Öner Döşer

18 Aralık Haftası

Bu sayfa 10010 kişi tarafından ziyaret edildi.

18 Aralık haftası YAY BURCUNDA YENİAY

Pazartesi günü 26 derece 31 dakika Yay burcunda bir yeniay meydana geliyor. Galaktik Merkez ile aynı boylam derecesinde gerçekleşen ve yeni kapıların açılacağını gösteren bu yeniayla birlikte geleceğe yönelik adımlar atmak, yeni girişimler yapmak adına da önemli bir sürece girmiş oluyoruz.

İdeolojiler ve ideolojik girişimler Yay burcu doğasındadır. Bu burçtan gezegen geçişleri ve bu burçta gerçekleşen yeniaylar ve tutulmalar olduğu dönemlerde yeni fikirler, düşünceler, felsefeler ve ideolojiler ortaya çıkar. Eğitim ve yayıncılık alanlarında köklü ve önemli değişimlerin olduğu zamanlar İkizler/Yay burcu ekseninden ağır hareket eden gezegen geçişleri ve tutulmalar ile çakışmaktadır.

Yay burcundan geçişlerin yoğun olduğu ve tutulmaların da bunu desteklediği dönemlerde yeni yerler, yenidünyalar keşfedilebilir. Dünya dışı yaşam dendiğinde akla gelen burçlardan biri Yay’dır. Havayolları şirketleri bu burcun kapsamındadır. Bu burçtan Satürn gibi problemli gezegenlerin geçişlerinde havayolları, turizm ve seyahat endüstrisinde sorunlar görülebilir. Adalet ve yargı, dürüstlük gibi kavramlar da Yay burcu doğasındadır ve Terazi burcunda olduğu gibi, Yay burcundan geçiş dönemlerinde de bu konularda testten geçişler, aksamalar ya da gelişmeler kaydedilebilir. (Ekim 2016’da AstroArt Astroloji Okulu Yayınlarından yayımlanan Dünya Astrolojisi kitabımdan alıntıdır.)

Aşağıda yeniay anına yönelik astroloji haritasını görmektesiniz.

Haritada görüldüğü üzere yeniay derecesi ve gezegen toplaşması 12.eve vurgu yapıyor. Gerek Satürn’ün yeniay derecesinin hemen önünde olması, gerekse 12.evde gezegen toplaşması gizli düşmanlıklara, perde arkası oyunlara, içeride-kapalı bulunan kişilere dikkat çekmekte. Satürn ile birleşen yeniaylarda geleceğe yönelik idealleri bile gerçekçi tutma gerekliliğine atıf vardır. Yani ayakların yerden kesilmesi değil, yere sağlam basması gerekir.

Haritanın 10.evinde yerleşen Jüpiter, yönetici konumunda bulunan kişilere destek ve güç veren durumları ifade ederken, Mars’ın Tepe Noktasına yakın konumu, mücadele ve uğraş gerektiren temaların ön planda olacağını işaret etmekte. Mars doğasında temaların vurgu kazanacağı bir sürece giriyoruz, zira yeniay haritasında Tepe Noktasına izdüşen Mars, Türkiye astroloji haritasının Güneş derecesini tetiklemekte!

Burçlara göre değerlendirmeler

Yay burcundaki yeniay ve gezegen toplaşmasını burçlara göre de değerlendirdiğim yayını arşivden izlemek için linki ziyaret edebilirsiniz.

https://www.youtube.com/watch?v=_yExb98MU6g&lc=z23nsbo4knigfhy2eacdp43axxljf22wnrljnnxyo3dw03c010c

Yeniay ve Türkiye astroloji haritası

Bu yeniay haritasını Türkiye astroloji haritası üzerinde değerlendirdiğimizde ilginç izdüşümler olduğunu fark ediyoruz. Aşağıda her iki haritayı üst üste yansıtılmış olarak görmektesiniz.

Yeniay derecesi ve Yay burcundaki gezegen toplaşması Türkiye astroloji haritasının 6.evine izdüşmekte. Bu yerleşimler güvenlik güçlerinin, silahlı kuvvetlerin aktif olmasını gerektirecek sıkı bir zaman dilimine dikkat çekmekte. 29 derece Yay burcunda bulunan Satürn, Türkiye astroloji haritasının Ay derecesinin tam karşısında yerleşmekte, halkı rahatsız edecek durumlara vurgu yapmakta. Yeniay haritasının Mars derecesi de Türkiye astroloji haritasının Güneş derecesinin bulunduğu derecede. Tüm bunlar güvenlik meselelerinin had safhada önemli olduğu, askeri konularda aksiyon almayı icap ettirecek durumların muhtemel olduğu, önemli pozisyonda bulunan yönetici figürleri açısından zorlu, agrese eden, kışkırtıcı olaylara açık bir haftaya işaret etmekte! 

Yeniayı Türkiye astroloji haritası üzerinde değerlendirdiğim yayını arşivden izlemek için tıklayınız

https://www.youtube.com/watch?v=_yExb98MU6g&lc=z23nsbo4knigfhy2eacdp43axxljf22wnrljnnxyo3dw03c010c

Satürn Oğlak burcuna geçiyor

Ağır hareket eden gezegenlerin Oğlak burcundan geçişi dönemlerinde toplumsal sorumluluklarımızı ne denli doğru bir şekilde yerine getirdiğimiz sorgulanır, toplumsal düzen ve yapılar testten geçer. Devletle ilgili işler, devlet görevlileri, Başbakanlık gibi devlet adamları ve toplumsal sorumluluk alan kamu görevlerinin yanı sıra iş dünyası, iş adamları, kurumsal dünya, yönetim kurulları organizasyonlar ve organizatörler bu burçla ilgili kişiler ve kurumlardır. Şirketler, kamu binaları, teknik alanlar, finans ve muhasebe, iktisadi konular, ekonomistler, donanım, endüstri, kimyasallarla ilgili konular, mühendisler, inşaatçılar, inşaatlar, inşaat malzemeleri Oğlak burcu yönetimindedir. (Ekim 2016’da AstroArt Astroloji Okulu Yayınlarından yayımlanan Dünya Astrolojisi kitabımdan alıntıdır.)

Büyük Zaman Kaydedici olarak nitelendirebileceğimiz Satürn 20 Aralık 2017 Çarşamba sabahı saat 07:48’de Oğlak burcuna geçiyor. Aşağıda Ankara için çizdirilmiş burç giriş haritasını görmektesiniz. 

Satürn’ün geçiş yaptığı burcun temsil ettiği konular disiplin altına alınır, kısıtlanır, daralır, derinleşir ve olgunlaşır. Satürn’ün Oğlak burcundan geçişinin başlamasıyla birlikte Oğlak burcu tarafından temsil edilen ekonomi, iş dünyası, kurumsal hayat, resmi işler, hiyerarşik sistem ve düzenler, devlet düzenleri, inşaat ve yapım işleri, tarım ve ziraat alanlarında daralma, sıkışma, testten geçme, derinleşme ve olgunlaşma süreci başlıyor!

Burçlara göre değerlendirmeler

Satürn’ün Oğlak burcundan geçişini burçlara göre de değerlendirdiğim yayını arşivden izlemek için linki ziyaret edebilirsiniz.

https://www.youtube.com/watch?v=_yExb98MU6g&lc=z23nsbo4knigfhy2eacdp43axxljf22wnrljnnxyo3dw03c010c

Kışa giriş haritası

21 Aralık akşamı 19:27’de resmi olarak kış mevsimine giriş yapmış oluyoruz. Aşağıdaki haritada gördüğünüz üzere, Güneş’in Oğlak burcuna geçişi, yani kış mevsiminin başlangıcını temsil eden astroloji haritasında Güneş’in Satürn ile aynı derecede kavuşum yaptığını görmekteyiz. Güneş-Satürn’ün kavuştuğu zamanlarda diğer günlere görece soğuma görülebiliyor. Kavuşum Oğlak burcunda olunca bu ihtimal daha da güçleniyor.

Kavuşumun 6.eve denk düşüyor olması, hastalıklara ve zayıflıklara açık bir zaman dilimine girdiğimizi göstermekte. Salgın hastalıklara, üşütmeye bağlı rahatsızlıklara karşı önlem almalıyız. Buna hayvanları da dahil edebiliriz. Mümkün olduğunca onları soğuktan korumaya gayret edelim.

Satürn’ün Güneş ile çok yakın kavuşumu, ekonomi ve yapılanma ile ilgili konularda iyi yönetilmesi gereken bir sürece girildiğini göstermekte. Kemerleri sıkmak, daha sıkı çalışmak gereken bir zaman dilimi! Kavuşumun 6.eve denk düşüyor olması, memurlar ve çalışanlar, hizmet veren kuruluşlar açısından zorlu bir zaman dilimine de işaret etmekte. Öte yandan, yaşadığımız ortamın düzenlenmesi, kuralına göre hareket edilmesinin sağlanması yönünde adımlar da atılabilir takip eden üç yıllık dönemde.

Satürn’ün Oğlak burcundan geçişini daha genişçe anlatan bir canlı yayın yapacağım çok yakında… Ayrıca 2018 yılını detaylı bir şekilde ele alan bir de seminer sunacağım.

2018’de Türkiye ve Dünya

Yay burcundaki yeniayla birlikte, derslerimize okulumuzun yeni merkezinde devam edeceğiz. Yeni mekanımızda ilk seminerimizi 23 Aralık 2017 Cumartesi günü 14:30-17:00 saatleri arasında yapıyoruz. Bu seminerde 2018 yılını sosyal, ekonomik, politik açıdan ülkeler bazında ve kişisel olarak bizleri bekleyen muhtemel gelişmeler açısından değerlendireceğiz. Temel seviyede astroloji bilgisi olanların rahatlıkla katılabileceği bu seminerde 2018 yılında en dikkat çeken tarihleri belirteceğiz, fırsat sunan veya kaçınılması gereken hususlara değineceğiz.  Bilgi ve rezervasyon için 0532 284 89 79 numaralı telefondan bize ulaşabilir veya info@astrolojiokulu.com adresine yazabilirsiniz.

İlişkilerde sürpriz gelişmeler

İlişkiler gezegeni Venüs’ün sürprizler gezegeni Uranüs ile 120 derecelik uyumlu açısı, özel ilişkilerde sürpriz ve hızlı gelişmelere açık bir haftada olduğumuzu gösteriyor. 21 Aralık Perşembe günü kesinleşen bu açı 23 Aralık Cumartesi günü Ay tarafından tetikleniyor. Haftanın ikinci yarısı ilişkiler açısından daha şanslı ve olumlu gözüküyor. Hafta sonunu değerlendirebiliriz!

Günlere göre değerlendirmeler

Pazartesi gününün büyük çoğunluğunda Ay Yay burcunda ilerliyor. Sabah saatlerinde etkili olan Ay-Uranüs üçgeni yakında gelecek yeni haberlerin, hızlı gelişmelerin müjdecisi gibi adeta! 09:30’da Yay burcunda Galaktik Merkez’in de izdüştüğü boylam derecesinde bir yeniay meydana geliyor. Geleceğe dönük büyük adımlar ve yeni projeler açısından önemli bir zaman dilimine giriyoruz! Haritamızda Yay burcunun bulunduğu alanda yeniliklere ve önemli büyüme fırsatlarına açık olacağız. Tabii aynı alanda henüz tamamlanmayan Merkür gerilemesini dikkate almalı, atacağımız adımları iyi planlamalı, eksiklerini gözden geçirmeyi ihmal etmemeliyiz. Ay-Satürn kavuşumunun etkili olduğu öğle sonrasındaki saatlerde yavaş ilerleyebiliriz. Girişeceğimiz işlerde temkini elden bırakmamakta, ideallerimizde bile gerçekçi olmakta fayda var. 16:09-16:33 arasında kısa bir müddet boşlukta ilerleyen Ay, 16.33 itibariyle Oğlak burcuna geçiyor. Sağlam adımlar atmayı, işini garantiye almayı gerektirecek bir gündeyiz!  

Salı günü boyunca Oğlak burcunda ilerleyen Ay’ın diğer gezegenlerle uyumlu açıları, genel olarak rahat ilerleyeceğimiz bir günde olduğumuzu gösteriyor. Sabah saatlerinde henüz etkili olan Ay-Mars altmışlığı, güne aktif ve dinamik bir başlangıç yapabileceğimizi gösteriyor. Cesaret, girişimcilik, güç ve efor gerektiren işlerimizi sabah saatlerine denk getirebiliriz. Ay-Neptün altmışlığının etkili olduğu öğle sonrasındaki saatlerde girişeceğimiz işlerde karşılıklı özveri ve yardımlaşma sayesinde güzel gelişmeler yakalayabiliriz. Ay-Jüpiter altmışlığının etkili olduğu akşam saatleri ve sonrasında girişeceğimiz işlerde beklediğimizden bile daha iyi sonuçlar alabiliriz. Yabancılarla yazışmalar, konuşmalar, eğitim ve yayıncılık alanında girişimler açısından uygun bir zaman dilimindeyiz.

Çarşamba günü boyunca Ay Oğlak burcunda ilerliyor. Satürn’ün de Oğlak burcuna geçiş yapacağı bugünde, Oğlak burcu temalarının yoğun bir şekilde vurgulanmaya başladığına şahit olabiliriz: sıkı çalışmak, planlı hareket etmek, iyi organize olmak, işlerin sorumluluğunu almak, elini taşın altına koymak vesaire… Satürn’ün Oğlak burcuna geçişini burçlar açısından da ele aldığım canlı yayını arşivden izlemek için linki tıklayınız https://www.youtube.com/watch?v=_yExb98MU6g&lc=z23nsbo4knigfhy2eacdp43axxljf22wnrljnnxyo3dw03c010c Sabah saatlerinde etkili olan Ay-Plüton kavuşumu, güne mücadele ve agresyon ile başlayabileceğimizi düşündürmekte. Akşam saatlerinde etkili olan Ay-Uranüs ve Venüs-Kiron kare açıları, duygusal kırılmalara, kırgınlıklara davetiye çıkaran bir zaman aralığında olduğumuzu gösteriyor, dikkat! 18:36’da Ay boşluğa giriyor ve günün geri kalanında Oğlak burcunda boşlukta devam ediyor ilerlemesine. Gecenin ilerleyen saatlerinde Venüs-Uranüs üçgeninin ilişkilerde motive eden ve sürpriz gelişmelere de atıfta bulunan güzel enerjisi devreye giriyor. Aşk ve ilişkilerden yana şanslı bir gecedeyiz!

Perşembe gününe geçişte henüz Oğlak burcunda ilerleyen Ay, saat 05:29 itibariyle Kova burcuna geçiyor. İnsani ve toplumsal konuların vurgu kazanacağı bir gündeyiz. Entelektüel paylaşımlar, zihinsel aktiviteler, eğitsel ve kültürel konularda girişimler açısından değerlendirebiliriz bugünü. Toplumsal mesajlar verebilir, bütünün hayrına işler yapabiliriz. Aynı ideale sahip olduğumuz kişilerle bir araya gelebiliriz. Ancak geleceğe yönelik ideallerimiz konusunda gerçekçi olma zamanlarındayız, zira Güneş de Oğlak burcuna geçiyor. Saat 19:27 itibariyle kış mevsimine giriyoruz! Ay-Mars karesinin etkili olduğu akşam saatlerinde gerginliklere, sakarlıklara ve kazalara açık olabiliriz, dikkat!

Cuma günü boyunca Ay Kova burcunda ilerliyor. Bilgi paylaşımları ve önemli yazışmalar, konuşmalar açısından Ay-Merkür altmışlığının etkili olduğu sabah saatlerini değerlendirebiliriz. Ay-Jüpiter karesinin etkili olduğu öğle saatleri civarında abartılara, müsrifçe harcamalara, boyumuzu aşan girişimlere ve tavırlara çekilebiliriz. Ay-Güney Ay Düğümü kavuşumunun çok etkili olduğu öğle saatlerinde çıkarcılıklara, kayıplara, spekülasyonlara, alaşağı edilme operasyonlarına şahit olabiliriz. Bir şeylerden vaz geçmemiz gerekebilir. Güneş-Satürn kavuşumunun (00:08) etkili olduğu gün boyunca girişeceğimiz işlerde planlı ve programlı hareket etmemizde, ayağımızı yere sağlam basmamızda, temkini elden bırakmamamızda fayda var!

Cumartesi gününün büyük çoğunluğunda Ay Kova burcunda ilerliyor. Toplumsal ve insani konularda, içinde bulunduğumuz ortamı, arkadaşlarımızı, sosyal çevremizi ilgilendiren konularda fikir ve görüşlerimizi ortaya koyabileceğimiz, fikirsel anlamda katkıda bulunabileceğimiz bir gündeyiz. İletişim gezegeni Merkür, direkt harekete geçmek üzere durağanlaşıyor (04:50). Ay-Uranüs altmışlığının etkili olduğu sabah saatlerinde yaratıcılığımız iyi çalışacağından, şimdiye kadar sorun yaşadığımız konularda bazı pratik çözümler üretebiliriz. Ay’ın Uranüs-Venüs arasındaki uyumlu açıyı aktif ettiği öğle saatleri civarında özel ve sosyal ilişkiler açısından şanslı bir zaman diliminde olacağız. Sevdiğimiz kişilere bir araya gelebilir, fikir alışverişlerinde bulunabiliriz. Bu güzel zaman dilimin, değerlendirerek, yeni merkezimizde ilk seminerimizi sunuyoruz ve ardından da kutlamamızı yapıyoruz. Saat 13.12’de boşluğa giren Ay, saat 17:41’de Balık burcuna geçiyor. Ay-Satürn ve Ay-Güneş altmışlığının etkili olduğu akşam saatleri ve sonrasında önem verdiğimiz kişilerle bir araya gelebilir, dayanışma içerisinde güzelce zaman geçirebiliriz.

Pazar günü boyunca Ay Balık burcunda ilerliyor. Duygu yoğunluğunun ağırlık kazandığı, mantıklı ve rasyonel seçimler yapmakta zorlanabileceğimiz bir gündeyiz. Ay-Mars üçgeninin etkili olduğu sabah-öğle saatleri arasını spor, yürüyüş gibi enerjik aktivitelerle değerlendirebiliriz. Ay’ın Neptün ile kavuşup, Merkür ile dik açıda ilerleyeceği öğle sonrası-akşam saatleri arasında kararsızlıklar, fikir ve durum değişiklikleri ihtimali hayli fazla gözükmekte. Yanlış kararlar alma eğilimi gösterebiliriz. Yanılgıya düşebilir, yanıltılabiliriz. Bu yüzden hızlıca ya da yeterince araştırmadan harekete geçmemekte fayda var!

Öner Döşer, AMA, ISAR Cap

OPA Türkiye Temsilcisi

APAI Üyesi

Astroloji Okulu, Caddebostan

17 Aralık 2017, Pazar 

17.12.2017

Designed by Ongunsoft