Öner Döşer

13 Mart Haftası

Bu sayfa 15140 kişi tarafından ziyaret edildi.

13 Mart Haftası İYİ Kİ DOĞDUK!

Astroloji Okulu 15 Mart Çarşamba günü 12 yaşına giriyor! İyi ki doğmuşuz! İyi ki varız! Tüm ekibimizle… tüm öğretmenlerimizle… tüm mezunlarımızla… tüm öğrencilerimizle… Bir vesile okulumuzla yolları kesişen herkese selam olsun!

Okulumuzun tanıtım videosunu izlemek için tıklayınız. https://www.youtube.com/watch?v=2kiUmFAVr3I

12. doğum günümüzü 6. Uluslararası Astroloji Günleri etkinliğimizin ilk günü olan 17 Mart Cuma günü, etkinliğin hemen sonunda kutlayacağız. Cumartesi ve Pazar günleri Altunizade Mercure Otel’de gerçekleştireceğimiz atölye çalışmalarının ardından, 20 Mart Pazartesi günü Caddebostan Kozmik Merkez’de gerçekleştireceğimiz son atölye çalışması ile etkinliğimizi tamamlıyoruz. Detaylı bilgi için linki ziyaret edebilirsiniz. http://www.astrolojiokulu.com/duyurular/6-206

17 Mart günü 10:00-16:30 saatleri arasında halka açık sunulacak konferanslar için İstanbul Mercure Hotel, Altunizade'de olacağız. Sunuculuğunu Astroloji Okulu eğitmenlerinden Hande Kazanova’nın yapacağı seminerde, yabancı konuklarımızın konuşmaları ardıl tercüme edilecektir. Tüm konuşmacıların sunumları her seviyede astroloji bilgisine sahip olan katılımcılara hitap edebileceği gibi, hiç astroloji bilgisine sahip olmayan astroloji meraklılarının da rahatlıkla takip edebileceği şekilde düzenlenmiştir. Etkinlik sonunda geleneksel hale gelen Fomalhout Ödüllü bu seneki sahibini bulacak.

 

Seminerler

17 Mart 2017, Cuma (ÜCRETLİ: Tüm gün 125 TL+KDV), Mercure Otel, Altunizade

10:00-10:15 Açılış konuşması

10:15-11:00 Sol W. Jonassen - SATÜRN VE KARMA

Astrolojide Satürn’e Karma’nın Efendisi deriz. Satürn’ün haritanızdaki pozisyonu büyümeniz gereken alanı, sizin gerçek yolunuzu ve hayat içindeki yönelmeniz gereken asıl kimliğinizi işaret eder. Satürn’ün 7 yıllık döngüleri gelişim süreçlerinizi ifade eder. Satürn döngüleri ile ilgili birlikte bir yolculuğa çıkıyoruz.

11:00-11:45 Aleksandar Imsiragic - KARMİK ENTEGRASYON VE “DRAGON” ASTROLOJİSİ

İnsan ruhu üç enkarnasyonu aynı anda yaşar. Bu üç yaşamı aktive eden enerji belli bir “Dragon” ile anlatılır. Kendi “Dragon”’unuzu keşfedip aktive etmemiz yüksek benliğimizi içeren ruhumuzu keşfedip fark etmemizi sağlar.   

11:45-12:00 Kahve Molası

12:00-12:45 Lea Imsiragic - VENÜS’ÜNÜZÜ ŞİFALANDIRMAYI ÖĞRENİN

Venüs aşk yaşamımızdan, çekiciliğimizden, cinselliğimizden, yaşamdan keyif ve haz almamızdan sorumludur. Bu seminerde Venüs’ümüzü fiziksel düzeyde daha dolu dolu yaşamak, ilişkilerden keyif almak ve çekiciliğimizi artırmak için haritamızdaki zorlayıcı Venüs açılarını nasıl şifalandıracağınızı öğreneceksiniz.

12:45-13:30 Maurice Fernandez - AY DÜĞÜMLERİ – Kaderinizi Anlamak

Bizler dualite dünyasında yaşıyoruz ancak hakikat ikisinin ortasında, Orta Yol’dadır. Bu evrensel yasa astrolojide Ay Düğümleri vasıtasıyla anlatılır. Haritanızın kadersel yolunuzu nasıl yansıttığını anlamak için bu özel sunumda yerlerinizi alın. Kendi Orta Yol’unuzu bulduğunuzda yaşam size hizmet edecektir.

13:30-14:30 Öğle Yemeği

14:30-15:15 Sharon Knight - İLİŞKİ SORULARI

Bu seminerde birçok kaynaktan ve farklı yüzyıllardan çeşitli ilişki sorularını inceleyerek Aşk Meleği’ni oyuna sokup sokamayacağımıza bakacağız. İlişkilerle ilgili tüm sorular aşk ilişkisi sorusu değil elbette, bazıları iş ilişkisi veya ortaklıkları ile ilgili olabilir. Jüpiter Terazi’deyken ilişkiler konusunda her şeyin yolunda gitmesini umarım.

15:15-16:00 Laura Roe DesJardins - GÖLGE ETKİSİ Karanlık Tarafımızın İlişkilerimize Etkisi

Hepimizin bir gölge veya karanlık tarafı var. Bu karanlık taraf kendi içimizde karşı tarafı ve aynı zamanda ışığı görebilme perspektifi verir. Gölgemizle çalışmaya başladığımızda gelişebilir ve özellikle de ilişkilerde yeniden dengeye kavuşarak ışığa dönebiliriz. Laura bu seminerde bizlerle gölge tarafımızla ilgili deneyimlerini paylaşacak ve gölge etkisinin aşırı derecede güçlü olduğu haritalardan örnekler verecek. Kendi haritamızda bu gölge taraflarımızı nasıl bulabileceğimize ve söz konusu sorunun hangi yaşta başladığına da değinecek.

16:00-16:45 Öner Döşer - KARŞILAŞTIRMALI HARİTALAR

İlişki yaşayan kişilerin birbirlerini nasıl etkileyecekleri, hangi konularda anlaşacakları, nerelerde zorlanacakları, ilişkinin güçlü ve zayıf yönleri hakkında bilgi almak için başvuracağımız en önemli yöntemlerden biri iki haritanın gezegen yerleşimlerini karşılaştırmaktır. Bu sunumunda Öner Döşer iki haritanın gezegenlerinin karşılaştırılması hakkında pratik bilgiler paylaşıyor. 

Atölyeler

18 ve 19 Mart tarihlerinde her gün 10:00-18:00 saatleri arasında düzenleyeceğimiz atölye çalışmalarıyla yine Mercure Otel, Altunizade’de olacağız. Atölye çalışmaları en azından temel astroloji bilgisine sahip öğrencilere, araştırmacılara, astrolog ve astroloji eğitmenlerine yöneliktir. Yabancı konuklarımızın sunumları profesyonel tercüman tarafından ardıl tercüme edilecektir.  Astrolog dostlarımızı, astroloji eğitmen ve öğrencilerini aramızda görmekten memnuniyet duyacağız.

20 Mart günü ise Lea Imsiragic ile Kozmik Merkez’de “VENÜS VE JÜPİTER’İN RUHUNUZA HEDİYELERİNİ KUCAKLAYIN” başlıklı atölyesi ile sizlerle buluşuyor. Atölye çalışması ardıl tercüme edilecektir. Tüm astroloji severleri, astrolog dostlarımızı, astroloji eğitmen ve öğrencilerini bekliyoruz.

Etkinliğimiz kapsamında şu atölye çalışmaları yapılacak.

18 Mart 2017, Cumartesi (ÜCRETLİ: Her workshop 200 TL+KDV), Mercure Otel, Altunizade

10:00-13:30 Maurice Fernandez - 12.EVE YENİ BİR BAKIŞ (200 TL+KDV)

Geleneksel olarak 12.ev zorluklar ve engeller ile ilgilidir fakat aynı zamanda en yüksek spiritüel ifadeyi de anlatır. Bu iki uç nokta haritada nasıl olur da aynı evin konusu olur? 12.ev ile ilgili yoğun araştırmalar yapan Maurice 12.evi başarılı bir şekilde kullanmanın etkin yollarını anlatarak 12.eve yeni bir bakış açısı ile nasıl bakılacağına netlik kazandıracaktır.

14:30-18:00 Sol W. Jonassen – ASTEROİDLER (200 TL+KDV)

Asteroidler nelerdir; Ceres, Vesta, Juno ve Pallas haritanızda neleri anlatır? Bu atölyede saklı dişil enerjinin farklı yönlerini keşfedeceğiz. Bu, hem erkekler hem de kadınlar için kadınları daha iyi anlamak adına mükemmel bir fırsat.

19 Mart 2017, Pazar (ÜCRETLİ), Mercure Otel, Altunizade

10:00-13:30 Sharon Knight - MUHTEŞEM PROFEKSİYONLAR (200 TL+KDV)

Bu yöntemden MS 1’de Manilius söz etmiş, daha sonra Dorotheus, Valens, Maternus, Maşallah, El-Qabisis, Ebu Maşer, Bonatti ve William Lilly bu yöntemi kullanmıştır. Profeksiyon, doğum haritasından yola çıkarak olayların zamanlamalarını tespit etmeye yönelik basit bir yöntemdir. Zor hesaplamalar gerektirmez; basit, kolay ve muhteşem bir yöntemdir. Bu atölye her seviyeden ve her disiplinden astroloji bilenlere uygundur. Zaman kalırsa, bu yöntem ile Güneş dönüş haritaları ile birlikte kullanarak yaşamdaki önemli olayları tahminlemeye de bakacağız.

14:30-18:00 Aleksandar Imsiragic - GÖLGE REHBERİMİZİ KEŞFEDEREK ÖNCEKİ YAŞAM ENTEGRASYONU (200 TL+KDV)

Önceki enkarnasyon dediğimiz şey de şu an yaşanmaktadır. Gördüğümüz hemen hemen her şey geçmiştir. Amacımız geçmiş yaşamımızı ve bu yaşamda adlığımız mesajları anlamak ve bu vesileyle önceki ve mevcuttaki enkarnasyonları birbiri ile entegre edebilmektir.

Bunu yapabilmek için Gölge Rehberimizi yani bu yaşamda geçmiş enkarnasyonumuzu ifade eden enerjiyi bulmamız gerekir. Bu enerji bazıları için bir hayvanla temsil edilir. Bu çalışmada karmik astroloji yaklaşımı ile katılımcıların Gölge Rehberlerini bulacağız.

20 Mart 2017, Pazartesi (ÜCRETLİ), Kozmik Merkez, Caddebostan

11:00-14:30 Lea Imsiragic - VENÜS VE JÜPİTER’İN RUHUNUZA HEDİYELERİNİ KUCAKLAYIN (200 TL+KDV)

Bu atölye meditasyon ile başlayacak; astroloji ile yönlendirmeli meditasyonu birleştirecek ve astrolojik evlerin meridyenlerini ruhunuzun amacını ve size hediyelerini keşfetmek için kullanacak ve böylelikle bunları kucaklayarak tüm dünya ile paylaşabileceksiniz. Yanınızda doğum haritanızı getirin ve Jüpiter ve Venüs’ünüzün bilgeliğine dalmaya hazır olun.

Bu haftanın önemli açıları ve konu başlıkları

Hedefe birlikte ulaşmak

Takım çalışması yapmak adına harika bir haftaya giriyoruz. Hareket gezegeni Mars’ın Ay Düğümleri ile uyumlu açıda olduğu hafta başından itibaren bu enerjiyi güçlü bir biçimde hissedeceğiz.

Otorite figürleri açısından zorlu hafta

Güneş’in Kiron ile kavuşup, Satürn ile kare açıya ilerleyeceği hafta ortasından itibaren, önemli ve etkin pozisyondaki kişilerle ilişkilerimizde dikkatli olmamızda fayda var. Çarşamba-uma günleri arası bu bağlamda özellikle dikkat çekiyor. Bu gergin açılar, otorite temsilcisi kişileri zorlu bir hafta beklediğini de gösteriyor.

Sermaye piyasasında stres ihtimali

Güneş’in Kiron-Satürn karesini çalıştıracak olması, haftanın ikinci yarısında sermaye piyasası (borsa) açısından problemli bir zaman dilimine işaret ediyor. Bu açıdan da Çarşamba-Cuma arası dikkatli olmalı!

Aşk ve ilişkiler

Gerek özel ilişkiler, gerekse genel olarak insan ilişkileri açısından hafta sonunda olumlu bir enerji akışı var. Cumartesi günü kesinleşecek Merkür-Venüs kavuşumu, hoş sözler ve jestlerle sevdiğimiz insanları mutlu etmek, ilişkilerimizi güçlendirmek adına güzel bir fırsat sunuyor. Ay-Venüs üçgeninin etkili olacağı Cumartesi gününü bu bakımdan değerlendirebiliriz.

Haftanın günlere göre değerlendirmesi

Pazartesi gününe başlangıçta Ay Başak burcunda ilerliyor. Sabahın erken saatlerinde henüz Ay’ın Satürn-Merkür ikilisiyle uyumsuz açılarının gergin etkileri altında olacağız. 05:36-08:28 saatleri arasında Başak burcunda ve boşlukta ilerleyen Ay, saat 08:28’de Terazi burcuna geçiyor. Bu saat sonrasında uyumlu ve huzurlu bir atmosfer oluşturma şansımız yüksek gözüküyor. Günün büyük çoğunluğunda aradığımız dengeyi ve akışı yakalayabiliriz. Akşam saatleri ve sonrasında Ay-Venüs karşıtlığının zorlu enerjileri devreye girmeye başlıyor. İkili ilişkilere dikkat etmemiz gereken bir zaman dilimindeyiz.

Salı günü boyunca Ay Terazi burcunda ilerliyor. Ay-Venüs karşıtlığının dengesizlik riski içeren etkileri sabah erken saatlerinde henüz aktif olacak. Bu yüzden ilişkilerimizde dikkatli olmamızda fayda var. Gün boyunca etkili olan Mars-Ay Düğümleri uyumlu açısı, başkalarıyla birlikte iyi bir ekip oluşturabileceğimizi ve bu şekilde daha başarılı olabileceğimizi işaret ediyor. İnsani yönü ağır basa, toplumsal ideallere ve hedeflere yönelik girişimler açısından güzel bir gündeyiz. Ay-Plüton karesinin etkili olduğu akşam saatleri ve sonrasında gergin bir enerji akışı var, dikkat! Bu açının ardından Ay-Jüpiter kavuşumuna ilerliyoruz. Bu kavuşum olumlu ya da olumsuz etkileri büyütebilir. Bu yüzden iyicil davranıp, iyi şeyler peşinde koşmamızda fayda var!

Çarşamba gününün büyük çoğunluğunda Ay Terazi burcunda ilerliyor. Sabah erken saatlerde Ay henüz Jüpiter-Uranüs karşıtlığını çalıştırıyor olacağından, önemli iş ve girişimlerde beklediğimiz ya da umduğumuz sonuçları bulmakta zorlanabiliriz. Şartlar beklediğimizden farklı bir yöne kayabilir. Ay-Satürn altmışlığının etkisinin devreye girmeye başladığı öğle saatleri civarında sağlam ve kalıcı adımlar atmak adına daha uygun bir zaman dilimi var, kullanabiliriz. Bu açının kesinleştiği 13:05’te boşluğa giren Ay, saat 18:10’da Akrep burcuna geçinceye kadar boşlukta devam ediyor ilerlemesine. Güneş-Kiron kavuşumunun da aktif olduğu bu günde Ay’ın da Akrep burcunda olması, manevi-ruhsal şifa bulmak bağlamında çok güzel bir fırsat sunuyor. Ruhsal konularla ilgilenebilir, çalışmalar yapabiliriz. Tecrübelerimizden veya yeteneklerimizden yola çıkıp başkalarına fayda yaratabiliriz.

Perşembe günü boyunca Ay Akrep burcunda ilerliyor. Ülkemiz, gençlerimiz, çocuklarımız, sanatçılarımızla ilgili konuların gündemde vurgu kazanabileceği bir gündeyiz. Gecenin ilerleyen saatlerinde maksimum etkili olan Ay-Mars karşıtlığının gergin etkileri sabah saatlerine de yansıyabilir. Bu yüzden sakarlıklara, sakatlıklara, kazalara meydan vermemek açısından dikkatli, temkinli hareket etmemizde fayda var. Ay-Neptün üçgeninin etkili olduğu öğle saatleri ve sonrasında daha yumuşak, anlayış ve fedakarlığa eğilimli bir zaman diliminde olacağız. Ruhsal-manevi konularla ilgilenmek, başkalarına yardım eli uzatmak, kendinden fedakarlık edip, başkalarını ön plana çıkartmak açısından güzel-verimli bir zaman dilimindeyiz.

Cuma günü boyunca Ay Akrep burcunda ilerliyor. Bugün bizler açısından önemli bir gün, çünkü 6. Uluslararası Astroloji Günleri etkinliğimiz için yurt dışından gelen (Amerika, İngiltere, Norveç, Sırbistan) astrolog dostlarımızla birlikte, yoğun bilgi paylaşmak üzere, Altunizade Mercure Otel’de harika bir atmosferde olacağız. Ay-Plüton altmışlığı ile başladığımız sabah saatlerinde güçlü bir dayanışma enerjisi devrede olacak. Ay-Kiron üçgeninin etkili olduğu akşam saatlerine kadar astrolojiyle şifalanacağız. Ay’ın Güneş üçgenine ilerlediği (başarı, ün, tanınma) etkinliğimizin sonunda, çok önemli bir sınavdan başarı ile çıkan mezunlara ISAR Yetkinlik Sertifikaları ISAR Eğitim Direktörü Aleksandar Imsiragic tarafından takdim edilecek. Güneş-Satürn karesinin etkili olduğu gün genelinde otorite figürleri açısından zorlu durumlar oluşabilir. Eleştiriye mazur kalma riski taşına bir gündeyiz, farkında olalım. Her şeyi ne kadar mükemmel yapmaya çalışsak da, eleştirenler, beğenmeyenler olabilir. Herkesi olduğu gibi kabul etme, gerekli ve doğru eleştirileri alabilme, gereksiz eleştirilere takılmama zamanı!

Cumartesi gününe geçişte henüz Akrep burcunda ilerleyen Ay, bu açının kesinleşeceği 00:56’da boşluğa giriyor ve 05:59’da Yay’a geçinceye kadar boşlukta devam ediyor Akrep burcundaki ilerlemesine. Ay’ın Yay burcunda ilerleyeceği gün boyunca vizyonumuzu genişletecek şeyler öğrenebiliriz. Tecrübeli, hayat görüşü genişlemiş, vizyon sahibi kişilerden bilgi ve tavsiye alabiliriz. Bunlar yabancı kültürlerden kişiler de olabilirler. Zira Astroloji Okulu olarak düzenlediğimiz etkinliklerimizde yabancı konuklarımız gün boyunca atölye çalışması yapmaya devam edecekler. Merkür-Venüs kavuşumunun etkili olduğu günün sonunda etkinleşecek Ay-Venüs üçgeni, özel ve sosyal ilişkiler adına haftanın en verimli gününde olduğumuzu gösteriyor.  

Pazar günü boyunca Ay Yay burcunda ilerliyor. Eğitim alma-verme, seminerler, panellere katıma, bir şeyler öğrenme ve vizyon genişletme açısından harika bir gündeyiz. Ay’ın Merkür üçgeninin ardından etkili olan Ay-Neptün karesi, güne başlarken kararsızlık ve ne yapacağını belirlemekte zorlanma eğilimi yaratabilir. Günün ilerleyen saatlerinde etkili olan Ay-Jüpiter altmışlığı, bilgi ve vizyon sahibi kişilerden maksimum fayda bulabileceğimizi gösteriyor. Perspektifimizi genişletecek, o bilgeliğe sahip kişilerle bir araya gelebilirsek ne mutlu bize! Bu tip fırsatları mutlaka değerlendirmeli!

Sevgi, ışık ve umutla!

Öner Döşer, AMA, MAPAI, ISAR Cap

Profesyonel Astroloji Organizasyonu (OPA) Türkiye Temsilcisi

Astroloji Okulu, Caddebostan

9 Mart 2017, Perşembe

 

 

 

11.03.2017

Designed by Ongunsoft