Öner Döşer

16 Mayıs Haftası

Bu sayfa 16945 kişi tarafından ziyaret edildi.

16 Mayıs haftası YAY BURCUNDA DOLUNAY VE ETKİLERİ

Bu haftanın ilk günü ailemiz için büyük önem taşıyor. Bundan tam 19 yıl önce babamızı yitirdiğimiz tarih 16 Mayıs…

Türk sinemasında Önder Somer, ticari hayatında ise asıl soyadı ile Önder Döşer olarak tanınan, herkesçe sevilen, sayılan güzide bir şahsiyetti babamız. Aile dükkanlarımızın bulunduğu Kapalıçarşı’da birlikte yürürken, herkesin hayran bakışlarla onu süzdüğünü gözlemlerdim. Gençler onun karizmatik, sporcu, bakımlı haline özenirlerdi. Yediden yetmişe herkesin ağabeyi, kardeşi, arkadaşı oldu yıllarca. Mütevazılığını hiçbir zaman kaybetmedi. Bizlere çok iyi babalık yaptı, annemize harika bir eş oldu. Yıllarca sadece bizleri değil, içinde bulunduğu ve görev aldığı tüm ortamlardaki insanları sevgiyle bir arada tutmasını bildi. Nurlar içinde olsun. Sonsuz şükran ve sevgiyle anıyoruz!

Babamızın öyküsünü kısacık da olsa ele alan bir video hazırladık ailece. Eski Türk filmlerinden örnekleri de içeren bu videoyu keyifle izleyeceğinizi umarız. Bundan birkaç yıl önce beni programına konuk ettiğinde bize sürpriz yapan ve programın bir bölümünü babamıza ayıran çok sevgili Cem Ceminay’a duyarlılığından dolayı tekrar gönül dolusu teşekkür ederiz. https://www.youtube.com/watch?v=xomKnkVHCUI

Hareketleniyoruz!

20 Mayıs Cuma akşamı Güneş İkizler burcuna geçiyor. Bu geçişle birlikte hareketlenmeye, hızlanmaya başlıyoruz. Görüş alışverişlerinin, iletişimin, bilgi paylaşımlarının daha etkin kullanılabileceği bu dönemde Merkür’ün de direkt harekete döneceği Pazar gününden itibaren bu hareketlenme daha da belirginleşmeye başlıyor…

Önümüzdeki bir aylık süreçte hangi işlere girişim yapabileceğimiz yönünde bilgi toplamamız, etrafımızdaki kişilerle daha fazla iletişime geçerek sorup öğrenerek karar almamız ve esnek olmamız başarı şansımızı arttıracaktır.

Bu hafta için verdiğim Astrolojik Tüyoları izlemek için tıklayın; 

https://www.youtube.com/watch?v=jpMOrjIYfdg

Yay burcunda Marsiyen dolunay

21 Mayıs’ı 22 Mayıs’a bağlayan gece 00:14’te 1 derece Yay burcunda dolunay meydana geliyor. Dolunay zamanlarında duygularımız yüksek oktavlı olur. Etrafımızda olan bitene her zamankinden fazla duyarlılık gösterebilir ya da tepki verebiliriz. Dolunay derecesinin Mars gezegeni ile irtibat kurduğu zamanlarda bu duygusal çıkışlar daha fazladır. Böylesi dönemler agresyona ve çekişmeye, sakarlıklara ve kazalara, aceleci ve düşüncesizce yapılan işlerden zarar görmeye açık oluruz.

Dolunayın Yay burunda gerçekleşecek olması gelecekten umutlu olma ve cesur adımlar atma temasını öne çıkarır. Yay burcunda gerileyen Mars’ı da işin içine katarsak, gereğinden fazla gözü kara girişimler ve davranışlar eğiliminde olacağımızı öngörebiliriz. Tabii herkes aynı derecede değil, doğum haritalarının motivasyonları doğrultusunda tepkiler verecektir, ama genelleme yaparak, boyumuzdan işlere kalkışma potansiyeli taşıdığımızı söyleyebiliriz.

Türkiye ve Ak Parti astroloji haritası nasıl etkileniyor?

Yay burcundaki dolunay Türkiye astroloji haritasının 6. Evini tetikliyor. Bu ev konuları arasında askeri konular, güvenlik güçleri, polis, jandarma, itfaiye gibi hizmet alanları dikkat çeker. Bu alana denk düşen yeniay ve dolunaylarda ya da önemli gezegen geçişlerinde halkın sağlığını, hizmet sektörlerini, memurları ve devlet çalışanlarını, işçileri ilgilendiren konular vurgu kazanır. Dolunay bu alanda gerileyen Mars ile kavuşum yaptığına göre, bu alanlardan bazılarında zorlanmalar, hatalar, yanlışlıklar, anlaşmazlıklar gibi riskler ön plana çıkabilir.

Dolunay haritasını Ak Parti astroloji haritası üzerinde değerlendirdiğimizde, Parti astroloji haritasının medya ve iletişimi ilgilendiren alanlarının hareketlendiğini görüyoruz. Dolunay Mars ile temas kurduğundan ve transit Satürn Ak Parti astroloji haritasının Satürn derecesini tetiklediğinden, hafta sonuna girerken Parti yetkililerinin medya ve yayın organlarıyla iletişim ve bilgi paylaşımlarında hassasiyet gösterilmesi gerektiği dikkat çekiyor. 

Merkür düz harekete dönüyor!

Bir müddettir Boğa burcunda gerilemekte olan Merkür’ün direkt harekete dönüyor olması, Pazar gününden itibaren iletişimde rahatlamaya başlayacağımızı, gerilemekte olan işleri giderek yoluna koymaya başlayabileceğimizi göstermekte. Finansal konularda ve yatırımla ilgili alanlarla ertelediğimiz girişimleri artık devreye almamızın zamanı gelmiş olabilir.

Merkür ve diğer gezegenlerin gerilemelerinin ve düz harekete dönmelerinin burçlar üzerindeki etkileri hakkında genel değerlendirmelerim için linki ziyaret edebilirsiniz.  https://www.youtube.com/watch?v=i9DM9_3oAzk

Haftanın günlere göre değerlendirmelerine gelince…

Pazartesi gününün büyük çoğunluğunda Başak burcunda ilerleyen Ay, girişeceğimiz işleri iyice araştırıp analiz etmeden harekete geçmemizin doğru olmayacağını gösteriyor. Sabah-öğle arasındaki saatlere damgasını vuracak Ay-Güneş altmışlığı, gerek özel ilişkilerimizde ve gerekse iş ilişkilerimizde başarılı sonuçlar alma şansımızı arttırıyor. Öğlen 12.20’de boşluğa giren Ay, akşam 20.32’ye kadar boşlukta devam ediyor ilerlemesine. Aradaki bu zaman diliminde girişeceğimiz işlerde beklediğimiz sonuçları almakta zorlanabiliriz. Gece saatlerinde arzu ettiğimiz huzuru ve dengeyi yakalamamız daha kolay olacak. İlişkiler açısından genel olarak keyifli bir akşamdayız diyebiliriz.

Salı günü boyunca Ay Terazi burcunda ilerliyor. Eşitlikçi ve adaletli olmak, karşı tarafı da düşünerek hareket etmek bugünün anahtar sözcükleri… Ay-Mars arasındaki altmış derecelik uyumlu açının olumlu enerjisini aktif bir şekilde kullanabileceğimiz, muhtemelen enerjik ve dinamik hissedeceğimiz bir gündeyiz. Cesaretimizi ve girişkenliğimizi dengeli ve uygun bir şekilde kullanmamızın avantajını yaşayabiliriz.

Çarşamba günü boyunca Terazi burcunda ilerleyen Ay, dengeli davranışlar veya tepkiler beklediğimiz bazı noktalarda, bu beklentimizin karşılanmasının zor olacağını gösteriyor. Ay-Plüton karesinin etkin olduğu sabah saatlerinde rekabet, çekişme ve gerginliğe açık olacağız. Şartları zorlamasak iyi ederiz bu zaman diliminde. Öğleden sonraki saatlerde yakınlaşan Ay-Uranüs karşıtlığı, olayların beklemediğimiz yönde gelişebileceğini, umulmadık gelişmelere açık olduğunu göstermekte. Sağlam ve kalıcı adımlar atması ve devamlılığı sağlaması zor bir gündeyiz kısacası. Saat 18:21’de boşluğa giren Ay, günün geri kalanında boşlukta devam ediyor ilerlemesine. Bir şeylerin ucunun açık kalacağı saatlerdeyiz…

Perşembe gününe başlarken henüz Terazi burcunda ve boşlukta ilerleyen Ay, saat 09:29’da Akrep burcuna geçiyor. Duygularımızı derinde hissedeceğimiz, etrafımızda olan bitene duyarsız kalamayacağımız bir gündeyiz. Bugün önemli bayramlarımızdan birini daha idrak ediyoruz. 19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramı kutlu olsun! Geleceğimizin teminatı gençlerimize, her zaman genç kalan sportmen dostlarımıza selam olsun!

Cuma günü boyunca Ay Akrep burcunda ilerliyor. Ay’ın açıları genel olarak rahat. Güneş İkizler burcuna geçiyor. İletişim trafiği hareketleniyor. Önemli iş ve girişimler açısından değerlendirebileceğimiz bir gündeyiz! Sabah erken saatlerde etkin olan Ay-Neptün üçgeni, duygusal bağ içerisinde olduğumuz kişilerle ilişkilerimizde olumlu gelişmeler yakalayabileceğimizi gösteriyor. Ay-Jüpiter altmışlığı, her türlü iş ve girişim bakımından uygun bir zaman diliminde olduğumuzu işaret ederken, ruhsal ve manevi konularda, inançlar ve niyetler ya da dileklerle ilgili konularda güzel fırsatlar sunuyor. Ay-Merkür karşıtlığının etkin olacağı öğle sonrasındaki saatlerde fikir karşıtlıklarına ve tartışmalara açık olabiliriz, dikkat! Ay-Plüton altmışlığının etkin olduğu akşam ve sonrasındaki saatlerde yapacağımız konuşmalar ve duygusal paylaşımlarda etkili sonuçlar alabiliriz.

Cumartesi gününün büyük çoğunluğunda Akrep burcunda ilerleyen Ay, duygusal tepkiler vermeye açık bir günde olduğumuzu gösteriyor. Özellikle Ay-Venüs karşıtlığının etkin olduğu öğle saatleri civarında ilişkilerimizi zedeleyebiliriz, dikkat! Bu açının kesinleşmesinin ardından boşluğa giren Ay, 14:39-21:48 saatleri arasında girişeceğimiz işlerde beklediğimiz yönde gelişmeler yakalama şansımızın düşük olduğunu işaret ediyor. Ay’ın Yay burcuna geçişiyle beraber iyimserlik kazanmaya başlıyoruz. Abartılara, patavatsızca çıkışlara da açık bir zaman dilimine giriyoruz öte yandan. Zira Yay burcunda bir dolunay gerçekleşmek üzere ve dolunay Mars gezegeniyle dizilim yapıyor… Bu dolunay hakkında detaylı bilgi için yazımın giriş bölümüne göz atabilirsiniz.

Pazar günü boyunca Ay Yay burcunda ilerliyor. Hayli hareketli, yüksek oktavlı bir gündeyiz. Güneş-Mars arasındaki karşıt açının kesinleşeceği bugünde kendimizi aşırı aktif ve enerjik, öte yandan biraz da agresif hissedebiliriz. Erkek figürleriyle ilişkilerde dikkatli olmak gereken bir gündeyiz. Otorite ve güç çekişmelerine de şahit olabiliriz. Öğle saatleri civarında hareketlilik ve aktiflik artıyor. Tabii agresif bir atmosfer de etrafımızda döneniyor. Sert ve gergin enerjiler işbaşında, dikkat! Ay-Neptün karesinin etkin olduğu akşam saatleri civarında yanıltıcı, hayal kırıklığı yaratmaya yönelik etkiler hakim olmaya başlıyor. Beklediğimizi veya aradığımızı bulamayabiliriz. Günün en iyi haberi ise, bir müddettir Boğa burcunda gerilemekte olan Merkür’ün direkt harekete dönüyor olması.  Bugünden itibaren iletişimde rahatlamaya başlayacağımızı, gerilemekte olan işleri giderek yoluna koymaya başlayabileceğimizi göstermekte. Finansal konularda ve yatırımla ilgili alanlarla ertelediğimiz girişimleri artık devreye almamızın zamanı gelmiş olabilir. Merkür ve diğer gezegenlerin gerilemelerinin ve düz harekete dönmelerinin burçlar üzerindeki etkileri hakkında genel değerlendirmelerim için linki ziyaret edebilirsiniz.  https://www.youtube.com/watch?v=i9DM9_3oAzk

Sevgi, ışık ve umutla!

Öner Döşer, AMA, MAPAI

13 Mayıs 2016, Cuma

AstroArt Astroloji Okulu (ASA) Caddebostan

13.05.2016

Designed by Ongunsoft