Öner Döşer

17 Ekim Haftası

Bu sayfa 18831 kişi tarafından ziyaret edildi.

17 Ekim haftası SERT ESEN RÜZGARLAR

Rüzgarların sert eseceği bir haftaya giriyoruz. Koç burcundaki Uranüsyen SÜPERAY ile birlikte zirveye varan enerji, hafta başından itibaren patlak verecek alan arayabilir. Hafta ortasında Mars-Plüton kavuşumunun enerjisinin de had safhaya varacağını hesaba katarsak, gerek günlük hayatımızda, gerek ilişkilerimizde, gerekse toplumsal olaylarda önemli hareketlenmeler bekleyebiliriz. 

Güçlü enerji çıkışı devam ediyor

Çarşamba günü saat 14:22’de Mars-Plüton kavuşumu, Perşembe günü saat 10:48’de Merkür-Uranüs karşıtlığı kesinleşiyor. Zaten bir müddettir etkin olan bu açıların kesinleşmesi, Uranüsyen SÜPERAY’dan sonra hafta içinde de bir kez daha güçlü bir enerji çıkışına işaret ediyor. Bu bağlamda en dikkatli hareket etmemiz gereken günler Çarşamba, Perşembe, Cuma ve Cumartesi günleri olarak görülüyor.

Peki, biz bu güçlü enerji çıkışını nasıl yönlendirebiliriz? Neler yapabiliriz? Nelerden kaçınabiliriz?

  • Sert enerjisi olan, kırıcı, dikta eden kişilerden uzak durabiliriz.
  • Tehlikeli ve riskli ya da stresli ortamlarda bulunmayabiliriz.
  • Finansal anlamda gereğinden fazla risk almayabilir, stabil kalabiliriz.
  • Hızlı ve aceleci kararlar almaktan ve uygulamaktan kaçınabiliriz.
  • Gereksiz eleştiri yapmayabilir, bir müddet için ağzımızı tutabiliriz.
  • Stresleri aşmak için dans, yoga, nefes egzersizleri, meditasyon yapabiliriz.
  • Vücudumuzu fazla zorlamadan yürüyüş, spor yapabiliriz.
  • Bizi sabırla dinleyecek birilerini bulabilir, içimizi dökebiliriz.
  • Yaratıcı fikirlerimizi eyleme geçirebiliriz. Ya da en azından bir köşeye yazabiliriz.
  • Konsantrasyonumuzu başkalarının ve toplumun hayrına işlere odaklayabiliriz. 

Mars-Plüton kavuşumunun VEGA yıldızının izdüştüğü 15 derece Oğlak burcunda gerçekleşecek olması da dikkat çekici pek tabii ki. Eski zamanlardan bu yana hep büyüleyici bulunmuş bir yıldız olan VEGA, kişiliğe ve eylemlere büyüleyici olarak yansıdığı düşünüldüğü için, karizmatik olmakla bağdaştırılmıştır. Bernadette Brady’e göre “Bu, güzellik, sanatçılık ya da muhteşem bir konuşmacı olma şeklinde ortaya çıkabilir. Buna karşın, karizmatik bir diktatör de olduğu için olumsuz bir amaca da hizmet edebilir.”

Kavuşumun VEGA ile birleşmesi yönünde aldığımız bilgilerden birkaç farklı şey çıkarabiliriz. Birincisi, girişeceğimiz işlere iyi konsantre olur, enerjimizi ve gücümüzü koyarsak, kendimizi iyi ifade eder ve sanatsal bir biçimde ürünümüzü ortaya koyarsak, son derece karizmatik bir hava yaratabilir, etkili sonuçlar alabiliriz. İkincisi, dikta ve baskı ile iş yaptıran bazı kişilerin sahnede olma zamanlarındayız. Buna karşı duruş yapan kişilerle yaşanan güç çekişmelerinin de öyle!

Tekrar enerji depolama zamanı!

Pazar günü saat 02:45’te Güneş Akrep burcuna geçiyor. Bu geçiş, hafta içinde dışa vuran enerjinin tekrar biriktirilmesi, depolanması zamanına girmekte olduğumuzu da gösteriyor. Hem duygusal anlamda, hem de fiziksel anlamda biraz içe çekilip enerjimizi yeniden doldurabiliriz. Dönemsel olarak öncü burçlarda yoğunlaşan gezegenlerin birbirlerini tetikleyici konumlara ilerlemiş olası bizi bir müddettir hatırı sayılır bir biçimde yormuş olmalı. Bu Pazar gününden itibaren yaraları sarmak, kendimizi toparlamak ve yeniden yapılandırmak için içe çekilme ve enerji depolama zamanları yaratmamızda fayda var.   

Aşkta macera arayışı

Salı sabahı saat 10:00’da ilişkiler gezegeni Venüs, ateşli ve maceracı doğasıyla yaşam coşkusunu ifade eden Yay burcuna geçiyor. Venüs’ün bu geçişi, aşk ve ilişkilerde geleceğe yönelik umut ve iyimserliği arttırırken, macera arayışına girmeye de meylettirebilir. Tabii doğum haritalarında bu potansiyel olan kişiler için geçerli diyebiliriz.

Haftanın günlere göre değerlendirmesine gelince…

Pazartesi günü boyunca Ay Boğa burcunda ilerliyor. Hayli tempolu bir haftanın, nispeten sakin bir günündeyiz diyebiliriz. Zira Salı gününden itibaren tempomuz ciddi bir şekilde yükselmeye başlıyor. Bu yüzden bu günü bir şeyleri yoluna koymak, haftanın zorlu günlerine hazırlanmak, pozisyonumuzu almak için kullanabiliriz. Ay-Neptün altmışlığının etkili olduğu sabah saatlerinde genel olarak ılımlı bir enerji akışı var. Maneviyatın ve fedakarlığın vurgu kazandığı saatlerdeyiz. Ay-Mars üçgeninin etkili olduğu öğle sonrasındaki saatlerde kendimizi daha enerjik, cesaretli ve kararlı hissedebiliriz. Önemli bir iş için harekete geçmek istiyorsak tam zamanı! Ay-Plüton üçgeninin etkili olduğu akşam saatlerinde daha da etkili olabilir, yaptırmak istediğimiz işlerde ilerleme sağlayabiliriz. Güçlü veya etkin pozisyon tutan kişilerle bir araya gelmek açısından değerlendirebiliriz akşam saatlerini…

Salı günü akşam saatlerine kadarki süreçte Ay Boğa burcunda ilerliyor olacak. Maddi güvence arayışında olacağımız, parasal konular üzerine odaklanmamız gereken bir gündeyiz. Ay-Venüs karşıtlığının etkili olduğu sabah saatlerinde gereksiz harcamalara eğilim gösterebiliriz. Özel ve sosyal ilişkilerde stresler yaşamamak adına dikkatli olmamız gereken saatlerdeyiz, farkında olalım! Venüs’ün Yay burcuna geçiş yapacağı saat 10:01 sonrasında önünde temel açısı kalmayan Ay boşluğa giriyor. Yani bir müddet için belirsizlik veya kararsızlık enerjisi hakim oluyor. 17:29’da Ay’ın İkizler burcuna geçişiyle birlikte belirsizlikler ortadan kalkmaya başlıyor. Ve hareketlenmeye başlıyoruz. Ay’ın ilerleyip Venüs’e karşıtlığını kesinleştireceği akşam saatlerinde yine müsrifçe harcama riski belirginleşiyor. Sadece parasal anlamda değil, ilişkiler bağlamında da söyleyebiliriz bunu… Akşam saatlerinde ilişkilere dikkat!

Çarşamba günü boyunca Ay İkizler burcunda ilerliyor. İletişimi ve hareketi bol bir gündeyiz. Değişen şartlara ayak uydurmamızda, karşılıklı mütalaa yaparak ilerlememizde fayda var. Yani soralım, cevaplayalım, yazalım, konuşalım, iletişim içerisinde ilerleyelim demek istiyorum. Ay-Jüpiter üçgeninin kesinleşeceği sabahın çok erken saatlerini ( 07:10 öncesini) önemli yazışmalar veya girişimler için kullanabiliriz, eğer yapabiliyorsak tabii. Çünkü günün geri kalanında hem Ay’ın açıları stresli, hem de Mars-Plüton kavuşumu kesinleşiyor. Zorlu bir gündeyiz, farkında olalım, kendimizi buna göre ayarlayalım! Gün genelinde yanıltılma, yanlış yönlendirilme, hatalı karar alma ya da uygulama riskimiz yüksek. Mars-Plüton kavuşumunun sert enerjisi, şiddetli olayları, tartışmaları, dikta ve diretme ya da inatlaşma yüzünden ortaya çıkabilecek olumsuzlukları işaret ediyor olabilir. Bu kavuşum hakkında detaylı bilgiyi yazımın giriş kısmında bulabilirsiniz.

Perşembe gününün akşam saatlerine kadarki süreçte Ay İkizler burcunda hareket ediyor. Çabuk kararlardan ve acelecilikten, aklımıza geleni hızlıca uygulamaktan ya da söylemekten kaçınmamız gereken bir gündeyiz. Sadece aceleci değil, düşüncesiz ya da kırıcı da gözükebiliriz zira. Gün boyunca etkili olan Merkür-Uranüs karşıtlığı, hem bu saydığımız konularda etki yaratırken, hem de yaratıcılığımızı ve hızlıca çözüm üretebilme yeteneğimizi tetikliyor. Evreka modunda, ani farkındalıkları deneyimlediğimiz bir gündeyiz. Farkındalığımız ne kadar yüksek olursa, idrakimiz de o oranda artacaktır. Ay-Güneş üçgeninin etkili olduğu öğle saatleri civarında ikili ilişkilerden yana şanslıyız. Önemli ve etkili pozisyondaki kişilerle görüşmek, talepte bulunmak, sosyal organizasyonlarla ya da iş hayatıyla ilgili girişimler yapmak açısından sabah-öğle saatleri arasını değerlendirebiliriz. Saat 14:17’de bu enerji maksimuma varıyor ve ardından Ay boşluğa giriyor. Ay’ın Yengeç burcuna geçeceği 18.29’a kadarki zaman aralığında girişeceğimiz işlerden beklediğimiz randımanı alamayabiliriz. Bu saat sonrasında ise daha kolay ilerleyebilir, duygularımızı karşımızdakilere daha güçlü bir şekilde aktarabiliriz. Ailevi konularla ilgilenmek, evde değişiklikler ve yenilikler yapmak adına değerlendirebileceğimiz bir akşamdayız.

Cuma günü boyunca Ay Yengeç burcunda ilerliyor. Ailevi, milli, ulusal konuların vurgu kazanacağı bir gündeyiz. Ay-Jüpiter karesinin etkili olduğu sabah saatlerinde abartılara, aşırılıklara açığız. Boyumuzun üzerinde işlere girişmek ya da söz vermek daha sonra bize düşünmediğimiz maliyetler çıkarabilir, dikkat! Bu açının ardından etkinleşecek Ay-Neptün üçgeni, her iki açıyı birden ele alıp değerlendirdiğimizde, ruhsal çalışmalar yapmak, manevi konularla ilgilenmek, edebi ya da sanatsa işlerle ilgili girişimler açısından uygun da bir zaman dilimindeyiz. Günün ilk yarısı nispeten daha rahat akarken, günün ikinci yarısında bazı önemli streslerle karşılaşabiliriz. Ay’ın Mars-Plüton kavuşumuna karşıt açısının etkili olduğu öğle sonrasındaki saatlerden gece saatlerine kadarki bu süreçte sert ve şiddetli olaylara, eylemlere, kazalara, sakarlıklara, sürtüşmelere açık olabiliriz, dikkat! Ülkemiz, ulusal değerlerimiz açısından da dikkatli olunması gereken bir gündeyiz, günlerdeyiz…

Cumartesi gününün büyük çoğunluğunda Ay Yengeç burcunda seyrediyor. Ülkemiz, değerlerimiz, halkımızla ve ailemizle ilgili konularda hızlı gelişmelere, streslere açık bir gündeyiz. Bu bağlamda özellikle sabah saatleri dikkat çekmekte! Ay’ın Uranüs-Merkür karşıtlığını tetiklediği sabah-öğle saatleri arasında beklenmedik gelişmeler, patlayıcı ve gergin ortamlar söz konusu olabilir. Düşünmeden sarf ettiğimiz sözler, aceleci kararlar, hızlı fikir değişiklikleri veya inisiyatifimizin dışında gelişen sürpriz durumlar yüzünden planlarımızda değişiklikler yapmamız gerekebilir. Ay-Güneş karesinin ilişkilerde zorlanma ve çekişme işaretçisi olan etkileri öğle saatlerinden sonrasından itibaren devreye giriyor ve akşam saatlerine kadar devam ediyor. Gerek özel ilişkiler, gerekse sosyal ilişkiler veya iş ilişkilerinde çekişmeli ve stresli bir zaman dilimindeyiz, farkında olalım! Şartları fazla zorlamasak isabet ederiz. Bu açının kesinleştiği 22:10 sonrasında başka açısı kalmayan Ay, saat 22:33’te Aslan burcuna geçinceye kadar kısa bir müddet için boşlukta ilerliyor. Ay’ın Aslan burcunda ilerleyeceği gece saatlerinde sosyal alanda hareketlenebiliriz. Şartlar uygunsa, eğlenceli aktivitelere katılabiliriz ve eğlenebiliriz. Gecenin ilerleyen saatlerinde Ay-Venüs üçgeni de iyice etkinleşiyor. Aşk ve ilişkilerden yana harika bir zaman dilimindeyiz! Değerlendirebiliriz.

Pazar günü boyunca Ay Aslan burcunda ilerliyor. Sıcakkanlılığın, dürüstlük ve açıklığın öne çıkacağı bir gündeyiz. Saat 02:45’te Güneş Akrep burcuna geçiyor. Bu geçiş, hafta içinde dışa vuran enerjinin tekrar biriktirilmesi, depolanması zamanına girmekte olduğumuzu da gösteriyor. Hem duygusal anlamda, hem de fiziksel anlamda biraz içe çekilip enerjimizi yeniden doldurabiliriz. Dönemsel olarak öncü burçlarda yoğunlaşan gezegenlerin birbirlerini tetikleyici konumlara ilerlemiş olası bizi bir müddettir hatırı sayılır bir biçimde yormuş olmalı. Bu Pazar gününden itibaren yaraları sarmak, kendimizi toparlamak ve yeniden yapılandırmak için içe çekilme ve enerji depolama zamanları yaratmamızda fayda var. Sabah erken saatlerde etkin olan Ay-Venüs üçgeni, güne başlarken ilişkilerimizde güzel bir atmosfer yakalayabileceğimizi gösteriyor. Keyifli bir Pazar sabahı bizi bekliyor! Ay-Jüpiter altmışlığının etkili olduğu öğle saatleri civarında girişeceğimiz işlerde daha kolay ilerleyebilir, destek bulabiliriz. Eğitimle ilgili konular, yayıncılık alanında yapılacak işler, seyahatler, yabancılarla temasta olunan işler açısından değerlendirebileceğimiz bir gündeyiz. Ay-Satürn üçgeninin etkili olduğu akşam saatleri ve sonrasında kalıcı ve sağlam adımlar atmamız için çıkan fırsatları değerlendirebiliriz. Olgun ev tecrübeli kişilerden tavsiye ve destek alabiliriz.

Sevgi, ışık ve umutla!

Öner Döşer, AMA, MAPAI

OPA Türkiye Temsilcisi

16 Ekim 2016, Pazar

AstroArt Astroloji Okulu, Caddebostan

www.astrolojiokulu.com

16.10.2016

Designed by Ongunsoft