Öner Döşer

18 Ağustos Haftası

Bu sayfa 15251 kişi tarafından ziyaret edildi.

18 Ağustos Haftası İYİCİLLER (Venüs-Jüpiter) KAVUŞUYOR!

Bu haftanın en dikkat çekici gökyüzü olayı yerden bakışla Venüs ve Jüpiter’in aynı boylamda gözükecek, yani kavuşum yapacak olması. Venüs ve Jüpiter astrolojide “İyiciller” olarak kabul edilen gezegenlerdir. Rahatlığı, kolaylığı ifade ederler. Bu ikisinin tam kavuşumda olduğu gün, yılın en iyicil etkilerinin yoğun bir şekilde yeryüzüne akacağı gün olarak düşünülür. Tabii bunu sadece kavuşumun etki süresi sadece bir günle sınırlı değil; 18 Ağustos sabah saatleri bu etkinin maksimuma vardığı zamanlar. Ama bu iyicil ve olumlu etkiler devreye girdi bile!

Yazın tadını çıkarma zamanı!

Venüs ve Jüpiter Aslan burcunun 8. derecesinde (7 derece Aslan) kavuşuyorlar. Aslan, bir ateş elementi burcu olarak sıcaklığı, samimiyeti, coşkuyu, hevesi, hayatı sevmeyi, enerjikliği ifade eder. Venüs bireysel sosyalleşmeyi temsil eder; Jüpiter ise sosyal gezegenlerden biridir. Bu ikilinin kavuşması, bireysel ve sosyal ilişkilerimizde samimi ve sıcak gelişmeler yakalayabileceğimiz, iyi ilişkilerimiz vesilesiyle hayattan daha çok keyif alacağımız bir zaman diliminde olduğumuzu gösteriyor. Bugün de dahil olmak üzere (16 Ağustos Cumartesi) sosyal organizasyonlar, yazın tadını çıkarabileceğimiz eğlenceli aktiviteler açısından çok güzel birkaç günlük sürece girmiş durumdayız.

Güzel ve şık gözükmek

Parlamak, dikkat çekmek, şıklık gibi kelimeler Aslan burcuna atfedilir ve hoş görünmeyi ifade eden Venüs’ün bu güzel özelliğinin büyütücü özelliğiyle tanıdığımız Jüpiter ile birleşince daha da artacağını söyleyebiliriz.

Gösterişçilikten ve müsriflikten kaçınmalı!

Bu kavuşumun gölge yönünde, gösterişçiliğe kaçmak vardır. Şık ve hoş gözükmek güzel; ama işi şova dökmemeye ya da gösteriş boyutuna taşımamaya gayret etmek isabetli olur. Benmerkezcilik, kibir, küstahlık, kendini beğenmişlik gibi tavırlara da yöneltebilecek olan bu kavuşum, abartılı harcamalar ve müsriflik riski de taşıyor. Boyumuzu aşan harcamalara açık olacağımız birkaç günlük süreçteyiz!

Aşk ve sevgi alışverişleri

Aslan burcundaki bu kavuşumun etkinleşmesiyle birlikte takdir ve sevgi ihtiyacımız artmaya başlayacak. Aslan burcu kalple ilişkili olarak düşünülür. Venüs ve Jüpiter’in bu burçtaki kavuşumu, aşk ilişkileri ve genel anlamda sevgi alışverişleri bakımından harika bir süreçte olduğumuzu gösteriyor! İlişkilerde dürüstlük ve adalet daha fazla önem taşıyacak ve büyük olasılıkla da takdir görecek.

Burçları nasıl etkileyecek?

Venüs-Jüpiter kavuşumunu burçlara göre değerlendirerek, genel bir bakış kazanabiliriz. Yükselen burca göre okumayı tercih edebilir, burcunuza göre de genel bir perspektif alabilirsiniz.

Koç ve Yükselen Koç: Aşk ve cinsellik, çocuklarla ilişkiler, eğlenceli aktiviteler, sportif faaliyetler açısından çok olumlu etkiler var. Sevgi alışverişleri öne çıkıyor. Mutlu olma, şans ve fırsatlara kavuşma zamanı!

Boğa ve Yükselen Boğa:Evde yapılacak tadilat, dekorasyon, düzenleme gibi işler, taşınma ve yerleşimle ilgili konular, gayrimenkul alışverişleri, ailevi konular, yuva kurmak, evlilik adımlar, temeli atılacak yeni adımlar açısından çok güzel etkiler var.  

İkizler ve Yükselen İkizler:Yakın çevreden sevgi ve destek alma zamanı! Çevre genişliyor, ilişkiler gelişiyor. Seyahatler, gezintiler açısından harika bir zaman dilimi. Yeni şeyler öğrenmek, öğretmek, yazmak, konuşmak, bilgi aktarmaktan yana şanslı bir zaman.

Yengeç ve Yükselen Yengeç:Sahip olunan maddi ve manevi değerler, parasal konulardan yana şanslı bir zaman dilimi! Kendine güven artışı var. Yeni yatırımlar, girişimler yapılabilir. Müsriflikten, boyu aşan girişimlerden kaçınmalı!

Aslan ve Yükselen Aslan: Kişisel girişimler açısından harika bir zaman dilimi! Dikkat çekme, ilgi odağı olma, şıklaşma, kişisel bakım zamanı! Aşk ve sevgi alışverişlerinden yana maksimum şans! Yeme içme ve keyifli aktivitelerde abartılara dikkat! Kendini beğenmişlik ya da kibirden kaçınmalı!

Başak ve Yükselen Başak: Farkında olmadan alınan destekler iş başında! Düşmandan bile fayda görme zamanı! İçe çekilmenin, ruhun derinliklerine inmenin getireceği dinginlik ve huzuru tatmak, başkalarına fark ettirmeden destek vermek ve yardım etmek için harika bir zaman dilimi!

Terazi ve Yükselen Terazi:Sosyal aktiviteler, eğlenceler, organizasyonlar, birlikte yapılacak idealist işler açısından harika bire zaman dilimi! Çevre kazanımı, dostlardan destek alma şansı yüksek. “Birlikte daha güçlüyüz” imajı verme zamanı!

Akrep ve Yükselen Akrep:İş ve kariyerle ilgili konularda olumlu gelişmeler, önemli ve etkin pozisyondaki kişilerden destek alma, ilerleme zamanı! Yeni fırsatlara ve tekliflere açık bir zaman dilimi…

Yay ve Yükselen Yay:Hayata bakışı genişletme, yeni bakış açıları kazanma zamanı! Seyahatler, geziler, yabancı insanlarla ilişkiler, eğitim, medya ve yayıncılık, turizm alanlarında, manevi ve ilmi konularda gelişme şansı artıyor.

Oğlak ve Yükselen Oğlak:Başkalarından maddi ve manevi destekler alma zamanı! Ortak kazanımlar, yatırımlar, ödemeler ve tahsilatlar, borçları kapatmak açısından şans ve fırsatlara açık bir zaman dilimi.

Kova ve Yükselen Kova: Ortaklaşa işler, ikili ilişkiler, aşk ve evlilikten yana şanslı bir zaman dilimi! Partnerin de şansı artıyor! Davalar, duruşmalar, bire bir yapılan tüm görüşmeler, mülakatlarda olumlu gelişmeler zamanı!

Balık ve Yükselen Balık:Başkalarına hizmet, yardım ve destek vermek, başkalarından hizmet ve destek almak açısından güzel bir zaman dilimi! Şifalanma, sağlık kazanma, kendini geliştirme şansı artıyor. İşle ilgili konulardan yana maksimum şans!

Bu hafta kesinleşecek diğer gezegen açılarına gelince…

Salı günü Merkür-Neptün karşıtlığı kesinleşiyor. Bu karşıtlık, iletişimde belirsizlik, ne istediğini ifade etmekte zorlanma, kararsızlık, muğlaklık gibi etkiler yaratabilir. Salı sabah saatlerinde kesinleşecek olan bu karşıtlığın etkisi en çok Pazartesi günü kendini gösterecektir muhtemelen ve Salı gününün ilerleyen saatlerinden itibaren giderek azalacaktır. Önemli kararları ve konuşmaları bu zaman dilimine denk getirmeyebiliriz veya dağılmadan, dikkatli konuşmak için ekstra özen gösterebiliriz.

Perşembe günü Merkür-Plüton üçgeni kesinleşiyor. Bu uyumlu açı, kendimizi daha güçlü ve etkili ifade edebilme şansımızı arttırıyor. Zihnimizi daha iyi odaklayabilir, önemli toplantılarda, konuşma ve yazışmalarda daha etkili sonuçlar alabiliriz.

Cumartesi günü Güneş Başak burcuna geçiyor. Aslan burcunda hareket eden Güneş’in kalıcı sıcaklığı ifade eden etkileri azalmaya başlıyor. Biraz olsun serinleyeceğimizi umuyorum. Yazın keyifli, eğlenceli, tatil modunda geçen günleri sona ermeye başlıyor. Yeni sezona hazırlanmaya başlıyoruz.

Yine Cumartesi günü Mars-Kiron üçgeni kesinleşiyor. Enerjimizi alternatif konulara, şifalandırmaya, başkalarına yardıma, rehberlik etmeye yönlendirebiliriz. Bu sayede kendi yaralanmalarımıza da şifa sağlayabiliriz.

Pazar günü Merkür-Kiron karşıtlığı kesinleşiyor. Sözlerimize dikkat etmemiz gereken bir gündeyiz. Kırıcı olabiliriz. Karşımızdaki kişilerin psikolojisini, içinde bulundukları ruh halini dikkate alarak konuşmaya özen göstermemizde fayda var!

Haftanın günlere göre detaylı değerlendirmelerine gelince…

Pazartesi gününe geçişte henüz Boğa burcunda ve boşlukta ilerleyen Ay, saat 00:41 itibariyle İkizler burcuna geçiyor. İletişimin yoğun akacağı bir gündeyiz. Sabah saatlerinde etkin olacak Ay-Merkür karesi, sözlü tartışmalara, sinirli ve stresli akan diyaloglara açık olacağımızı gösteriyor, dikkat! Zihnen çok aktif olacağımız bir zaman dilimini ifade eden bu açının ardından kesinleşecek Ay-Neptün karesi, kendini ifade etme konusundaki zorluğun yanı sıra, yanılgı ve kararsızlık riskini arttırıyor. Öğle saatleri sonrasında ise, Ay-Jüpiter altmışlığının yapıcı, olumlu gelişmelere vesile eden etkileri devreye girmeye başlıyor. Güzel gelişmeler kaydedebiliriz. Ay-Venüs altmışlığının etkinleşeceği ikindi civarındaki saatlerde bu olumlu etkiler daha da artıyor. Venüs-Jüpiter kavuşumunun olumlu enerjisi gün boyunca bizimle birlikte olacak, ama önemli iş ve girişimler için 14:00 sonrasındaki saatleri tercih edebiliriz. Venüs-Jüpiter kavuşumunun etkileri için yazımın giriş bölümünü okuyabilirsiniz.

Salı günü boyunca Ay İkizler burcunda ilerliyor. Bilgi paylaşımlarının, duyuru ve anonsların vurgu kazanacağı bir gündeyiz. Sabah erken saatlerde etkin olacak Ay-Uranüs altmışlığı, hoş ve sürpriz gelişmelere, yeniliklere ve değişikliklere açık olacağımızı gösteriyor. Günün geri kalanında bu hoş enerji kendini göstermeye devam edecek. Akşam saatlerinde yakınlaşmakta olan Ay-Güneş altmışlığının yapıcı etkilerini iyice hissetmeye başlayabiliriz. Kadın erkek ilişkileri, önemli ve etkin pozisyondaki kişilerle ilişkiler, iş ve kariyer ya da geleceğe yönelik organizasyonlar konusundaki girişimleri aktif etmek için güzel bir gün! Merkür-Neptün karşıtlığının kararsızlık, unutkanlık, dalgınlık, belirsizlik enerjisi taşıyan etkileri sabah erken saatlerde aktif olurken, günün ilerleyen saatlerinde etkisi giderek azalacak.

Çarşamba gününün büyük çoğunluğunda Ay İkizler burcunda ilerliyor. Konuşma ve yazışmalarda, fikir paylaşımlarında yeni şeylere açık olmanın ve esnekliğin önemli rol oynayacağı bir gündeyiz. Sabah erken saatlerde henüz Ay-Güneş altmışlığının olumlu enerjisi devrede olacağından, özel ve sosyal ilişkilerimizde olumlu gelişmeler yakalayabiliriz. Ama 05:53-11:44 saatleri arasında Ay boşlukta (açısız) ilerleyeceğinden, somut ve kalıcı sonuçlar almakta zorlanabiliriz. 11:44’te Ay Yengeç burcuna geçiyor. Duygusallık, empati, sahiplenilme ve gözetilme arzusu vurgu kazanmaya başlıyor. Ay-Neptün üçgeninin yakınlaşmaya başlayacağı akşam sonrasındaki saatlerde hoş, güzel gelişmeler yaşayabiliriz. Fedakarlık, empati ve sevgi alışverişlerinin öne çıkacağı bu saatleri ruhsal ve manevi konulara yönelik olarak değerlendirebiliriz. Bugün Astroloji Okulu’nda bugün Fatih Sultan Mehmet’in doğum haritasını çalışacağız. Temel, orta ve ileri seviyede astroloji öğrencisinin katılabileceği bu workshop hakkında detaylı bilgi için linki ziyaret edebilirsiniz. http://www.astrolojiokulu.com/HD623_worshop--astro-portre-fatih-sultan-mehmet.html

Perşembe günü boyunca Ay Yengeç burcunda ilerliyor. Duygusal anlamda çok yoğun ve tempolu bir gündeyiz. Ülkemiz, halkımızla ilgili konular, aile, gelenekler, bizi duygusal güvencede hissettiren konular ön planda olacak. Sabah erken saatlerde etkin olacak Ay-Merkür altmışlığı iletişimde ve kendimizi ifade konusunda başarılı sonuçlar alma şansı veriyor. Ama sabahın ilerleyen saatlerinde etkisi devreye giren Ay-Plüton karşıtlığı, duygusal anlamda hırpalanmalara, sert ve gergin etkilere açık olacağımızı gösteriyor. Ay-Mars üçgeninin etkin olacağı ikindi civarındaki saatlerde enerjimizi ve yöneliklerimizi daha kolay dengeleyebiliriz. Fakat akşam saatleri civarında dengede olmakta zorlanacağız; zira Ay-Uranüs karesinin dengesiz, değişken ve beklenmedik gelişmelere açık enerjisi aktif oluyor. Gecenin ilerleyen saatlerinde Ay-Satürn üçgeninin sakinleştirici, yavaşlatıcı etkileri devreye giriyor. Bu açının kesinleşeceği 22:33 sonrasında başka temel açısı kalmayacak olan Ay, Yengeç burcundaki ilerlemesine boşlukta (açısız) devam ediyor. Gün boyunca etkin olacak Merkür-Plüton üçgeni, fikir ve görüşlerimizi vurgulu bir biçimde ifade edeceğimiz bir günde olacağımızı, karşımızdaki kişiler üzerinde güçlü etki yaratabileceğimizi gösteriyor.

Cuma gününün büyük çoğunluğunda Yengeç burcunda ve boşlukta ilerleyen Ay, duygusal yönelimlerimizin ağırlık kazanacağı, kendimizi kararsız hissedebileceğimiz bir günde olacağımızı gösteriyor. Ay'ın boşlukta olması, içinde ilerlediği burçtan çıkana kadar önünde temel açı yapacağı gezegen olmaması durumudur. Açılar olayların ne yönde gelişeceğini belirttiğinden, açı olmaması, olayların ne yönde gelişeceğinin belli olmaması, belirsizlik anlamına gelir. Bu yüzden Ay'ın boşlukta olduğu zamanlarda somut ve kalıcı işler için girişim yapılması önerilmez. Ama günlük iş ve aktivitelerimizi devam ettirmemiz açısından değil, yeni girişimler ve alınacak kararlar açısından bu böyledir. Ay boşlukta iken hiçbir şey yapmayalım anlamına gelmez. Ay’ın boşlukta olduğu zamanlarda önerilmeyen aktiviteler şunlardır: önemli iş toplantıları, yeni girişimler, önemli ameliyatlar (duruma göre değerlendirmeli), teklif sunmak, iş anlaşması yapmak, önemli (veya pahalı) şeyler satın almak, önemli kararlar almak. Ay’ın boşlukta olmasının ne demek olduğunu ve genel etkilerini anlattığım videoyu izleyerek, bu konu hakkında daha fazla bilgi alabilirsiniz. http://www.astrolojitelevizyonu.com/ay-boslukta-astroloji-ogreniyoruz-oner-doser/23:49’da Ay Aslan burcuna geçiyor. Netlik ve kararlılık kazanmaya başlıyoruz.

Cumartesi günü boyunca Aslan burcunda hareket edecek olan Ay, neşeli, eğlenceli, aktif bir günde olacağımızı gösteriyor. Gün boyunca Ay’ın kesinleşecek olan sadece Jüpiter ile kavuşumu var. Keyifli, eğlenceli, verimli, sosyal, girişeceğimiz işlerde güzel fırsatlar yakalayabileceğimiz bir günde olacağımızı söyleyebiliriz. Sabah erken saatte (07:45) Güneş Başak burcuna geçiyor. Aslan burcunda hareket eden Güneş’in kalıcı sıcaklığı ifade eden etkileri azalmaya başlıyor. Biraz olsun serinleyeceğimizi umuyorum. Yazın keyifli, eğlenceli, tatil modunda geçen günleri sona ermeye başlıyor. Yeni sezona hazırlanmaya başlıyoruz. Sabah saatlerinde Mars-Kiron üçgeni kesinleşiyor. Enerjimizi alternatif konulara, şifalandırmaya, başkalarına yardıma, rehberlik etmeye yönlendirebiliriz. Bu sayede kendi yaralanmalarımıza da şifa sağlayabiliriz. Gece saatlerinde Ay-Venüs kavuşumunun hoş etkileri devreye giriyor. Aşk ve ilişkilerden yana şanslı bir gecedeyiz!

Pazar günü boyunca Ay Aslan burcunda seyrediyor. Sosyal anlamda aktif, eğlenceli organizasyonlarda yer alabileceğimiz bir gündeyiz. Sabah erken saatlerde Ay-Venüs kavuşumunun hoş etkileri henüz devrede olacak. Aşk ve ilişkilerden yana şanslı saatlerdeyiz. Sabahın ilerleyen saatlerinde Ay-Uranüs üçgeninin heyecan ve heves getiren, değişik bir şeyler yapmaya yönelten etkileri de devreye giriyor. Ama sabahın ilerleyen saatlerinde Ay’ın gergin etkileri aktifleşiyor. Özellikle öğle öncesindeki saatlerde kritik, zorlayıcı enerjiler devrede, dikkat! Akşamüzeri Merkür-Kiron karşıtlığı kesinleşiyor. Sözlerimize dikkat etmemiz gereken bir gündeyiz. Kırıcı olabiliriz. Karşımızdaki kişilerin psikolojisini, içinde bulundukları ruh halini dikkate alarak konuşmaya özen göstermemizde fayda var!

Keyifli, sağlıklı ve mutlu bir hafta dileğiyle!

Öner DÖŞER

16 Ağustos 2014, Cumartesi

ASTROLOJİ OKULU, Caddebostan

 

 

 

 

 

 

  

16.08.2014

Designed by Ongunsoft