Öner Döşer

17 Eylül Haftası

Bu sayfa 18783 kişi tarafından ziyaret edildi.

MARSİYEN SÜRPRİZLER!

Sürpriz gelişmelere, beklenmedik girişimlere ve hareketlenmelere açık bir haftaya giriyoruz! Haftanın genel ve burçlara göre değerlendirmesini yaptığımız videoyu izlemek için linki ziyaret ediniz. https://www.youtube.com/watch?v=EAh_h3xwxH8&t=330s

Beklenmedik, ani gelişen, sürpriz durumlar Uranüs ile ilişkilidir. Harekete geçirici özellikleriyle tanıdığımız Mars da dünya astrolojisinde askeri konularla, ordularla, saldırılarla bağdaştırılır. Mars’ın sert açılarının etkili olduğu zamanlarda ortamda agresyon ihtimali yükselir ve askeri konularda ya da güvenlikle ilgili konularda önemli gelişmeler muhtemeldir. Mars-Uranüs arasında stresli açı olduğu zamanlarda ani ve beklenmedik gözü kara eylemler riski vardır.

Havai fişek patlaması gibi

Doğal afetler açısından da dikkat çekici bir zaman dilimidir. Mars yangınları da temsil eder. Magma, lav, yanardağ dediğimiz zaman aklımıza gelen gezegenlerden biri de Mars’tır. Uranüs patlamaları, Mars ile birlikte iken birden ortaya çıkan güçlü enerjiyi ifade eder. Elektrik yüklü fırtınalar, Gök gürültüsü ve şimşek çakması meydana gelebilir. Bu ikisi birlikte yanardağ patlamaları ya da daha sempatik ifadesiyle havai fişek patlamaları gibidir… 

Elektrik, elektronik, bilgisayarlar, internet

Uranüs elektrik, elektronikle, Mars yangınlarla, sabotajlarla ilişkilendirilir. Bu ikisinin sert açıları elektrik kontağından çıkan yangınları, kasti olarak yapılan işleri, sabotajları akla getirmektedir. Uranüs internet ve bilgisayarlarla, Mars saldırılarla, virüslerle alakalıdır. Bu ikisini sert açıları siber saldırıları, internet üzerinden yayılan virüsler akla getirmektedir. İnternet üzerinden yapılan dolandırıcılığa dikkat çekmektedir, zira Mars Kova burcunda ve Güney Ay Düğümüne yakın ilerlemektedir.

Astroloji, hava araçları

Ayrıca astrolojiye yönelik saldırıları, mütecaviz davranışları da akla getirmektedir. Uranüs astroloji ile bağdaştırılır, Mars da Kova burcunda Güney Ay Düğümü ile birlikte ilerlemektedir. Bilimsel anlama farklı, orijinal, sıra dışı, keşifçi ve yaratıcı olan da Uranüs ile ilişkilendirilir. Uranüs uçaklarla ve benzeri hava araçlarıyla ilişkilidir ve Mars da mekanik ile ilişkilidir ve ikisi arasındaki uyumsuz açılar risk içeren arızaları işaret ediyor olabilir. Mars kazalarla ve sakarlıklarla alakalıdır.

Hangi günlerde dikkatli olmalıyız?

Tüm bu saydığımız alanlarla dikkatli olunması gereken bir haftadayız, ama en çok dikkat etmemiz gereken günler Çarşamba ve Perşembe günleri olarak görülmekte…

Sonbahar ekinoksu haritası

23 Eylül Pazar günü sonbahara giriyoruz! Eski astrologlar İlkbahar ekinoksundan başlayarak her mevsim girişi için haritalar hazırlar, üçer aylık döngüleri bu mevsim haritalarından çıkarımlarla değerlendirirlerdi. Ben de bu geleneğe uyarak kısaca sonbahar haritasını değerlendireceğim. Güneş’in Terazi burcuna geçişiyle birlikte girdiğimiz sonbahar haritasını aşağıda görmektesiniz.

 

 

Haritada Başak burcu yükseliyor. Başak burcu düzenli, sistematik, gerçekçi ve eleştirel olmayı anlatır. Mevsim haritasında Başak burunun yükseliyor olması, 23 Eylül’den başlayarak önümüzdeki üç aylık dönem için genel olarak maddi güvence arayışının vurgu kazanacağını, maddi gerçeklikler ve ayağı yere basar projelere ihtiyacımız olacağını gösteriyor.

Yükselen yöneticisi Merkür haritanın 2.evinde ve Terazi burcunda Güneş ile birlikte yerleşiyor. Hem Yükselen yöneticisi ve hem de Güneş’in 2.evdeki konumu, maddi konuların öneminin bir başka göstergesi olarak önümüze geliyor. Merkür-Güneş kavuşumunun Satürn ile dik açısı, üç aylık dönemde ekonomik anlamda hatırı sayılır zorlukların olacağını, tasarrufa ağırlık vermemiz gerekeceğini, bazı kısıtlamaların yapılabileceğini gösteriyor. Satürn haritanın 5.evinin yöneticisi olduğundan, borsa ve benzeri spekülasyon araçlarında da zorlanmalara işaret ediyor. Borsayı, genel olarak piyasayı ayakta tutmak kolay olmayacak belli ki. Zira Plüton da haritanın 5.evinde yerleşiyor ve Retro durumda.

Merkür-Güneş ikilisinin haritanın 6.evi girişinde Güney Ay Düğümü ile kavuşan Mars ile üçgen açısı da var. Bu destekleyici ekonomik zorlukların ancak açı sıkı çalışmak ve üretmek, hizmet verenler ve çalışan kesin ya da hizmet kuruluşları sayesinde aşılabileceğini gösteriyor. Ama Mars'ın Güney Ay Düğümü ile kavuşumu onu zayıflatıyor. Yani bu alandan büyük oranda bir destek bekleyemeyiz. Kaldı ki Mars’ın GAD ile birleşimi askeri konularda zayıflama, problem ve dikkatli olmayı gerektiren durumlara da işaret ediyor olabilir.

Mars’ın bu zorlu konumu, sağlık konularında dikkatli olunması gerektiğine işaret ediyor. 6.ev küçükbaş hayvanlarla alakalıdır. Hayvanlardan kaynaklanan sağlık sorunları ya da hayvanların sağlık sorunları da önümüzdeki üç ayın dikkat edilmesi gereken konu başlıkları arasında yer alıyor.

Haritanın 6.ev girişinde Balık burcunda yerleşen Ay ve yine aynı yerde bulunan Neptün, diğer ülkelerle ikili ilişkilerde yanılgılar, hayal kırıklıkları, kurban durumuna düşüren ortamlara işaret ediyor olabilir. Olumlu tarafından bakarsak, karşılıklı anlaşmaları iyi yürütebilmemiz için fedakarlık yapmamız ve taviz vermemiz gerektiğini gösteriyor olabilir. 

Haritanın 9.evinde yerleşen Uranüs, yurt dışı ile bağlantılarımız ve alışverişlerimizde ani ve beklenmedik gelişmelere, yön değişikliklerine işaret ettiği gibi, alternatif pazarlara ve başka ülkelerle ticari alışverişlere açık olacağımızı düşündürüyor. Bu evin yöneticisi Venüs’ün Uranüs ile karşıt açısı, uçak kazalarına işaret ediyor olabilir. Ya da uçaklar, hava yolları, uzun mesafe uçuşlarla ilgili sorunları anlatıyor olabilir.

Haritanın 3.evinde Venüs-Jüpiter bulunuyorlar. Aslında burası haritanın en iyicil gelişmelerinin yaşanacağı alan, zira Venüs-Jüpiter iyicillerdir. Bu yerleşime bakılırsa komşularla ilişkiler, yakın yerlere seyahatler, tren-tramvay-tünel, karayolları ile ilgili olumlu gelişmeler bekleyebiliriz.

Ekinoks haritasından kısaca bahsettiğim, burçlara göre de değerlendirme yaptığım videoyu izlemek için linki ziyaret edebilirsiniz. https://www.youtube.com/watch?v=EAh_h3xwxH8&t=330s


AÇILIŞ GÜNÜMÜZE BEKLERİZ! (GİRİŞ ÜCRETSİZDİR)

Astroloji Okulu olarak her yıl olduğu gibi bu yıl da sezonu ekinoks ile birlikte açıyoruz! Yeni ders sezonumuz 23 Eylül Pazar günü Merkür Otel Altunizade’de düzenleyeceğimiz Sezona Merhaba etkinliklerimizle başlayacak!

Program akışı içerisinde yabancı ve yerli yazarlarımızın kitap imzaları da yapılacak. Giriş ÜCRETSİZDİR. Program akışı ve içerik için linki ziyaret ediniz. http://astrolojiokulu.com/tr/portfolio/acilis-gunu/

 

 

YENİ KİTAPLARIMIZ HAZIR!

Astroloji Okulu Yayınları olarak camiamıza dokuz yeni kitap kazandırmanın sevincini yaşıyoruz. “Sezona Merhaba” etkinliğimizde 10 kitabı ve yazarlarını okurlarıyla buluşturuyoruz! Üstelik etkinliğimize katılanlar arasında yapacağımız çekilişle belirlenecek 10 şanslı kişi hediye olarak bir adet yeni kitaplarımızdan birinden kazanacak. http://astrolojiokulu.com/tr/portfolio/acilis-gunu/

 


Haftanın günlere göre değerlendirmesine gelince…

Pazartesi gününün ilk yarısında Ay Yay burcunda ilerliyor. Sabah erken saatlerdeki Ay-Güneş karesinin pür telaş, biraz da gergin enerjisi günün bu ilk yarısına yansıyor. Kırıcı olmamaya özen göstermemizde, otorite figürleriyle, önemli pozisyondaki kişilerle iyi geçinmemizde fayda var! Sabahtan itibaren Ay boşlukta ilerliyor olacağı için, önemli iş ve girişimler için Ay’ın Oğlak burcuna geçtiği 14:05 sonrasını kullanabiliriz. Ay-Kiron karesinin etkli olduğu öğle sonrasındaki saatlerde ruhsal ve bedensel açıdan dikkatli olmamız gereken kısa bir zaman dilimi var, farkında olalım! Ay’ın Uranüs-Satürn üçgenini çalıştırdığı akşam saatlerinde sağlam ve kalıcı adımlar atabilir, yeni ve yaratıcı projelerimizi başlatabiliriz. Ay-Venüs altmışlığının etkili olduğu gece saatleri ilişkiler açısından verimli ve olumlu gözüküyor.   

Salı günü boyunca Ay Oğlak burcunda ilerliyor. Genel olarak rahat ve akıcı bir gündeyiz. Ay-Venüs altmışlığının etkilerinin henüz devrede olduğu sabah saatlerinde ilişkiler açısından şanslı bir zaman dilimindeyiz. Ay-Neptün altmışlığının etkili olduğu akşam saatlerinde güzel ve huzurlu bir atmosfer var. Hayalini kurduğumuz şeyler gerçeğe dönüştürmek açısından önemli adımlar atabiliriz.

Çarşamba günü Çarşamba günü boyunca Ay Oğlak burcunda ilerliyor. İş, ticaret, alışverişler, parasal konular açısından haftanın en verimli günündeyiz. Eğitim, yayıncılık, uluslararası işler, seyahatler, turizm, yabancılarla, dini ve ilahi konularla ilgili önemli iş ve girişimlerimizi Ay-Jüpiter altmışlığının etkili olduğu sabah saatlerinde yapabiliriz. Önemli ticari işleri, alışverişleri, finansal işleri Ay-Merkür üçgeninin etkili olduğu öğle sonrasındaki zaman dilimine denk getirebiliriz. Önemli ve etkili pozisyondaki kişilerle görüşmelerimizi Ay-Güneş üçgeninin etkili olduğu akşam saatlerinde aktif edebiliriz. Karşı cinle, ebeveynlerle, otorite figürleriyle iş ve görüşmelerimizi de yine akşam saatlerinde yapabiliriz. 20:09 sonrasında Ay boşluğa giriyor. Öte yandan, gün boyunca Mars-Uranüs karesinin agresif ve patlayıcı etkilerini de yoğun hissedeceğiz. Kazalara, sakarlıklara, yangınlara, dolandırıcılıklara, gasp-darp gibi sert durumlara dikkat! 

Perşembe gününe geçişten kısa bir müddet sonra, saat 02:51’de Ay Kova burcuna geçiyor. Toplumsal konulara duyarsız kalamayacağımız, demokrasi, insan hakları, çalışanların hakları, hayvan hakları gibi konularda tepkilere veya gür sesli fikir beyanlarına açık bir gündeyiz. Özellikle de Ay’ın Mars-Uranüs karesini tetiklediği sabah saatlerinde agresyon, enerji yüksek olacak gibi gözüküyor. Sert, sarsıcı, beklenmedik gelişmelere, güçlü enerji çıkışlarına açık bu zaman diliminde sakin kalmayı ve akılcı davranmayı tercih edebiliriz. Kazalara, sakarlıklara da açık olduğumuz için, acelecilikten kaçınmamız yerinde olur. Ay-Venüs karesinin etkili olduğu akşam saatlerinde ilişkiler açısından hayli gergin bir zaman diliminde olacağız, dikkat!   

Cuma günü boyunca Ay Kova burcunda ilerliyor. Zihinsel açıdan hayli yoğun bir gündeyiz. Güneş-Merkür kavuşumunun etkili olduğu sabahın erken saatlerini odaklanma gibi zihinsel çalışmalarla değerlendirebiliriz. Geleceğe yönelik projelerimizi zihnimizde canlandırabilir, yaratıcı fikirlerle bezeyebiliriz. Aklımıza düşenleri bir kenara not edebiliriz. Önemli toplantı ve yazışmalarımızı, iş ve girişimlerimizi sabah erken saatlerde yapabiliriz. Ay-Jüpiter karesinin etkili olduğu akşam saatlerinde müsrif harcamalara, aşırılıklara, abartılara açık olacağız, farkında olalım! Bu açının kesinleştiği 20:13’ten sonra temel açısı kalmayan Ay boşluğa giriyor.

Cumartesi gününün ilk yarısında Ay Kova burcunda ve boşlukta ilerliyor. Önemli iş ve girişimlerimizi Ay’ın Balık burcuna geçeceği 15:26 sonrasına bırakabiliriz. Ay’ın Uranüs ve Satürn ile uyumlu açılarının etkili olduğu akşam saatlerini yeni e farklı işlere başlamak, fikir ya da projelerimizi başkalarına sunmak için kullanabiliriz. Sabah 06:39’da Terazi burcuna geçen Merkür, iş birliklerine ve ortaklaşa projelere göz kırpan bir zaman dilimine girdiğimizi işaret ediyor. Merkür-Kiron karşıtlığının etkili olduğu sabah saatlerinde kırıcı konuşmalar yapmaktan kaçınalım! Dil yarası kolay geçmez, malumunuz!

Pazar günü boyunca Ay Balık burcunda ilerliyor. Başkaları için bir şeyler yapabileceğimiz, fedakarlık ve kendini adamayı öne çıkaran bir zaman dilimindeyiz. Güneş Terazi burcuna geçiyor ve yeni bir sezonu başlatıyor! (04:54) Astroloji Okulu olarak, astrolojinin ülkemizdeki gelişimine katkıda bulunma amacıyla çıktığımız yolda bir başlangıç noktasına daha gelmiş bulunmaktayız. Yeni sezona başlangıç yapıyoruz ve bu yılki Açılış Günü etkinliğimizi herkesin istifade edebilmesi için ÜCRETSİZ olarak gerçekleştiriyoruz. Ay’ın Venüs-Neptün üçgenini çalıştırdığı duygu ve maneviyat dolu bu güzel günde, sevgi dolu bir sezonu başlangıcında hep birlikte olmayı diliyoruz! Etkinliğimiz hakkında bilgi için linki ziyaret edebilirsiniz. http://astrolojiokulu.com/tr/portfolio/acilis-gunu/ Akşam saatlerinde etkili olan Merkür-Satürn karesi iletişimde engellenmeye ve gecikmeye, söylemek istediklerini yeterince güçlü ve güvenli ifade edememeye, eleştirilere, tatminsizliklere işaret etmekte… Günü Ay-Neptün kavuşumunun maneviyatı ve ışığı yüksek enerjisiyle kapatıyoruz… Yurt dışından okulumuzun konuğu olarak gelen astrolog dostlarımızda birlikte ekinoks yemeğinde buluşuyoruz…  

İyi haftalar!

Sevgi, ışık ve umutla!

Öner Döşer, AMA, ISAR Cap

OPA Türkiye Temsilcisi, APAI Üyesi

AstroArt Astroloji Okulu Kurucusu

www.astrolojiokulu.com

16 Eylül 2018, Pazar

16.09.2018

Designed by Ongunsoft