Öner Döşer

17 Haziran haftası

Bu sayfa 15421 kişi tarafından ziyaret edildi.

DÖNÜM NOKTASI

Astrolojik açıdan çok önemli bir haftadayız. Yay burcunda dolunay ve önemli açıların kesinleşmesinin yanı sıra mevsim dönüm noktası olan Güneş’in Yengeç burcuna geçişi ve yaz dönencesi haritası. Tüm bu haritaları hem ülkemiz hem diğer ülkeler ve başkanları, hem de burçlar için değerlendirdiğim videoyu izlemek için tıklayınız https://www.youtube.com/watch?v=n4XrSAiDoCE&t=1252s

Öncelikle Yay dolunayı haritasından başlayalım. Aşağıda Ankara’ya göre hazırlanmış bu haritayı görmektesiniz…

 

 

Doğal olarak dolunay haritanın köşe evlerine denk düşüyor, zira İstanbul seçimlerinin olduğu, bu açıdan sadece İstanbullular için değil, tüm ülke vatandaşları için de önem taşıyan bir haftadayız!

Hükümetin ve muhalefetin göstergeleri

Dolunay bu kadar bariz ve görünür alanlara denk düştüğüne ve Güneş 10.evde olduğuna göre diğer ülkelerin gözü üzerimizde olacak belli ki! Ayrıca Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın da halka hitaben konuşmalar yapacağı söyleniyor ve bu da Güneş’in Hükümeti temsil eden 10.evde olmasını açıklıyor. Öte yandan halkın genel göstergesi Ay muhalefeti temsil eden 4.evde yerleşiyor.

Kafalar karışacak mı?

Dolunayın uzaklaşan açıyla da olsa haritanın 7.evine denk düşen Neptün ile T-kare açı kalıbı oluşturması kafaların karışık olacağını ya da kafa karıştırıcı açıklamaları ve halen bazı kararsızlıkların oluşabileceğini düşündürüyor. Türkiye astroloji haritası üzerine yansıttığımızda, Neptün’ün haritanın 10.ev girişine denk düştüğünü görüyoruz ki bu da aynı şeyi düşündürüyor.

Müttefik ülkeler, paktlar, borsa, döviz, altın fiyatları

Merkür-Mars-Kuzey Ay Düğümü kavuşumunun Satürn-Plüton-Güney Ay Düğümü kavuşumuna karşıtlığı çok etkili durumda ve haritanın 11/5.evler eksenine denk düşüyor. Tüm bu açılar zorlu bir zaman diliminden geçildiğinin işaretçisi olmanın yanı sıra, müttefik ülkeler ve ülke olarak içinde yer aldığımız paktlar-organizasyonlar-kuruluşlar ile olan ilişkilerde zorlanma ya da onlardan eleştiri, memnuniyetsizlik veya zorluk-engel çıkarma yönünde bir enerji akışına; tabii bunun karşılığında borsa, döviz, altın gibi yatırım araçlarında fiyatlarda dalgalanmaya işaret ediyor olabilir. Bu tespitler 17 Haziran-2 Temmuz arasındaki zaman dilimi için geçerlidir, zira dolunayın etkileri takip eden yeniaya kadardır.

Seçimin ertesi gününe dikkat!

Seçim ertesine baktığımızda (24 Haziran Pazartesi) yanıltıcı, spekülatif hareketlerin oluşacağını tahin edebiliriz. Önümüzdeki haftanın yazısında buna değineceğim. Ama şimdiden kısaca uyarmak istedim. 24 Haziran Pazartesi günü Ay’ın Venüs-Jüpiter-Neptün T-karesini tetiklediği gün olacak. Yani para konularında spekülasyonun ve yanıltıcı hareketlerin vurgu kazanacağı bir gün olacak. Seçim sonuçları ne yönde olursa olsun, ertesi gün telaşa kapılıp veya yanlış bilgilendirme ve yönlendirmeyle hareket edip büyük hareketler yapmaktan uzak durmalı…

Mevsim dönümü haritası

Eski astrologlar mevsim dönümü günlerine yönelik haritala çıkararak, bir yılın dört çeyreğinin her birini ayrıca değerlendirirlerdi. Ben de öyle yapacağım. Güneş’in Yengeç burcuna giriş anı haritasını aşağıda görmektesiniz.

 

 

Bu haritayı İran’a göre çizdirdim, çünkü coğrafi astroloji gözüyle bakıldığında Güneş’in ve Mars-Satürn karşıtlığının Yükselen/Alçalan eksenine denk düştüğü bölgelerden biri de İran olacak. Genel olarak Akdeniz’in doğusu ve Orta Doğu açısından, tabii ki ülkemizi de içine alan bölge açısından yaz aylarının sıcak geçeceğini söyleyebiliriz.

Eski astrologlar Mars-Satürn karşıtlıklarını çok önemser, yıllık-mevsimsel haritalarda denk düştükleri ev açısından yoruma katarlardı. 19.yüzyıl Osmanlı astroloğu Sadullah el-Ankaravi’nin Mecmuatü’l Ahkam eserinde verdiği bilgiye göre bir dönüm haritasında Merkür-Mars-Satürn’ün kavuşumda veya dizilimde olması savaş işaretçisidir. Günümüzde bunu ticaret savaşları olarak da tanımlayabiliriz. Hem Haziran ayı için hazırladığım genel videoda, hem de bu haftanın videosunda bu konuyu kapsamlı bir biçimde ele aldım. İzlemek için linkleri ziyaret edebilirsiniz.

https://www.youtube.com/watch?v=n4XrSAiDoCE&t=1252s

https://www.youtube.com/watch?v=ViIEGqGoAps&t=1014s

İstanbul’a göre çizdirilmiş haritalar

Dönüm haritasına geri dönersek… Bu haritayı istediğimiz veya merak ettiğimiz şehre göre çıkartabiliriz. Borsanın, paranın, ticaretin merkezi ve seçimlerin odak noktası olan İstanbul’a göre çizdirdiğimiz haritada Mars-Merkür-Satürn-Plüton ve Ay Düğümlerinin oluşturduğu karşıtlıkların para evleri olarak tanımladığımız 2/8.evler eksenine denk düştüğünü görüyoruz. Bu yerleşimler yaz aylarının ekonomik anlamda zorlu, sıkıntılı olacağını göstermekte.

İstanbul Menkul Kıymetler Borsası’nda aşağı yönde, döviz, altın fiyatlarında yukarı yönde bir hareket beklenebilir. Ticari faaliyetlerde azalmalar, iflaslar, kepenk kapatan firmaların sayısında artış görülebilir. Tabii ticaret savaşlarının kızışması ve Doğu Akdeniz’de ülkeler arası ilişkilerin kızışması özellikle altın fiyatlarında yukarı yöne gidişte rol oynayacaktır muhtemelen.

Bu haritada Hükümeti temsil eden göstergeler olarak 10.ev yöneticisi Merkür ve Güneş de 8.eve denk düşmekte ve Hükümetin önceliğinin dış ödemeler, dışarıdan alınması muhtemel borçlar veya para girişi sağlamak, bankalar, kredili borçların ödenmesi konuları olacağını göstermekte. Yani 21 Haziran’dan başlayarak yaz ayları boyunca Hükümetin işi zor olacak.

Muhalefetin göstergesi Jüpiter haritanın 1.evinde ve güçlü yerleşimde (Retro olmasına rağmen) olduğu için önümüzdeki üç aylık dönemde Muhalefet prim yapabilir veya kendi çapında gelişme kaydedebilir diyebiliriz.     

İstanbul Seçimleri

23 Haziran Pazar günü gökyüzü etkilerini anlamak için o günün sabah saatlerine yönelik taslak bir harita üzerinde çalışabiliriz. Aşağıda İstanbul için çıkartılan bu haritayı görmektesiniz.

 

 

Gün boyunca Ay Balık burcunda ilerliyor. Uzaklaşan açı da olsa Ay-Güneş üçgeni var, ama Ay’ın en son ayrıldığı gezegen olan Uranüs değişimlerin, yenilenmenin, sürpriz gelişmelerin işaretçisi olarak bilinir. Ay’ın Venüs-Jüpiter-Neptün T-karesini tetiklemeye başlayacağı akşam saatleri sonrasında kafa karıştırıcı, yanıltıcı, manipülasyona açık, kararsızlık enerjisinin de baskın olduğu ya da netleşmekte zorlanacağımız bir atmosferde olacağız muhtemelen.

Venüs-Jüpiter-Neptün T-karesinin iletişimde ve haberleşmede veya verilen haberlerde abartılar, yanlışlıklar olması riskini de gösterdiğini aklımızda tutmalı, bir şeyler iyice netleşmeden haber-bilgi aktarmanın doğru ve etik olmadığını hatırlamalıyız. Fanatik veya abartılı hareketlerden de kaçınmalıyız. Bunlar bize gökyüzünün mesajları diyelim…

Hassas ve agresif bir haftadayız farkında olalım!

Merkür-Mars kavuşumunun Satürn-Plüton kavuşumuyla karşıt açılarının çok aktif olduğu hassas bir haftadayız. Alınganlıklar had safhada olacak. Bu yüzden sözlerimize dikkat etmeliyiz. Başkalarını rencide etmemeli, rencide olacak ortamlarda bulunmamaya özen göstermeliyiz.

Bu zorlu açılar içerisinde Mars-Plüton karşıtlığı zorlu karşıtlıklardan biridir. Sert, kavgacı, şiddetli olaylarla bağdaştırılır. Yengeç/Oğlak ekseninde bir karşıtlıktan bahsettiğimiz için, ailevi konular ve iş hayatıyla ilgili konular arasında gelgitler, mantıkla duygular arasında kalmak da bu açının etkilerindendir diyebiliriz. 

Satürn-Neptün altmışlığının yumuşatıcı, toparlayıcı etkileri de devrede olacağından, kontrollü, başkalarını düşünerek, empati yaparak hareket etmemizde fayda var!


Sezon kapanışı, Sertifika ve Diploma töreni

Dokuz ay süren koşturmalı, heyecanlı, bilgi ve sevgi dolu paylaşımlarla bezediğimiz bir eğitim sezonunun daha sonuna vardık! Hastalık, zorluk demeden görev yapan tüm personelimize ve eğitmenlerimize, derslere aksatmadan katılan öğrencilerimize Gaye & Öner Döşer olarak şükranlarımızı sunarız.

Zorlu sınavlarda başarı göstererek Sertifika ve Diploma almaya hak kazanan öğrencilerimizi kutlarız! Henüz baraj puanı geçemeyen öğrencilerimizin de Eylül ayındaki telafi sınavlarında çok daha iyi puanlar alacaklarına ve barajı geçeceklerine olan inancımız tamdır!  

 

 

Okulumuzun sezon kapanışı, Sertifika ve Diploma törenini Astroloji Okulumuzda yapma kararı aldık. 21 Haziran 2019 Cuma akşamı saat 17:00’de başlayacak etkinliğimiz, Amerikalı misafirimiz OPA Başkanı Sayın Maurice Fernandez’in sunumunu tamamlayacağı 21:00’e kadar sürecektir. Detaylı bilgi için tıklayınız. https://astrolojiokulu.com/tr/portfolio/sezon-kapanisi-sertifika-ve-diploma-toreni/

Etkinlik akışı aşağıdaki gibidir:

Açılış ve ikram 17:00

İmza saati: 17:30

Temel Seviye Sertifika töreni: 18:00

Orta Seviye Sertifika töreni: 18:20

İleri Seviye Diploma töreni: 18:40

Seminer: 19:00

Yükselen-12. evden ortaya çıkan

Etkinliğimizin ardından Maurice Fernandez’in “Yükselen-12. evden ortaya çıkan” konu başlıklı bir semineri olacak.

 

 

Arzu edenler seminere katılabilirler. Bu seminer hakkında bilgi edinmek için linki tıklayınız https://astrolojiokulu.com/tr/portfolio/maurice-fernandez-ile-seminer-yukselen12-evden-ortaya-cikan/

Not: Atölye çalışmasında ardıl tercüme yapılacaktır.

Neptün, 12.ev ve Balık Burcu

Maurice’in Türkçe’ye çevirdiğimiz ve okulumuzun yayınlarından çıkacak “Neptün” kitabının imza törenini de yine 21 Haziran Cuma günü 17:00-18:00 saatleri arasında Astroloji Okulumuzun Şaşkınbakkal’daki merkezinde yapacağız.

 

 

Etkinliğimiz sadece sertifika veya diploma alan öğrencilerimize için değildir. Bu etkinliğimizde eski ve yeni tüm öğrencilerimizi, başka okulların öğrencilerini, meslektaşlarımızı ve astroloji sevenleri de bu etkinlikte aramızda görmekten memnuniyet duyarız.

Kiron, Bir Ustanın Ölümlülüğü…

 

1977’deki keşfinden bu yana, Senator (insan başlı at) Kiron astrologları büyüledi ve Kiron’un “yaralı şifacı” olarak ortak referansıyla ilgili pek çok kitap yayınlandı.” OPA Başkanı Maurice Frenandez, çalışmayı yeni bir yöne götürecek ve bu tuhaf cismi içeren karmaşık dinamikleri keşfedecektir. Ardıl olarak tercüme edilecek bu atölye çalışması hakkında bilgi için tıklayınız.

https://astrolojiokulu.com/tr/portfolio/maurice-fernandez-ile-workshop-kiron-bir-ustanin-olumlulugu/


Profesyonel Astroloji Organizasyonu (OPA) Meslektaş Çalışmaları

OPA Sertifikalı bir astrolog ve OPA Türkiye Temsilcisi, OPA Meslektaş Çalışmaları Grup Lideri olarak bu güzide kurum tarafından düzenlenen meslektaş çalışmalarının üçüncüsünü bu kez hem İngilizce ve hem de Türkçe olarak ülkemizde organize etmekten büyük memnuniyet duyuyorum!

 

 

Kaliteli, etik, toplum bilinci gelişkin profesyonel astrologlar yetiştiren bir okulun kurucusu ve eğitmeni olarak, sadece mezunlarımızdan astrolojiyi profesyonel olarak yapan astrologlara değil, eğitimli ve etik, bilgisine ve eğitimine güvenen tüm astrolog meslektaşlarımıza açık olan bu çalışmalarda bu yıl profesyonel astrologlardan oluşan iki grubumuz var: Benim liderliğini üstlendiğim birinci grupta Dilara Başar Efeoğlu, Ülgen Karaaslan, Esin Aksu ve Şükran Irmak yer alacak. OPA Başkanı Maurice Fernandez’in liderlik ettiği ikinci grupta Hande Kazanova, Burcu Çakır, Müge Koyuncu ve Aylin Bekem Yapıcı yer alacak. Çalışmaların keyifli geçeceğini umuyoruz. Sosyal medyada yapacağımız paylaşımlardan takip edebilirsiniz.

OPA Meslektaş Çalışması, profesyonel danışmanlık veren astrologlar için düzenlenen üç günlük bir atölye çalışması olup, 4’er kişilik gruplar halinde yapılan bu çalışmada astrologlar uygulamalarını tartışacak ve kendilerini geliştireceklerdir. Amerika ve diğer ülkelerde şimdiye dek sadece İngilizce olarak yapılan bu çalışmalar ilk kez ülkemizde hem İngilizce hem de Türkçe olarak yapılacaktır.

OPA Sertifikasyon sürecinin bir parçası olan meslektaş çalışmaları ve OPA Sertifikasyon kriterleri hakkında bilgi için tıklayınız.

http://www.onerdoser.com/duyurular/opa-peer-grup-calismasi-111

OPA’ya katılmak ister misiniz?

Profesyonel Astroloji için Organizasyon (OPA), kar amacı gütmeyen, astroloji öğrencilerine ve profesyonel astrologlara, astrolojik anlayışlarını beslemek için ihtiyaç duydukları bilgi, kavrayış, tecrübeyi, çalışmalarıyla tanınma ve büyüme imkanını sağlamak yoluyla astrolojinin gelişimine katkıda bulunmayı amaçlayan bir kuruluştur.

Kuruluş, astrologlara hem kişisel hem de profesyonel olarak gelişim için destek olmaktadır. Astrolojinin profesyonel kullanımı için sorumluluk standartları tanımlar ve sağlar. OPA, astrolojinin seçkin spiritüel, psikolojik ve holistik bir anlayış aracı olmasına adanmıştır.

 

 

OPA'ya üye olup yılda 20'den fazla ücretsiz seminere katılım imkanına sahip olabilir, üyelere sunulan diğer özel fırsatlardan yararlanabilirsiniz. 21-24 Haziran 2019 tarihleri arasında yıllık üyelik 60 USD yerine sadece 40 USD olacak. Bu indirim yeni üye olmak ya da üyeliklerini yenilemek isteyen herkes için geçerlidir. Belirtilen tarihler arasında Astroloji Okulumuzun Şaşkınbakkal'daki Merkezine uğrayarak ödemenizi yapabilirsiniz. Üyelik hakkında detaylı bilgi için: https://www.opaastrology.org/membership/membership


Haftanın günlere göre değerlendirmesine gelince…

Pazartesi gününün büyük çoğunluğunda Yay burcunda ilerleyen Ay’ın Güneş ile karşıtlığının kesinleştiği 11:30’da dolunayın zirve noktasına varıyoruz ve ardından temel açısı kalmayan Ay boşluğa giriyor. Günün ilk yarısında büyümeye, genişlemeye yönelik bir enerji akış var. Zirve noktasının oluğu 11:30’dan sonra yüksek ve gergin enerji inişe geçiyor. Hayatımızda bir şeylerin görünür hale geleceği veya ortaya çıkmaya başlayacağı bir gündeyiz diyebiliriz. 11:30-19:13 saatleri arasında Ay boşlukta ilerleyeceğinden, belirsizlik oluşabilir, bir şeylerin hangi yönde ilerleyeceğini netleştirmekte zorlanabiliriz. Ay’ın Oğlak burcunda ilerlediği akşam saatleri disiplin, kontrol ve gerçekçi hareketler gerektiriyor. Ay-Uranüs üçgeninin yakınlaştığı gece saatlerinde güzel sürprizlere ve yeni gelişmelere açık olacağız.

Salı günü boyunca Ay Oğlak burcunda ilerliyor. Temkinli adımlar atmak gereken bir gündeyiz. Gün genelinde etkili olan Satürn-Neptün altmışlığı ideal edindiğimiz şeyleri gerçekleştirme yönünde bazı şans ve fırsatlar yakalayabileceğimizi düşündürüyor. Öte yandan, özellikle akşam saatlerinde etkisi belirginleşecek Merkür-Mars kavuşumu dilimize hakim olmamız gerektiğini gösteriyor. Alınganlıklara, kırgınlıklara açık ve hassasiyetlerin vurgu kazandığı bir gündeyiz, farkında olalım!

Çarşamba günü boyunca Ay Oğlak burcunda ilerliyor. Haftanın en dikkat çekici ve zorlu günündeyiz. Merkür-Mars-Satürn-Plüton ve Ay Düğümleri dizilimi Ay tarafından tetikleniyor ve haftanın genel gidişatı ile ilgili anlattığımız gibi finans, ekonomi, politika, insan ilişkileri açısından risklerin bugünden itibaren belirginleşeceğini söyleyebiliriz. Özellikle öğle öncesindeki saatler daha gergin olacak gibi gözüküyor. 14:18 sonrasında Ay boşluğa giriyor.   

Perşembe gününe geçişte henüz Oğlak burcunda ve boşlukta ilerleyen Ay saat 05:00’te Kova burcuna geçiyor. Hayli değişken ve sürpriz gelişmelere açık bir gündeyiz. Bu bağlamda özellikle Ay-Uranüs karesinin etkili olduğu öğle sonrasındaki saatler dikkat çekiyor. Mars-Plüton karşıtlığının kesinleştiği, sert ve şiddetli olaylara açık, enerjinin zorlu aktığı bir gündeyiz, farkında olalım! Şartları zorlamasak, gereksiz iddialaşmalardan ve dalaşmalardan uzak dursak iyi ederiz!  

Cuma günü boyunca Kova burcunda ilerleyen Ay’ın iyiciller olan Venüs ve Jüpiter ile uyumlu açıları aktif olacak. Parasal, ekonomik açıdan değerlendirebileceğimiz bir gündeyiz. Alışverişler, yatırımlar yapılabilir. Önemli iş ve girişimler bugüne denk getirilebilir. Estetik, bakım, giyim kuşam alışverişleri, yabancılarla yapılan işler, eğitimle ilgili konular açısından da girişimler yapmak açısından uygun bir gündeyiz. Hayaller ve idealler gezegeni Neptün Retro harekete geçiyor. Akşam 18:54’te Güneş Yengeç burcuna geçiyor. Yaza merhaba diyoruz! Bugün okulumuzda sezona veda ve kapanış etkinliğimiz var. Yazımın içeriğinde program akışını bulabilirsiniz.   

Cumartesi gününün büyük çoğunluğunda Kova burcunda ve boşlukta ilerleyen Ay 17:01’de Balık burcuna geçiyor. Gün genelinde belirsizlik enerjisi hakim. Ama olumsuz bir şeye dalalet etmesi gerekmiyor. Sadece bir şeyleri netleştirmekte ve son halini vermekte zorlanabiliriz. Ay-Güneş üçgeninin etkili olduğu akşam saatlerinde kadın erkek ilişkilerinde, hayatımızda önem verdiğimiz kişilerle ilişkilerimizde güzel gelişmeler yakalayabiliriz. Farkında olalım ve değerlendirelim! Ay-Uranüs altmışlığının da yakınlaştığı gece saatleri ve devamında hoş, güzel gelişmelere ve sürprizlere açık olacağız!  

Pazar günü boyunca Ay Balık burcunda ilerliyor. Uzaklaşan açı da olsa Ay-Güneş üçgeni var, ama Ay’ın en son ayrıldığı gezegen olan Uranüs değişimlerin, yenilenmenin, sürpriz gelişmelerin işaretçisi olarak bilinir. Ay’ın Venüs-Jüpiter-Neptün T-karesini tetiklemeye başlayacağı akşam saatleri sonrasında kafa karıştırıcı, yanıltıcı, manipülasyona açık, kararsızlık enerjisinin de baskın olduğu ya da netleşmekte zorlanacağımız bir atmosferde olacağız muhtemelen. Abartılardan, aşırılıklardan, fanatikçe hareketlerden ve tüm bunların bir arada yer alacağı ortamlardan uzak durmamızda fayda var!

Sevgi, ışık ve umutla!

Öner Döşer, AMA, ISAR Cap

OPA Türkiye Temsilcisi, APAI Üyesi

AstroArt Astroloji Okulu Kurucusu

 

 

16.06.2019

Designed by Ongunsoft