıkları bu takvimi Nevruz günü Padişaha sunarlardı. Biz de bu gelenekten yola çıkarak, her yıl Güneş’in Koç burcuna geçtiği Nevruz (Yenigün) gününde astroloji etkinlikleri düzenliyoruz.   

Merkür-Plüton sextili (Pazar)

Bu iki gezegen arasındaki uyumlu açılar (Sextile uyumlu açılardan biridir) kendini güçlü ifade etme, başkaları üzerinde ikna edici etki yaratma kapasitesini arttırır. Zihni öğrenmeye, bilgiye odaklamak kolaylaşır. Duyuru ve anonslar yapmak için ideal açılardan biridir.

 

Bu haftanın günlere göre detaylı değerlendirmelerine gelince…

Pazartesi gününün ilk yarısında Ay Oğlak burcunda ilerliyor. Sabah erken saatlerde etkin olacak Ay-Güneş altmışlığı iş ve girişimlerimizde başarı şansımızı yükseltiyor. Önemli ve etkin pozisyondaki kişilerle görüşmeler, ticari girişimler gibi faaliyetler açısından sabah erken saatleri değerlendirebiliriz. Sabahın ilerleyen saatlerinde etkin olacak ve 10:01’de kesinleşecek Ay-Venüs karesi, duygusal ilişkilerde küçük huzursuzluklar ortaya çıkmasına sebep olabilir. Duygusal şantaj, kapris, alınganlık, kıskançlık gibi etkiler işbaşında olabilir bu saatlerde, dikkat! Bu açının ardından Ay saat 12:13’te Kova burcuna geçinceye kadar boşluğa giriyor. Gün boyunca etkin olacak Merkür-Satürn karesi, sabah 10:40’ta kesinleşiyor. İletişimsel anlamda blokajları, engellenmeleri, gecikmeleri ifade edebilecek bu açı, kendimizi ifade etmekte ve doğru anlaşılmakta zorluk yaşayacağımız birkaç günlük süreçte olacağımızı gösteriyor. Depresif düşünmeye yatkın olacağımız bu süreçte, bizi depresifliğe itecek, endişelendirecek, korkutacak kişilerden ve ortamlardan uzak kalmamız yerinde olur. Önemli iş toplantıları ve görüşmeleri Pazartesi günü öğle öncesine denk getirmemek daha isabetli olacak her koşulda. Bu stresli açının etkin olacağı önümüzdeki birkaç günlük süreci (Özellikle Pazartesi) nasıl daha iyi kullanabileceğimize gelince, zihnimizi bir şeyler öğrenmeye, yeni bir şeyler ortaya çıkarmak üzere düşünmeye odaklamak iyi bir yol olabilir. Zikir çalışmaları da yapılabilir. Saat 12:13’te Kova burcuna geçecek olan Ay, entelektüel çalışmalar, toplumsal işler, ekip işi çalışmalar açısından değerlendirebileceğimiz iki günlük sürece girdiğimizi işaret ediyor. Akşam saatlerinde etkinleşmeye başlayacak Ay-Satürn altmışlığı, olgun ve yaşlı kişilerden, otorite figürü çizen kişilerden destek bulabileceğimizi gösteriyor. Huzur ve dengeyi sağlayabileceğimiz saatlerdeyiz.

Salı günü boyunca Ay Kova burcunda ilerliyor. Entelektüel ve zihinsel çalışmalar, eğitim, yayıncılık, teknolojiyle ilgili konularda olumlu yönde gelişmeler kaydedebiliriz. Gün boyunca etkin olacak Uranüs-Plüton karesi sabaha karşı 04:53’te kesinleşiyor. Güneş etrafında uzun bir yörünge çizen bu iki gezegenin birbirleriyle kavuşum, kare ve karşıt açıları streslerle birlikte gelen büyük değişim ve dönüşümlerin işaretçisi olarak görülür. Astrolojide uzun dönemli tahminlerde kullanılan gezegenlerden olan Uranüs ve Plüton, 2015 yılından bu yana tam altı kez birbirleriyle dik açı konumuna vardılar. 17 Mart 2015 tarihinde birbirlerine dik açıda olacaklar. Bu açının etkileri üzerine bir yazı hazırlamış, paylaşmıştım. Bu konuda sorular olmasına binaen bu yazımın linkini tekrar paylaşıyorum. http://www.onerdoser.com/Y122_1_prometheus-hadese-karsi-.html. Ay-Jüpiter karşıtlığının etkin olacağı sabah saatlerinde abartılara açık olacağız. Yeme içme konularında, harcamalarda, duygusal konularda abartılara kaçabiliriz, dikkat! Ay-Uranüs altmışlığının etkin olacağı öğle sonrasındaki saatler değişiklikler ve yenilikler yaratmak, sevdiğimiz insanlara sürprizler yapmak açısından güzel bir zaman diliminde olduğumuzu gösteriyor.  Öğlen saat 12:14’te Venüs Boğa burcuna geçiyor. İlişkiler gezegeni Venüs’ün Boğa burcuna geçişi, özel ilişkilerimizde huzur ve sakinlik, sadakat ve güven, devamlılık ve istikrar yakalayabilmemize yardımcı olacak. Sanatsal konulardaki yaratıcılığımızı somut ürünler ortaya çıkarmak için kullanabiliriz. Giyim kuşam alışverişleri, ev dekorasyonu, kişisel bakımla ilgili konularda harekete geçebiliriz. Venüs’ün Boğa burcundaki seyri 11 Nisan 2015 tarihine dek devam edecek. Ay-Mars altmışlığının etkin olacağı akşam saatlerinde güç, efor ve cesaret gerektiren işlere girişebiliriz. Sportif aktiviteler, yürüyüşler açısından güzel saatlerdeyiz.

Çarşamba gününün ilk yarısında Kova burcunda ve boşlukta (Açısız) ilerlemeye devam edecek olan Ay, girişeceğimiz işlerde tam bir netlik kazanmamızın zor olacağını gösteriyor. Sabahın ilerleyen saatlerinde Merkür-Neptün kavuşumu kesinleşiyor (10:48). Merkür ve Neptün birbirinden çok farklı doğada iki gezegendir. Merkür akılcı ve rasyonel eğilimleri temsil ederken, Neptün mantık ötesine taşıyan, irrasyonel eğilimleri temsil eder. Bu iki gezegenin kavuşumlarında akıl fantezilere, hayallere, ideallere kayar. Hayal gücü genişler, ama gerçekçilikten uzaklaşır. Başkalarını düşünme, empati kurma açısından bu kavuşum iyidir. Ama havailik ve zihinsel dağılma riski de hayli fazladır. Her koşulda daha yaratıcı düşünebileceğimiz, evrensel zihne entegre olabileceğimiz birkaç günlük süreçte olacağımızı söylemek hatalı olmaz. Günlük hadiselerden bizi biraz olsun uzaklaştıracak şeylere yönelebilir, endişeleri geride bırakabiliriz. Mesela meditasyon yapmak iyi bir fikir olarak gözüküyor. Ay’ın Balık burcuna geçiş yapacağı 12:57 sonrasında duygusal yoğunluk artıyor. Öğle sonrasında etkin olacak Ay-Venüs altmışlığı duygusal ilişkiler açısından çok güzel bir zaman diliminde olduğumuzu gösteriyor. Bu olumlu açıyı sadece özel ilişkiler açısından değil, işle ilgili konularda da kadın figürleriyle görüşmeler açısından da değerlendirebiliriz. Ay-Satürn karesinin etkin olacağı akşam saatleri sonrasında ise engellenmeler, gecikmeler, zorlanmalarla karşılaşma ihtimalimiz artıyor. Daha fazla mücadele ve uğraş gerektirecek, bize sorumluluk ve iş yükleyecek durumlarla karşılaşacağımız saatlerdeyiz. Sorumluluklarımızı doğru bir şekilde yerine getirmiş isek, çok da endişelenmemiz gerekmez! Gecenin ilerleyen saatlerinde etkinleşecek Ay-Neptün kavuşumu, duygusal anlamda birbirimizle bütünleşme, kendimizden daha yüce tuttuğumuz değerlerle kucaklaşma zamanlarında olduğumuzu gösteriyor. Manevi ve ilahi konulara yönelmek açısından güzel saatlerdeyiz, değerlendirebiliriz!

Perşembe günü boyunca Balık burcunda ilerleyecek olan Ay, fedakarlık ve özveri isteyen bir günde olacağımızı gösteriyor. Sabaha karşı kesinleşecek Ay-Merkür kavuşumu, zihinsel anlamda hayli aktif ve yoğun saatlerde olacağımızı gösteriyor. Fikirlerle dolup taşabiliriz. Sabah erken saatlerde bilgi alışverişleri yoğunlaşacak, iletişim trafiği hızlanacak demektir. Ay-Plüton altmışlığının etkin olacağı öğle saatlerinde girişeceğimiz işlerde daha güçlü bir şekilde ilerleyebiliriz. Güç birliği içerisinde olmak, sevdiğimiz veya gönül olarak yakın bulduğumuz kişilerle birlikte işlere girişmek açısından güzel saatlerdeyiz. Ay-Kiron kavuşumunun etkin olacağı akşam saatlerinde duygusal anlamda yaralanmış kişileri şifalandırmaya, onlara destek vermeye yönelebiliriz. Kozmik şifa çalışmaları açısından harika saatlerdeyiz!

Cuma gününün ilk yarısında Balık burcunda ilerleyecek olan Ay saat 11:36’dsa Güneş ile kavuşumunu kesinleştiriyor: Tam güneş tutulması! TSİ 09:40:48’de başlayacak tutulmanın en iyi görülebileceği bölgeler Grönland, İzlanda, Kuzey Avrupa, Kuzeybatı Asya (Dr. Hasan Esenoğlu). Tutulma Türkiye’den kısmi olarak gözlemlenecek. Güneş-Ay tutulmaları ve hayatımıza etkilerine yönelik detaylı bilgi edinmek için linki ziyaret edebilirsiniz. http://www.astrolojitelevizyonu.com/gunes-ay-tutulmalari-ve-hayatimiza-etkileri-oner-doser-astroloji-ogreniyoruz/Balık burcunun son derecesinde gerçekleşecek bu tutulma ve hayatımıza etkileri hakkında bilgi için linkteki videonun 09:53 dakikasından sonrasını izleyebilirsiniz.  http://www.astrolojitelevizyonu.com/gokyuzunde-bu-ay-mart-2015-oner-doser-yorumluyor/Saat 11:36’da boşluğa girecek olan Ay saat 12:27’de Koç burcuna geçiyor. Netlik ve kararlılık kazanmaya başlayacağımız saatlerdeyiz. Cesur adımlar atabilir, açık ve net tavrımızla dikkat çekebiliriz. Ay-Satürn üçgeninin etkin olacağı akşam saatlerinde sağlam ve kalıcı sonuçlar elde edebileceğimiz işlere girişim yapabiliriz. Şimdiye kadar attığımız adımların somut sonuçlarını görmeye başlayabiliriz.

Cumartesi gününe geçişten kısa bir müddet sonra, saat 00:45’te Güneş Koç burcuna geçiyor. Hoş geldin ilkbahar! Koç, yeni başlangıçların, atılacak ilk adımların, öncülüğün, liderliğin burcudur. Güneş’in Koç burcuna geçişiyle birlikte kendimizi daha atılgan, daha girgin hissederiz. Tabii bu herkesin kendi haritası oranında dışa yansır. Güneş’in Koç burcuna geçişi esnasında Ay büyüme fazına geçmiş olacağından, yeni adımlar atmak açısından güzel bir sürece girdiğimizi söyleyebiliriz. Eski astrologlar Güneş’in Koç burcuna geçişini yıl başlangıcı olarak görürlerdi. Güneş’in Koç burcuna geçiş anı haritasından yıllık olayları öngörürlerdi. Günümüzde bu gelenek, klasik astroloji ile uğraşan bazı astrologlar tarafından devam ettirilmektedir. Selçuklu döneminde Güneş’in Koç burcuna geçtiği 21 Mart tarihi Nevruz (Yılbaşı) olarak kabul edilirdi. Bu gelenek Osmanlı döneminde de devam etti. Müneccimbaşılar padişah ve devlet ricali için hazırladıkları Ahkam takvimlerini 21 Mart’tan başlatırlardı. Hazırladıkları bu takvimi Nevruz günü Padişaha sunarlardı. Biz de bu gelenekten yola çıkarak, her yıl Güneş’in Koç burcuna geçtiği Nevruz (Yenigün) gününde astroloji etkinlikleri düzenliyoruz. Sabah saatlerinde etkin olacak Ay-Jüpiter üçgeni, yeni şans ve fırsatları açık bir zaman diliminde olduğumuzu gösteriyor. Yeni şeyler keşfedebilir, hayata bakış açımızı genişletecek şeyler öğrenebiliriz. Öğle saatlerinden itibaren etkinleşecek Ay-Plüton karesi ve Ay-Uranüs kavuşumu, hayli aktif ve agresif etkiler içeriyor. Gergin ortamlardan ve gerginlik yaratacak kişilerden uzak kalmamızda fayda var öğle saatleri civarında. Tabii gergin etkiler bu saatlerde bitmiyor. Ay’ın Mars’a doğru ilerliyor olması, akşam saatleri sonrasında da gergin enerjinin aktif kalmaya devam edeceğini, hatta körüklenebileceğini gösteriyor. Sakarlıklara ve kazalara açık bir zaman dilimindeyiz, dikkat!

Pazar gününün ilk yarısında Koç burcunda ilerleyecek olan Ay, gece yarısından hemen sonra, saat 00:50’de Mars ile kavuşumunu kesinleştirdikten sonra boşluğa giriyor ve 12:40’ta Boğa burcuna geçinceye kadar boşlukta devam ediyor ilerlemesine. Bu yüzden sabah saatlerinde sağlam ve net sonuçlar elde etmekte zorlanabiliriz. Ay’ın 12:40’ta Boğa burcuna geçişiyle birlikte sakin ve huzurlu bir akış kazanmaya başlıyoruz. Bu güzel enerji gün geneline yayılıyor. Gün boyunca etkin olacak Merkür-Plüton sekstili akşam saatlerinde kesinleşiyor. Bu iki gezegen arasındaki uyumlu açılar (Sextile uyumlu açılardan biridir) kendini güçlü ifade etme, başkaları üzerinde ikna edici etki yaratma kapasitesini arttırır. Zihni öğrenmeye, bilgiye odaklamak kolaylaşır. Duyuru ve anonslar yapmak için ideal açılardan biridir. Akşam saatlerinden itibaren Ay-Venüs kavuşumunun olumlu enerjisi de aktifleşiyor. Aşk ve romantizm açısından harika saatlerdeyiz! Bu güzel ve olumlu enerjiyi sosyal ilişkiler ve organizasyonlar açısından da değerlendirebiliriz. Boğa burcundaki bu güzel kavuşumu damak tadı ile ilişkilendireceğimizden, yeme içme keyfinin maksimumda olacağını söyleyebiliriz!

Sevgi, ışık ve umutla!

Öner DÖŞER

15 Mart 2015, Pazar

ASTROLOJİ OKULU, Caddebostan 

15.03.2015

Designed by Ongunsoft