Öner Döşer

16 Ocak Haftası

Bu sayfa 14663 kişi tarafından ziyaret edildi.

16 Ocak haftası BİR YEMİN ETTİM Kİ DÖNEMEM!

Piyasalar ve dünya gündemi açısından hayli hareketli, bir o kadar da hararetli bir haftaya giriyoruz.

Ay, Kiron-Mars kavuşumunun Satürn ile karesini Pazartesi günü kesinleştiriyor. 

Mars-Kiron kavuşumu 17 Ocak Salı sabahı 05:13’te kesinleşiyor. Bu açı, yaralayıcı, sert etkilere ve gerginliklere işaret eder.

Mars-Satürn karesi 19 Ocak Perşembe günü 12:15’te kesinleşiyor. Kötücüller olarak tanımlanan Mars-Satürn arasındaki sert açılar, şiddetli ve zorlu olaylarla çakışır.

Bu açılar, geçtiğimiz hafta kadar olmasa da, para piyasalarının da yine hareketli olacağını düşündürüyor. Mars’ın Satürn-Kiron karesini tetikleyecek olması, dünya genelinde menkul kıymetler piyasalarında halen zorlanma işaretçisi olarak görülebilir. Bunun sebebi uluslararası ilişkiler, partiler, yöneticiler arasında kızışan rekabet ve sert göndermeler, kavga ve çekişmenin, terör ve şiddet gibi temalar olabilir. Sadece Türkiye değil, dünya genelinden bahsediyoruz…

Perşembe öğleden sonra toparlama ve destekleyici etkiler devreye girebilir. Venüs-Plüton altmışlığının da etkili olduğu Cuma günü yakalayabileceğimiz olumlu havayla hafta sonuna biraz daha rahat girebiliriz.

2017 YILINDA PİYASALAR

Zorlu ekonomik koşulların kendini göstereceği, piyasaların hayli dalgalı seyir izleyeceği 2017 yılı, spekülasyonlara açık, enteresan fırsatları da beraberinde getiren bir yıl olarak anılacak muhtemelen. Uzun dönemli etkileri gösteren gezegenlerin birbirleriyle açılarına baktığımızda, ekonomik anlamda zorlu bir viraja girildiğini, ama bu yıl henüz en kritik noktaya gelinmediğini görüyoruz. Bu yılı finansal açıdan ele alan yazımı okumak için tıklayınız http://www.onerdoser.com/makaleler/2017-ylnda-piyasalar-208

Trump’ın yemin töreni

Güneş 20 Ocak Cuma günü 00:29’da Kova burcuna geçiyor. Her dört yılda bir 20 Ocak tarihinde, Güneş’in Kova burcuna geçtiği tarihte, Amerikan Başkanlık seçimlerini kazanmış adayın yemin töreni yapılıyor. Tam da Güneş’in Kova burcuna geçiş gününde olması ilginç doğrusu…

Aşağıda Trump’un yemin töreni haritasını görmektesiniz. Harita Washington merkez alınarak saat 12:00’ye göre düzenlenmiştir.

 

Haritada Boğa burcu yükselmekte, maddi güvence arzusu ön planda gözükmekte. Yükselen burcun yönetici gezegeni Venüs de dahil olmak üzere çok sayıda gezegen haritanın 11. Evine denk düşmekte. Müttefik ülkelerle iyi ilişkiler geliştirmek, işbirlikleri içerisinde olma arzusu vurgu kazanıyor. Yükselen yöneticisi Venüs’ün 10. Ev yöneticisi Satürn ile dik açıya ve daha sonra açık düşmanlıklarla ilişkilendirilen Mars ile kavuşuma ilerliyor olması, Trump’ın önünde hayli stresli ve zorlu bir zaman diliminin bulunduğunu göstermekte. Gezegenlerin bulunduğu derecelerden ilerletme yaparsak 6-7 ay sonrasından itibaren zorlu ev stresli enerjinin aktif olacağını düşünebiliriz.

Buna mukabil, Balık burcundaki Venüs ile Terazi burcundaki Jüpiter ile uyumlu açısı var. Belki belli bir müddet piyasalar açısından destekleyici bir unsur olarak görülebilir. Her ne kadar genel göstergeler stresli zamanlara işaret etse de…

Yemin Töreni Mars-Satürn karesinin kesinleşmesinin (19 Ocak) hemen ardından gerçekleşecek. Yani Trump zorlu koşullar altında yemin ediyor. Ortam destekleyici ve rahatlatıcı değil. Bu haritayı Trump’ın haritası üzerine koyup değerlendirdiğimizde bu konudaki kanımız destek buluyor. Aşağıda yemin töreni haritasının Trump’ın haritası üzerindeki izdüşümlerini görmektesiniz. 

 

Bu hafta iyice etkinleşen Mars-Satürn karesi, Trump’ın haritasındaki Ay-Güneş karşıtlığını tetikliyor. Bu durum, Trump’ın hayli zorlu bir zaman diliminden geçtiğini, önemli testlerle sınandığı bir dönemde olduğunu gösteriyor. Hayli riskli bir dönemde ve zorlu etkiler var üzerinde, bu bir gerçek… Başarısını gölgeleyecek, kariyerini olumsuz etkileyebilecek her türlü gelişmeye de açık görülüyor Trump… Transit Mars haritasının 8. Evinden geçiş yapmakta. Bu ev alacak verecek meseleleri, parasal konular, diğer kişilerden alacaklar-ödemeler, ölüm-kalım meseleleri, tehlikeler, ameliyatlar gibi zorlu durumlarla ilişkilendirilir. 

Transit Satürn’ün Ay-Güneş karşıtlığı ve Ay Düğümleri üzerindeki uzun dönemli etkisi, hayatının hayli zorlu bir döneminde yemin etmek üzere olduğunu göstermekte kısacası. Yemin töreninde sarf edeceği sözlere, vereceği mesajlara çok dikkat etmesi gerektiğini söylemek yanlış olmaz. Özellikle din ve inançlarla ya da başka kültürlerden insanlar, göçmenler gibi yabancı ülkelerde bulunan insanlarla ilgili ya da uluslararası görevler üstlenen (dış ülkelerde bulunan) diplomatlarla ilgili konularda sözlerine çok dikkat etmesi gerekir, çünkü Yay burcundaki Ay-Güney Ay Düğümü kavuşumu bugünlerde Satürn’den transit alıyor.

Satürn’ün stresli açılarla test ettiği Ay, hem sağlıkla ilgili konular, hem genel anlamıyla kadınlar, hem de halkla ilgili temaları temsil eder. Kadınlarla ilgili spekülasyonlar (anne ve eş dahil) ayrıca önemli yönetici figürleriyle ilgili eleştiriler (Güneş) ve Yükselen yöneticisi de olduğu için, engellenme, bloke olma, karşıtlıkla karşılaşma işaretçisi göstergeler iş başında diyebiliriz. Aslında etrafında destek bulmaktan çok, eleştiri ve tepki alma potansiyeli taşıyan bir zaman diliminde olduğunu söylemek doğru olur.

Haftanın günlere göre detaylı değerlendirmelerine gelince…

Pazartesi günü boyunca Ay Başak burcunda ilerliyor. Ay’ın önce Neptün, adından Venüs ile karşıt açılar yapacağı gece yarısını takip eden ve sabah saatlerine kadar giden süreçte özel ilişkilerde hayal kırıklığı riski hayli fazla gözüküyor. Beklentilerimizi ne denli mahdut seviyede tutabilirsek, o kadar az hayal kırıklığı yaşarız. Ay-Plüton üçgeninin etkili olduğu öğle saatleri civarında destekleyici bir enerji akışı var. Ay’ın Mars ve Kiron ile karşıt açılarının etkili olduğu akşam saatleri ve sonrasında ise zorlu bir enerji akışı var. Tartışmalara, kazalara, yaralanmalara, hırpalanmalara açık olabiliriz, dikkat! Evde veya iş yerinde yangın riski taşıyan durumlar varsa, gözden geçirmeli bugün. Ay-Satürn karesinin etkili olduğu gece saatlerinde engelleyici, deprese edici etkiler vurgu kazanıyor. Paylaşma, korku ve endişeleri sevgiyle aşma zamanı!

Salı gününün ilk yarısında Ay Başak burcunda ilerliyor. Sabah öğle arasındaki zaman diliminde enerji biraz huzursuz akabilir. Satürn ile kare açısının ardından sabah erken saatlerde Güneş ile uyumlu açıya ilerleyen Ay, kadın erkek ilişkilerinde dengeyi sağlama şansımızı arttırıyor. Sabah 09:09’a kadarki zaman dilimini iyi değerlendirelim, çünkü saat 14:15’te Terazi burcuna geçinceye kadarki süreçte Ay boşlukta ilerleyecek. Bu saat sonrasında ilişkilerde dengeli ve düşünceli olursak sorun yaşamayız. Ama dilimize hakim olamaz isek, ciddi sorunlar yaşayabiliriz. Özellikle de Ay-Merkür karesinin etkili olduğu akşam saatleri civarında. Gün boyunca etkili olan Mars-Kiron kavuşumu, yaralayıcı, sert olaylara ve gelişmelere işaret ediyor olabilir, dikkat! Acelecilikten, gereksiz yere agresyon göstermekten uzak kalabilirsek iyi olur.

Çarşamba günü boyunca Ay Terazi burcunda ilerliyor. İlişkiler açısından önem taşıyan bir gündeyiz. Gün genelinde Ay’ın fazla bir açısı yok, yani çok hareketli bir günde olmayabiliriz. Aradığımız huzuru, dengeyi ve ilişkilerdeki rahat akışı sağlayabiliriz. Fakat akşam saatlerine doğru etkinleşen Ay-Plüton karesinin etkisiyle çekişmeli, zorlu bir zaman dilimine giriyoruz. Bu yüzden sakin kalmakta, stresli ortamlarda bulunmamakta fayda var.

Perşembe günü boyunca Ay Terazi burcunda ilerliyor. Sabah erken saatlerden itibaren etkili olacak Ay-Jüpiter-Uranüs dizilimi, bugünün majör etkili günlerden biri olduğunu gösteriyor. Ani ve beklenmedik olaylara, sarscı gelişmelere açık bir gündeyiz. Bu tür dizilimlerde dünya genelinde orta ve üzeri ölçekte deprem riski de fazla oluyor. Bugün Mars-Satürn karesi de kesinleşeceğinden, bu ihtimal daha da fazla diyebiliriz. Sert ve rüzgarlı hava koşulları da bir ihtimal olarak köşede duruyor. Öğle öncesi saatlerde borsada beklenmedik iniş çıkışlar, para piyasalarında hareketlenme, döviz fiyatlarında yükselme ihtimali görülebilir. Öğle saatlerine doğru dengeyi sağlamak mümkün olabilir. 11:54’te boşluğa giren Ay, günün geri kalanında boşlukta devam edece Terazi burcundaki ilerlemesine…

Cuma gününe geçişte henüz Terazi burcunda ve boşlukta ilerleyen Ay, saat 01:09 itibariyle Akrep burcuna geçiyor. Güneş de 00:23’te Kova burcuna geçiyor. Burç değiştirmeler koşullarda değişimlere işaret eder. Dolayısı ile bir gün öncesine nazaran koşulların değişim göstereceği bir güne başlıyoruz diyebiliriz. Ay-Güneş karesinin zorlu, gergin etkileri sabahın erken saatlerinde henüz devrede olacak. Ama öğle saatlerine doğru Ay-Merkür altmışlığının dengeleyici enerjisi etkili olmaya başlıyor. Önemli konuşmalar, toplantılar, yazışmalar açısından öğle saatleri civarı değerlendirilebilir. Ay’ın Neptün ile üçgen açıya ilerleyeceği öğle sonrası ve akşam saatlerinde daha rahat bir enerji akışı var. Gün genelinde etkili olan Venüs-Plüton altmışlığı, özel ilişkilerde destekleyici bir enerji akışının devrede olacağını işaret ediyor. Özel ilişkilerde olumlu gelişmeler yakalamak adına günün ikinci yarısını değerlendirebiliriz.

Cumartesi günü boyunca Ay Akrep burcunda ilerliyor. Ülkemiz, gençlerimiz, çocuklarımız, sporcularımız, diplomatlarımız açısından önemli bir hafta sonundayız. Ay-Plüton altmışlığının etkili olduğu öğle öncesindeki saatlerde başkalarından beklediğimiz destekleri bulabiliriz. Ay-Venüs üçgeninin etkili olduğu öğle sonrasındaki saatlerde aşk ve ilişkilerden yana şanslı bir zaman diliminde olacağız. Ay-Kiron üçgeninin devrede olduğu akşam saatlerinde duygusal anlamda şifa bulabilir, bizi hırpalayan ya da yaralayan konularda çözülmeler yakalayabiliriz. Ay’ın Mars ile üçgen açıya ilerlediği gece saatleri aktif ve enerjik akıyor…

Pazar gününün ilk yarısında Ay Akrep burcunda ilerliyor. Duygularımızı derin ve etkili biçimde ortaya koyabileceğimiz bir zaman dilimindeyiz. Ay-Mars üçgeninin etkili olduğu sabah erken saatlerinde, kendimizi daha enerjik ve cesaretli hissedebiliriz. Ay’ın Yay burcuna geçişiyle birlikte (13:44) öğle saatleri sonrasında motivasyon kazanmaya başlıyoruz. Önemli iş ve girişimler, geleceğe yönelik projelerimizde önem taşıyan kişilerle görüşmeler, ilişkilere yönelik adımlar bağlamında kullanabileceğimiz bir öğle sonrası bizi bekliyor. Akşam saatlerinde daha da etkili olacak Ay-Güneş altmışlığının dengeli ve uyumlu enerjisini değerlendirebiliriz.

Sevgi, ışık ve umutla!

Öner Döşer, AMA, MAPAI, ISAR Cap

Profesyonel Astroloji Organizasyonu (OPA) Türkiye Temsilcisi

Astroloji Okulu, Caddebostan

15 Ocak 2017, Pazar 

 

 

 

 

15.01.2017

Designed by Ongunsoft