Öner Döşer

17 Ekim Haftası

Bu sayfa 5835 kişi tarafından ziyaret edildi.

Pazartesi günü boyunca Ay İkizler burcunda hareket ediyor. Haftaya iletişimsel alanda oldukça tempolu ve hareketli başlıyoruz. Gün boyunca etkin olacak Merkür-Jüpiter karşıtlığı, yüklü bilgi akışı yaşayacağımıza işaret ediyor. Yeni ve yaratıcı fikirler ortaya koymak, yeni şeyler öğrenmek adına güzel etki yaratacağını düşündüğüm bu karşıtlık, kendimizi abartılı ve fazla iddialı ifade etme riskine de dikkat çekmekte. Öte yandan, sezgilerimizle-mantığımız, ihtiyatlı hareket-risk alma kavramları arasında kalabilir, geleceğimizi finansal anlamda ilgilendiren konularda ve yatırımlarda karar vermekte zorlanabiliriz. Yine de Ay’ın açıları olumlu gün boyunca ve girişeceğimiz işlerden başarı ile çıkabileceğimizi işaret etmekte. Sabah saatlerinde etkin olan Ay-Satürn üçgeni, pratik ve kalıcı sonuçlar elde etmemize imkan sağlıyor. Ay-Güneş üçgeninin etkin olacağı öğle sonrasındaki saatlerde önemli kişilerle görüşmelerden olumlu sonuçlar elde edebiliriz. Karşı cinsle ilişkilerimizi istediğimiz noktaya çekme fırsatı sunan bu günde, boyumuzu aşacak taahhütler altına girmememiz yerinde olacaktır.

 

Salı sabahı 04:38’de Ay Yengeç burcuna geçiyor. Ailevi ve ulusal temaların, iç güvenlik ve duygusal güvence arzusunun, duygusal paylaşımların öne çıkacağı oldukça aktif bir gündeyiz. Sabah saatlerinden itibaren etkisini göstermeye başlayacak Ay-Uranüs dik açısı, duygusal anlamda istikrarlı ve sakin olmakta zorlanacağımızı gösteriyor. İhtiyaçlarımız ve arzu ettiklerimiz konusunda kararsız kalabilir, yön değiştirebiliriz. Bu yüzden net olmak gereken konu ve durumları sabah erken saatlere almamak isabetli olacaktır. Olaylar da beklediğimiz gibi seyretmeyebilir, yön değiştirebilir. Öğle sonrasındaki saatlerde Ay-Plüton karşıtlığının etkisiyle gerginlik biraz daha tırmanıyor. Duygusal anlamda patlamalara ve güç çekişmelerine açık olacağımız bu saatlerde girişeceğimiz işlerde fazla mücadele gerekebilir. Mümkün mertebe tartışma ve çekişme ortamı yaratmamaya, olayları tırmandırmamaya çalışmak yerinde olacaktır. Akşam saatlerinde etkinleşecek Ay-Jüpiter altmışlığı, ilişkilerde aradığımız uyum ve dengeyi bulabileceğimiz saatlere geldiğimizi göstermekte. Şans ve fırsatlara açık olmak, girişilen işlerde daha rahat ilerlemek mümkün olacak. İlerleyen saatlerde Ay-Merkür üçgeninin uyumlu enerjisi de girişeceğimiz işlerde ve yapacağımız önemli konuşma-yazışmalarda bizi destekliyor.

 

Çarşamba günü boyunca Ay Yengeç burcunda ilerliyor. Duygularımızın mantığımızın önüne geçeceği bir gündeyiz. Ailevi ilişkiler ve geleceğe yönelik adımlar açısından dikkat çekici bir gündeyiz. Sabah saatlerinde henüz etkinliğini koruyacak olan Ay-Venüs yüzyirmilik açısı, aşk ve ilişkiler açısından şanslı bir günde olacağımızı gösteriyor. Artistik ve sanatsal konularda, dekorasyon ve süslemeyle, giyim kuşamla ilgili konularda girişimler yapmak açısından bugünü değerlendirebiliriz. Akşam saatlerinde ise daha ziyade engelleyici, baskı yaratabilecek enerjiler söz konusu. Ailevi ve duygusal ilişkilerimizde, ev ve yerleşimle ilgili konularda, duygularımızı ifade etmekte sorunlar yaşayabiliriz. Önemli sorumluluklar yüklenmek durumunda kalabiliriz. Sağlığımıza, yeme içmemize de dikkat etmemiz yerinde olur akşam saatlerinde.

 

Perşembe gününün ilk yarısında Ay Yengeç burcunda hareket ediyor. Duygusal anlamda zorlanmalar yaşama ve ilişkilerimize bunları yansıtma olasılığımız fazla. Özellikle de Ay-Güneş arasındaki dik açının kesinleşeceği sabah saatlerinde. 06:31’de Ay boşluğa giriyor ve son açısını Güneş ile dik açı olarak yaptığı için gerginlik devam ediyor. Bu saatler civarında girişeceğimiz işleri bir neticeye bağlamakta zorlanabiliriz ya da farkında olmadan gergin bir atmosfer oluşturabiliriz. Bu yüzden önemli konuşma ve görüşmelerimizi, iş ve girişimlerimizi Ay’ın Aslan burcuna geçiş yapacağı 13:06 sonrasına almamızda fayda var. İdari becerilerimizi daha iyi sergileyebileceğimiz öğle sonrasındaki saatlerde, Ay-Uranüs arasındaki yüzyirmi derecelik olumlu açı sayesinde yaratıcılığımız ve yenilikler ortaya çıkartabilme yeteneğimizi daha iyi ortaya çıkarabileceğiz. Esnek ve spontane davranmamızın avantajını yaşayacağımız ve güzel sürprizlere açık olacağımız bu akıcı saatlerin ardından, gece saatlerinde kesinleşen Ay-Jüpiter dik açısı, duygularımızı gereğinden fazla abartılı biçimde ortaya koyma riski taşıdığımızı gösteriyor. Dini, ilahi, felsefi konulara yönelmek için güzel bir akşamdayız.

 

Cuma günü boyunca Ay Aslan burcunda ilerliyor. Kendimizi cesur, eyleme yönelik ve iddialı bir biçimde ortaya koyabileceğimiz bir gündeyiz. Başarılı olmak için kendine güven gerekiyor. Ama gereğinden fazla iddialı ve inatçı davranmamız bizi zora sokabilir, dikkat! Sabah saatlerinde etkinleşecek Ay-Merkür dik açısı sert ve iddialı söylemler, inatçı düşünceler ve eylemler yüzünden özel ve iş ilişkilerimizde gerginlikler yaşayabileceğimiz konusunda bizi uyarıyor. Öğle sonrasındaki saatlerde kesinleşen Ay-Venüs dik açısı, özel ilişkilerimizde, kadınlarla olan iş ve görüşmelerimizde sorunlar ortaya çıkabileceğini gösteriyor. Yeme içme konusunda, estetik ve zarafetle, günlük kişisel bakımla ilgili konularda da dikkatli olmakta fayda var. Gece saatlerinde Ay-Mars kavuşumu gerçekleşiyor. Bir anlamda Ay Venüs’ten dik açıyla aldığı ışığı Mars’a kavuşumla iletiyor. Karşı cinsle ilişkilerimizde stresler yaşamamak adına davranışlarımızı ayarlamamızda ve sözlerimize dikkat etmemizde fayda var.

 

Cumartesi gününün büyük çoğunluğunda Aslan burcunda hareket edecek olan Ay, sosyal ve eğlenceli aktiviteler için güzel bir günde olacağımızı gösteriyor. Gün boyunca etkin olacak Güneş-Neptün yüzyirmiliği insani amaçlarla yapılacak girişimler, yardımlaşma temaları ve ilişkilerde fedakarca davranma eğilimimizi arttırıyor. Sezgilerimizi ve hayal gücümüzü daha iyi kullanabilir, yaratıcılık gerektiren işlerde başarı elde edebileceğimiz bir gündeyiz. Sabah erken saatlerde henüz etkin olan Ay-Satürn altmışlığı sayesinde, girişeceğimiz işlerde ve atacağımız adımlarda kalıcı ve elle tutulur sonuçlar elde etmemiz daha mümkün olacak. Öğle saatlerinde ise Ay-Neptün karşıtlığının yanıltıcı ve kararsızlığı öne çıkaran etkileri devreye giriyor. Ama hemen devamında gelecek Ay-Güneş altmışlığı sayesinde kadın-erkek ilişkilerinde, ebeveynlerle ilişkilerde, etkin kişilerle, müşterilerle ilişkilerde olumlu gelişmeler yaşayabiliriz. 15:35’te Ay boşluğa giriyor. Bu saatler civarında girişeceğimiz işlerden somut sonuçlar elde etmekte, onları bir karara bağlamakta zorlanabiliriz. Ama Ay’ın son açısı Güneş ile altmışlık olacağından, olumlu atmosfer Ay’ın Başak burcuna geçiş yapacağı 17:41’e kadar sürüyor. Organizasyonların, iş ve somut verilerle konuların, yardımlaşma ve sağlıkla ilgili temaların öne çıkacağı bir akşamdayız. Girişeceğimiz iş ve organizasyonlarda başarı elde etmemiz için titiz ve dikkatli çalışmamız, ayrıntılara dikkat etmemiz gerekiyor.

 

Pazar gününün tamamında Ay Başak burcunda ilerliyor. Girişeceğimiz işlerden kalıcı ve uzun vadeli sonuçlar elde edebileceğimiz, verimliliğin ön plana çıkacağı bir gündeyiz. Sabah erken saatlerde henüz etkin olan Ay-Jüpiter yüzyirmilik açısının olumlu etkisiyle başlayacağımız güne şanslı ve bereketli devam ediyoruz. Akşam saatlerinde Ay-Merkür altmışlığı kesinleşiyor. İletişim becerilerimizi etkin bir şekilde ortaya koyabilir, yeni şeyler öğrenebilir, yakın yerlere geziler düzenleyerek hoş vakit geçirebiliriz. Ay-Venüs altmışlığının olumlu etkisini belirgin bir şekilde göstereceği akşam saatlerinde aşk ve ilişkilerden yana şansımız yerinde olacak. Girişeceğimiz işlerde iyi ilişkiler ve uyum sayesinde rahat ilerleyebileceğimiz bu saatleri iyi değerlendirebiliriz. Yeme içme ile ilgili konular, eğlenceli ve sanatsal aktiviteler, özel ve sosyal ilişkiler alanlarında güzel gelişmeler bizi bekliyor olacak bu saatlerde…

 

Keyifli, huzurlu ve sağlıklı bir hafta dileğiyle…

Haftanın burçlara göre değerlendirmeleri için aşağıdaki linki ziyaret edebilirsiniz…

http://www.uzmantv.com/kategori/astroloji/haftalik-yorum

Öner DÖŞER

16 Ekim 2011, Pazar

ASTROLOJİ OKULU, Caddebostan

 

 

Güneşmerkezli Bakış

 

Bugün itibariyle Merkür-Venüs dizilimi gerçekleşiyor. Bu ikili haftanın ilk günlerinde Uranüs ile 120 derecelik açı toleransı dahilinde olacaklar. Bu durum, yaratıcılığın artış göstereceği, yeni bakış açılarının kazanılacağı birkaç günlük süreçte olduğumuzu gösteriyor. Hafta başında henüz Dünya-Satürn diziliminin açı toleransı dahilinde olacağız. Mesuliyetler ve bizi engelleyen-geciktiren koşullar henüz devrede olacak demektir. Dünya-Satürn yakınlaşmaya başladığından bu yana hava sıcaklıklarında önemli düşüş kaydedilmişti. Bu hafta ortasından sonra bu dizilimin etkisi azalıyor. Bu şartlarda haftanın ikinci yarısında ısının artacağını tahmin edebiliriz. Mars-Plüton diziliminin etkisi giderek azalıyor. Gergin ve şiddete yönelik etkilerin nispeten azalacağını düşünebiliriz. Pazar akşamı Dünya Boğa burcuna geçiş yapıyor ve Jüpiter’e yakınlaşmaya başlıyor. Takip eden haftada gelişme ve genişleme olanaklarının bu haftaya nazaran daha aktif olacağını gösteriyor.

 

Güneş Aktiviteleri

 

Son günlerde güneş lekesi sayısında fark edilir bir artış var. NOAA uzay havası tahmincileri 12 Ekim tarihinde yükselen güneş lekesi sayısına rağmen henüz çok yoğun güneş aktivitesi oluşmamasını fırtınadan önceki sessizlik olabileceğini, çok sayıda güneş lekesinin dünyaya doğru dönmekte olduğunu ve yakın gelecekte M-sınıfı güneş alevlenmeleri üretebileceğini belirtiyorlardı. 14 Ekim tarihinde Güneş’in uzak tarafında, Merkür ve Venüs yönünde kayda değer bir Taç Kitle Patlaması oldu. 15 Ekim 2011 itibariyle güneş lekesi sayısı 166 olarak belirtiliyor. Güneş lekesi 1319’da C-5 sınıfı küçük alevlenmeler oldu. http://www.spaceweather.com adresinde belirtildiğine göre bugün Dünya hızlı bir Güneş rüzgarı akıntısına gireceğinden NOAA uzmanları küçük manyetik fırtınalarda %40 değişme olasılığı olduğunu öngörmekteler.

 

Uydu Geri Dönüyor:  1990 yılında NASA tarafından uzaya atılan ve yıllardır Alman Uzay Merkezi (DLR) tarafından yönetilen ROSAT Röntgen Gözlemcisi önümüzdeki iki hafta içinde Dünya'ya geri dönecek. En iyi tahminlere göre yeniden gelişi 22-24 Ekim tarihleri arasında, Dünya'nın bilmediğimiz bir bölgesine olacak. ROSAT'ın çürümesinde Güneş aktivitelerinin etkisi çok fazla. Yalnızca birkaç ay önce uzmanlar uydunun Aralık'ta geri döneceğini düşünmekteydiler, ama artan güneş lekesi aktivitelerini hesaba katmamışlardı. Güneş lekelerinin neden olduğu aşırı ultraviyole radyasyon Dünya atmosferini ısıtmakta ve genleştirmekte, böylece yörüngedeyken çürümesi hızlanmakta, bu nedenle artık Ekim ayında geri gelmesi bekleniyor.

 

Geçtiğimiz Haftanın Olaylarına Bakış

 

Geçen haftaki yazımda Dünya-Satürn-Güneş dizilimi ve dolunayın bir araya geleceği 12-13-14 Ekim tarihlerine dikkat çekmiş, bu tarihlerde deprem ve volkan aktivitelerinin oluşabileceğini tahmin ettiğimi belirtmiştim. Geçen haftaki yazıma aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz.

 

http://www.haberturk.com/haber/haber/677743-10-ekim-haftasina-astrolojik-bakis

 

Deprem ve volkan aktivitelerinin hareketlendiği bir hafta yaşadık.

 

ENDONEZYA'NIN BALİ ADASI'NDAŞİDDETLİ DEPREM 13 Ekim 2011

 

Endonezya'nın Bali Adası'nda 6,2 büyüklüğünde deprem meydana geldiği bildirildi.

 

http://www.guncelhaber.com/dunya/endonezyanin-bali-adasindasiddetli-depre-553043.htm

 

 

PAPUA YENİ GİNE’DE ŞİDDETLİ DEPREM 14 Ekim 2011

 

Papua Yeni Gine’de 6,7 büyüklüğünde deprem oldu. ABD Jeolojik Araştırma merkezi, depremin ülkenin ikinci büyük kenti Lae’nin 100 kilometre doğusunda meydana geldiğini bildirdi.

 

http://tr.euronews.net/ajans/1161719-papua-yeni-ginede-iddetli-deprem

 

 

KANARYA ADALARI’NDA VOLKANİK TEHLİKE ALARMI 15 Ekim 2011

İspanya’nın güneydoğusundaki Kanarya Adaları’nda, 40 yıl aradan sonra yeniden faaliyete geçen deniz altı yanardağı nedeniyle, bölgede alarm seviyesi arttırıldı. Yetkililer, yanardağı çevresindeki adalarda oturan 600 kişinin tahliye edilmesine başlandığını belirtti.

http://tr.euronews.net/2011/10/14/kanarya-adalari-nda-volkanik-alarm/

 

 

Sadece bu haftaya yönelik değil, ama bir müddettir devam eden bir duruma tekrar dikkat çekmek istiyorum. Küresel iklim değişikliğinin düşündürücü sonuçları…

 

Tayland'da seller inanılmaz boyutlara ulaştı 16 Ekim 2011

Bir müddettir devam Tayland’da, üç aydır etkili olan seller nedeniyle hayatını kaybedenlerin sayısı gittikçe artıyor.

http://www.haberturk.com/dunya/haber/679948-doganin-olumcul-yuzu

16.10.2011

Designed by Ongunsoft