Öner Döşer

17 Mart Haftası

Bu sayfa 11851 kişi tarafından ziyaret edildi.

17 Mart Haftası HER ŞEY YENİDEN BAŞLIYOR!

Önemli bir yeniden başlangıç noktasına varıyoruz. 20 Mart akşamı Güneş Koç burcuna geçiyor! Koç burcu verimli ve yeni bir gelişme zamanıdır. Yeni yıl için büyük bir enerji ve heves zamanıdır. Yeni girişimler, başlangıçlar, yenilenme heyecanı en çok Koç burcu ile bağdaştırılır.

Güneş’in Koç burcuna geçmesiyle birlikte yeni bir astrolojik yıl da başlamış oluyor. Eski astrologlar Güneş’in Koç burcuna geçiş yaptığı ana yönelik bölgesel astroloji haritaları düzenler, bir yılın önemli olaylarını öngörmekte bu haritalardan istifade ederlerdi. Günümüzde bu gelenek devam ettirilmekte, özellikle klasik astroloji kökenli astrologlar Koç Burcuna Giriş Haritası (Aries Ingress) olarak da isimlendirilen yıllık haritaları okumaktadır. 2014 yılı Koç Giriş haritasına dayanarak yaptığım astrolojik tahminleri izlemek için linki ziyaret edebilirsiniz. http://www.astrolojitelevizyonu.com/ilkbaharda-bizi-neler-bekliyor-oner-doser-yorumluyor/

Osmanlı döneminde Müneccimler yeni yıl kabul edilen, 20-21 Mart tarihinde yani Nevruz'da düzenlenen törenle devlet büyüklerine yıllık takvimlerini ve risalelerini sunarlardı. Çeşitli uygarlıklar döneminde uygulanan takvim yapma ve risale yazma geleneği daha önceki dönemlerden beri gelmektedir. Selçuklular döneminde hükümdar Melikşah ve veziri Nizamülmülk, dönemin önemli müneccimlerini toplayarak Güneş’e göre ayarlanan Celali takvimini yaptırmışlardır. Bu takvim Güneş’in Koç burcuna girişiyle, yani 20 ya da 21 Mart tarihinde başlayan bir takvimdir.

Güneş’in Koç burcuna giriş yaptığı 20-21 Mart tarihi 1993’ten bu yana “Uluslararası Astroloji Günü” olarak benimsenmiş ve çeşitli astroloji organizasyonları tarafından düzenlenen etkinliklerle kutlanmaktadır. Astroloji Okulu olarak her yıl bu tarihte çeşitli etkinliklerle kutladığımız Astroloji Günü’nü, son üç yıldır yurt dışından tanınmış astrolog dostlarımızın da katılımıyla Uluslararası Astroloji Günleri adı altında halka açık ücretsiz seminerler ve astroloji öğrencilerine yönelik workshoplar eşliğinde kutluyoruz. Etkinliğimizin bu yılki konukları uluslararası astroloji camiasından duayen astrolog dostlarımız Dr. Glenn PERRY (ABD),  Dr. Benjamin N. DYKES (ABD) ve Deborah HOULDİNG (UK) olacak. Etkinlik detaylarıyla ilgili bilgi için linki ziyaret edebilirsiniz. http://www.astrolojiokulu.com/HD591_3--uluslararasi-astroloji-gunu-etkinlikleri-.html

Merkür Balık burcuna geçiyor: İletişim ve haberleşme konularını temsil eden Merkür 18 Mart’a geçişten hemen sonra Balık burcuna geçiyor. Bu geçiş, bir müddet için zihinsel anlamda daha çabuk dağılabileceğimizi, önemli kararlarda netleşme zorluğu çekebileceğimizi gösteriyor. Merkür bu burçta mantıktan ve objektiflikten uzaklaşma, irrasyonel ve sübjektif kararlar alma riskini gösterir ki bu özellikler Merkür’ün doğasına uygun değildir. Öte yandan bu yerleşim, başkalarının hissiyatını, ihtiyaçlarını anlama konusundaki yeteneği de arttırır. Olumsuz kullanımıyla başkalarının duygularını ve iyi niyetlerini suiistimal etme ve/veya kararsızlıklarını yönlendirici bir kurnazlığa yol açarken; olumlu kullanımıyla başkalarıyla gerçekten empati kurarak, ihtiyaçları yönünde kararlar almaya ve egodan sıyrılarak, fedakarca düşüncelere eğilim verebilir.   

Venüs-Uranüs altmışlığı: Salı günü kesinleşecek bu uyumlu açı, Pazartesi gününden başlayarak haftanın ilk yarısında özel ilişkilerimizde yenilenme heyecanı, sürpriz ve hızlı gelişmeler, özgürleşme, artistik ve sanatsal konularda yaratıcılığın vurgulanması gibi gelişmeleri işaret ediyor.

Merkür-Neptün kavuşumu: Cumartesi günü kesinleşecek bu kavuşumun etkisini hafta ortasından itibaren daha belirgin bir şekilde hissetmeye başlayacağız. Zihnimizin karışık olacağı, kararsızlık ve netleşmekte zorlanma eğiliminin tavan yapacağı birkaç günlük süreçte olacağız. Öte yandan bu kavuşumun olumlu yanı zihni manevi ve ilahi konulara, empati ve fedakarlığa, yaratıcılığa ve esinlere daha açık hale taşımasıdır. Ruhsal çalışmalar, zihni boşaltmak için meditasyon, hayal gücünü ya da esin ve ilhamı geliştirecek çalışmalar, imgeleme çalışmaları, için ise harika birkaç günlük süreç! Değerlendirebiliriz…

Haftanın günlere göre detaylı değerlendirmelerine gelince…

Pazartesi gününe geçişte henüz Başak burcunda ve boşlukta ilerlemekte olan Ay, saat 02:45 itibariyle Terazi burcuna geçiyor. Uyum, huzur ve denge kazanacağımız güzel bir gündeyiz. Ay ülkemiz astroloji haritasının 4. Evinden geçiş yapacağından, iç atmosfer, özel ilişkilerimiz ön planda olacak. Gün boyunca özel ve sosyal ilişkilerimizde dayanışma ve birlikte hareket etme konularında güzel gelişmeler kaydedebiliriz. Önemli iş, girişim ve toplantılarına bugüne denk getirebiliriz. Ay’ın Jüpiter ve Venüs ile açılarının etkinleşeceği akşam saatlerinden itibaren sosyalleşme, birlikte hareket etme, aşk ve ilişkiler alanlarında olumlu etkiler devam ediyor. Ama keyifli aktiviteleri, yeme içmeyi abartabiliriz. Ve harcamaları da! Gecenin ilerleyen saatlerinde yakınlaşan Ay-Uranüs karşıtlığının da etkisiyle dengemiz bozulabilir, gereksiz tepki ve çıkışlar yapmaya eğilim gösterebiliriz, dikkat!

Salı günü boyunca Ay Terazi burcunda ilerliyor. Güne başlarken Ay-Plüton karesinin güç çekişmeleri, huzursuzluk ve dengesizlik eğilimine yöneltebilecek etkileri devrede. Ama sabahın ilerleyen saatlerinden sonra giderek aşmaya başlayabiliriz. Gün genelinde etkin olacak Venüs-Uranüs altmışlığı, özel ilişkilerimizde yenilenme heyecanı, sürpriz ve hızlı gelişmeler, özgürleşme, artistik ve sanatsal konularda yaratıcılığın vurgulanması gibi gelişmeleri işaret ediyor. Akşam saatlerinden itibaren yakınlaşmakta olan Ay-Mars kavuşumunun gergin, kışkırtıcı ve patlayıcı etkileri kendini belli etmeye başlıyor. Tehlikeli ve riskli girişimlerden uzak kalmamızda, şartları gereksizce zorlamamamızda fayda var. Kaza ve sakarlıklar yüzünden sorunlar yaşamamak adına aceleci veya düşüncesizce eylemlerden kaçınmamız yerinde olur!

Çarşamba günü sabah saatlerinde henüz Terazi burcunda ilerleyen Ay Mars ile kavuşumunu 03:56’da kesinleştirdikten sonra boşluğa giriyor, ta ki 11:13’te Akrep burcuna geçinceye kadar. Gün boyunca Akrep burcunda ilerlemesine devam edecek olan Ay, sezgilerimizin aktif olduğu, duygularımızı yoğun ve derin hissettiğimiz bir günde olacağımızı gösteriyor. Öğle saatleri civarında etkinleşecek Ay-Merkür üçgeni, iletişim ve haberleşme alanında iyi kullanabileceğimiz, önemli konuşma, yazışma ve toplantıları aktif edebileceğimiz saatlerde olduğumuzu gösteriyor. Ticari işler, taşınma ve yer değiştirme ile ilgili işler, eğitim ve bilgi alışverişlerine yönelik işler açısından bu saatleri değerlendirebiliriz. Ay-Neptün üçgeninin etkin olacağı akşam saatlerinde enerji son derece yumuşak akıyor. Manevi ve ilahi konulara yönelmek, meditasyon ve benzeri zihin boşaltıcı konulara yönelmek, zihni yaratıcı yönde aktif etmek bağlamında değerlendirebileceğimiz saatlerdeyiz.

Perşembe günü boyunca Akrep burcunda ilerleyecek olan Ay, gençler, çocuklar, sanatçılar, sporcular, sevilen kişiler, eğlence sektöründen ve tüm bu kişilerle ilgili mekanlar, durumlar hakkında gelişmelere işaret edebilir. Sabah erken saatlerde etkinleşen Ay-Jüpiter üçgeni, güne başlarken girişeceğimiz işlerde daha rahat ilerleyebileceğimizi, geniş alan yaratabileceğimizi gösteriyor. Takip eden saatlerde Ay-Venüs karesi kesinleşiyor. Bu açı çok olumsuz etkileri göstermese de, dikkatli olmakta fayda var. Duygusal anlamda abartılar gösterebilir, gereksiz alınganlıklar veya aşırı hassasiyet yüzünden ilişkilerimizi zorlayabiliriz. Öğle saatlerine doğru Ay-Plüton altmışlığı kesinleşiyor. Enerjimizi güçlü ifade etmeye başlıyoruz! Ay’ın gizem, metafizik ve kadersel konuları ifade eden Akrep burcunda ilerleyeceği gün boyunca bizler de yurt dışından duayen dostlarımızla birlikte karma, kader ve özgür irade kavramlarını konuşacağız. Ele alacağımız konu başlıkları şunlar olacak:

* Astroloji bize kadersel planı gösterebilir mi? Bizim için önceden belirlenmiş şartları haritamızda görebilir miyiz?
* Değişmez kadersel etkilerden bahsediyorsak, o zaman astroloji bilmemizin ne anlamı var?  
* Doğum haritamızdaki engellenmeleri aşabilir miyiz? Olumsuz etkilerden kaçınabilir miyiz?
* İkiz çocukların kaderleri de aynı mıdır? Aynı gün doğan kişilerin haritaları ve kaderleri aynı mıdır?
* Astrolojik öngörüler %100 kesinlikte midir?
* Astroloji sadece bir öngörü modeli midir? Kişisel gelişim alanında astrolojiden istifade edebilir miyiz?
* Doğum haritamızdan en yüksek potansiyellerimizi görebilir ve kendimizi buna göre yönlendirebilir miyiz? Danışman astrologların bu konudaki tavrı nasıl olmalı?
* Ne kadar özgürüz? Özgür irade denilen kavramın anlamını doğru biliyor muyuz?

Etkinlik hakkında bilgi veren kısa tanıtım filmi için linki ziyaret edebilirsiniz. http://www.astrolojitelevizyonu.com/iii-uluslararasi-astroloji-gunleri-etkinligi-2014/

Cuma gününün büyük çoğunluğunda Ay Akrep burcunda ilerliyor ve ülkemiz astroloji haritasının önemli gezegenlerinin bulunduğu derecelerden geçiş yapıyor. Sabah erken saatlerde kesinleşen Ay-Satürn kavuşumu, güne başlarken kendimizi biraz depresif, yorgun hissedebileceğimizi gösteriyor. Günün ilk yarısında tempomuzu düşürebilir, kendimizi ayarlayabiliriz. Ay 05:11-17:38 saatleri arasında açısız (boşlukta) ilerleyeceğinden, bu ara saatlerde girişeceğimiz işlerden somut ve kalıcı sonuçlar alamayabiliriz. Ay’ın boşlukta olması olumsuz bir şey değildir. Sadece konuların netleşmesi, kararlılık ve yön kazanmasıyla ilgili durumlar vardır. 17.38’de Ay’ın Yay burcuna geçmesiyle birlikte esneklik, spontanelik ve hareket kazanıyoruz. Sabah ve öğle saatlerindeki karamsarlığımızı iyice aşıyoruz. Ay-Güneş üçgeninin etkin olacağı akşam saatlerinde girişeceğimiz işlerden güzel neticeler alma potansiyelimiz güçleniyor. Her türlü sosyal organizasyonlar, yabancılarla ilişkiler, kültürel faaliyetler, eğitim, yayıncılık, uzak yerlere ve çok sayıda kişiye ulaşmak açısından güzel bir akşamdayız. İkili ilişkilerimizde de öyle. Uluslararası Astroloji Günleri etkinliğimiz devam ediyor. Altunizade Mercure Otel’de 10:30-16:30 saatleri arasında Astro-psikoloji üstadı Dr. Glenn Perry’nin sunacağı Lotus'un Gücünü Farketmek seminerindeyiz.Tam daAy’ın Akrep burcundakiseyrine uygun konularda bilgiler alacağız Glenn’den…

Cumartesi gününün büyük çoğunluğunda Ay Yay burcunda ve ülkemiz astroloji haritasının 6. Evinde ilerliyor.  Güvenlik konuları, güvenlik güçleri, sağlık ve hijyen konuları, hizmet konularının önem kazandığı, duygusal abartılara açık bir gündeyiz. Gece yarısını takip eden ve sabaha karşı saatlerde Ay’ın ardı ardına Merkür ve Neptün ile uyumsuz açıları gerçekleşeceğinden, sabah erken saatlerde isteksizlik, tatminsizlik gibi duygulara kapılabilir adapte olma sorunu yaşayabiliriz. Dalgınlık ve unutkanlıklara da açık saatlerdeyiz. Öğle ve sonrasındaki saatlerde Ay’ın Uranüs ve Venüs ile uyumlu açıları etkinleşiyor. Aşk ve ilişkiler, sosyallik, sanatsal uğraşlar adına öğle sonrasındaki saatler ve akşam saatleri ideal gözüküyor. Gün boyunca etkin olacak Merkür-Neptün kavuşumu, hayal gücümüzü ve yaratıcılığımızı tetikliyor. Astroloji Okulu ekibi ve öğrencileri olarak Horary Astroloji üstadı Deborah Houlding’insunacağı workshop için 10:30-16:30 saatleri arasında Altunizade Mercure Otel’de olacağız.

Pazar gününün büyük çoğunluğunda Ay Yay burcunda ilerliyor. Ülkemiz astroloji haritasının 6. evi tetikleneceğinden, güvenlik ve hizmet konuları, güvenlik güçleriyle ilgili konular vurgu kazanabilir. Duygularımızı etkin bir şekilde ortaya koyacağımız bir gündeyiz. Öğle saatleri civarı etkinleşecek Ay-Mars altmışlığı, bu enerjiyi daha da yükseltiyor. Enerjimizi sportif aktiviteler ya da zihinsel aktivitelerde harcayabiliriz. 12:40’ta boşluğa girecek olan Ay, Oğlak burcuna geçiş yapacağı 22:03’e kadar boşlukta (açısız) devam edecek ilerlemesine. Astroloji Günleri etkinliklerimizin son günündeyiz. Altunizade Mercure Otel’de 10:30-16:30 saatleri arasında Geleneksel Astroloji üstadı Dr. Benjamin Dykes’in sunumu var. Ben bizlere Yıllık Öngörü Yöntemleri, Haritanın Yöneticisi (Rehber Melek) konularını sunacak.

Keyifli, sağlıklı ve mutlu bir hafta dileğiyle!

Öner DÖŞER

9 Mart 2014, Pazar

ASTROLOJİ OKULU, Caddebostan

Haftanın burçlara göre görüntülü değerlendirmeleri için www.astrolojitelevizyonu.comadresimizi ziyaret edebilirsiniz…

 

AY BOŞLUKTA İKEN NELER TAVSİYE EDİLMEZ?

Ay'ın boşlukta olması, içinde ilerlediği burçtan çıkana kadar önünde temel açı yapacağı gezegen olmaması durumudur. Açılar olayların ne yönde gelişeceğini belirttiğinden, açı olmaması, olayların ne yönde gelişeceğinin belli olmaması, belirsizlik anlamına gelir. Bu yüzden Ay'ın boşlukta olduğu zamanlarda somut ve kalıcı işler için girişim yapılması önerilmez. Ama günlük iş ve aktivitelerimizi devam ettirmemiz açısından değil, yeni girişimler ve alınacak kararlar açısından bu böyledir. Ay boşlukta iken hiçbir şey yapmayalım anlamına gelmez. Ay’ın boşlukta olduğu zamanlarda önerilmeyen aktiviteler şunlardır: önemli iş toplantıları, yeni girişimler, önemli ameliyatlar (duruma göre değerlendirmeli), teklif sunmak, iş anlaşması yapmak, önemli (veya pahalı) şeyler satın almak, önemli kararlar almak. 

Ay’ın boşlukta olmasının ne demek olduğunu ve genel etkilerini anlattığım videoyu izleyerek, bu konu hakkında daha fazla bilgi alabilirsiniz. http://www.astrolojitelevizyonu.com/ay-boslukta-astroloji-ogreniyoruz-oner-doser/

16.03.2014

Designed by Ongunsoft