Öner Döşer

17 Kasım Haftası

Bu sayfa 10937 kişi tarafından ziyaret edildi.

17 Kasım Haftası: KARAMSARLIĞIN SONU, İYİMSERLİĞİN BAŞLANGICI!

Haftanın ilk yarısında etkisini hissettirecek Güneş-Satürn kavuşumu, bizi karamsar ve endişeli ruh haline yöneltebilir. Ama Cumartesi günü 11:38’de Güneş’in Yay burcuna geçmesi ve 14:32’de gerçekleşecek Yay burcundaki yeniayla birlikte atmosfer iyimserleşmeye başlıyor. Hafta sonundan itibaren hayata daha farklı perspektiften bakmamıza vesile olacak, yeniliklere ve değişimlere açık olacağımız, heyecanlı ve hareketli bir sürece giriyoruz!

Yay burcunda gerçekleşecek bu yeniay, eğitim ve yayıncılık, dış menşeli işler ve yabancılar, geleceğin trendlerini incelemeye yönelik konular, dini ve felsefi temalarda önemli gelişme ve girişimlere açık olacağımızı gösteriyor.

22 Kasım Cumartesi günü saat 14:22’de gerçekleşecek Yay burcundaki yeniayın hemen ardından düzenleyeceğimiz “2015’te Türkiye ve Dünya” seminerimizde, Roy Gillett ile birlikte, olaylara bakışımızı ve vizyonumuzu genişletecek, geleceğin trendlerini daha iyi idrak etmemize yardımcı olacak çok önemli bilgiler paylaşacağız.  

KONUŞACAK ÇOK ŞEYİMİZ VAR!

Bizleri, kadersel öneme sahip 2016'ya hazırlayacak çok önemli bir adaptasyon yılı olacak 2015! Ne kadar doğru öngörebilirsek, o kadar hazır oluruz...

23 Kasım Pazar günü 10:30-17:30 saatleri arasında MERCURE ISTANBUL ALTUNIZADE otelde Büyük Britanya Astroloji Derneği Başkanı Roy Gillett ile birlikte "hazırlık yılı" olarak ifade edebileceğimiz 2015 yılını ekonomik, politik, sosyal ve kültürel gelişmeler, uluslararası ilişkiler bağlamında astrolojik açıdan yakın plana alıyoruz. Parti ve lider haritaları üzerinden giderek, ülkemizdeki genel seçimleri konuşuyoruz.

Finansal ve Politik Astroloji alanında deneyimli bir astrolog olan Roy Ortadoğu'yu, uluslararası politik dengeleri, Avrupa ve Amerika'da, Türkiye'de yaşanması muhtemel ekonomik ve politik gelişmeleri irdeliyor olacak. Ben, girmekte olduğumuz gezegen döngülerini, burç değiştirmeleri, ay düğümlerini ve tutulmaları işleyeceğim; bu kadersel geçiş döneminde ekonomik ve sosyal ilişkiler bağlamında nelere odaklanmamız ve dikkat etmemiz gerektiğini, ülkemizi, gençlerimizi, çocuklarımızı ve ebeveynleri yakından ilgilendirecek konuları astrolojik açıdan ele alacağım.
Konuşacak, bilgilendirecek, uyaracak, uyandıracak çok şeyimiz var!

Astroloji eğitimi olsun olmasın, herkes bu seminerden bir şeyler alsın, önümüzdeki bu önemli sürecin idrakine varsın istedik. Astroloji haritaları üzerinden değerlendirme yapacak olsak da, sunumlarımızı basit ve anlaşılır tutacağız. Her seviyede astroloji ilgilisi rahatlıkla katılabilir. Detaylı bilgi ve katılım için linki tıklayınız… http://www.astrolojiokulu.com/HD645_seminer--2015-te-turkiye-ve-dunya.html

Bu hafta sonunda bir eğitimimiz daha var. 22 Kasım Cumartesi günü 10:30-17:30 saatleri arasında yine Mercure İstanbul Altunizade'de eğitimdeyiz.

SOLAR FİRE EĞİTİMİ

Solar Fire, gerek yeni öğrenenler gerekse profesyoneller için olsun astroloji ile ciddi bir şekilde ilgilenen herkes için faydalı bir astroloji programıdır. Bu yazılım sayesinde tüm teknik hesaplamalar yapılabilmekte ve böylelikle tüm astrolojik göstergeler net bir şekilde görülüp açıklanabilmektedir. Roy GİLLETT, 20 yıldır Solar Fire yazılımının geliştirilmesi ve yaygınlaştırılmasının içinde yer almıştır. Program özellikleri hakkındaki bilgileri ve kullandığı kısa yollar herkesi şaşırtacaktır. Bu program sandığınızın da ötesinde kullanışlıdır. Eğitimin ilk bölümünde programın temel özellikleri anlatılacak. Öğle yemeği için verilecek bir saatlik molanın ardından Roy, kişisel astroloji, ilişkiler astrolojisi, öngörü teknikleri veya dünya astrolojisi teknikleri gibi astroloji kullanım alanlarında programın nasıl kullanılacağını öğretecek. Bu çalışma programın hem yeni hem de mevcut kullanıcıları için büyük bir fırsat olacak. http://www.astrolojiokulu.com/HD646_workshop--solar-fire.html

HAFTANIN İKİNCİ YARISINDA İLİŞKİLERE DİKKAT!

İlişkiler gezegeni Venüs’ün, hayaller ve idealler gezegeni Neptün ile dik açısı Perşembe günü kesinleşiyor. Bu dengesiz açı, özel ilişkilerimizde dengesizliklere, hayal kırıklıklarına, çözülmelere açık olacağımızı gösteriyor. En dikkatli olmamız gereken günler Perşembe, Cumartesi ve Pazar! Yanlış kararlar almamak için acelecilikten kaçınmamıza fayda var!  

YENİ ŞEYLER ÖĞRENME FIRSATI

Öğrenme, bilgi aktarımı denildiğinde akla Merkür gezegeni gelir. Akrep burcunda ilerlemekte olan Merkür, Cuma günü Mars ile altmışlık, Pazar günü Jüpiter ile dik açısını kesinleştirecek. Bu açılar, yeni şeyler öğrenmek, bilgimizi genişletmek, bilgi paylaşmak açısından harika bir hafta sonunda olacağımızı gösteriyor. Merkür-Jüpiter karesinin etkin olacağı Pazar gününde, geniş ve kapsamlı bilgiler alabilir, paylaşabilir, ufkumuzu genişletebiliriz.

Haftanın günlere göre detaylı değerlendirmelerine gelince…

Pazartesi gününün büyük çoğunluğunda Ay Başak burcunda ilerliyor. Detaylar üzerine odaklanmamız, mantıklı ve akılcı davranışlar gösterme eğiliminde olacağımız bir gündeyiz. Sabah saatlerinde etkin olacak Ay-Güneş altmışlığı, gerek özel ve gerekse sosyal ilişkilerimizde denge ve başarı yakalayabileceğimizi gösteriyor. Duygusal yönelimlerimizle mantıklı yönelimlerimizi dengeleyebileceğimiz sabah-öğle arasındaki saatleri en iyi şekilde değerlendirmeye, kullanmaya çalışabiliriz. Önemli görüşmelerimizi bu saatler arasına alabiliriz örneğin. Ay-Satürn almışlığının kesinleşip, ardından Ay’ın boşluğa gireceği 13:11 sonrasına kalmamak isabetli olur. Bu olumsuzluk göstergesi değil. Ama belirsizlik, netleştirmekte zorluklar olabilir. Zaten devam etmekte olan işlerimiz açısından da pek sorun değil Ay’ın boşlukta olması! Ay’ın 21:29’da Terazi burcuna geçişiyle birlikte bu durum sona eriyor. Gece boyunca olumlu, uyumlu etkiler var. Ay-Venüs altmışlığının etkin olacağı gece saatlerinde aşk ve ilişkilerden yana olumlu bir atmosferde olacağız!

Salı günü boyunca Ay Terazi burcunda ilerliyor. Dengeli davranma ve herkese eşit mesafede olma eğilimi gösterebileceğimiz bir gündeyiz. Sabah erken saatlerde henüz Ay-Venüs altmışlığının olumlu etkileri devrede olacak. Aşk ve ilişkilerden yana hoş etkiler devam ediyor. Akşam saatlerine doğru gergin ve dengesiz enerjiler işbaşına geçiyor. Ay’ın Plüton ile dik açı, Uranüs ile karşıt açı yapacağı gece saatlerinde özel ve sosyal ilişkilerimizde dikkatli olmamızda, şartları gereksizce zorlamaktan kaçınmamızda fayda var. Umulmadık kopuşlar yaşayabiliriz! Gün boyunca etkin olacak Güneş-Satürn kavuşumu, karamsarlık ve endişe enerjisinin baskın olacağını işaret ediyor. Kendimizi engellenmiş, baskılanmış hissedebiliriz. İlerlemekte zorlanabiliriz. Mesuliyet almamız, elimizi taşın altına koymamız gerekebilir!

Çarşamba günü boyunca Terazi burcunda ilerleyen Ay, ilişkilerde denge ve huzur arayışında olacağımızı işaret ediyor. Her ne kadar sabah erken saatlerde etkin olacak Ay-Mars karesi bunu gerçekleştirmekte zorlanacağımızı gösterse de, öğle saatlerinden itibaren aradığımız denge ve huzuru yakalamamız daha kolay olacak. Önemli kişilerle görüşmelerimizi, maddi ve finansal konularda ya da eğitim ve yayıncılık, hukuksal konular gibi alanlardaki girişimlerimizi öğle sonrasındaki saatlere bırakabiliriz. Ay-Jüpiter altmışlığının kesinleşip, ardından Ay’ın açısız kalacağı, yani boşlukta ilerleyeceği 16:24’e kadarki süreci iyi her türlü iş ve girişimimizi aktif ederek değerlendirebiliriz. Bu saat sonrasında Ay Terazi burcunda ve boşlukta ilerliyor olacak. Her halükarda Ay, Jüpiter ile açısının olumlu enerjisini üzerinde taşıyacağından, olumlu ve iyimser enerjiler devrede olacak.

Perşembe gününe başlarken henüz Terazi burcunda ve boşlukta ilerleyen Ay, sabah saat 7:30’da Akrep burcuna geçiyor. Mücadele ve dayanıklılık isteyen bir gündeyiz. Ay-Neptün üçgeninin giderek yakınlaşan enerjisi, öğle saatlerinden itibaren olayların akışını daha iyi öngörebilme ve rahat adapte olabilme kabiliyetimizi arttırıyor. Ruhsal, manevi konulara yönelmek, meditasyon, imgeleme çalışmaları yapmak açısından güzel saatlerdeyiz. Öte yandan, ilişkiler gezegeni Venüs’ün, hayaller ve idealler gezegeni Neptün ile dik açısının kesinleşeceği bir gündeyiz. Bu dengesiz açı, özel ilişkilerimizde dengesizliklere, hayal kırıklıklarına, çözülmelere açık olacağımızı gösteriyor. Yanlış kararlar almamak için acelecilikten kaçınmamıza fayda var!  

Cuma günü boyunca Ay Akrep burcunda ilerliyor. Olayların gidişatını iyi okuyabileceğimiz, sezgilerimize güvenebileceğimiz bir gündeyiz. Sabah saatlerinde etkin olacak Ay-Plüton altmışlığı bu etkiyi daha da arttırıyor. Duygularımızı güçlü bir şekilde ifade edebileceğimiz, başkalarından güç destekleri alabileceğimiz bir gündeyiz. Gün boyunca etkin olacak Merkür-Mars altmışlığı, fikir ve görüşlerimizi başkalarına kabul ettirebilme şansımızı arttırıyor. Ay’ın bu ikili ile yaptığı kontaklar, bu enerjinin gün boyunca aktif olacağını gösteriyor. Toplantılar, görüşmeler, anlaşmalar, duyurular, yazışmalar yapmak açısından güzel bir gün! Değerlendirebiliriz. Gece saatlerinde bilgi paylaşımları, duyurular, anonslar yapabiliriz. Eğitim, öğretim, bilgilendirme açısından kullanabileceğimiz bu yoğun entelektüel enerji hafta sonu da devam edecek!

Cumartesi gününün ilk yarısında Ay Akrep burcunda ilerliyor. Duygularımızı yoğun ve derinden hissedeceğimiz bir gündeyiz. Sabah saatlerinde duygusal anlamda hırpalanabiliriz biraz. Sabah saatlerinde Ay-Satürn kavuşumunun depresif enerjisi iş başında olacak. Ama gün içerisinde giderek dağılacak ve yerini iyimserliğe bırakmaya başlayacak. 07:53’te boşluğa girecek olan Ay, saat 14:19’a kadar boşlukta devam ediyor ilerlemesine. 11:38’de Güneş Yay burcuna geçiyor. Heves ve heyecanın, hareket ve aktifliğin, genişleme ve yayılma enerjisinin kendini göstermeye başlayacağı bir sürece giriyoruz! Saat 14:32’de Yay burcunda yeniay gerçekleşiyor. Bu iyimser yeniay, eğitim ve yayıncılık, dış menşeli işler ve yabancılar, geleceğin trendlerini incelemeye yönelik konular, dini ve felsefi temalarda önemli gelişme ve girişimlere açık olacağımızı gösteriyor. Yeni şeyler öğrenmekten keyif alacağımız bu güzel günde, Astroloji Okulu eğitmenleri ve öğrencileri olarak Büyük Britanya Astroloji Derneği Başkanı Roy Gillett’in Mercure Altunuzade Otel’de sunacağı Solar Fire eğitiminde olacağız. Roy’un vereceği bilgileri Astroloji Okulu eğitmenlerimizden Yeşne Karaca İren Türkçe’ye çevirecek. Her seviyedeki astroloji ilgilisinin kullanabileceği en pratik astroloji programı olan Solar Fire ve verilecek eğitim hakkında bilgi için linki ziyaret edebilirsiniz. http://www.astrolojiokulu.com/HD646_workshop--solar-fire.html 

Pazar günü boyunca Ay Yay burcunda ilerliyor. Vizyonumuzu genişletecek, hayata farklı bir pencereden bakmamıza yardımcı olacak yeni şeyler öğrenebileceğimiz bir gündeyiz. Gün boyunca etkin olacak Merkür-Jüpiter karesi bu güçlü entelektüel enerjiyi daha da büyütüyor. Geniş ve kapsamlı bilgiler alabilir, paylaşabilir, ufkumuzu genişletebilir, geleceğimiz planlamamız yönünde önemli bilgiler alabiliriz. Sabah saat 10:30-17:30 saatleri arasında Mercure Altunizade Otel’de düzenleyeceğimiz “2015’te Türkiye ve Dünya” seminerimizde, Roy Gillett ile birlikte, olaylara bakışımızı ve vizyonumuzu genişletecek, geleceğin trendlerini daha iyi idrak etmemize yardımcı olacak çok önemli bilgiler paylaşacağız. Astroloji eğitimi olsun olmasın, herkes bu seminerden bir şeyler alsın, önümüzdeki bu önemli sürecin idrakine varsın istedik. Astroloji haritaları üzerinden değerlendirme yapacak olsak da, sunumlarımızı basit ve anlaşılır tutacağız. Her seviyede astroloji ilgilisi rahatlıkla katılabilir. Detaylı bilgi ve katılım için linki tıklayınız… http://www.astrolojiokulu.com/HD645_seminer--2015-te-turkiye-ve-dunya.html Sabah saatlerinde etkin olacak Ay-Venüs altmışlığının özel ve sosyal ilişkilere olumlu katkıda bulunan hoş enerjisi, bilgilerin sevgi ve uyum içerisinde paylaşılacağı, keyifli bir etkinlik olacağını gösteriyor. Ay-Uranüs üçgeninin etkin olacağı sabahın ilerleyen itibaren yeni, farklı, sıra dışı şeyler öğrenme arzumuz artıyor. Astroloji zamanı!

Keyifli, sağlıklı ve başarılı bir hafta geçirmeniz dileğiyle!

Öner DÖŞER

16 Kasım 2014, Pazar

ASTROLOJİ OKULU, Caddebostan  

16.11.2014

Designed by Ongunsoft