Öner Döşer

16 Şubat Haftası

Bu sayfa 13603 kişi tarafından ziyaret edildi.

16 Şubat Haftası BAŞLANGIÇLAR VE BİTİŞLER BİR ARADA!

Perşembe gününe geçişten hemen sonra 29 derece 59 dakika Kova burcunda yeniay gerçekleşiyor. Bir burç 30 derecedir. Gezegenlerin burçlardan geçişi sürecinde, bir burcun 29 derece 59 dakikasından sonra burç değiştirir. Yani gezegenin ifade ettiği temalarda koşullar değişir. Önceki koşullarda tamamlanma olmuştur. Yeniaylar yeni başlangıçları, atılacak yeni adımları ifade eder. 19 Şubat Perşembe 01:47’de Ay ve Güneş’in aynı boylam derecesinde buluşmasıyla gerçekleşen yeniay Kova burcunun son derece ve dakikasına denk düştüğü için hem başlangıçları hem de tamamlanma ve bitişleri ifade ediyor. Çünkü hemen yeniayın ardından, aynı dakikada ve sadece saniyeler sonra, Ay burç değiştirerek Balık burcuna geçiyor. Yeniaydan sadece iki buçuk dakika sonra Güneş de Kova burcunu tamamlayarak Balık burcuna geçiyor. Çok ilginç bir yeniay doğrusu, başlangıçlar ve bitişler bir arada…

Güneş’in Balık burcuna geçişiyle birlikte değişken, şartlara uyum sağlamaya ve akışa bırakmaya yönelik, duygusal ve empatik bir sürece giriş yapıyoruz. Güneş Türkiye astroloji haritasının 10. ev girişine doğru ilerlemeye başlıyor. Ülkemizin geleceği açısından önemli gelişmeler sürecine ilerliyoruz.

Mars ve Venüs de burç değiştirecekler bu hafta. Her ikisi de aynı gün, 20 Şubat Cuma günü Koç burcuna geçecekler. Bu geçişler, ilişkilerde, kişisel ve sosyal eylemlerde hareketlenmeye, daha aktif, daha sıcak kanlı ve spontane, ama daha agresif bir sürece işaret ediyor. Venüs ve Mars 22 Şubat Pazar günü Koç burcunun ikinci derecesinde kavuşum yapıyorlar. Hafta sonu hayli hareketli geçecek gibi gözüküyor. İlişkiler açısından hayli aktif bir süreçteyiz. Birbirimizden beklentilerimizi net ve açık bir şekilde ifade etmemizde, dürüstlüğe ve spontaneliğe özen göstermemizde fayda var!

 

Bu hareketli haftada Astroloji Okulu’muzda yeni sınıflarımız açılıyor…

16 Şubat Pazartesi günü 11:00’de Soru Astrolojisi (Horary) eğitimimiz başlıyor. http://www.astrolojiokulu.com/HD662_soru-astrolojisi-horary-sinifi-aciliyor.html

17 Şubat Salı günü 11:00’de Temel Seviye eğitimimiz başlıyor. http://www.astrolojiokulu.com/HD660_astroloji-okulu-nda-yeni-sinif-aciliyor.html

19 Şubat Perşembe günü 14:30’da Vedik Astroloji eğitimimiz başlıyor. http://www.astrolojiokulu.com/HD665_yeni-vedik-astroloji-siniflari-aciliyor.html

21 Şubat Cumartesi günü 14:30’da Vedik Astroloji eğitimimiz başlıyor. http://www.astrolojiokulu.com/HD665_yeni-vedik-astroloji-siniflari-aciliyor.html

 

Haftanın günlere göre detaylı değerlendirmelerine gelince…

Pazartesi günü boyunca Oğlak burcunda ilerleyecek olan Ay, sağlamlık ve gerçekçi hareket etme eğiliminde olacağımızı gösteriyor. Sorumlulukların ve kuralların hatırlatılacağı bir gündeyiz. Öğle saatleri civarında etkinleşecek Ay-Venüs altmışlığı, ilişkiler açısından verimli saatlerde olacağımızı işaret ediyor. Bu açının hemen ardından Ay’ın Mars ile de altmış derecelik uyumlu açıya ilerleyecek olması, ilişkiler açısından olumlu atmosferin gece saatlerine de yansıyacağını ifade ediyor. 22:16’da Mars ile altmış derecelik açısının kesinleşmesinin ardından Ay boşluğa giriyor.

Salı gününe geçişten bir müddet sonra, saat 02:13’te Ay Kova burcuna geçiyor. Toplumsal ve insani konularda görüş alışverişlerinin vurgu kazanacağı bir gündeyiz. Sabah erken saatlerde kesinleşecek Ay-Merkür kavuşumu, yeni şeyler öğrenmek açısından harika bir günde olacağımızı gösteriyor. Bu açının ardından etkinleşecek Ay-Satürn altmışlığı, bilgi aldığımız, öğrendiğimiz konuların sağlam bir temele oturması şansını arttırıyor. Bu açıların ardından Ay-Uranüs altmışlığına doğru ilerliyor olacağız. Günün genelinde etkisini gösterecek bu olumlu açı, yeni şeylere ilgi göstermek, değişiklikler yapmak açısından güzel bir günde olacağımızı gösteriyor. Zihinsel ve entelektüel faaliyetler açısından verimli bir gündeyiz. Biz de Astroloji Okulu olarak aldığımız talepler üzerine eğitimine bugün saat 11:00’de başlayacak yeni Temel Seviye sınıfımızı açıyoruz. Bütünün hayrına olması temennisiyle!

Çarşamba günü boyunca Ay Kova burcunda ilerliyor. Yenilenme ve değişiklik yaratma arzusunun giderek artacağı bir gündeyiz. Gece yarısını takip eden saatlerde Ay’ın Uranüs ile altmış, Jüpiter ile karşıt açısı kesinleşiyor ve bu açıların ardından başkaca açısı kalmayacak olan Ay, saat 03:58 itibariyle boşluğa giriyor. Olayların henüz çok netlik kazanmayabileceği, beklenmedik yön değişikliklerine ve gelişmelere açık bir gündeyiz.

Perşembe gününe geçişten kısa bir müddet sonra, saat 01:47’de 29 derece 59 dakika Kova burcunda yeniay gerçekleşiyor. Bir burç 30 derecedir. Gezegenlerin burçlardan geçişi sürecinde, bir burcun 29 derece 59 dakikasından sonra burç değiştirir. Yani gezegenin ifade ettiği temalarda koşullar değişir. Önceki koşullarda tamamlanma olmuştur. Yeniaylar yeni başlangıçları, atılacak yeni adımları ifade eder. 19 Şubat Perşembe 01:47’de Ay ve Güneş’in aynı boylam derecesinde buluşmasıyla gerçekleşen yeniay Kova burcunun son derece ve dakikasına denk düştüğü için hem başlangıçları hem de tamamlanma ve bitişleri ifade ediyor. Çünkü hemen yeniayın ardından, aynı dakikada ve sadece saniyeler sonra, Ay burç değiştirerek Balık burcuna geçiyor. Yeniaydan sadece iki buçuk dakika sonra Güneş de Kova burcunu tamamlayarak Balık burcuna geçiyor. Çok ilginç bir yeniay doğrusu, başlangıçlar ve bitişler bir arada! Güneş’in Balık burcuna geçişiyle birlikte değişken, şartlara uyum sağlamaya ve akışa bırakmaya yönelik, duygusal ve empatik bir sürece giriş yapıyoruz. Güneş Türkiye astroloji haritasının 10. ev girişine doğru ilerlemeye başlıyor. Ülkemizin geleceği açısından önemli gelişmeler sürecine ilerliyoruz. Yeniay’ın ardından burç değiştiren Ay, sabah erken saatlerde Satürn ile dik açıya ilerliyor. Zorlu ve engellenmeye yönelik etkilerin hakim olacağı sabah saatlerinin ardından öğle saatlerinde etkinleşecek Ay-Neptün kavuşumu, biraz olsun gevşememize yardımcı olacak. Gerçekçi olmayan iş ve girişimlerin çözüleceği saatlerdeyiz öte yandan. Gün boyunca etkin olacak Merkür-Satürn altmışlığı, sağlam ve akılcı girişimlerin istenilen noktaya çekilebilmesine destek veriyor adeta!

Cuma günü boyunca Ay Balık burcunda ilerliyor. Duygusal konuların ve empatinin ön planda olacağı bir gündeyiz. Gece yarısını takiben saat 01:01’de Plüton ile altmış derecelik açısını kesinleştiren Ay, bu açının ardından boşluğa giriyor ve gün boyunca Koç burcunda boşlukta devam ediyor ilerlemesine. Bu yüzden bazı belirsizlikler ve henüz yön kazanamayan durumlar devrede olacak gün genelinde. Önemli burç değiştirmeler var bugün. Mars saat 02:11’de, Venüs saat 22:05’te Koç burcuna geçiyorlar. Bu geçişler, ilişkilerde, kişisel ve sosyal eylemlerde hareketlenmeye, daha aktif, daha sıcak kanlı ve spontane, ama daha agresif bir sürece işaret ediyor. Venüs ve Mars 22 Şubat Pazar günü Koç burcunun ikinci derecesinde kavuşum yapacaklar. Hafta sonu hayli hareketli geçecek gibi gözüküyor. 

Cumartesi gününe geçişten kısa bir müddet sonra, saat 01:12’de Koç burcuna geçiş yapacak olan Ay, özel ilişkilerde ve sosyal konularda hareketli bir sürece giriş yapacağımızı gösteriyor. Bu geçişin ardından Ay gece yarısını takip eden saatlerde Venüs ve Mars ile kavuşum yapacak. Sabah erken saatlerde etkinleşecek Ay-Satürn üçgeninin ardından, ilerleyen saatlerde Ay-Merkür altmışlığı devreye giriyor. Fikir ve görüş alışverişleri, toplantılar,  yazışmalar yapılabilir bu saatlerde. Ticari konular açısından da kullanılabilir bu verimli ve hareketli saatler. İletişimsel anlamda aktif bu enerji akşam saatlerinde de devam ediyor. Gecenin ilerleyen saatlerinde Ay-Uranüs kavuşumunun aktifleştiren, farkındalık yaratan, uyandırıcı, tansiyonu yükselten ve beklenmedik yön değişikliklerine yönelten etkileri, Ay-Plüton karesinin güç çekişmelerine ve agresyona çeken zorlu etkileri devreye giriyor. Sürpriz gelişmelere, yeni adımlara açık saatlerdeyiz. Agresyon ve tansiyon da birden ve beklenmedik şekilde yükselebilir öte yandan!

Pazar günü boyunca Koç burcunda ilerleyen Ay, hayli aktif ve aksiyonu bol bir günde olacağımızı gösteriyor. Ay’ın Uranüs ve Plüton karesini tetikleyeceği ve daha sonra Jüpiter ile uyumlu üçgen yapacağı gece yarısı saatlerinde hareketlilik dikkat çekiyor. Jüpiter ile üçgeninin kesinleşeceği 02:35’ten itibaren Ay boşlukta ilerliyor. Girişimlerimizin bir yere varması, hedefini bulması zor olabilir gün genelinde. Yine gün boyunca birlikte ilerleyecek olan Venüs-Mars, sabah 07:12’te tam kavuşum yapıyorlar. İlişkiler açısından hayli aktif bir süreçteyiz. Birbirimizden beklentilerimizi net ve açık bir şekilde ifade etmemizde, dürüstlüğe ve spontaneliğe özen göstermemizde fayda var!

Sevgi, ışık ve umutla!

Öner DÖŞER

15 Şubat 2015, Pazar

ASTROLOJİ OKULU, Caddebostan

  

15.02.2015

Designed by Ongunsoft