Öner Döşer

17 Nisan Haftası

Bu sayfa 11586 kişi tarafından ziyaret edildi.

17 Nisan haftası EGEMENLİK KAYITSIZ ŞARTSIZ MİLLETİNDİR!

Referandum sonucu nasıl olursa olsun, bir müddettir yavaşlayan ve ertelenen işlerin yeniden hız kazanmaya başlayacağı yepyeni bir haftaya giriyoruz. Umarım referandum sonucu hepimiz açısından hayırlısını beraberinde getirir.

Bu haftanın en önemli günü 23 Nisan hiç kuşkusuz: Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı! Hepimize kutlu olsun!

Her zaman ezberimizdir: “Egemenlik Kayıtsız Şartsız Milletindir!” Bu slogan bizim milletçe olmazsa olmazımızdır. Geleceğimiz teminatı çocuklarımız ve gençlerimiz, ilelebet payidar kalacak Cumhuriyetimizin emanetçileridir!

Bu tespiti yaptıktan sonra, artık önümüzdeki haftaya göz atma kısmına geçebiliriz…

Aşk ve ilişkilerden yana şanslı günler

Venüs-Mars arasındaki uyumlu açının etkili olduğu hafta başında özel ilişkilerden yana şanslı olacağız. Orta noktayı bulmak, uzlaşma sağlamak gereken işlerde de olumlu gelişmeler kaydedebiliriz. Bu bağlamda Pazartesi günü haftanın en olumlu günü olarak kabul edilebilir. Çarşamba günü de bu bakımdan kullanabileceğimiz bir diğer avantajlı gün, aklımızda bulunduralım.

Önemli görüşmeler

Güneş-Satürn üçgeninin etkili olduğu hafta başı günlerde önemli ve etkili pozisyondaki kişilerle bir araya gelebilir, talepte bulunabilir, iş girişimleri başlatabiliriz. Atılım yapacağımız alanlarda bizden daha fazla deneyim sahibi kişilerden destek bulabilir, akıl alabiliriz. İş görüşmeleri, toplantılar açısından değerlendirebileceğimiz birkaç günlük süreçteyiz ve Pazartesi günü bu bakımdan iyi bir tercih olabilir.

Geleceğe yönelik planlar

Güneş’in Boğa burcuna geçişinin ardından Merkür ile kavuşacak olması, önemli plan ve programlar üzerinde konuşmak, geleceğe dair düşüncelerimizi başkalarıyla mütalaa etmek açısından Perşembe gününü kullanabileceğimizi gösteriyor. Merkür’ün geri harekette olması, kararlarımızı uygulamaya geçirmemiz bağlamında hızlı harekete geçemeyeceğimizi gösteriyor; ama konular üzerinde fikir alışverişlerinde bulunmak adına bir engel oluşturmuyor.

Yeniden yapılanmak üzere geçmişi gözden geçirmek

Plüton’un Oğlak burcundaki geri hareketi 20 Nisan Perşembe günü başlıyor. Yaklaşık 5 ay sürecek bu geri hareket, üzerinde uğraştığımız bazı konularda eksik kalan bir şeyleri tamamlamak ve yeniden yapılandırmak üzere gözden geçirmek üzere bir fırsat tanıyor diyebiliriz. Plüton’un Oğlak burcundaki gerilemelerinde ekonomik konular, devletle ilgili konular, resmi işler, sistem ve düzen kurmaya yönelik alanlarda reformlar geliştirmek üzere yoğun bir çalışmaya girişilebilir ve ilerleyen zamanlarda bunlar kalıcı projeler olarak ortaya konulabilir.

Dilimize vurabilir!

Mars’ın İkizler burcuna geçeceği 21 Nisan Cuma gününden itibaren (13:31) zihinsel aktivitelerde, iletişimde hareket kazanacağımızı gösteriyor. Mars’ın İkizler burcundaki yolculuğu 4 Haziran’a kadar sürecek. Bu zaman zarfında dilimizi tutmakta zorlanabiliriz. Fikirler daha dik ve düşüncesizce ifade edilebilir. Mars’ın Satürn ile karşıt açısının etkili olacağı Mayıs sonlarında uluslararası ilişkilerde, eğitim ve yayıncılık alanlarında, seyahatlerle ilgili konularda, din ve felsefe ya da hayat görüşleriyle ilgili konularda gerginlikler ve agresyon olabilir.

Hafta sonunda ilişkilere dikkat!

Venüs-Satürn karesinin bir kez daha etkili olacağı bir hafta sonuna giriyoruz. Bu uyumsuz açı, özel ve sosyal ilişkilerde gerginliklerle paraleldir. Bu yüzden, bu açının kesinleşeceği 21 Nisan Cuma günü ve Ay’ın bu kare açıyı tetikleyeceği 23 Nisan Pazar günü gerek özel ilişkilerde, gerekse sosyal ilişkilerde ağzımızın tadının kaçmaması açısından dikkatli olmamızda fayda var.

Haftanın günlere göre genel değerlendirmelerine gelince…

Pazartesi gününe başlarken henüz Yay burcunda ve boşlukta ilerleyen Ay, saat 02:04’te Oğlak burcuna geçiyor. Ülkemizin diğer ülkelerle ilişkilerinde olduğu gibi, birbirimizle ilişkilerimiz açısından dikkatli olmamız gereken bir gündeyiz. Başka ülkelerle anlaşmalarımız açısından önemli gelişmeler, açıklamalar olabilir. Gün genelinde üzerinde uğraştığımız işleri daha iyi organize etmemiz, bize düşen sorumluluklarımızı yerine getirmek üzere harekete geçmemiz gerekecek. Yani işler oturduğumuz yerden yürümeyecek, organize etmemiz ve gayret göstermemiz gerekecek. Ay’ın Merkür ile üçgen açısının etkin olduğu sabah erken saatlerin ardından Güneş-Satürn üçgeni de iyice etkinleşiyor. Önemli görüşmeler, toplantılar açısından değerlendirebileceğimiz bir gündeyiz. Otorite figürleri açısından destekleyici etkenlerin ve gelişmelerin devrede olacağı bir gündeyiz. Gün boyunca etkili olan Venüs-Mars altmışlığı, özel ilişkilerden yana da şanslı bir günde olduğumuzu gösteriyor.

Salı günü boyunca Ay Oğlak burcunda ilerliyor. Gerek kendi içimizde birbirimizle ilişkilerimiz, gerekse diğer ülkelerle ilişkilerimiz ve anlaşmalarımız açısından önemli bir gündeyiz. Ay-Neptün altmışlığının etkili olduğu sabah saatlerinde özverili, fedakarca bir enerji alışverişi söz konusu olabilir. Ruhsal, manevi konularla ilgilenmek, yardımlaşmak açısından güzel bir zaman dilimindeyiz. Ay-Jüpiter karesinin etkili olduğu öğle saatleri civarında abartılara, aşırılıklara, gereksiz harcamalara açık olabiliriz. Ay-Plüton kavuşumunun etkili olduğu akşam saatlerinde hırpalayıcı, kriz ve zorlanma risk taşıyan bir enerji akışı var. Risk ve tehlike içeren ortam ve durumlardan uzak durmamızda fayda var! Gecenin ilerleyen saatlerinde Ay’ın Uranüs’e açıya ilerliyor olması, kışkırtıcı ve patlayıcı bir atmosfere işaret ediyor, dikkat!

Çarşamba gününün ilk yarısında Ay Oğlak burcunda ilerliyor. Aşırı enerjik ve değişken gece saatlerinin ardından, Ay-Venüs altmışlığını devreye girmesiyle birlikte güne daha ılımlı ve huzurlu başlıyoruz. Bu açının bir müddet sonrasında etkinleşen Ay-Mars üçgeni, hem harekete geçmek açısından uygun, hem de özel ilişkiler açısından şanslı ve fırsatlara açık bir zaman diliminde olduğumuzu işaret ediyor. Sabah-öğle saatleri arasını iyi değerlendirebiliriz. Zira öğle saatlerinde Ay-Güneş karesinin zorlu ve ilişkiler açısından dikkat edilmesi gereken agresif enerjisi devreye girecek. Önemli ve etkin pozisyondaki kişilerle görüşmeler, alışverişler, anlaşmalar açısından da uygun bir zaman diliminde olmayacağız bu saatlerde. 12:56-13:51 saatleri arasında bir müddet için Oğlak burcunda ve boşlukta ilerleyen Ay, 13:51’de Kova burcuna geçiyor. Toplumsal ve entelektüel konuları görüşmek, zihinsel aktivitelerde yer almak bakımından daha aktif iki günlük sürece giriyoruz. Ay-Merkür karesinin etkili olduğu öğle saatleri sonrasında fikir zıtlaşmalarına, anlaşmazlıklara açık olabiliriz. Önemli istek ve taleplerimizi günün bu ikinci yarısına denk getirmesek isabet ederiz.

Perşembe günü boyunca Ay Kova burcunda ilerliyor. Geleceğe yönelik plan ve programlarımızın muhasebesini yapmak açısından güzel bir gündeyiz. Boğa burcundaki Güneş-Merkür kavuşumu, maddi ve fiziksel güvence, huzur ve devamlılık arzu ettiğimiz konular üzerinde konuşmak, düşünmek açısından bir fırsat sunuyor; zira Merkür de geri harekette. Güneş’in Boğa burcuna geçişiyle birlikte (00:26) biraz olsun rahatlamak, şimdiye kadar üzerinde çalıştığımız ya da bir müddettir endişe duyduğumuz konularda artık sakin ve endişeden uzak kalmak zamanlarına da varıyoruz aslında. Her ne kadar dış dünyada endişe veren olaylar cereyan ediyor ise de (örneğin Suriye’de, Kuzey Kore’de) bize huzur ve güven sağlayan kendi iç atmosferimizi oluşturabilmeliyiz. Plüton’un Oğlak burcundaki geri hareketi bugün başlıyor. Yaklaşık 5 ay sürecek bu geri hareket, üzerinde uğraştığımız bazı konularda eksik kalan bir şeyleri tamamlamak ve yeniden yapılandırmak üzere gözden geçirmek üzere bir fırsat tanıyor diyebiliriz. Akşam saatlerinde Merkür Koç burcuna geriliyor (20.37). Bu gerileme de gereksiz agresyondan, düşüncesizce kalkışılan işlerden uzak kalmamız gerektiğini hatırlatan bir başka gösterge. Ay-Jüpiter üçgeninin etkili olduğu gecenin ilerleyen saatlerinde geleceğe yönelik plan ve projelerimiz üzerinde olumlu düşünceler oluşturabilir, niyet ve dileklerde bulunabiliriz. Günün en ılımlı, destekleyici, özgürleştirici ve rahatlatıcı saatlerindeyiz...

Cuma gününün büyük çoğunluğunda Ay Kova burcunda ilerliyor. Ay-Uranüs üçgeninin etkili olduğu günün ilk yarısında sürprizlere, hızlı ve yeni gelişmelere açık olacağız. Yeni ve taze girişimler, yaratıcılığı besleyen çalışmalar açısından güzel bir gündeyiz. Mars’ın İkizler burcuna geçişiyle birlikte (13:31) iletişim trafiği hareketlenmeye başlıyor. Fikirlerimizi ve görüşlerimizi ortaya koyma konusunda daha fazla motivasyon hissedeceğimiz bir zaman dilimine giriyoruz. Agresif konuşmalara, yazışmalara da açık bir zaman dilimi olacak bu. Gün genelinde Ay’ın uyumlu açıları hakim buna mukabil. İş, ticaret, finans konularında öğle sonrasındaki saatlerde yapacağımız girişimlerden daha iyi sonuçlar elde edebiliriz. Buna mukabil, Venüs-Satürn karesinin etkili olduğu gün genelinde özel ilişkiler açısından zorlanmalar söz konusu olabilir. 21:22-22:42 saatleri arasında boşlukta ilerleyen Ay, 22:42’de Balık burcuna geçiyor. Bu geçişten bir müddet sonra Ay-Mars karesinin gergin enerjisinin devreye gireceğine bakarsak, agresif bir zaman diliminde olduğumuzu fark ederiz. Dikkat ve temkini elden bırakmamalı, kazalara, sakarlıklara açık olduğumuzu hatırlamalı bu saatlerde…

Cumartesi günü boyunca Ay Balık burcunda ilerliyor. Ülkemizin yöneticileri ve geleceğimizi ilgilendiren konular açısından hayli aktif bir gündeyiz. Güne başlarken etkili olan Ay-Güneş altmışlığı, iş hayatı ya da toplumsal konularla ilgili olumlu gelişmelere işaret ederken, özel ilişkilerimizde denge ve uyumu yakalayabileceğimizi düşündürüyor. Bu uyumlu açının rahatlatıcı enerjisi gün geneline yayılırken, Ay-Neptün kavuşumunun etkili olduğu akşam saatleri civarında günün yorgunluğunu üzerimizden atmamıza yardımcı olacak kişilerle bir araya gelebilir, eğlenceli aktivitelere katılabiliriz.

Pazar günü boyunca Ay Balık burcunda ilerliyor. Ülkemizin yöneticilerini, yönetimle ilgili konuları ve geleceğimizi ilgilendiren konuşmalar, organizasyonlar açısından hayli aktif bir gündeyiz. Bu haftanın en önemli günündeyiz hiç kuşkusuz: 23 Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı! Hepimize kutlu olsun! Her zaman ezberimizdir: “Egemenlik Kayıtsız Şartsız Milletindir!” bu bizim milletçe olmazsa olmazımızdır. Geleceğimiz teminatı çocuklarımız ve gençlerimiz, ilelebet payidar kalacak Cumhuriyetimizin emanetçileridir. Sabah saatlerinde etkili olan Ay-Plüton altmışlığı, her daim birlik ve beraberliğimizin gücünden güç aldığımızı, her türlü durum ve şart altında birlik ve beraberlik içerisinde hareket etmemiz gerektiğini hatırlatıyor! Ay’ın Kiron-Satürn karesini ve Venüs-Satürn karesini çalıştıracağı günün akşam saatlerinde özel ilişkilerimizde çok dikkatli olalım, gereksiz kırgınlıklar yaşamayalım…

Sevgi, ışık ve umutla!

Öner Döşer, AMA, MAPAI, ISAR Cap

Profesyonel Astroloji Organizasyonu (OPA) Türkiye Temsilcisi

Astroloji Okulu, Caddebostan

14 Nisan 2017, Cuma

14.04.2017

Designed by Ongunsoft