Öner Döşer

17 Temmuz Haftası

Bu sayfa 12793 kişi tarafından ziyaret edildi.

17 Temmuz haftası ASLAN BURCUNDA MARSİYEN YENİAY

Yeni umutlara yelken açmaya hazırlandığımız bir haftadayız. 23 Temmuz Pazar günü Aslan burcunda gerçekleşecek yeniay Mars ile birleşiyor, geleceğe yönelik önemli girişimler yapmak adına motivasyonumuzun güçlü olacağını, cesaretli adımlar atma arzusunda olacağımızı gösteriyor. Mars ile hizalanan yeniay ve dolunaylar aktif, dinamik ama bir o kadar da agresif zamanlara işaret eder. Sıcak zamanlardan geçiyoruz ve ateş elementindeki gezegen yoğunluğu da sıcaklığın yükseleceğini düşündürüyor. Yangın riskinin iyice arttığı bir zaman dilimindeyiz. Altını çizerek belirtmek isterim. Aşağıda 23 Temmuz Pazar günü 12:45’te gerçekleşecek yeniay haritasını görmektesiniz.

Haritada yeniayın Tepe Noktasına yakın, 10. Eve denk düştüğünü görüyoruz. Bu yerleşim ülkemizin geleceğe yönelik hedefleri, dış imajı, idarecileri, idari konuları hakkında yeni gelişmelerin ufukta olduğunu işaret etmektedir. Aslan burcu yönetici pozisyonundaki kişileri gösterir ve tek başına kararlar alma, kararlı bir şekilde de uygulamaya geçirme arzusunu temsil eder. Yeniayın Mars ile kavuşumda olması, yüksek pozisyon tutan kişiler açısından mücadeleli, rekabetin vurgu kazandığı bir sürece işaret etmekte.

Öte yandan, ateş elementindeki Büyük Üçgen açı kalıbı cesaret ve girişim arzusunu çok arttırıyor. Cesaret ve kararlılık gerektiren konularda inisiyatif almamızı kolaylaştıran, kendimize güvenimizi arttıran bir durum bu. Ateş elementi yoğunluğu sıcakkanlılığı arttırır, dolayısıyla insanlar harekete geçme ve bir an önce bir şeyleri gerçekleştirme arzusu hissederler. Yeniay civarında bu istek daha da artar.

Aslan burcundaki Marsiyen yeniayın, yönetici-idareci pozisyonundaki kişilerin kendilerini daha güvenli, cesaretli ve kararlı bir şekilde ortaya koyma eğilimlerini arttıracağını düşünüyorum. Bu yeniay, kıya sıya rekabeti de tetikleyecektir ve bunun dışa vuracağı zamanlar 7 Ağustos’taki Marsiyen dolunay civarında olacaktır muhtemelen.

Mars ile hizalanan bir dolunay yaşadık ve ardından Mars ile kavuşan bir yeniaya hazırlanıyoruz. Ağustos ayındaki iki tutulmada da Mars etkili pozisyonda yerleşmekte, aktif ve agresif, rekabetin ötesinde, kafa tutma ve karşı duruş ya da isyankar enerjilerin de aktif olacağını düşündürüyor ve kadar Mars etkisi.

Bu arada, Mars-Uranüs arasındaki dik açının etkili olduğu haftanın ilk yarısında, özellikle Pazartesi ve Salı günleri ve Güneş’in Uranüs ile dik açısının kesinleşeceği haftanın ikinci yarısında, özellikle Cuma günü, sert-agresif ve patlayıcı bir enerji akışı var, farkında olalım!

Mars ile birleşen yeniayın etkileri her birimizin doğum haritasına göre değişir tabii. Genel bir fikir vermesi açısından linkte yer alan burçlara göre değerlendirmeleri de dikkate alabilirsiniz.

https://www.youtube.com/watch?v=CfnDYJoBSwE

EKONOMİ ALANINDA YENİ ADIMLAR

Aslan burcundaki yeniayı Türkiye astroloji haritası üzerinde değerlendirdiğimizde, haritanın 2. Evine denk düştüğünü görüyoruz. Bu yerleşim, ekonomi alanında yeni adımlara, girişim cesaretinin artacağına işaret etmektedir. Tabii gözü kara, düşüncesizce atılan adımlardan zarar da görülebilir. Özellikle de borsada, zira Mars ile hizalan yeniay, Türkiye astroloji haritasının 5. Evindeki Güneş ile dik açı yapmakta. 5. Ev spekülasyonlar evidir ve borsa ile de alakalıdır. Aşağıda bu iki haritayı iç içe görmektesiniz.

Aslan burcunun ilk derecesinde gerçekleşen bu yeniay ve kavuşumda olduğu Mars gezegeni, Türkiye astroloji haritasının Güneş derecesine kare açı yapmakta, yönetici figürleriyle ilgili konularda zorlu etkilere dikkat çekmektedir. Karşı çıkış ve rekabet enerjisi de devrededir.

DÜNYAYI SPORLA DEĞİŞTİRİN!

Mars ile birleşen Aslan burcundaki yeniay üzerinden giderek bir mesaj vermek isterim: “Dünyayı sporla değiştir!”. Mars ile birleşen yeniay ve dolunaylar agresif zamanlara işaret eder. Böyle Aslan burcu gibi ateş elementinden bir burçta gerçekleşiyor ise bu durum daha belirgindir. Ben derim ki böylesi agresif, fazla enerjik zamanlarda spor yaparak enerjimizi dengeleyebiliriz. Böylelikle öfkeli dışa vurum riskini azaltırız ve ilişkilerimiz de rahatlar. Elimden geldiğince spora vakit ayıran biri olarak sonsuz faydalarını gördüğümü ve işimi daha verimli yapabilmek açısından spor yapabilmek adına en küçük fırsatları bile değerlendirdiğimi belirtmeliyim. Mademki yeniay Mars ile Aslan burcunda birleşiyor, bu güzel fırsatı değerlendirip spora başlayabiliriz öyle değil mi? Enerjimizi böyle kullansak, dünya da değişir düşüncesindeyim. Umarım bu kısa bölüm vesilesiyle daha çok kişiyi spora teşvik edebilirim.

 

İLİŞKİLER AÇISINDAN DİKKAT ÇEKEN ZAMANLAR

İlişkiler gezegeni Venüs’ün Neptün ile dik açısını kesinleştireceği Pazartesi günü ve Ay’ın bu açıyı tetikleyeceği Perşembe günü özel ilişkilerimizde dikkatli olmamızda fayda var. Hayal kırıklığı ve yanılgı riski taşıyan bu zaman dilimlerinde karşımızdaki kişilerden beklentilerimizi yüksek tutmayabiliriz, gereğinden fazla alınganlık ve hassasiyet göstermeyebiliriz.

Buna mukabil, Venüs-Jüpiter üçgeninin kesinleştiği Salı gününü özel ilişkiler açısından değerlendirebiliriz. Bu uyumlu açı, parasal konularda yapacağımız işler açısından da değerlendirilebilir.

TOPLANTILAR AÇISINDAN UYGUN ZAMANLAR

Merkür-Satürn üçgeninin kesinleşeceği Çarşamba gününü önemli konuşmalar, yazışmalar, toplantılar açısından değerlendirebiliriz. Anlaşmalar imzalayabilir, önemli ve etkili pozisyondaki kişilerle bir araya gelebiliriz. Geleceğe yönelik konularda akılcı kararlar almak, bunların uygulamaya konulması açısından da değerlendirebiliriz Çarşamba gününü.

Haftanın günlere göre genel değerlendirmelerine gelince…

Pazartesi gününe başlarken Ay henüz Koç burcunda ilerliyor. Hareketli ve tempolu bir hafta sonunun ardından, haftanın bu ilk gününe daha sakin ve sağlamcı bir şekilde başlamak istiyoruz. Ay’ın en son açıları Mars-Uranüs ile olduğundan, sert ve patlayıcı enerjiler sabahın erken saatlerine de yansıyor henüz. 08:04’te Boğa burcuna geçen Ay’ın etkili bir açısı yok. Para hareketlerimizi bugün yapabiliriz. Güvenceye almak istediğimiz işler açısından girişimlerde bulunabiliriz. Venüs-Neptün karesinin etkili olması, özel ilişkiler açısından dikkatli olmamız gerektiğine işaret ediyor. Hayal kırıklığı ve yanılgı riski taşıyan bu zaman dilimlerinde karşımızdaki kişilerden beklentilerimizi yüksek tutmayabiliriz, gereğinden fazla alınganlık ve hassasiyet göstermeyebiliriz. Mars-Uranüs karesinin agresif etkileri gün boyunca devrede olacak. Beklenmeyen veya öngörülemeyen gelişmelere açık olabiliriz!

Salı günü boyunca Ay Boğa burcunda ilerliyor. Bir gün öncesine nazaran daha verimli ve destekleyici bir gündeyiz. Mars-Uranüs karesinin patlayıcı-agresif-öngörülemez durumlara davetiye çıkaran enerjisi henüz devrede. Ama gün genelinde etkili olan Venüs-Jüpiter üçgeni, özel ve sosyal ilişkiler açısından destekleyici işlev görüyor. Bu uyumlu açı, parasal konularda yapacağımız işler açısından da değerlendirilebilir. Ay-Plüton üçgeninin etkili olduğu sabah-öğle saatleri arasında girişeceğimiz işlerde güçlü destekler bulabiliriz. Ay-Merkür karesinin etkili olduğu akşam saatlerinde fikir ve görüşlerimizi başkalarına kabul ettirmekte zorlanabiliriz.

Çarşamba günü sabah saatlerinde Boğa burcunda ilerleyen Ay’ın Güneş ve Mars ile uyumlu açısı, sabah erken saatleri değerlendirebilirsek, yapacağımız girişimlerde arzu ettiğimiz gelişmeleri yakalayabileceğimizi düşündürüyor. Tabii Ay’ın boşluğa gireceği 09:11 sonrasına kalmamak kaydıyla. 10:31’de Ay İkizler burcuna geçiyor. İletişimi bol, hareketli, zihinsel açıdan aktif bir gündeyiz. Gün boyunca etkili olan Merkür-Satürn üçgenini önemli konuşmalar, yazışmalar, toplantılar açısından değerlendirebiliriz. Anlaşmalar imzalayabilir, önemli ve etkili pozisyondaki kişilerle bir araya gelebiliriz. Geleceğe yönelik konularda akılcı kararlar almak, bunların uygulamaya konulması açısından da kullanabiliriz.

Perşembe günü boyunca Ay İkizler burcunda ilerliyor. Fikir alışverişleri ve bilgi akışıyla bezenen zihinsel açıdan aktif ve uyanık hissedeceğimiz bir gündeyiz. Ay-Neptün karesinin etkili olduğu sabah saatlerinde kararsız kalabiliriz ya da yanlış kararlar verme eğilimi gösterebiliriz. Ay-Jüpiter üçgeninin etkili olduğu sabahın ilerleyen saatleri ve Ay-Venüs kavuşumunun etkin olacağı öğle saatleri arasında girişeceğimiz işlerde beklediğimizden de olumlu, destekleyici sonuçlar alabiliriz. Bugün içerisinde kullanmak açısından en güzel zaman dilimini 11:54-14:38 arası olarak verebiliriz. Ay-Satürn karşıtlığının etkili olduğu akşam saatlerinde ise zorlu, engelleyici ve sorumluluklarımızı hatırlatan bir enerji akışı var! Önemli konuşma ve yazışmalarımız açısından gecenin ilerleyen saatlerinde etkili olan Ay-Merkür altmışlığını bekleyebiliriz (22:32 sonrası)

Cuma gününün sabah saatlerinde Ay İkizler burcunda ilerliyor. Sabah erken saatlerde Uranüs ile altmış derecelik uyumlu açısının kesinleşmesinin ardından boşluğa giren Ay (08.40) saat 11:09’da Yengeç burcuna geçiyor. Ailevi ve ülkemizi ilgilendiren konulara odaklanacağımız bir gündeyiz. Duygusal tepkiler verebilir, her zamankinden daha hassas davranabiliriz. Aile içi ilişkileri düzeltme, ev ve yerleşimle ilgili konularda harekete geçmek açısından da değerlendirebiliriz bugünü. Akşam saatlerinde yakınlaşan Ay-Neptün üçgeninin soft, romantik etkileri devrede olacak.

Cumartesi günü boyunca Ay Yengeç burcunda ilerliyor. Duygusal açıdan tepkiler vermeye açık olduğumuz bir gündeyiz. Ay-Jüpiter karesinin etkili olduğu öğle saatleri civarında abartıya kaçabilir, boyumuzun üzerinde işlere kalkışabiliriz. Ay-Plüton karşıtlığının etkili olduğu öğle sonrasındaki saatlerde güç çekişmelerine meyil veren, zorlayıcı bir enerji akışı söz konusu, dikkat! Ay-Uranüs karesinin etkilerinin belirginleşeceği akşam saatleri ve sonrasında olayların hangi yönde gelişeceğini kestirmekte zorlanabiliriz. Bitiş, bırakış ve tamamlama enerjisinin kendisini belli ettiği bir zaman dilimindeyiz…

Pazar gününe başlarken Yengeç burcunda ilerleyen Ay, saat 09:04’te Uranüs ile kare açısını kesinleştirdikten sonra boşluğa giriyor. Öngörülmesi zor, değişken duygusal açıdan da çalkantılı sabah saatlerinin ardından Ay’ın Aslan burcuna geçişiyle birlikte kararlılık ve netlik kazanmaya başlıyoruz (11:33). Saat 12:45’te Ay ve Güneş aynı boylam derecesine varıyor: yeniay! Aslan burcunda ilerleyen Mars ile birleşen bu yeniay cesaret ve girişim ruhunu tetikliyor. Kendine güven ve yönetme becerisini ortaya çıkarmaya yönelik bir atmosfer oluşuyor. Sportif aktivitelerde yer almak, spora başlamak açısından güzel bir gündeyiz. Bu açıdan da bugünü değerlendirebiliriz.

Sevgi, ışık ve umutla!

Öner Döşer, AMA, MAPAI, ISAR Cap
Profesyonel Astroloji Organizasyonu (OPA) Türkiye Temsilcisi
15 Temmuz 2017, Cumartesi

Astroloji Okulu, Caddebostan

15.07.2017

Designed by Ongunsoft