Öner Döşer

16 Temmuz haftası

Bu sayfa 16155 kişi tarafından ziyaret edildi.

BEREKETLENİYORUZ!  

Geleneksel astrolojide “iyiciller” olarak tanımlanan Venüs ve Jüpiter’in altmış derecelik uyumlu açısının menzili içerisine girmiş durumdayız. Hafta boyunca etkili olacak bu olumlu açı 22 Temmuz Pazar günü kesinleşiyor! Hani derler ya “Yürü ya kulum”

Bu bereketli haftayı iyi kullanın!

Bir sonraki haftadan itibaren bir müddet için zorlu etkiler devrede olacak. Bu yüzden bu haftayı iyi değerlendirebilir, önemli iş ve girişimleri bu haftadan aktif edebiliriz. Hazır yeniay ardından Ay da büyüyor iken ve iyicil/destekleyici açılar devrede iken! Bu haftayı nasıl değerlendirebileceğimizi, etkisi devam eden tutulmayı enerji ve kristal terapi uzmanı Gaye Döşer le enerjiler açısından ele aldığımız canlı yayınımızı linkten izleyebilirsiniz.

https://www.youtube.com/watch?v=MChSSg6tAvM&t=757s


Gaye Döşer’in hazırladığı yazıyı aynen paylaşıyorum. İlgilenenler okuyabilir.

 

BEREKETİ KENDİNİZE ÇEKİN!

“Bolluk ve bereketin her anlamda enerji olarak alanımıza akacağı bu muhteşem haftada, yaptığımız ritüellerle enerjiyi kullanır ve bize döner şekle getirmek için işte size birkaç yol…

İlk olarak hayatınıza girmesini istediğiniz her ne bolluğu ise; onun gelmesi için sık sık karşılaşabileceğiniz, hayal edebileceğiniz resimlerin bulunduğu çerçeveler yapıp en çok bulunduğumuz odanın duvarlarına asabilirsiniz. Para isterseniz altın, pırlanta, dolar, 200 liralık banknotları güzel bir kombinasyonla çerçeveye yerleştirin ve asın. Buğdayların ambarlardan taştığı fotoğraflar, aile bireylerinin sevgi ile kalabalık toplantılarını gösteren fotoğrafları da asabilirsiniz. Dedim ya, hangi bolluğu çekmek istiyorsanız…

 

 

Görsel kısmını oluşturduğunuz çerçevenin tam orta yani merkez kısmına Pirit taşını, çerçevenin 4 bir köşesine de Sitrin taşlarını yapıştırın. Kurduğumuz Kristal Izgaranın akort edilmesi kısmında ise; şu sözleri tekrar edin.

“Bu çerçevedeki görsellerin ve taşların benim bolluk ve bereketim için çalışmasına niyet ediyorum.”

Bu arada kristalleri temizlemiş ve kendinizle uyumlamış olmanız gerektiğini unutmayın!

Ayrıca bu çerçeve çalışırken kendi titreşiminizi de akort edebilmek için evrenin diğer elementallerinden yardım almak isteseniz bir ipucu daha; 2. ve 3. Çakra bölgelerinize Patçuli ve Ylag Ylang yağı sürebilirsiniz.

Bu çerçeve tüm hafta boyunca tüm evrene niyetinizin gücü ile sizin bolluk ve Bereket enerjisi yaydığını haber edecektir. Sebep-Sonuç-İlahi irade yasası gereğince, siz de kendinize düşen bolluk ve bereket enerjisini alacaksınız.

Aynı zamanda -Venüs Jüpiter 60’lık uyumlu açısı- sıcak, samimi, pozitif ve kendine güvenli ilişiler için yayılan muhteşem enerji uzun zamandır iletişim zorluğu çekenler için müthiş bir fırsat. Cumartesi veya Pazar günü araları bozuk dostlarınızı bir araya toplamak ve bu sıcak verimli açıdan faydalanmak için de harika bir hafta! Bu bağlamda yemek masanızı kolay iletişime destek olan akuamarin, larimar, turkuaz, krizokol ve mavi dantel akik taşlarıyla süsleyip yardım alabiliriz. Konuklar gelmeden içinde okaliptüs ve nane yağı olan bir oda parfümünü odaya sıkabilirsiniz. İletişim için çok faydalı olacaktır.

Kristallerinizin size destek olmasını istiyorsanız boğaz bölgesinde kolye olarak taşınan veya broş olarak takın ve zor bir dönemden çıkıp fırsatları değerlendirene kadar geçen sürede size gereken enerjiyi verecektir.

Bu güzel açının getirebileceği ev satın alma ve dekore etme, tüm estetik gerektiren işlerdeki aksiyonlarda kolaylık getirecek pratik yetenekleri kısa zamanda ortaya çıkarabilecek kristallerden yardım almak isterseniz karnelyan, kehribar, turuncu kalsit ve sitrin kullanabilirsiniz.”

Gaye Döşer


Haftalık yazıma katkısı için Gaye Döşer’e teşekkürlerimizi sunuyor, yazımıza kaldığımız yerden devam ediyoruz…

 

İlişkiler açısından şanslı haftadayız, değerlendirin!

İlişkiler gezegeni Venüs’ün Jüpiter ile uyumlu açısının etkili olduğu hafta genelinde ikili ilişkiler açısından güzel fırsatlara da açık olacağız. Evlilik veya uzun soluklu ilişkilere adım atmak açısından değerlendirebiliriz. Bu bağlamda tavsiye edebileceğimiz günler şunlar: Pazartesi, Cumartesi, Pazar. Salı gününün de ilk yarısını tavsiye ederim. 

 

 

Sosyal olun!

Sosyal ilişkiler açısından da benzer şeyi söyleyebiliriz. Zira Venüs’ün altmış derecelik açı yaptığı Jüpiter sosyal gezegenlerden biridir ve sosyal ilişkileri, sosyal organizasyonları temsil eder. Bu açıdan ele alırsak, herhangi bir sosyal aktivite yapmak açısından güzel bir zaman diliminde olduğumuzu söyleyebiliriz. Eğlenceli aktiviteler için de aynı şey söz konusu. Kendiniz düzenleyebilir veya düzenlenen bir aktivitenin parçası olabilirsiniz. Çevre genişletmenin tam zamanı! Şimdi kuracağınız sosyal ilişkiler daha sonra çok işinize yarayabilir! Bu bağlamda Cumartesi ve Pazar günlerini iyi değerlendirin!

 

Parasal açıdan olumlu etkiler devrede, söylemesi benden!

Geleneksel astrolojide parasal konular denildiğinde akla Jüpiter gelir. Modern astroloji ise bu konuda Venüs’e öncelik verir. Mademki bu ikisi arasında olumlu bir açı var, o halde hafta genelini piyasada hareket yapmak, yatırım yapmak için kullanabiliriz. Alışverişler açısından da güzel, keyifli bir hafta. Pazartesi gününün tamamını, Salı gününün öğleden öncesini özellikle tavsiye ederim.

 

 

Taşınma, ev dekorasyonu, tadilat işleri

Her ne kadar Satürn Oğlak burcunda gerilemekte ise de, Venüs-Jüpiter altmışlığının olumlu etkileri devrede iken fırsat bu fırsat deyip bu haftayı değerlendirebilirsiniz. Satürn’ün direkt harekete dönmesini beklerseniz Eylül başlarını beklemeniz gerekecek. Ağustos ayında bu günlerde olduğu gibi soluk almayı mümkün kılan fırsatlar yakalamak zor olacak. Bu yüzden bu hafta bir şeyleri başlatmak isabetli olur.

 

Estetik ve bakımla ilgili girişimler

Venüs gezegeni estetik ev güzellik konusuyla alakalıdır. Hazır olumsuz bir açısı yokken, Jüpiter ile de uyumlu açıya ilerlerken, estetik ve güzellikle ya da bakımla ilgili girişimler yapmak iyi fikir olabilir. Giyim kuşam alışverişleri açısından da aynı şeyi söyleyebiliriz. Ay da büyüyor iken saç yaptırmak, saç ektirmek ve benzeri işler açısından da geçerli söylediklerimiz. Tabii bunlar genel değerlendirmeler. Kişisel haritalarımızdan bakılarak hareket edilmesi önerilir.

 

 

Bedeninizi rahatlatın

Venüs-Jüpiter altmışlığının etkili olduğu hafta boyunca bedenimizi rahatlatacak şeyler yapabiliriz. Masaj, yağlarla iyileştirmeler, gevşetici banyolar gibi aktivitelerle kendimize biraz zaman ayırabiliriz. Önümüzdeki haftadan sonra yoğun, zorlu bir sürece giriyoruz. Bedenimizi dinlendirerek hazırlamak iyi fikir gibi gözüküyor. Böylelikle streslerle daha rahat baş edebiliriz.

 

Burçları neler bekliyor?

Güzel fırsatlar sunan bu haftayı burçlar açısından da değerlendirdiğimiz canlı yayınımızı linkten izleyebilirsiniz. https://www.youtube.com/watch?v=MChSSg6tAvM&t=757s


Haftanın günlere göre detaylı değerlendirmesine gelince…

Pazartesi günü boyunca Ay Başak burcunda ilerliyor. Bir şeyler üretmek veya ürettiğimiz işleri ortaya koymak adına harika bir gündeyiz! Gün boyunca para ve yatırımla ilgili işlerimizi halledebiliriz. Sabah erken saatlerden başlayan ve akşam saatlerine kadar devam eden olumlu bir enerji akışı var. İkili ilişkiler, iş ilişkileri açısından da verimli bir gündeyiz. Fırsatınız varsa bugünü değerlendirin! Ay-Neptün karşıtlığının etkili olduğu gece saatlerinde kararsızlık, yanılgı ve hayal kırıklığı ihtimali yüksek, dikkat! 

Salı gününün büyük çoğunluğunda Ay Başak burcunda ilerliyor. Günün ilk yarısını iyi değerlendirelim, zira günün ikinci yarısında Ay boşlukta ilerliyor olacak ve bu durum bazı işlerimizin ucunun açık kalabileceğini, kontrolümüzde gelişmeyeceğini göstermekte. Sabah-öğle arasındaki saatlerde önemli ve etkili pozisyondaki kişilerle görüşebilir, güzel etkiler yaratabiliriz. Önemli iş ve girişimleri, toplantıları, yatırımla ilgili işleri, para işlerini öğle öncesindeki saatlerde aktif edebiliriz. Sadece özel ilişkiler açısından değil, aynı zamanda iş ilişkileri açısından da hayli şanslı bir zaman dilimindeyiz, farkında olalım! 13:49’da boşluğa giren Ay, 22:42’de Terazi burcuna geçinceye kadar boşlukta ilerliyor. Ay-Kiron karşıtlığının etkili olduğu gecenin geç saatlerinde yaralanmalara, kırgınlıklara açık olacağız, dikkat!

Çarşamba günü boyunca Ay Terazi burcunda ilerliyor. Başkalarıyla bire bir ilişkilerin önemini bir kez daha anlayacağımız bir gündeyiz. Ay’ın Satürn karesinin etkili olduğu sabah saatlerinde gecikme, ertelenme riskleri mevcut. Randevunuz varsa, erkenden yola çıkmayı tercih edebilirsiniz. Başvurular, talepler açısından da geç kalmayın derim. Sabahın ilerleyen saatlerinde etkinleşen Ay-Mars üçgeniyle birlikte hareketlenme ve akış kazanmaya başlıyoruz. Cesaret, enerji, efor, risk almayı gerektiren işlere girişmek açısından geç sabah saatleri, öğle saatleri ve sonrasını kullanabiliriz. 

Perşembe günü boyunca Ay Terazi burcunda ilerliyor. İlişkiler açısından haftanın en zorlu günlerinden birindeyiz. Ay-Plüton karesinin etkili olduğu sabah saatlerinde güç çekişmelerine ve krizlere açık olacağız, dikkat! Ay-Merkür altmışlığının etkili olduğu öğle saatlerini önemli toplantılar alışverişler, yatırımlar, ticari işler, paylaşımlar, duyuru ve anonslar, hesap kitap işleri için kullanabiliriz. Ay-Güneş karesinin etkili olduğu akşam saatleri ve sonrasında özel ilişkiler ve iş ilişkileri açısından dengesiz bir zaman diliminde olacağız, farkında olalım ve şartları fazla zorlamayalım! Bu açının kesinleştiği 22:52 sonrasında Ay boşluğa giriyor. 

Cuma gününe geçişten sonra bir müddet için boşlukta ilerleyen Ay sabaha karşı 04:12’de Akrep burcuna geçiyor. Duygusal anlamda derin, krizli, hislerimizi ön planda tutacağımız bir gün bizi bekliyor! Ay-Uranüs karşıtlığının etkili olduğu sabah saatlerinde şok edici, dramatik, beklenmedik gerginlikler ve travmalarla karşılaşabiliriz. Şartların güvenilmez olduğu bu saatlerde girişeceğimiz işlerde beklediğimiz istikrarı yakalamakta zorlanabiliriz. Ay-Satürn altmışlığının etkili olduğu öğle saatlerine doğru dengeyi yakalıyoruz ve topa basma, şartları kontrol etme şansına kavuşuyoruz. Önemli işleri öğle saatleri civarına denk getirebiliriz. Ay-Mars karesinin etkili olduğu öğle sonrası-ikindi civarındaki saatlerde gergin, stresli ve zorlu bir enerji akışı var, farkında olalım! Akşam saatlerinden itibaren bu gerginlik dağılmaya başlıyor. Ay’ın Venüs ile altmışlık açıya ilerlediği gece saatlerinde özel ve sosyal ilişkilerden yana şanslıyız!

Cumartesi günü boyunca Ay Akrep burcunda ilerliyor. Gün genelinde rahat ve destekleyici bir enerji akışı mevcut gözüküyor. Ay’ın Venüs-Jüpiter altmışlığını çalıştırdığı sabah-öğle arasındaki zaman dilimi özellikle çok şanslı, pek çok iş ve girişim için kullanabiliriz! Para işleri, alım satım, estetik ve bakım, güzelleştirme, sosyal organizasyonlar, eğlenceli aktiviteler, sanatsal konulardaki girişimler açısından harika bir zaman dilimindeyiz! Ay-Plüton altmışlığının etkili olduğu akşam saatlerinde beklediğimiz destekleri bulabilir, kendimizi daha güçlenmiş hissedebiliriz. Ay-Merkür karesinin etkili olduğu gece saatlerinde ise söz dalaşmalarına açık olacağız, ne dediğimize dikkat etsek yerinde olur! Acele kararlardan da kaçınmamızda fayda var!

Pazar gününün ilk yarısında Akrep burcunda ilerleyen Ay’ın Güneş ile uyumlu açısını kesinleştireceği 12:17’ye kadarki zaman dilimini iyi değerlendirelim, çok güzel bir enerji akışı var. Belki hemen sonucunu alamayacağız, ama zamanla olumlu yansımalarını hayatımızda görmeye başlayabiliriz. Önemli olan ilk adımı ne zaman attığımız. Venüs-Jüpiter altmışlığının olumlu etkilerinin maksimuma vardığı bu güzel günün öğle saatlerinde bizim de şansımız zirveye varıyor! 12:17-13:12 saatleri arasında kısa bir müddet için boşlukta ilerleyen Ay 13:12’de Yay burcuna geçiyor. İyimser etkiler, umutlar, geleceğe yönelik hedeflerle ilgili konuşmaların harareti devreye giriyor. Ay’ın Mars ile altmışlık açısının etkili olduğu akşam saatlerinde enerjimiz yükseliyor, aktifleşmeye başlıyoruz. Sportif aktiviteler, sosyal organizasyonlar, kültürel/eğitsel faaliyetler açısından akşam saatlerini iyi değerlendirebiliriz.

Öner Döşer, AMA, ISAR Cap

OPA Türkiye Temsilcisi, APAI Üyesi

AstroArt Astroloji Okulu, Şaşkınbakkal

15 Temmuz 2018, Pazar

 

 

 

15.07.2018

Designed by Ongunsoft