Öner Döşer

17 Haziran Haftası

Bu sayfa 12216 kişi tarafından ziyaret edildi.

17 Haziran Haftası-SIRA DIŞI BİR HAFTA!

Birkaç gündür Betelgeuse yıldızı ile kavuşum toleransı içerisine giren Jüpiter’in yanı sıra, bu hafta Güneş de bu yıldızın kavuşum toleransına giriyor ve Güneş-Jüpiter kavuşumunun iyicil, gelişim, genişleme, özgüven, başarı ve zafer şansı veren etkileri, bu ikilinin Betelgeuse yıldızı üzerinde buluşmasıyla daha da artıyor!

Betelgeus, dünyevi başarı ve güç kazanma ile ilişkilendirilen, en kutsal ve şans getiren yıldızlardan biridir. Pürüzsüzce başarı vaat eder. Güneş’in Betelgeuse ile kavuşumu girişeceğimiz işlerde başkalarını etkileme ve başarı kazanma konusunda özgüvenimizi tetiklerken; Jüpiter’in Betelgeuse ile kavuşumu okuma, çalışma, öğretme, seyahat etme, keşfetme ve bunları başkalarıyla paylaşma konularında başarı şansımızı arttırıyor. Betelgeuse yıldızıyla ilgili daha fazla bilgi için, bu konuda her zaman en iyi referans olarak gördüğüm ve bilgilerinden istifade ettiğim astrolog Berdanette Brady’nin Star and Planet Combinations kitabına müracaat edebilirsiniz.

Fırsatları değerlendirme ve başarılı sonuçlar elde etme şansı vaat eden Güneş-Jüpiter-Betelgeuse kavuşumu Salı, Çarşamba, Perşembe ve Cuma günlerinde etkisini maksimumda gösterecek. Çarşamba günü kesinleşecek Güneş-Jüpiter kavuşumuna Ay’ın uyumlu açıda olacağı Salı akşam ve Çarşamba sabahının erken saatlerini her türlü iş ve girişim açısından iyi değerlendirebiliriz. Çarşamba sabahı saat 09:45’ten Perşembe sabahı 05:02’ye kadar Jüpiter Güneş’in kalbinde olacak (Güneş’e 17 dakika yakınlıkta). Kadim astrologlar bir gezegenin Güneş’e bu denli yakın olmasını önemli görüyorlardı. Bu gezegenin kapasitesini sıra dışı ve güçlü bir şekilde vurgulayacağını söylüyorlardı. Bu gezegen Jüpiter olduğuna göre, bu yaklaşık bir günlük süreçte kişisel gelişim ve ruhsal büyüme fırsatlarının ve potansiyelinin maksimumda olacağını düşünebiliriz. Bu zaman aralığını bütünün hayrına yönelik her türlü iyi niyet, dua, iş girişimi veya başvurular, yazışmalar, konuşmalar, talepler ve yardımlaşma için değerlendirebiliriz.

Güneş-Jüpiter-Betelgeuse kavuşumunun Türkiye astroloji haritasının Ay derecesi üzerine çok yakın bir dereceye düşmesi, bilinçli halk tarafından ortaya konan bütünün hayrına ve gelişimine yönelik tepkilerin daha geniş alana yayılacak olmasını gösteriyor olabilir. Başarı ve güç kazanma yıldızı Betelgeuse, güç ve etkinlik kazanmayı ifade eden Güneş, genişleme ve başarı vaatçisi Jüpiter, halkın sesini duyurma konusundaki başarısının ve yaptırım gücünün genişleyeceğinin, etkinleşeceğinin göstergesi!

Astrolojide Ay kadınlar, anneler demek aynı zamanda.Ülkemizin barışa ve huzura ihtiyacı olan bu dönemde, bunun oluşabilmesi için, öncelikle birbirimize tahammül etmeyi ve farklılıklarımızı çeşitliliğin bir gerekliliği olarak görüp, birbirimizi olduğumuz gibi kabullenme bilincini ortaya çıkarmamız gerekiyor. Ülkemizin bütünlüğünü korumamızda en önemli faktörlerden biri, dayatma ve zorlama olmaksızın birleştirici, şefkatli ve sevecen bir biçimde destekleyici, yaraların sarılmasında başrol oynayacak, duygularıyla ve sezgileriyle toplumumuza yol gösterici olan bilinçli ve duyarlı KADINLARIMIZDIR!

Güneş-Jüpiter kavuşumu, özellikle Çarşamba gününden itibaren Polaris yıldızı ile de aynı boylamda olacak. Bu yıldız, yol ve yön bulma becerisini ifade eder. Tek bir amaç gütme, tek bir yönde güçlü odaklanma teması içerir. Bir öncüyü, lideri simgeler. Güneş-Jüpiter kavuşumunun bu önemli yıldızla kavuşumu, bu dönemi iyi okuyabilecek, vizyon sahibi, öncü ve lider vasfına sahip kişilerin ortaya çıkabileceğini, toplumun yapıcı bir amaca (bütünlük ve bağımsızlık) odaklanmasında önemli rol üstleneceğini göstermekte.

Güneş Yengeç burcuna geçiyor

Cuma sabahı 08:03’te Güneş Yengeç burcuna geçiyor. Güneş’in dört öncü burca girişleri mevsim girişlerini ifade eder ve Yengeç burcuna girişi kuzey yarım küre için yaz mevsiminin başlangıcını gösterir. Güneş’in Yengeç burcuna geçişi anına yönelik astroloji haritası, üç aylık yaz dönemde nasıl gelişmeler yaşanacağına yönelik bilgi edinmek için kullanılır. Ben de bu merkezden yola çıkarak, her yıl olduğu gibi bu yıl da “Yaz Aylarına Astrolojik Bakış” seminerini düzenliyorum. Astroloji Okulu’nda 15:00-18:00 saatleri arasında sunacağım seminerde Yaz Gündönümü astroloji haritası, yaz aylarında oluşacak büyük üçgen, uçurtma, t-kare ve büyük sextil açı kalıplarının üzerimizdeki etkileri konusunu kapsamlı bir biçimde ele alacağım. Ayrıca, bu sürece kendimizi nasıl hazırlayabileceğimiz konusunda bilgiler verileceğim. Seminer hakkında detaylı bilgiyi aşağıdaki linkten edinebilirsiniz. http://www.astrolojiokulu.com/HD551_yaz-aylarina-astrolojik-bakis.html

Süper SüperAy!

Pazar günü 14:32’de 2 derece 10 dakika Oğlak’ta dolunay gerçekleşiyor. Bu aynı zamanda bir SüperAy (SuperMoon). Bu dolunay sadece Ay’ın Dünya’ya en yakın olduğu ve en büyük gözükeceği dolunay değil; tüm 2013 yılı boyunca Ay’ın Dünya ile en yakın olacağı dolunay. Ay, 2014 Ağustos’una kadar bu denli yakın olmayacak. Bu yüzden bunu Süper SüperAy olarak değerlendirenler bile var! Ay’ın bu konumu, duygusal anlamda toplumsal hareketliliğe, duyguların her zamankinden daha etkin ifade edileceğine, baskı yaratan sosyal norm ve kurallara ya da otorite figürlerine karşı çıkış enerjisinin daha da vurgu kazanacağına işaret ediyor. Dolunay esnasında Ay, maksimum kuzey deklinasyonunda olacak. 23 Haziran tarihinde gerçekleşecek bu dolunaydan kısa bir süre önce, 19 Haziran’da Dünya-Güneş-Jüpiter dizilimi, 21 Haziran’da Merkür-Venüs dizilimi de gerçekleşiyor. Böyle zamanlarda etkin güneş aktiviteleri ya da jeomanyetik fırtınalar görülebiliyor; bazı zamanlarda sismik hareketlenmeler veya volkan aktiviteleri buna eşlik edebiliyor. Bu bağlamda 18-25 Haziran arasındaki günler özellikle dikkat çekiyor…   

Oğlak burcunda dolunay 

Astrolojik açıdan ele alacak olursak, dolunay Jüpiter ile uzaklaşan açı oluştururken, dolunay sonrasında Ay’ın önündeki açı geri hareketli Satürn ile altmışlık ve ardından yine geri hareketli Neptün ile altmışlık olacak. Güvence, somut ve kalıcı sonuçlar arzusunu, ayağı yere basan girişimler ve sözler beklentisini ifade eden Oğlak burcundaki Ay’ın bu ikiliyle açıları, her şeyi kontrol altında tutmaya çalışan otorite figürleriyle (Satürn), kendini idealist amaçlara adayan kişiler (Neptün) arasında uzlaşma çabalarının sonuçlarının görülmeye başlayacağını gösteriyor olabilir. Ay’ı dolunaydaki derecesinden ilerlettiğimizde, bu iki açı sonrasında Plüton-Uranüs karesini tetikleyeceğini görüyoruz. Bu durum, eğer arzu edilen uzlaşma ve denge sağlanamazsa (dolunay) çok daha dramatik durumlarla karşılaşılabileceğinin göstergesi (Uranüs-Plüton karesi). Otorite figürlerinin bunu dikkate alması gereken hassas zamanlardayız!

Haftanın günlere göre detaylı değerlendirmelerine gelince…

Pazartesi gününe başlarken Başak burcunda ve boşlukta ilerleyen Ay, saat 4:18’de Terazi burcuna geçiyor. Politik, diplomatik, hukuksal konuların, uzlaşma ve denge arayışının öne çıkacağı bir gündeyiz. Akşam saatlerinden itibaren etkinleşmeye başlayacak Ay-Plüton karesi güç çekişmelerini, otorite figürleriyle gerginlikleri ifade ediyor. Bu açının ardından, gece saatlerinde Ay-Uranüs karşıtlığı da etkin olacak ve gergin etkiler artacak. Sağduyulu olmalı, bir amaca hizmet etmeyen, gereksiz tartışmalardan ve ortamlardan uzak kalmalıyız. Gün boyunca etkin olacak Mars-Uranüs altmışlığı, güç ve eforumuzu ortaya koyarken yaratıcılığımızı kullanabileceğimizi; özgürlük arzumuzu dengeli ve yaratıcı bir şekilde ortaya koyabileceğimizi gösteriyor.

Salı günü boyunca Ay Terazi burcunda hareket ediyor. Sabah erken saatlerde etkin olacak Ay-Venüs karesi, özel ve sosyal ilişkilerimizde dengesizlik riskini gösteriyor. Akşam saatlerine doğru etkinleşecek Ay-Merkür karesi de iletişimin gergin akacağını, fikir ve görüşlerimizi kabul ettirmekte zorlanabileceğini işaret ediyor. Önemli konuşmaları, özellikle otorite figürleriyle veya etkin, önemli pozisyondaki kişilerle görüşmeleri, yazışmaları, anlaşmaları geç akşam saatlerinden itibaren aktif edebiliriz. Giderek yakınlaşan Ay-Güneş üçgeni, gece saatlerinde özel ve sosyal ilişkilerde, iş ilişkilerinde, toplumsal meselelerde, uzlaşma, denge ve başarı şansını daha da arttırıyor. Güneş-Jüpiter-Betelgeuse kavuşumunun en etkin sürecinde olacağımız akşam saatleri ve sonrasını, özellikle de Ay’ın Güneş-Jüpiter ikilisiyle üçgen açı yapacağı Çarşamba sabah saatlerine kadarki süreci iyi değerlendirebiliriz. Güneş-Jüpiter kavuşumunun Betelgeuse ve Polaris yıldızlarıyla aynı boylamda bulunmalarının etkileri için haftalık yazımın giriş bölümünü okuyabilirsiniz.

Çarşamba günü sabah saatlerinde Ay henüz Terazi burcunda ilerliyor. Sabah erken saatlerde Ay-Güneş ve Ay-Jüpiter üçgenleri çok etkin olacağından, bu saatler civarı (özellikle de 06:14-06:55 saatleri arası) her türlü niyet, dua, talep, girişim, ruhsal çalışma açısından ideal gözüküyor, değerlendirebiliriz! 05:55’te Jüpiter ile son açısını yapacak olan Ay 08:38’de Akrep burcuna geçinceye kadar boşluğa giriyor. Gün boyunca Akrep burcunda ilerleyecek olan Ay, ülkemiz açısından önemli gelişmelere açık bir günde olacağımızı gösteriyor. İntikam ve ödeştirme arzusundan uzak kalmamız gereken bir gündeyiz! Ay-Satürn kavuşumunun etkin olacağı akşamüzeri saatlerinde bu etki daha da belirginleşiyor. Öğle saatlerinden, akşamüzeri sonrasındaki saatlere kadar rahat ve kolay ilerleyemeyebiliriz. Engellerle karşılaşabiliriz. Kontrol altında tutma çabasının öne çıkacağı bir gündeyiz zira. Ay-Neptün üçgeninin engellenmeyi ve blokajı çözen, rahatlatan, akışkan, ruhsal enerjisi 18.20 sonrasındaki saatlerden itibaren devreye giriyor. Gün boyunca etkin olacak Güneş-Jüpiter kavuşumunun başarı ve güç kazandıran, genişletici, koruyucu, genişletici yönleri akşam saatlerinde had safhaya varıyor (19:10’da kesinleşiyor). Toplumun refahı için her türlü niyet, dua, yapıcı ve iyileştirici girişim açısından akşam ve gece saatlerini değerlendirebiliriz.

Perşembe günü boyunca Ay Akrep burcunda ilerliyor. Derin ve duygusal temaların, ülkemizin ve gençlerimizin geleceğini ilgilendiren konuların vurgu kazanacağı bir gündeyiz. Günün ilk yarısında etkin olacak Ay-Plüton altmışlığı, dayanışma, yardımlaşma ve duyguları güçlü ifade etme şansı veriyor. Ay-Venüs üçgeninin etkin olacağı akşamüzeri saatleri ve gece saatlerinde ikili ilişkiler ve sosyal ilişkiler açısından olumlu enerjiler hakim. Ay-Merkür üçgeninin de etkin olacağı bu saatler civarında iletişimde ve kendimizi ifadede başarılı olabiliriz. Önemli konuşmaları Ay’ın boşluğa gireceği 22:16 sonrasına bırakmamak daha isabetli olur.

Cuma günü sabah saatlerinde Ay Akrep burcunda ve boşlukta ilerliyor. Kararsızlık ve yön belirlemekte zorlanma enerjisinin ön plana çıkacağı sabah saatlerinden sonra, saat 11:30’da Ay Yay burcuna geçiyor. Duygu ve düşüncelerimizi daha geniş alana yayma arzusunun vurgu kazanacağı bu günde, inançlar, kültürel temalar, uluslararası ilişkiler, ülkemizin güvenlik güçleriyle ilgili konular vurgu kazanabilir. Ay-Neptün karesinin etkin olacağı akşam saatlerinde kararsızlık, belirsizlik, yanılma, hayal kırıklığı yaşama riski fazla. Merkür-Venüs kavuşumunun etkin olacağı bu günde, aklımız ve mantığımız huzur ve sakinlik, uzlaşma ve denge kazanmaktan yana olacak. Sabah 08:03’te Yengeç burcuna geçiş yapan Güneş, kuzey yarım küre için yaz mevsiminin başlangıcını müjdeliyor! Çevremizde olan bitene, ülkemizle ilgili konulara karşı hassasiyet ve duyarlılığımız daha da artıyor…

Cumartesi günü boyunca Ay Yay burcunda ilerliyor. Özgürleşme, bağımsız hareket etme arzumuzun artacağı bir gündeyiz. Sorunlara yaratıcı çözümler bulabilir, hızlı ve sürpriz gelişmelerle karşılaşabiliriz. Ay-Mars karşıtlığının etkin olacağı öğle saatleri civarında ise gergin ve kışkırtıcı enerjiler var, dikkat! Kavga ve çekişmelere, kazalara ve sakarlıklara açık olacağımız bu saatlerde aceleci davranmamak yerinde olur. Günün ikinci yarınsında da duyguları abartılı bir şekilde ortaya koyma riski taşıyoruz. Ama her ne olursa olsun, iyimserlik ve umut enerjisi devam ediyor. Gün genelinde güvenlik güçleri ve güvenlik temaları öne çıkıyor…

Pazar günü sabah saatlerinde Ay henüz Yay burcunda ilerliyor. Sabah erken saatlerde etkin olacak Ay-Jüpiter karşıtlığı duygusal çıkışlara, abartılı tepkilere açık olacağımızı gösteriyor. İnandığımız değerleri ifade ederken, abartılı ve fanatikçe tavır almaktan ya da bu türde kişilerden ve ortamlardan uzak kalmamız yerinde olur. 10:08-11:08 saatleri arasında boşlukta ilerleyecek olan Ay, saat 11:08’de Oğlak burcuna geçiyor. Maddi ve fiziksel güvence arzumuzun öne çıkacağı bir gündeyiz. Ay-Güneş karşıtlığı 14:32’de kesinleşiyor: dolunay! Aynı zamanda Süper SüperAy! Dolunay ve SüperAy ile ilgili bilgi için haftaya bakış yazımın giriş bölümünü okuyabilirsiniz. 

Toplumsal konularda duyarlılık sergileyen, toplumun güvenliği ve refahı için gayret gösteren, koruyucu ve kollayıcı,  babacan tavrıyla etrafında güven duygusu yaratan, yüreği sevgi dolu,  fiziksel olarak baba olsun olmasın, tüm erkekler...

Babalar gününüz kutlu olsun!

 

Sevgi, umut ve ışıkla…

Öner DÖŞER

16 Haziran 2013, Pazar

ASTROLOJİ OKULU, Caddebostan

 

 

Astroloji Okulu Yaz Arasına Giriyor!

23 Haziran tarihinde gireceğimiz yaz aramız, sezona merhaba diyeceğimiz 23 Eylül’de sona erecek. Ama yaz aylarında da boş durmayacağız. Yaz workshoplarımız ve Online Yaz Okulu derslerimiz devam ediyor olacak. Detaylı bilgi için linkleri ziyaret edebilirsiniz.

http://www.astrolojiokulu.com/HD549_yaz-workshoplari.html

http://www.astrolojiokulu.com/HD550_online-yaz-okulu-muz-aciliyor.html

 

Yeni Sezonda Dersler

Yeni sezona 23 Eylül 2013 Pazartesi günü başlıyoruz. 22 Haziran 2014 Pazar günü sona erecek eğitim sezonunda Temel ve İleri Seviye sınıflarının ders programları 36’şar hafta olarak, ders ücretleri her dört ders için 300 TL olarak belirlenmiştir.

Bu yıl üç yeni Temel Seviye sınıf açıyoruz. Bunlardan online eğitim yapacak olan sınıfımız derslerini Salı akşamları 20:00-22:00 arasında işleyecek. İlk ders 24 Eylül 2013 tarihinde yapılacaktır. Yüzyüze eğitim yapacak sınıflarımızdan hafta içi sınıfımız Çarşamba günleri 11:00-13:30 arasında, hafta sonu sınıfımız Pazar günleri 11:00-13:30 arasında ders işleyecektir. Hafta içi sınıfımız ilk dersini 25 Eylül 2013 tarihinde, hafta içi sınıfımız ilk dersini 29 Eylül 2013 tarihinde işleyecektir. Detaylı bilgi için aşağıdaki linki ziyaret edebilirsiniz. http://www.astrolojiokulu.com/HD553_2013-2014-egitim-yili-programi.html

16.06.2013

Designed by Ongunsoft