Öner Döşer

18 Haziran Haftası

Bu sayfa 13397 kişi tarafından ziyaret edildi.

SEÇİM ZAMANI!

Uzun zamandır üzerinde konuşulan seçimler geldi çattı! 24 Haziran Pazar günü yapılacak seçimlerin, Cumhuriyet tarihinin en önemli seçimlerinden biri olduğu söyleniyor. Belki de en önemlisi! Öte yandan, çok sayıda gezegenin karşıt açısı etkinleşiyor. Streslerin yanı sıra bazı avantajlar da söz konusu. Su elementinde Büyük Üçgen açı kalıbı önemli fırsatlara da işaret ediyor.

Tüm bunları değerlendirdiğim YouTube Astroloji Televizyonu kanalımızdaki yayını izlemek için linki tıklayabilirsiniz. https://www.youtube.com/watch?v=5U8Qt1c_rhQ

Haliyle haftalık yazımızda da seçim gününü astrolojik açıdan değerlendireceğiz. Yengeç Giriş haritasına da yer vereceğiz ve önümüzdeki yaz dönemine yönelik fikir alacağız. Ama tüm bu konulara teknik açıdan genişçe yer vereceğim ve seçim haritasına ilaveten seçimlerin sonrasına da astrolojik bakış yapacağım online seminerimde tutulmalar ve gezegen geçişlerini de devreye sokarak, ülkemizden bazı liderlerin ve partilerin, ayrıca bazı ülkelerin ve liderlerinin haritalarına da değinerek önümüzdeki üç aylık dönemi değerlendireceğim. Bu online seminer sadece astroloji bilgisine sahip kişiler içindir. En azından temel seviyede astroloji bilmeyi gerektirir. Bu seminer hakkında bilgi almak veya seminere katılmak için linki ziyaret edebilirsiniz. http://www.astrolojiokulu.com/duyurular/yaz-aylarina-astrolojik-bakis-online-seminer-238

 

 

Yaz mevsimi haritası

Geleneksel astrolojide bir yılı genel olarak değerlendirmemizi sağlayan Koç Giriş haritalarının yanı sıra (Güneş’in Koç burcuna girdiği 20-21 Mart için çizdirilmiş harita) bir yılı dört çeyreğe bölen, dört mevsim girişine yönelik haritalar kullanılır. Bunlardan bir tanesi olan Yengeç Giriş haritasından seçimler ve sonrasını analiz etmek için istifade edeceğim. Aşağıda Güneş’in Yengeç burcuna giriş anına yönelik Ankara merkez olarak alınan haritayı görmektesiniz. 

 

 

Haritada hem Yükselen hem de Ay barış, huzur, hak ve adalet arzusunu ifade eden, eşitlik ve denge temsilcisi Terazi burcunda yer almakta. Dünya Astrolojisinde 1.evin yanı sıra ve Ay da halkın genel göstergesidir. Geleceğimizi ilgilendiren çok kadersel bir seçimin arifesinde olduğumuzdan, Ay’ın haritanın 1.evinde yer almasına ve haritanın 10.evini yönetiyor olmasına şaşırmamalı! (10.ev geleceği ilgilendiren konuları, kaderi durumları temsil eder) 10.ev yöneticisi 1.eve gelmiş, yönetim halka gelmiş, halkın seçimine bağlı, her şey halkın elinde anlamına geliyor. Bu arada Ay genel olarak (olgun) kadın figürlerini ve anaç kişileri temsil eder. Ay’ın halkla ilişkili 1.evdeki yerleşimi, halkın kadın figürlerine desteğinin artacağını düşündürüyor. Tabii böyle bir durumda Meral Akşener akla geliyor. Tabii bu yerleşim tek başına kazanmanın astrolojik bir garantisi olarak görülemez. Halktan sempati toplamaya yönelik bir gösterge olarak alınabilir.  

Hükümet + Cumhurbaşkanı

Dünya Astrolojisinde Hükümet ve yöneticileri 10.ev ve yöneticisiyle, ilaveten Güneş ile temsil edilir. Yengeç Giriş haritasında 10.evin yöneticisinin 1.evde olması, yani köşe evde olması, mevcut Hükümetin ya da yöneticilerin elini güçlendiriyor. Ay’ın ilk açısı 10.evde yerleşen Merkür ile kare açı olacak. Bu açı söz dalaşmalarıyla, tartışmalarla, yanı sıra iletişimin aşırı yoğunluğuyla ilişkilidir. Merkür’ün haritanın 9.evini yönetiyor olması, stres yaratabilecek dış bağlantılı haberlere, açıklamalara, söz dalaşmalarına, atışmalara dikkat çekiyor.   

Otorite ve güç göstergesi Güneş’in 10.ev girişinde yerleşiyor olması da benzeri biçimde mevcut Hükümeti ve yönetici figürlerini (Cumhurbaşkanı, Başbakan) güçlendiriyor. Yani kendilerini etkili biçimde ifade edeceklerini, başarı elde etme potansiyellerinin yüksek olduğunu gösteriyor. Güneş’in önündeki ilk açı Satürn ile karşıt ve ardından Jüpiter ile üçgen açıya ilerliyor. Bu açılar önce bir engellenme, gecikme, zorlanma, ardından başarı elde etme potansiyeli veriyor. Güçlü otorite figürlerinin işi hiç kolay değil, zira Satürn hayli güçlü durumda! Ayrıca Güneş’in önündeki ilk açı esnasında Satürn’ün Retro olması, iki kere güçlüğü, tekrarlayan güçlüğü ifade ediyor. İki kere çekişme diyebiliriz. Hükümet ve hükümetin desteği alanında Güneş, Merkür, Venüs ve Kuzey Ay Düğümünün yerleşiyor olması da yine gerek Hükümeti, gerekse Cumhurbaşkanını güçlendirici faktörlerden.

Muhalefet kanadı

Dünya Astrolojisinde muhalefet partiler (özellikle ana muhalefet) 4.ev ve bu evin yöneticisiyle temsil edilir. Haritanın 4.evini Oğlak burcu kesmekte ve Satürn burada kendi burcunda yerleşimde, ama Retro. Yani muhalefet göstergesi önemli bir avantaja sahip, ama Retro olması onu zayıflatıyor. Retro gezegen bir gerileme, geri adım atma, tekrarlama, gecikme, düzeltmeyi gerektiren durumlara işaret eder. Ayrıca Satürn gösterge olarak büyük çaba serf etmek, gerekli sorumluluğu almak, çok iyi organize olmak kaydıyla başarı vaat eder. Retro olması ise organize olmakta sorun yaşamayı gösteriyor olabilir. Retro Satürn endişe, kendine güvensizlik, kendini suçlu hissetme, sonrada açılma (başarı anlamında) geçmişin bedelini ödeme gibi durumları ifade eder. Satürn ve Güneş’in Tepe Noktasına uzaklığı neredeyse aynı: güçlü bir çekişme mevcut, neredeyse kafa kafaya! Şans Noktasının 4.evdeki yerleşimi muhalefetin elini güçlendiren göstergelerden bir diğeri. Noktanın Plüton’a yakın yerleşimi, Şansın ancak büyük mücadele ile yakalanabileceğini gösteriyor. Muhalefet ve muhalefetin desteği alanında zorlu nitelikte göstergeler var: Satürn, Plüton, Mars ve Güney Ay Düğümü.

Sonuç: Maç ortada, ve çok çekişmeli… Hükümet ve Cumhurbaşkanı nispeten daha avantajlı gözüküyor. Ama muhalefet kanadı da hayli etkili sonuç alacak durumda gözüküyor. Biz sadece tahmin yürütebiliriz, iradenin ne yönde tecelli edeceğini kesin bilemeyiz. Yani ilahi iradenin bize verdiği ruhsatla son sözü bizler söyleyeceğiz. Biz ne yönde seçim yaparsak, kaderimiz de o yönde çizilecek. Sonuç ne yönde olursa olsun, ülkemiz açısından en hayırlısı olması en büyük dileğimiz! 

Büyük güç çekişmesi ve mücadele

Yengeç Giriş haritasında çok sayıda karşıtlığın olması, sadece Türkiye için değil, dünya genelinde çekişmeli bir döneme girildiğinin işaretçisi. Yaz aylarında gerçekleşecek güneş ve ay tutulmaları da aynı şeyi söylüyor. 21 Haziran Perşembe gecesi 21:00-23:10 saatleri arasında yapacağım online seminerde tüm bu haritalara detaylı biçimde değineceğim. Sadece astroloji bilgisine sahip kişilere yönelik seminer hakkında bilgi ve rezervasyon için linki ziyaret edebilirsiniz. http://www.astrolojiokulu.com/duyurular/yaz-aylarina-astrolojik-bakis-online-seminer-238

Haritada Güneş-Satürn karşıtlığı, Venüs-Mars karşıtlığı, Merkür-Plüton karşıtlığı olmak üzere üç tane etkili karşıtlık var; ilaveten Ay da Kiron’un karşısında yer alıyor. Bu kadar karşıtlık, güç çekişmelerini ve zıtlaşmaları anlatmakla birlikte, yenişememeyi de gösterebilir. Yani Cumhurbaşkanlığı seçiminde işler ikinci tura kalabilir. Bakalım tüm bunlar nasıl çalışacak? Bekleyecek ve göreceğiz…

Halkla duygusal bağ kurabilen kazanır!

Yengeç Giriş haritasında Merkür-Jüpiter-Neptün gezegenleri arasında su elementinde Büyük Üçgen açı kalıbı yer alıyor. Su elementindeki büyük üçgenler başkalarıyla empati kurabilme kabiliyetini arttırır, ortaya çıkartır. Bu denli karşıtlığın bulunduğu bir dönemde başarı elde etmek isteniyorsa, birinci şart halkın ihtiyaçlarının gerçek anlamda farkında olmak ve duygulara dokunur konuşmalar yapabilmektir.

Seçim günü haritası

24 Haziran sabahı 08:00’i başlangıç olarak aldığımız seçim haritasında Venüs’ü doğu ufkunda görüyoruz. Umarız seçimin yapıldığı gün barışçı, huzurlu ve hakkaniyetli bir atmosfer olur. Gerçi Kuzey Ay Düğümü ile birleşen Venüs’ün hemen karşısında Güney Ay Düğümü ile kavuşan Mars’ı görünce bunun zor olduğunu düşünüyorsunuz, ama yine de Venüs Mars’a nazaran çok daha güçlü durumda! (KAD ile birleşiyor, 1.evde) Yani huzur ve barış ortamı ağır basabilir. Her şeye, tüm kutuplaşmalara ve zıtlaşmalara rağmen! Aşağıda Ankara koordinatlarına göre çizdirilmiş seçim günü haritasını görmektesiniz.

 

 

 

Bir önceki haritamız olan Yengeç Giriş haritasına nazaran en azından karşıt açıların gücünün azalıyor olduğunu görüyoruz. Ama tabii hayli çekişmeli bir günün tablosu var karşımızda! Jüpiter’den ayrılmakta olan Ay’ın önünde olumlu açıları var. Bu seçimlerden çıkacak neticenin hepimiz için en hayırlısının olmasını diliyoruz. Ay’ın son açısı Merkür ile üçgen, bu açı 16:59’da tam sandıklar kapanmak üzere iken kesinleşiyor ve ardından Ay boşluğa giriyor. Bu son açının bana düşündürdükleri ilk şey şu oldu: Merkür doğasındaki kişiler açısından olumlu gelişmeler yaşanabilir. Merkür genç kişileri, aydın fikirli kişileri, iyi hitabet yeteneğine sahip kişileri temsil eder. Eğer böyle bir ihtimalden bahsedersek, kader Merküryel kişilere gülebilir. Diğer ihtimal: sandıkların açılmaya başladığı zamanda Ay boşlukta olacak. Ay’ın boşlukta olması, kesin bir netice elde edememeye ya da bir şeylerin boşlukta kalacağına işaret eder. Bu ihtmali de göz ardı etmemeliyiz.

Belirsizlik, skandal ve kaos riski

Seçim günü haritasını Türkiye astroloji haritası üzerinde değerlendirdiğimizde, bir müddettir 16 derece Balık burcunda gerileyen Neptün’ün Türkiye astroloji haritasının neredeyse tam Tepe Noktası üzerinde olduğunu görüyoruz. Aşağıda haritayı görmektesiniz.

 

 

Dünya Astrolojisinde Neptün gezegeni idealler ve hayallerle, maneviyatla, ilahi konularla, özverili tavırlarla, empati ile bağdaştırılır. Neptün’ün olumsuz yönünde ise hayal kırıklıkları, skandallar, göz kandırmacaları, entrikalar, belirsizlikler vardır. Bunlar en çok Neptün geri harekette iken beliren durumlardır ve 19 Haziran Salı günü Retro harekete geçmek üzere durağanlaşan Neptün, seçim gününde Retro harekette olacak. Kolektif bilinçaltı Neptün tarafından temsil edilir ve Neptün geri harekette iken kolektif bilinçaltındaki korkular belirginleşir. İdealler bulanıklaşır veya hayallerin ardındaki gerçekleri görmekten uzaklaşma riski artar. Yani görmek istemediğimiz gerçekleri göz ardı etme eğilimi ortaya çıkar. Öte yandan, gündelik hayattan çözülme ve geri çekilme de Neptün’ün Balık burcundaki Retro hareketi ile alakalıdır.

Haritamızın Tepe Noktasının yöneticisi olarak Neptün’ün tam da seçimler üzere gerilemeye başlaması şu ihtimalleri akla getiriyor:

  • Seçimlerin tekrarlanması, (şimdi ya da daha sonra tekrar bir seçim olasılığı)
  • Seçimlerle ilgili bazı durumların gözden geçirilmesinin gerekliliği,
  • Seçimlerde bazı şeylerin unutulması-ihmal edilmesi ya da gözden kaçırılması,
  • Şaibeli sonuçlar, sonuçlar hakkında iddialar, skandal yaratabilecek durumlar,
  • Başkanlık sistemi mevzuu ile ilgili şeylerin tekrar gözden geçirilmesi veya tam olarak yerli yerine oturtulmasının zaman alması,
  • Yönetici adaylarından birilerinin geri çekilmesi, başka bir aday lehinde fedakarlık yapması, karar veya yön değiştirmesi, hata yapma riski
  • Adaylardan önemli bir tanesinin büyük hayal kırıklığı yaşaması, ya da taraftarlarına hayal kırıklığı yaşatacak bir sonuç elde etmesi…

Transit Neptün 24 Kasım 2018 tarihinde direkt harekete dönüyor. Yönetim ve yöneticilerle ilgili bir şeylerin yerli yerine oturacağı zamanlar uygulama ve hayata geçmesi anlamında sonbaharda, kış aylarına doğru başlayacak demektir! 

Haritamızdaki Tepe Noktasını kesen Balık burcunun her iki yöneticisi de Retro, bu ilginç bir durum tabii. Akrep burcunda gerileyen Jüpiter, Temmuz ortasında direkte dönüyor ve Türkiye haritasındaki derecesine Ekim ayında varıyor. Yine benzeri bir tarihle karşılaşıyoruz: sonbahar ayları her şeyin yerli yerine oturacağı zamanlar olacak. Belki seçim tarihi civarında yerli yerine oturmayan, henüz belirginleşmeyen bir şeylerin…   

Boğa burcunda ilerleyen Uranüs, Türkiye astroloji haritasının 5.evinde Akrep burcunda yerleşen Güneş’in karşısından geçmeye hazırlanırken, gerek yönetim ve yönetilme tarzı ve gerekse yöneticilerle ilgili konularda değişikliklerin kapıda olduğu astrolojik bir gerçek. Uranüs direkt harekette olduğundan, mevcut düzen ve sistemin değişmesi açısından olasılığın hayli yüksek olduğu bir zaman dilimindeyiz. Uranüs transitinin etkilerini 2019 yılı ilkbahar aylarından itibaren daha belirgin bir şekilde görmeye başlayacağız demektir!

İlerletilmiş haritamıza baktığımız zaman Venüs’ün Tepe Noktası ile kavuşumunun kesinleşmeye yaklaştığını görüyoruz. Venüs genel olarak (genç) kadın figürlerini temsil eder. Tepe Noktasına oturuyor olması, kadın figürlerinin başarılı bir performans göstereceğine işaret olarak görülebilir. Bu durum da Meral Akşener’in önemli bir çıkış yapacağını gösteriyor olabilir. İlerletilmiş haritamızda Venüs-Uranüs kavuşumu da var. Bu şöyle okunabilir: kadın figürlerinin sürprizi! Bunu da yine seçimler sonrasında göreceğiz. Venüs-Uranüs kavuşumunun tek anlamı bu değil tabii ki, seçimlere özel bir sembolik yorum sadece. Genel olarak ise huzur ve barış elde etmek ve özgürleşmek için hareket yaratma arzusunun artması olarak genelleyebiliriz. Transit Neptün de bu ikili kavuşumu tetiklemekte, kadınların siyasette daha aktif olacağı zamanlara işaret etmekte… İlerletilmiş Ay da ilerletilmiş ASC/DSC eksenine dik açılar yaparak bu hareketlenmeyi arttırmakta. Halkın etrafında gelişen olaylara her zamankinden daha hızlı ve etkili tepkiler vereceği bir zaman diliminden geçmekteyiz, bu aşikar!


Önemli iş ve girişimler açısından uygun zamanlar

Merkür-Jüpiter üçgeninin etkili olduğu ve henüz en stresli açıların zirve noktasına varmamış olduğu haftanın ilk yarısını önemli iş ve girişimlerimiz açısından değerlendirebiliriz. Ticari girişimler ve yatırımlar ya da piyasa hareketlerini de buna dahil edebiliriz. Bu bakımdan 18 Haziran Pazartesi ve 19 Haziran Salı günlerini kullanabiliriz. Uluslararası anlaşmalar, yabancılarla yazışmalar, seyahatler, eğitimle ilgili konular, akademik işler, hukuki davalar açısından girişimler yapmak için haftanın bu ilk iki günü en ideali olarak gözükmekte.    

İlişkiler açısından riskli zamanlar!

Venüs-Mars karşıtlığının en etkili olduğu haftadayız. 21 Haziran Perşembe günü kesinleşen bu açı Cumartesi günü Ay tarafından tetikleniyor olacak. Dolayısı ile etkisi hafta geneline yayılacak. Bu da demektir ki özel ve sosyal ilişkiler açısından hayli stresli bir haftaya giriyoruz. Esnek ve toleranslı, anlayışlı olmazsak, başkalarıyla ilişkilerde hayli yüklü stres yaşayabiliriz.

Sözlü dalaşmalar

Merkür-Plüton karşıtlığının etkilerinin de maksimuma varacağı bir haftadayız. Bu karşıtlık 23 Haziran Cumartesi günü kesinleşiyor ve Ay bu karşıtlığı Perşembe-Cuma günleri tetikliyor. Büyük güç çekişmelerine ve sözlü dalaşmalara işaret eden bu zorlu açılar, gerek ülkemizde, gerekse dünya genelinde liderler arası sözlü atışmalara, gövde gösterisi kıvamında sözlü açıklamalara işaret ediyor. Haliyle para piyasaları ve ticari hayat bundan olumsuz yönde etkilenecektir. Güneş’in Satürn ile karşıtlığının da etkili olduğunu düşünürsek, bunu daha belirgin bir şekilde söyleyebiliriz: gerek dış, gerekse iç piyasalarda çalkantı ihtimali yüksek gözükmekte. Venüs-Mars karşıtlığı ile birlikte okursak, dövizde hızlı tırmanış riskini göz ardı edemeyiz.

Engelleme ve kontrol altında tutma çabası

Güneş-Satürn karşıtlığının da etkili olduğu haftadayız ve 21 Haziran Perşembe gününden itibaren bu karşıtlık çok belirginleşiyor. Piyasaların olumsuz yönde etkilenmesi ihtimalini doğuran bu karşıtlık, liderler arası çekişmeleri, bir araya gelme ve uzlaşma noktasında olan durumlarda gecikmeleri, engellenmeleri, restleşmeleri de beraberinde getirebilir. Bu etkiler 25 Haziran haftasına da yansıyabilir. Zira bu karşıtlık 27 Haziran Çarşamba günü kesinleşecek ve aynı tarihte Mars da Retro harekete geçecek. Yasaklar, blokajlar, örülen duvarlar, koyulan engeller, yıkıcı eleştiriler, karamsarlık yaratacak bir enerji akışı var önümüzde, farkında olalım ve moralimizi yüksek tutalım!


Haftanın günlere göre değerlendirmelerine gelince…

Pazartesi gününe başlarken henüz etkili olan Ay-Güneş altmışlığı, güne olumlu ve rahat bir enerji akışıyla başlayacağımızı gösteriyor. Kadın erkek ilişkileri, önemli ve etkili pozisyondaki kişilerle ilişkiler açısından olumlu bir atmosfer var, ama 06:25-11:40 saatleri arasında Ay boşlukta ilerliyor. Saat 11:40’ta Ay Başak burcuna geçiyor. Hesap işleri, para alışverişleri, temizlik ve hijyenle ilgili işler, sağlıkla ilgili konularda harekete geçebiliriz. Öğle saatleri ve sonrasındaki saatlerde Ay’ın Uranüs ile uyumlu açısının etkileri devrede olacak. Güzel sürprizlerle ve yeniliklerle karşılaşabileceğimiz, değişiklik yapmak açısından uygun bir zaman dilimindeyiz. Akşam saatlerine doğru Ay-Satürn üçgeninin dengeleyici ve destekleyici etkileri devrede olacak. Bizden olgun ev deneyimli kişilerden destek ve tavsiye almak açısından uygun bir zaman dilimindeyiz. Gün genelinde finansal işlerimizi halledebilir ve yatırım yapmayı düşündüğümüz konularda harekete geçebiliriz. 

Salı günü boyunca Ay Başak burcunda ilerliyor. Astrolojide hayaller ve idealler denilince akla gelen Neptün gezegeni bugün Balık burcunda geri harekete geçmek üzere durağanlaşıyor. Hepimizin geleceğe yönelik bazı hayalleri ve idealleri vardır elbet. Az ya da çok. Şimdi bu hayaller ve ideallerle ilgili konularda daha gerçekçi olmamız ve ayağımızı yere basmamız gereken bir zaman dilimine giriyoruz. Sabah-öğle saatleri arasında Ay’ın Merkür-Jüpiter üçgenini tetikleyecek olması, önemli yazışma ve konuşmaları öğle öncesine almanın çok isabetli olacağını gösteriyor. Hukuki, finansal, ticari, eğitsel işlerle ve uluslararası işler ya da seyahatlerle ilgili girişimlerimizi bu zaman dilimine denk getirebiliriz. Ay-Neptün karşıtlığının etkili olduğu öğle sonrasındaki saatlerde yanılgı ve hata riskimiz yüksek, dikkat! Gün boyunca etkili olan Merkür-Jüpiter üçgeni yukarıda saydığımız tüm alanlar, ama genel olarak her türlü iş ve girişim açısından uygun bir günde olduğumuzu gösteriyor.

Çarşamba gününün ilk yarısında Başak burcunda ilerleyen Ay, İkizler burcunda ilerleyen Güneş ile dik açısını kesinleştiriyor. Özel ilişkiler ve iş ilişkileri açısından gergin bir atmosferde bulunabiliriz. Dikkatli ve sabırlı olmazsak ya da elimizdeki işleri sallapati bir şekilde yapar ve arkasını iyi takip etmezsek, sorunlarla karşılaşabiliriz. 13:50’de boşluğa giren Ay, 15:29’da Terazi burcuna geçiyor. Önemli iş ve girişimlerimizi Ay’ın boşlukta ilerlediği bu zaman dilimine denk getirmesek isabet ederiz. Günün bu ikinci yarısı boyunca değeli ve adil olmaya özen gösterirsek, yapacağımız işlerde ve ilişkilerde daha iyi sonuçlar alabiliriz. Ay’ın Kiron ile karşıtlığı ve Satürn ile dik açısının etkili olduğu gece saatlerinde zorlu, yaralayıcı, geciktirici, engelleyici bir atmosferde olacağız, farkında olalım!

Perşembe günü boyunca Ay Terazi burcunda ilerliyor. İlişkilerde önemli testlerden geçeceğimiz bir gündeyiz. Ay’ın Venüs ve Mars ile uyumlu açılarının etkili olduğu sabah saatlerini özel ve genel anlamda ilişkiler açısından değerlendiriliriz. Ama günün ilerleyen saatlerinde ve özellikle ikinci yarısında işimiz zorlaşıyor, Ay-Merkür karesinin de etkisiyle akşam saatlerinde zirveye varıyor, farkında olalım! Merkür-Neptün üçgeninin uyum ve ılımlılık enerjisi yayan etkilerini değerlendirebilir, alttan alabilir, esnek davranabilir, affedici olabiliriz. Saat 13:07’de Güneş Yengeç burcuna geçiyor. Resmi olarak yaza giriyoruz! Hepimiz için hayırlı, güzel bir yaz olsun inşallah!  

Cuma gününün büyük çoğunluğunda Ay Terazi burcunda ve boşlukta ilerliyor. (sabah 04:33’ten gece 22:10’a kadar) Dolayısı ile işlerimize bir yön vermekte zorlanacağımız bir gündeyiz. Piyasalarda belirsizlik hakim olabilir. Fırtınadan önceki sessizlik gibi sanki… İkili konuşma ve görüşmelerin yoğun olacağı bir gün, ama yine de pek çok şeyin boşlukta kalacağı bir zaman dilimindeyiz… Ay’ın Akrep burcuna geçeceği 22:10’dan sonra Güneş ile uyumlu açısının da etkileri devreye giriyor. Eğer bu saatlere kalmış isek, önemli işleri halletmek, yazışmalar veya konuşmalar yapmak açısından gecenin bu ilerleyen saatlerini kullanabiliriz. Gece yarısından sonraki saatlerde Ay-Uranüs karşıtlığının da etkileri devrede, beklenmedik sürprizlere ve yön değişikliklerine açık bir gecedeyiz…

Cumartesi günü boyunca Ay Akrep burcunda ilerliyor. Güneş-Uranüs altmışlığı ve Ay-Satürn altmışlığının dengeleyici enerjisi, önemli iş ve girişimlerimiz açısından öğle öncesindeki saatleri kullanabileceğimizi gösteriyor. Merkür-Plüton karşıtlığının kesinleştiği öğle saatlerinden itibaren güç çekişmelerine, atışmalara, fikir zıtlaşmalarına açık, hayli zorlu bir enerji atmosferi oluşuyor. Yine öğleden sonraki saatlerde Ay Mars-Venüs karesini çalıştırıyor. Gerek iş ve ticaret, gerekse özel ve toplumsal ilişkiler açısından hayli stresli bir zaman dilimindeyiz. Şartları zorlamasak isabet ederiz!

Pazar günü boyunca Ay Akrep burcunda ilerliyor. Hissiyatımızı ve iç sesimizi izleyerek hareket etme eğilimi göstereceğimiz bir gündeyiz. Ülkemiz de Akrep burcundan ve haritamızda Venüs ve Jüpiter de Akrep burcunda. Bugün bizler için kadersel anlamda önemli bir gün! Oy kullanma sorumluluğumuzu yerine getireceğiz. İlahi iradenin bize verdiği ruhsatla son sözü bizler söyleyeceğiz. Biz ne yönde seçim yaparsak, kaderimiz de o yönde çizilecek. Sonuç ne yönde olursa olsun, ülkemiz açısından en hayırlısı olması en büyük dileğimiz! Güne başlarken etkili olan Ay-Neptün üçgeni de sezgilerimizi öne çıkarıyor. Sanki tedbirini al, takdiri Allah’a bırak diyor. Ay-Plüton altmışlığının etkili olduğu öğle saatlerinde yapacağımız işlerde başkaları üzerinde daha güçlü bir etki yaratabiliriz. Ay-Merkür üçgeninin etkili olduğu akşamüzeri saatlerinde fikir ve görüşlerimizi paylaşabilir, önemli konuşma ve yazışmalarımızı yapabiliriz. Bu açının kesinleştiği 16.59 sonrasında başka açısı kalmayan Ay boşluğa giriyor. Bir müddet için belirsizliğin hakim olduğu bir zaman dilimine giriyoruz…

Öner Döşer, AMA, ISAR Cap

OPA Türkiye Temsilcisi, APAI Üyesi

AstroArt Astroloji Okulu kurucusu

17 Haziran 2018, Pazar, Ayvalık

www.astrolojiokulu.com  

 

 

 

17.06.2018

Designed by Ongunsoft