Öner Döşer

17 Şubat Haftası

Bu sayfa 8859 kişi tarafından ziyaret edildi.

17 Şubat Haftasına Astrolojik Bakış: DEĞİŞİME HAZIRLIK ZAMANI!

Güneş Balık burcuna geçiyor!

Salı gecesi Güneş Balık burcuna geçiyor. Güneş’in sıcak ve kuru doğası, Balığın soğuk ve nemli doğasıyla zıttır. Bu yüzden Güneş’in genel olarak nitelediği ego ve yaşam neşesi, burada çok belirgin değildir. Balık burcunun en belirgin özelliklerinden biri, başkalarının ihtiyaçlarına karşı samimi bir duyarlılık sergilemesidir. Buna duygudaşlık da denilebilir. Fakat, diğer insanların etkisi altında kalma riski vardır. Güneş’in Balık burcunda ilerleyeceği yaklaşık bir aylı süreçte ilahi temalara, metafizik konulara ilgi daha fazla artarken, manevi değerlere daha fazla önem verebilir, fedakarlık ve bırakabilme kabiliyetini ön plana çıkarabiliriz. Güneş’in sabit bir burç olan Kova’nın stabil enerjisinin ardından, değişken bir burç olan Balık burcuna geçişi, değişime hazırlanma sürecine geçiş yapmak üzere olacağımızı gösteriyor. 20 Mart’ta Güneş’in Koç burcuna geçişiyle birlikte, değişim ve yenilenme zamanlarında olacağız. Özellikle de 31 Mart’ta Koç burcunda Uranüs ile birleşen yeniayla birlikte!

Güneş’in Balık burcuna geçişi ve Türkiye astroloji haritası

Balık burcundaki bir aylık yolculuğunda, ülkemiz astroloji haritasının Tepe Noktası’ndan da geçiş yapacak olan Güneş, ülkemizin yöneticileri açısından hayli aktif bir sürece de işaret etmekte. Adeta geleceğimizi belirleyeceğimiz önemli bir sürece ilerliyoruz ve bu konudaki önemli gelişmeler 1 Mart’ta Balık burcunda gerçekleşecek yeniaydan sonra kendini göstermeye, 7 Mart’ta Güneş’in Tepe Noktası’na yerleşmesiyle pik yapmaya başlayacak. Güneş’in astrolojik haritamızda 9 derece Balık’ta bulunan Güney Ay Düğümü’nün üzerinden geçiş yapacağı 28 Şubat tarihinde geçmişle hesaplaşma ve geçmişin irdelenmesi gibi temalar vurgu kazanırken; Güneş’in astrolojik haritamızda 13 derece Balık’ta bulunan Uranüs’ün üzerinden geçiş yapacağı 4 Mart’ta ise beklenmedik, şaşırtıcı, hızlı gelişmelere şahit olabiliriz.

Burçlarla ilgili genel bilgi almak için linki ziyaret edebilirsiniz. http://www.astrolojitelevizyonu.com/burclar-astroloji-ogreniyoruz-oner-doser/

Merkür-Satürn karesi: İletişimde Engellenme

Haftanın en zorlayıcı açısı Merkür-Satürn arasındaki dik açı olacak kuşkusuz. Salı ve Çarşamba günlerinde etkisini maksimumda gösterecek bu uyumsuz açı iletişimde engellenme, kendini ifade etmekte zorlanma, önemli toplantılar ya da konuşmalarda zorlanma, gecikme, ertelenme gibi temaları gündemimize taşıyabilir. Önemli konuşma, toplantı, anlaşmaları, imzaları bu iki güne denk getirmemek daha iyi olur. Böyle bir durumda kalırsak, ne zamanları kullanabileceğimizle ilgili bilgiyi haftanın günlere göre detaylı değerlendirmelerinde bulabilirsiniz.

Güneş-Neptün kavuşumu: Ruhsal ve manevi açılımlar

Egoyu ifade eden Güneş ile egoyu aşabilmeyi ifade eden Neptün arasındaki bu kavuşum, egomuzu aşabilmemize yardımcı olacak. Sadece kavuşumun kesinleşeceği Pazar günü değil, birkaç gün öncesi ve birkaç gün sonrasında da bu enerji aktif olacak. Ay’ın yakınlaşan bu kavuşumu tetikleyeceği Perşembe günü bunlardan önemli bir tanesi! Manevi ve ilahi konulara yönelmek, ruhsal çalışmalar, imgeleme çalışmaları yapmak açısından çok güzel bir sürece giriyoruz. Hayal gücümüzü daha aktif kullanabilir, müzik, resim, fotoğrafçılık ya da drama gibi yaratıcılık gerektiren dallarda kendimizi daha iyi ifade edebiliriz.Sempati ve empati kurarak, insanların ihtiyaçlarını hissetme yönümüz de vurgu kazanmaya başlıyor. Fedakarlık, yeri geldiğinde vazgeçebilme, bırakabilme kabiliyetimiz, akışla bir olabilme, bütünleşme arzumuz da artıyor.

Burçlar Hakkında Her Şey

22 Şubat Cumartesi günü 11:00-16:00 saatleri arasında “Burçlar Hakkında Her Şey” isimli kitabımızın imzası ve mini seminerler için Caddebostan Kültür Merkezi’nde hep bir arada olacağız. 12 uzmanın burçlarla ilgili çeşitli konulardaki konuşmalarını dinleyeceğiniz halka açık ÜCRETSİZseminerimize davetlisiniz. Etkinlikte sunulacak konular ve detaylar için aşağıdaki linki ziyaret ediniz. http://www.astrolojiokulu.com/HD588_seminer--burclar-hakkinda-her-sey.html

Haftanın günlere göre detaylı değerlendirmelerine gelince…

Pazartesi gününün büyük çoğunluğunda Ay Başak burcunda ve boşlukta ilerleyen Ay, ülkemiz astroloji haritasının basın-yayın organları, medya, gazeteciler, iletişim ve ulaşım, komşu devletlerle ilişkiler ve iç gündemle ilgili alanını etkiliyor olacak. Ay’ın son açısı sabah erken saatlerde Satürn ile altmışlık olacağından, bu açının ardından boşluğa gireceği 07:04 gibi erken bir saati kullanma şansımızı değerlendirebiliriz. Bu saat öncesi atacağımız adımlar daha sağlam ve güvenilir ilerleyebilir. Ay’ın Terazi burcuna geçeceği 20:22’ye kadarki süreçte, beklediğimiz geri dönüşleri alamayabilir, netleşmekte zorlanabiliriz. Gece saatleri daha huzurlu, ılımlı, dengeli enerjiler barındırıyor.Astrolojik olarak açılarla ilgili bilgi almak için bu konuyu çizimlerle anlattığım videoyu izleyebilirsiniz.http://www.astrolojitelevizyonu.com/acilar-astroloji-ogreniyoruz-oner-doser/

Salı günü boyunca Ay Terazi burcunda ilerliyor. Denge ve huzur arayışında olacağımız bir gündeyiz. Ay Türkiye astroloji haritasının 4. evinde ilerliyor olacağından, daha ziyade iç meseleler, güvenlik konuları, yapılar-konutlar-binalar, topraklar, muhalefet partileriyle ve hükümet karşıtı kişilerle ilgili temalar vurgu kazanabilir. Astrolojik olarak evler ne anlamlarıyla ilgili bilgi almak için bu konuyu çizimlerle anlattığım videoyu izleyebilirsiniz. http://www.astrolojitelevizyonu.com/evler-astroloji-ogreniyoruz-oner-doser/Gün genelinde Ay’ın gergin açıları var. Özellikle öğle sonrasındaki saatlerden itibaren Ay’ın Uranüs ile karşıtlığı, ardından Jüpiter ile dik açısı, ardından Plüton ile dik açısı etkin olacak. Ardı ardına gelecek olan gergin açılar, gün genelinde stres ve zorlanma işaretçisi. Saat 19:59’da Güneş’in Balık burcuna geçişiyle birlikte biraz olsun yumuşuyoruz, streslerimiz dağılmaya başlıyor.

Çarşamba günü boyunca Ay Terazi burcunda ilerliyor. Ay Türkiye astroloji haritasının 4. evinde ilerliyor olacağından, daha ziyade iç meseleler, güvenlik konuları, yapılar-konutlar-binalar, topraklar, muhalefet partileriyle ve hükümet karşıtı kişilerle ilgili temalar; 5. evimizi de bir nebze etkiliyor olacağından, sanatçılar, çocuklar ve gençlerle ilgili konular vurgu kazanabilir. Sabah saatlerinde etkinleşen Ay-Venüs karesi, özel ilişkilerimizde gerginlik riskine işaret ediyor, dikkat! Estetik ve güzelleşmeyle ilgili iş ve girişimlerimizi sabah saatlerine almamak daha akıllıca olabilir. Ay-Merkür üçgeninin etkinleşeceği öğle sonrasındaki saatlerde iletişim daha rahat akacağından, önemli konuşma ve yazışmalarımızı bu saatlere alabiliriz. Merkür’ün geri harekette olduğunu göz ardı etmemekte fayda var tabii. Ay-Mars kavuşumunun etkin olacağı gece saatleri ise hararetli ve hareketli gözüküyor. Kazalara, sakarlıklara açık olacağımız bu saatlerde agresif ortamlardan ve kişilerden uzak kalmamızda fayda var. Mars ile 23:52’deki kavuşumun kesinleşmesinin ardından boşluğa giren Ay Terazi burcundaki ilerlemesine açısız devam ediyor. Gün boyunca etkin olacak Merkür-Satürn karesi iletişimde engellenme, kendini ifade etmekte zorlanma, önemli toplantılar ya da konuşmalarda zorlanma, gecikme, ertelenme gibi temaları gündemimize taşıyabilir.

Perşembe henüz Terazi burcunda ve boşlukta ilerleyen Ay, sabaha karşı 05:32’de Akrep burcuna geçiyor. Yön kazanırken ve karar verirken duygusal davranabileceğimiz, sezgilerimizin ön plana çıkacağı bir gündeyiz. Ay ülkemiz astroloji haritasının 5. evinde ilerlemekte olacağından, çocuklar ve gençler, sanatçılar ve sporcular, sanatsal ve sportif aktiviteler, takımlar, taraftarlar, eğlenceli aktiviteler ve mekanlarla, gençlerin ve çocukların vakit geçirdiği eğlenceli mekanlarla ilgili konular, hobiler, aşk ve cinsellikle ilgili temalar öne çıkabilir. Güne başlarken etkin olacak Ay-Güneş yüzyirmilik açısı, kadın-erkek ilişkilerinde güzel gelişmeler yakalayabileceğimizi gösteriyor. Önemli ve etkin pozisyonda bulunan kişilerle bir araya gelmek, yardım istemek ya da talepte bulunmak, iş toplantıları ya da önemli toplantılar için sabah saatlerini kullanabiliriz. Ay-Neptün üçgeninin etkinleşeceği öğle sonrasındaki saatlerde daha rahat ve pürüzsüz ilerleyebiliriz. Olayların akışına göre esner ve akışla bir olursak, daha da rahat ilerleyeceğiz. Ruhsal ve manevi temalara yönelmek, artistik ve sanatsal konularla ilgilenmek, meditasyon benzeri gevşetici ve ruhu doyurucu çalışmalar yapmak açısından güzel bir gündeyiz! Gece saatlerinde etkinleşen Ay-Jüpiter üçgeni, olumlu ve geliştirici etkileri daha da arttırıyor. Bu güzel günü ve geceyi iyi değerlendirebiliriz.

Cuma günü boyunca Ay Akrep burcunda ilerliyor. Ay ülkemiz astroloji haritasının 5. evinde ilerlemekte olacağından, çocuklar ve gençler, sanatçılar ve sporcular, sanatsal ve sportif aktiviteler, takımlar, taraftarlar, eğlenceli aktiviteler ve mekanlarla, gençlerin ve çocukların vakit geçirdiği eğlenceli mekanlarla ilgili konular, hobiler, aşk ve cinsellikle ilgili temalar öne çıkabilir. Duygularımızı etkin bir şekilde ifade edebileceğimiz bir gündeyiz. Özellikle de Ay-Plüton altmışlığının etkin olacağı sabah saatlerinde bu iyice belirgin olacak. Öğle saatleri civarına kadar bu etkiler güçleniyor. Ay-Merkür karesinin etkinleşmeye başlayacağı akşamüzeri saatlerde ise sözlü ve yazılı tartışmalara, yanlış anlaşılmalara daha açık olacağız. Dikkatli olmamızda fayda var. Bu saatler sonrasında ve gecenin ilerleyen saatlerinde etkin olacak Ay-Venüs altmışlığı, ikili ilişkilerimizde, aşk hayatımızla ilgili konularda olumlu etkiler ortaya çıkarabilir. Bu olumlu açının ardından gelecek Ay-Satürn kavuşumu da olumsuz çalışmaktan ziyade, bu olumlu atmosferi sağlamlaştırabilir!

Cumartesi gününün ilk yarısında henüz Akrep burcunda ilerleyecek olan Ay, Satürn ile kavuşumunun ardından 00:09 itibariyle boşluğa giriyor. Dolayısıyla günün bu ilk yarısında somut ve sağlam sonuçlara ulaşamayabilir, kararlılık ve netlik kazanmakta zorlanabiliriz. Saat 12:11’de Ay Yay burcuna giriyor. Genişleme ve gelişme arzumuzun vurgu kazanacağı bir gündeyiz. İyimserlik ve kendine güven temaları da öne çıkıyor. Sosyal ilişkiler açısından güzel bir gün genel olarak. Ama akşam saatlerinde etkinleşecek Ay-Güneş ve Ay-Neptün karesinin gergin, hayal kırıklığı yaratan, kararsızlık ve sürüklenme riski taşıyan etkileri ilişkilere de yansıyabilir bir risk olarak.  Ülkemiz astroloji haritasının 6. evinden geçiş yapacağından, güvenlik, hizmet ve sağlık konuları gündemde önemli yer tutabilir. Bugün 11:00-16:00 saatleri arasında Burçlar Hakkında Her Şey kitabımızın imzası ve mini seminerler için Caddebostan Kültür Merkezi’nde hep bir arada olacağız. 12 uzmanın burçlarla ilgili çeşitli konulardaki konuşmalarını dinleyeceğiniz halka açık ÜCRETSİZseminerimize davetlisiniz. Etkinlik detayları için aşağıdaki linki ziyaret ediniz.  http://www.astrolojiokulu.com/HD588_seminer--burclar-hakkinda-her-sey.html

Pazar günü boyunca Ay Yay burcunda ilerliyor. İyimser etkilerin ağırlıkta olduğu bir gündeyiz. Ay ülkemiz astroloji haritasının 6. evinden geçiş yapacağından, güvenlik, hizmet ve sağlık konuları gündemde önemli yer tutabilir. Sabah erken saatlerde etkin olacak Ay-Uranüs üçgeni, güne heyecanlı ve motivasyonlu başlayacağımızı gösteriyor. Değişik, olağan dışı, rutin dışı bir şeyler yapabiliriz. Yeniliklere, sürprizlere ve değişikliklere açık enerjiler öğle sonrasındaki saatlerde de etkisini sürdürüyor. Ay-Merkür altmışlığının etkin olacağı akşam saatleri önemli konuşmalar, yazışmalar, duyurular için kullanılabilir. Merkür gerilemesini dikkate alarak pek tabii ki… Akşam saatlerinde kesinleşecek Güneş-Neptün üçgeninin naif enerjisi bütün güne yayılıyor. Egoyu ifade eden Güneş ile egoyu aşabilmeyi ifade eden Neptün arasındaki bu kavuşum, egomuzu aşabilmemize yardımcı olacak. Manevi ve ilahi konulara yönelmek, ruhsal çalışmalar, imgeleme çalışmaları yapmak açısından çok güzel bir süreçteyiz. Hayal gücümüzü daha aktif kullanabilir, müzik, resim, fotoğrafçılık ya da drama gibi yaratıcılık gerektiren dallarda kendimizi daha iyi ifade edebiliriz.Sempati ve empati kurarak, insanların ihtiyaçlarını hissetme yönümüz de vurgu kazanmaya başlıyor. Fedakarlık, yeri geldiğinde vazgeçebilme, bırakabilme kabiliyetimiz, akışla bir olabilme, bütünleşme arzumuz da artıyor. Bu güzel fırsatı değerlendirebiliriz.

Keyifli, sağlıklı ve mutlu bir hafta dileğiyle!

Öner DÖŞER

16 Şubat 2014, Pazar

ASTROLOJİ OKULU, Caddebostan

Haftanın burçlara göre görüntülü değerlendirmeleri için www.astrolojitelevizyonu.comadresimizi ziyaret edebilirsiniz…

AY BOŞLUKTA İKEN NELER TAVSİYE EDİLMEZ?

Ay'ın boşlukta olması, içinde ilerlediği burçtan çıkana kadar önünde temel açı yapacağı gezegen olmaması durumudur. Açılar olayların ne yönde gelişeceğini belirttiğinden, açı olmaması, olayların ne yönde gelişeceğinin belli olmaması, belirsizlik anlamına gelir. Bu yüzden Ay'ın boşlukta olduğu zamanlarda somut ve kalıcı işler için girişim yapılması önerilmez. Ama günlük iş ve aktivitelerimizi devam ettirmemiz açısından değil, yeni girişimler ve alınacak kararlar açısından bu böyledir. Ay boşlukta iken hiçbir şey yapmayalım anlamına gelmez. Ay’ın boşlukta olduğu zamanlarda önerilmeyen aktiviteler şunlardır: önemli iş toplantıları, yeni girişimler, önemli ameliyatlar (duruma göre değerlendirmeli), teklif sunmak, iş anlaşması yapmak, önemli (veya pahalı) şeyler satın almak, önemli kararlar almak.  

Ay’ın boşlukta olmasının ne demek olduğunu ve genel etkilerini anlattığım videoyu izleyerek, bu konu hakkında daha fazla bilgi alabilirsiniz. http://www.astrolojitelevizyonu.com/ay-boslukta-astroloji-ogreniyoruz-oner-doser/

Güneşmerkezli Bakış

Güneş aktivitelerinde göreceli artış var. Ama henüz pik yapmış durumda değil. Muhtemelen ilkbahar ekinoksunda önemli pikler yapacak. Bu haftanın güneşmerkezli gezegen dizilimlerine bakılırsa, hafta sonunda etkin güneş aktiviteleri beklenebilir. Merkür, Venüs ve Mars’ın dizilimde olacağı 21-23 Şubat arasındaki tarihler özellikle dikkat çekiyor.

21 Şubat Cuma: Venüs-Mars kavuşumu

22 Şubat Cumartesi: Merkür-Mars kavuşumu

23 Şubat Pazar: Merkür-Venüs kavuşumu, Dünya-Jüpiter kırkbeşliği, Dünya-Neptün karşıtlığı, Merkür-Satürn kırkbeşliği.

Gezegenlerin güneşmerkezli dizilimleriyle ilişkili olduğu görülen güneş aktiviteleri ve jeomanyetik aktivitelerin yaşadığımız günlük olaylarla, fiziksel-ruhsal-zihinsel değişimlerle bağlantısı aşikar. Linkte yer alan videoda bu konuyu ele alıyorum. Şubat sonlarından başlayarak Nisan ayındaki önemli güneşmerkezli gezegen dizilimlerini diyagram olarak da görmek için videonun son 10 dakikasını izleyebilirsiniz. http://www.astrolojitelevizyonu.com/gezegen-dizilimleri-gunes-aktiviteleri-jeomanyetik-firtinalar-ve-olaylar-oner-doser/

16.02.2014

Designed by Ongunsoft