Öner Döşer

16 Ocak Haftası

Bu sayfa 4754 kişi tarafından ziyaret edildi.

Hafta ortasından itibaren iyice etkin olacak Güneş-Satürn arasındaki dik açı, girişeceğimiz işlerde hızlı ilerlememizi zorlaştırabilir. Otorite temsilcisi figürlerle, özellikle de erkek figürleriyle ilişkilerimizde zorlanabiliriz. Yaşlı, olgun, gelenekçi kişilere plan ve projelerimizi kabul ettirmek muhtemelen hiç de kolay olmayacak. Sağlığımıza da özen göstermemiz gereken günlerdeyiz, dikkat! Öte yandan, bu açının etkin olduğu günler civarında sert ve olumsuz hava koşulları da dikkat çekeceğinden, önlemci olmamız yerinde olacaktır.

 

Hafta sonuna tempolu giriyoruz. Güneş’in Uranüs ve Jüpiter ile açılarının etkinleşeceği hafta sonunda ayrıca yeni şeyler öğrenmek, daha önce gitmediğimiz yerlere geziler düzenlemek, seyahatlere çıkmak, rutin dışına yöneltecek girişimler yapmak adına çok güzel enerjiler devrede olacak. Cuma gününden itibaren iyice etkin olacak Venüs-Plüton altmışlığı, özel ilişkilerimizde destekleşme, güç birliği yapma işaretçisi. Tutkuyla bağlandığımız kişilerle ilişkimizin iyice güçleneceği, sosyalliğimizin artacağı bir hafta sonu bizi bekliyor!

 

Haftanın günlere göre değerlendirmelerine gelince…

 

Pazartesi gününün büyük kısmında Ay Terazi burcunda ilerliyor. İlişkiler, diplomasi ve sanatsal konularda hızlı gelişmeler bekleyebileceğimiz bir gündeyiz. Sabah saatlerinde etkinleşmeye başlayacak Ay-Güneş arasındaki dik açının gergin etkileri karşı cinsle ilişkilerde, ailevi konularda gerginlikler riskini gösteriyor. Başkalarına isteklerimizi kabul ettirmekte zorlanabiliriz. Otorite temsilcisi figürler ve önemli kişilerle bir araya gelmek için pek de isabetli saatlerde sayılmayız. Şartları zorlamasak iyi ederiz. Öğle sonrasındaki saatler bu türde durumlar ve girişimler açısından daha iyi gözüküyor. Ay-Satürn kavuşumu ve ardından gelecek Ay-Neptün yüzyirmilik açısının olumlu etkileri, iş ve girişimlerimizden arzu ettiğimiz şeyleri alabileceğimiz, somut ve kalıcı sonuçlar elde edebileceğimiz saatlerde olacağımızı gösteriyor. Son açısını Neptün ile yapacak olan Ay bu açının ardından 17:29’da boşluğa giriyor. 18:34’te Akrep burcuna geçecek olan Ay’ın Jüpiter ile karşıt açı yapacağı geç akşam saatlerinde duygularımızı abartılı biçimde ifade etmemeye özen göstermeliyiz. Gece saatlerinde Ay-Venüs yüzyirmilik açısının olumlu etkileri devreye giriyor ve rahatlıyoruz. Özel ilişkiler açısından olumlu etkiler ön plana çıkıyor.

 

Salı günü boyunca Ay Akrep burcunda ilerliyor. Gizli ve gizemli konulara ilgi gösterebileceğimiz, derin araştırmalar yapmak için isabetli bir gündeyiz. Sabah saatlerinde etkin olacak Ay-Plüton arasındaki altmış derecelik uyumlu açı, duygularımızı güçlü bir şekilde ifade edebileceğimizi gösteriyor. Yardımlaşma, paslaşma, birlikte güç oluşturarak hareket etme sayesinde başarı elde edebiliriz. Üzerine odaklanmamız, konsantrasyon gerektiren işlerde daha iyi sonuçlar elde edebiliriz. Kadın figürlerinden, ailemizden, sevdiklerimizden destek alabiliriz. Ay-Merkür arasındaki altmış derecelik olumlu açı, önemli konuşma ve yazışmalarımızı akşam saatlerine denk getirebileceğimizi gösteriyor. Anlaşmalar imzalamak, el sıkışmak, geleceğe yönelik kararlar almak, seyahatler, eğitimle ilgili plan ve projeler açısından bu saatleri değerlendirebiliriz.

 

Çarşamba gününün büyük çoğunluğunda Ay Akrep burcunda ilerliyor. Sezgilerimizi aktif bir şekilde kullanabileceğimiz, olayların seyrini şaşırtıcı biçimde kestirebileceğimiz bir gündeyiz. Ay-Mars arasındaki altmış derecelik uyumlu açı, girişeceğimiz işlere efor ve enerjimizi güçlü bir şekilde yansıtabileceğimizi gösteriyor. Öğle saatlerinden sonra destekleyici etkiler artıyor. Ay-Güneş altmışlığının etkinleşeceği akşam saatlerinde her türlü iş ve girişimlerimizden olumlu sonuç alma potansiyelimiz artıyor. Özel ve sosyal ilişkilerimizde de olumlu etkiler devrede olacak. Geç akşam saatlerinde ise Ay-Neptün arasındaki dik açının yanılma ve hata yapma riski taşıyan etkileri aktifleşiyor. Duygusal anlamda hırpalayıcı etkiler, netleşme ve karar verme zorluğu taşıyan durumlara açığız. 20:32’de boşluğa girecek olan Ay 21:29’da Yay burcuna geçiyor; iyimser, coşkulu ve gelecekten umutlu olma enerjisi taşıyan etkiler devreye giriyor ve rahatlamaya başlıyoruz. Ay-Uranüs arasındaki yüzyirmi derecelik olumlu açı sayesinde yaratıcılığımızı daha aktif kullanabilir, yeni ve farklı fikirler ortaya çıkarabiliriz. Hoş sürpriz ve gelişmelere de açığız.

 

Perşembe günü boyunca Ay Yay burcunda ilerliyor. Uluslararası iş ve seyahatler, eğitim ve yayıncılıkla ilgili temaların öne çıkacağı bir gündeyiz. Ay-Venüs arasındaki dik açının etkin olacağı sabah saatlerinde heyecanlı, ama bir o kadar da aceleci davranmamızın özel ilişkilerimize maliyet çıkarabileceğini göz ardı etmemeliyiz. Gün boyunca etkin olacak Güneş-Satürn arasındaki dik açı, girişeceğimiz işlerde hızlı ilerlememizi zorlaştırabilir. Otorite temsilcisi figürlerle, özellikle de erkek figürleriyle ilişkilerimizde zorlanabiliriz. Yaşlı, olgun, gelenekçi kişilere plan ve projelerimizi kabul ettirmek muhtemelen hiç de kolay olmayacak. Sağlığımıza da özen göstermemiz gereken bir gündeyiz, dikkat! Öte yandan, bu açının etkin olduğu günler civarında sert ve olumsuz hava koşulları da dikkat çekeceğinden, önlemci olmamız yerinde olacaktır.

 

Cuma günü boyunca Ay Yay burcunda ilerliyor. Kendimize daha geniş alan yaratmak isteyeceğimiz, hızlı ilerleme arzumuzun ve iyimserlik beklentimizin artacağı bir gündeyiz. Eğitim, yayıncılık, medya ve yabancılarla yapılan işler alanlarında hız kazanabiliriz. Sabah saatlerinde Ay-Mars arasındaki dik açı kesinleşeceğinden, duygusal anlamda gergin etkiler ön plana çıkabilir. Agresyon ve gereksiz rekabetten uzak dursak iyi ederiz. Ay-Mars arasındaki gergin açılar ameliyatlar ve operasyonlar açısından pek de uygun görülmez. Bu bakımdan bugünü tercih etmemek veya en azından öğle sonrasını tercih etmek daha iyi olabilir. Ay’ın önce Satürn ve daha sonra da Neptün ile yapacağı uyumlu açı, hayal ettiğimiz şeyleri gerçekleştirebilme fırsatları sunuyor. Dua ve zikir, yoga ve meditasyon gibi konulara yönelmek açısından güzel saatlerdeyiz. 23:50’de Ay boşluğa giriyor. Bugün iyice etkin olacak Venüs-Plüton altmışlığı, özel ilişkilerimizde destekleşme, güç birliği yapma işaretçisi. Tutkuyla bağlandığımız kişilerle ilişkimizin iyice güçleneceği bir gündeyiz. 

 

Cumartesi gününe geçer geçmez, saat 00:41’de Ay Oğlak burcuna geçiyor. Sorumluluk almamız ve elimizin taşın altına koymamız gereken bir gündeyiz. Temkinli, iyi düşünülmüş ve aklı başında kararlarımız sayesinde başarı elde edebiliriz. Sabaha karşı saatlerde Ay’ın Uranüs ile doksan, Jüpiter ile yüzyirmi derecelik açıları kesinleşecek. Bu açıların etkisi sabah saatlerine de yayılacak. Yani, yeniliklere, sürprizlere de açık olacağımız bir gündeyiz. Olaylar beklediğimizin dışında yön kazanabilir. Kontrolümüz dışına çıkabilir ve bizi zorlayabilir. Ama yine de iyimserlik ve iyi beklentiler işin içinde olacak. Ay-Plüton kavuşumuna doğru ilerlediğimiz öğle saatlerinde, duygularımızı daha iyi ifade edebileceğiz. Bu kavuşum bazen ısrarcılığa ve şartları gereğinden fazla zorlamaya da eğilim verebilir. Bu bakımdan uyanık olmalıyız. Yoksa zarar görebiliriz. Sezgilerimiz ve güdülerimiz ise gayet iyi çalışıyor olacak. Akşam saatlerine doğru Ay-Venüs altmışlığının yapıcı etkisi devreye giriyor ve rahatlıyoruz. İlişkilerle ilgili konularda kalıcı ve ciddi adımlar atabiliriz. Herhangi bir sosyal organizasyon veya toplantı düzenlemek açısından, artistik ve sanatsal bakış gerektiren işleri aktive etmek, alışveriş yapmak için güzel saatlerdeyiz. İlerleyen saatlerde olumlu etkiler devam ediyor…

 

Pazar günü boyunca Ay Oğlak burcunda ilerliyor. Ailevi ve geleneksel konuların, otorite ve yönetimle ilgili figürlerin, hesap kitap ve muhasebe işlerinin dikkat çekeceği bir gündeyiz. Öğle saatlerine doğru Ay-Merkür kavuşumu etkinleşecek ve bu etkiyi iyice zirveye taşıyacak. Bu kavuşum önemli konuşma ve yazışmalar, küçük gezi ve seyahatler, ticari temalarda güzel getirisi olabilecek adımlar atabileceğimizi gösteriyor. Ay-Mars arasındaki yüzyirmi derecelik uyumlu açı sayesinde enerjimiz de yükseliyor, girişimci cesaretimiz artıyor. Güneş’in Uranüs ve Jüpiter ile açıları kesinleşiyor. Yeni şeyler öğrenmek, daha önce gitmediğimiz yerlere geziler düzenlemek, seyahatlere çıkmak, bizi rutin dışına yöneltecek ve monotonluğu kırmamıza imkan verecek girişimler yapmak adına çok güzel enerjiler devrede olacak.  

 

Keyifli, huzurlu ve sağlıklı bir hafta dileğiyle…

Haftanın burçlara göre değerlendirmeleri için aşağıdaki linki ziyaret edebilirsiniz…

http://www.uzmantv.com/kategori/astroloji/haftalik-yorum 

Öner DÖŞER

15 Ocak 2012, Pazar

ASTROLOJİ OKULU, Caddebostan

 

Güneşmerkezli Bakış

Hafta sonundan itibaren etkin olacak Venüs-Dünya-Satürn diziliminin güneş aktivitelerini hareketlendirebileceğini öngörmüştüm. Öyle de oldu. Hafta sonuna kadar düşük giden güneş lekesi sayısı 13 Ocak Cuma gününde 145’e ulaştı. 14 Ocak tarihinde güneş lekesi 1401 M1-sınıfı patlama üretti, güneş lekesi 1402 parçalı-tutulmalı bir alevlenme üretti ve bu çok etkili olmayan alevlenme Avrupa üzerinde iyonizasyon dalgalanması yarattı.

NASA Güneş Dinamikleri Gözlemevi yetkilileri güneş atmosferinde bir koronal delik gözlemlediler. Bu koronal delik yaklaşık 120.000 km genişliğinde ve bir milyon kilometreden daha uzun. Delikten güneş rüzgarlarının Dünya’mıza 16-17 Ocak tarihlerinde ulaşması ve muhtemelen auroralar yaratması bekleniyor. Aşağıda, güneş aktiviteleri başlığı altında bu konuda bilgi veriyorum.

Bugün ve hafta başındaki günlerde Venüs-Dünya-Satürn diziliminin etkileri henüz devrede olacak. Bakalım olaylar nasıl seyredecek? Özellikle de 16-17 Ocak tarihleri civarında etkin güneş aktiviteleri, patlamalar olabilir.

Güneş Aktiviteleri

Haftanın ilk kısmında çok aktif olmayan güneş aktivitelerinde 12 Ocak sonrasında hareketlenme görüldü. 12 Ocak tarihinde güneşin uzak kısmında dikkat çekici bir patlama oldu. Her ne kadar bu patlama güneş diskinin kenarı tarafından parçalı olarak kapandıysa da, Dünya’dan tespit edilebilir bir X-ışını alevlenmesi üretti (C3-sınıfı)

Koronal Delikler güneş koronasındaki düşük sıcaklık bölgeleridir. Güneşin X-ışınlarında gözlenmesi sırasında geniş kara delikler halinde görülürler, aylar hatta yıllarca sürebilirler. Güneş lekesi maksimumu dönemlerinde daha fazla gözlemlenirler. Çok hızlı Güneş rüzgarlarının koronal deliklerden kaynaklı olduğu bilinmektedir. Bu nedenle koronal delikler uzay meteorolojisi kapsamında takip edilmektedir.

 

 

15.01.2012

Designed by Ongunsoft