Öner Döşer

18 Haziran Haftası

Bu sayfa 6382 kişi tarafından ziyaret edildi.

21 Haziran 00:09’da Güneş Yengeç burcuna geçiyor. Yaz başlıyor! Ailemizle, sevdiklerimizle daha fazla vakit geçirmek isteyeceğimiz, duygusal bağlarımızın daha fazla önem kazanacağı bir sürece giriyoruz. Yengeç burcu sularla, denizlerle ilişkilidir. Denizde yapılacak seyahatler, deniz kenarı yerlerde geçirilecek keyifli vakitlere hoş geldik!

Haftanın ilk yarısında etkin olacak Merkür-Satürn karesi fikir ve görüşlerimizi başkalarına kabul ettirmekte zorlanacağımızı gösteriyor. İletişim ve haberleşme konusunda stres yaşayabiliriz. Kendimizi ifade etmekte stres zorlanabiliriz. İmza atmamız gereken şeylerle ilgili de benzer etkiler söz konusu. Ticari konularda da hızlı adımlar atmamız zor olacak gibi gözüküyor.

Haftanın ikinci yarısına damgasını vuracak olan Venüs-Uranüs altmışlığı ve Merkür-Mars altmışlığı heyecanlı ve enerjisi yüksek birkaç günlük sürecin bizi beklemekte olduğunu gösteriyor. Hafta sonuna doğru sürprizlere ve hızlı gelişmelere açık olacağız. Özel ilişkilerimizde yenilenme ve tazelenme enerjisi, tatlı heyecanlar, rutin değişikliklerini aktif etme fırsatı sunan bu güzel günü iyi değerlendirebiliriz. Artistik ve sanatsal konularda yaratıcılığımızı tetikleyen etkiler de söz konusu. Güneş-Neptün üçgeninin kesinleşecek olması da aynı temaya işaret ediyor. Ruhsal konulara yönelmek açısından da güzel etkiler söz konusu.

24 Haziran Pazar günü Uranüs-Plüton karesi kesinleşiyor. Bu uzun dönemli Uranüs-Plüton karesinin ilk kesinleşmesi olacak. Bu iki sert karakterde gezegen arasındaki kare açı 2015 yılı Mart ayına kadar tam yedi kez kesinleşecek. Konuyu detaylı olarak ele aldığım yazımı hafta ortasında yayınlayacağım.

Haftanın günlere göre detaylı değerlendirmelerine gelince…

Pazartesi günü boyunca Ay İkizler burcunda ilerliyor. Sabah saatlerinde Ay-Venüs kavuşumunun olumlu etkileri belirgin olacak. Ay-Venüs kavuşumunun etkin olduğu zamanlar zevkle alakalı şeyler, aşkla ilgili konular, eğlenmek, güzel giysiler giymek, sanatla uğraşmak, güzellik ve estetikle ilgili şeyler yapmak, rahatlama ve gevşemeye yönelik aktiviteler için uygundur. Gün boyunca Ay’ın başka temel açısı olmayacağından Ay-Venüs kavuşumunun olumlu etkileri tüm güne yayılıyor olacak. Huzur ve dengeyi sağlayabileceğimiz, iletişim ve haberleşmenin daha huzurlu akacağı bir gün bizi bekliyor. Önemli toplantı, görüşme ve yazışmaları aktif edebiliriz. Kadın figürleriyle ilgili işler, görüşmeler açısından da olumlu etkiler söz konusu. Ay kapanma fazında olduğundan, bu güzel günü yeni girişimlerden ziyade eldeki işleri tamamlamak için kullanabiliriz.

Salı gününün büyük çoğunluğunda Ay İkizler burcunda ilerliyor. Bir gün öncesine nazara daha aktif bir gündeyiz. Sabah erken saatlerde etkin olacak Ay-Mars karesi ve hemen arından gelen Ay-Satürn üçgeni uğraştığımız işlerde enerji ve gayret ortaya koymamız gerekeceğini göstermekte. Öğle sonrasındaki saatlerde daha rahat ilerleyebileceğiz. Yeniay olmak üzere ve girişim heyecanı da bizi sarıyor olacak. Ama yeni adımlar için Ay ve Güneş’in tam kavuşumda olacağı18:03 sonrasında aktif olmak daha isabetli olacaktır. 28 derece İkizler bucunda gerçekleşen bu güzel kavuşum iletişim, haberleşme, bilgi alışverişleri, eğitim, yayıncılık, duyurular, önemli konuşma ve görüşmeler açısından yeni adımlar atabileceğimiz bir sürece giriş yaptığımızı gösteriyor. Burada iki önemli şeyin altını çizmekte fayda var. Her ne kadar yeniayla birlikte yeni adımlar atmak açısından daha olumlu bir sürece giriyor isek de, aslında klasik astroloji kurallarına göre Ay’ın Güneşten 12 derece kadar uzaklaştığı zamandan itibaren yeni girişimleri aktif etmek daha isabetli olur. Bu da yaklaşık bir günlük süteç demektir. Öte yandan, Venüs’ün henüz İkizler burcunda geriliyor olduğunu da göz ardı etmemek gerekir. Ayrıca yeniayın gerçekleşeceği akşam saatlerinde 18:03 ile 20:34 arasında Ay boşlukta ilerliyor olacağından, kalıcı ve somut sonuçlar elde etmek beklentisinde olacağımız girişimleri Ay’ın boşluktan çıkması ve Yengeç burcuna girmesi sonrasına (20:34) bırakmak daha isabetli olacaktır.

Çarşamba günü boyunca Ay Yengeç burcunda ilerliyor. Ailevi ve milli konuların vurgu kazanacağı bir gündeyiz. Gün boyunca etkin olacak Merkür-Satürn karesi fikir ve görüşlerimizi başkalarına kabul ettirmekte zorlanacağımızı gösteriyor. İletişim ve haberleşme konusunda stres yaşayabiliriz. Kendimizi ifade etmekte zorlanabiliriz. Bu yüzden önemli görüşme ve yazışmalarımızı bugüne denk getirmek iyi fikir olmayabilir. İmza atmamız gereken şeylerle ilgili de benzer etkiler söz konusu. Ticari konularda da hızlı adımlar atmamız zor olacak gibi gözüküyor. Sabah saatlerinde etkin olacak Ay-Uranüs karesi ve hemen ardından gelen Ay-Plüton karşıtlığı işlerimizin iniş çıkışlı ilerleyeceğini, aradığımız devamlılığı sağlamamızın zor olacağını gösteriyor. Öğle sonrasındaki saatler de dahil olmak üzere etkin olacak bu gergin açılar seyahatler ve taşınmalar, kamusal görevi olan kişilerle görüşmeler, evlilik ve ilişkilere yönelik adımlar, ameliyatlar, mücadele ve risk gerektire işler, tehlikeli işlere girişmek için uygun gözükmüyor. Bu saatlerde elimizden geldiğince hoşgörü ve esneklik göstermeye gayret etmeliyiz. Merkür-Satürn karesinin kesinleşeceği akşam saatlerinden sonra gergin etkiler giderek azalmaya başlayacak.

Perşembe günü boyunca Ay Yengeç burcunda ilerliyor. Duygularımızın ve empati yeteneğimizin aktif olacağı bir gündeyiz. Güne damgasını vuracak olan Venüs-Uranüs altmışlığı ve Merkür-Mars altmışlığı heyecanlı ve enerjisi yüksek bir günün bizi beklemekte olduğunu gösteriyor. Sürprizlere ve hızlı gelişmelere açık olacağız. Özel ilişkilerimizde yenilenme ve tazelenme enerjisi, tatlı heyecanlar, rutin değişikliklerini aktif etme fırsatı sunan bu güzel günü iyi değerlendirebiliriz. Artistik ve sanatsal konularda yaratıcılığımızı tetikleyen etkiler de söz konusu. Güne geçişin ilk saatinde Güneş Yengeç burcuna geçiyor (00:09). Yaz başlıyor! Ailemizle, sevdiklerimizle daha fazla vakit geçirmek isteyeceğimiz, duygusal bağlarımızın daha fazla önem kazanacağı bir sürece giriyoruz. Yengeç burcu sularla, denizlerle ilişkilidir. Denizde yapılacak seyahatler, deniz kenarı yerlerde geçirilecek keyifli vakitlere hoş geldik! Sabah saatlerinde daha rahat ilerleyeceğiz ama Ay-Satürn karesinin etkin olacağı öğle sonrasındaki saatlerde gecikme ve zorlanmalarla karşılaşabiliriz. Akşam saatlerine kadarki süreçte tıbbi girişimler, ilaç tedavisine girmek, seyahat etmek, aşkla ilgili konular, yaşlı ve olgun kişilerle görüşmek açısından uygun gözükmüyor. Akşam saatlerinde devreye girecek olan Ay-Mars altmışlığıyla birlikte hem enerjimiz yükselmeye başlıyor ve hem de yapacağımız işler için daha fazla cesaret ve motivasyon kazanmaya başlıyoruz. Bu olumlu açının hemen ardından etkinleşecek Ay-Merkür kavuşumu da iletişim ve ifade becerilerimizi arttırıyor. Önemli yazışma, konuşma ve görüşmeler, ticari girişimler, alışverişler, fikir alışverişleri, eğitsel temalarla ilgili işlerimizi 19.48’de Ay’ın boşluğa girmesi öncesine almamız, daha isabetli sonuçlar elde etmemize yardımcı olacaktır. Gece saatleri boyunca Ay Yengeç burcunda ve boşlukta ilerliyor.

Cuma günü sabah erken saatlerinde henüz Yengeç burcunda ve boşlukta ilerleyen Ay saat 06:48’de Aslan burcuna geçiyor. Heves ve heyecanın, coşku ve motivasyonun yüksek hissedileceği neşeli bir gündeyiz. Sabah erken saatlerde Ay-Jüpiter altmışlığı etkinleşiyor. Bu olumlu açının etkin olduğu zamanlar eğitsel çalışmalar yapmak, kararlar vermek, evlilik, hukuki işler, yatırımlar ve spekülatif konular, dini ve ilahi konulara yönelmek açısından uygundur. Denge ve huzuru sağlayabileceğimiz, girişimlerimizde şans ve fırsatlara açık olacağımız olumlu etkiler akşam saatlerine dek sürüyor. Ama bununla da bitmiyor. Bu açının ardından Ay-Venüs altmışlığı devreye giriyor ve iyimserlik etkisi sürüyor. Bu olumlu açının etkin olacağı geç akşam saatleri ve gece saatleri eğlenceli aktiviteler, özel ve sosyal ilişkiler, evlilik ve benzeri adımlar, artistik ve sanatsal çalışmalar yapmak açısından olumlu etkiler içeriyor. Geç saatlerde etkinleşecek Ay-Uranüs kavuşumu günümüze heyecan ve motivasyon katıyor. Güzel sürprizlere, hoş gelişmelere, yön değişikliklerine, ani alınan kararlara açık olacağımız bir gecedeyiz. Bu geceyi güzel değerlendirebiliriz.

Cumartesi günü boyunca Ay Aslan burcunda ilerliyor. Güne neşeli ve yüksek motivasyonla başlıyoruz. Kendimizi ifade etmek, yönetim becerilerimizi başkalarına göstermek için fırsatlar yakalayabiliriz. Başarının anahtarı kendine güven olacak. Gün boyunca Ay’ın temel açısı olmayacağından genel olarak sakin bir günde olacağımızı, şartları stabil kılacağımızı söyleyebiliriz. Gece saatlerinde Ay-Satürn altmışlığı yakınlaşmaya başlıyor. Bu olumlu açı bir şeyler inşa etmek, bir şeyleri yerli yerine oturtmak istediğimiz işlere girişmek için akşam saatlerinden itibaren enerjilerin daha stabil akacağını gösteriyor. Genel olarak ele alırsak ilişkilerin sıcak akacağı, içtenlik ve sevgi alışverişinin öne çıkacağı bir gündeyiz. Ay’ın Aslan burcunda olduğu günlerde eğlenceli aktiviteler, oyunlar, sanatsal aktiviteler organize etmek iyi fikir olabilir. Biz de Astroloji Okulu olarak bu güzel günde “Sezona Veda, Yaza Merhaba” gecemizi düzenliyoruz. Eğlenceli, keyifli bir gece olacak. Gecemizde ayrıca İleri Seviye, Horary ve Electional, Astropsikoloji eğitimlerini tamamlayan astroloji öğrencilerine tamamlama belgelerini de sunacağız. Her yıl yaz soltistine en yakın hafta sonunda gerçekleştirdiğimiz gecemiz hakkında detaylı bilgi almak isteyenler linki ziyaret edebilirler. 

http://www.astrolojiokulu.com/HD520_sezona-veda-yaza-merhaba-gecesi.html

Pazar gününün ilk yarısında Ay Aslan burcunda ve boşlukta ilerlemeye devam ediyor. Bugün Güneş-Neptün üçgeninin kesinleşecek olması hayal gücü ve yaratıcılığın tavan yapacağını, başkalarıyla empati kurma ve sezgisel yetenekler vurgu kazanacağını işaret ediyor. Ruhsal konulara yönelmek açısından da güzel etkiler söz konusu. Bugün ayrıca Uranüs-Plüton karesi de kesinleşiyor. Bu uzun dönemli Uranüs-Plüton karesinin ilk kesinleşmesi olacak. Bu ikili arasındaki kare açı 2015 yılı Mart ayına kadar tam yedi kez kesinleşecek. Konuyu detaylı olarak ele aldığım yazımı hafta ortasında yayınlayacağım. Gece yarısı saatlerinden beri boşlukta ilerleyen Ay 14.43 itibariyle Başak burcuna geçiyor. Günün bu ikinci yarısında şartları kontrol etmek, detaylara hakim olmak isteyebilir, detaylara fazla takılabiliriz. Akşam saatlerinde ardı ardına denk gelen Ay-Jüpiter karesi ve Ay-Neptün karşıtlığı abartılara ve hayal kırıklıklarına açık olacağımızı gösteriyor. İnandığımız ve değer verdiğimiz temalarla ilgili karmaşa ve yanılgılar vurgu kazanabilir bu saatlerde. Kararsızlık ve yalpalama eğilimimiz de ağır basacağından çok önemli kararları akşam saatlerine denk getirmemek isabetli olabilir. Gece saatlerinde ise Ay-Güneş altmışlığının dengeleyici özellikleri devreye giriyor. Özel ve sosyal ilişkilerimizde denge ve başarı kazanacağımız geç akşam saatlerini ve gece saatlerini iyi değerlendirebiliriz.

Keyifli, huzurlu ve sağlıklı bir hafta dileğiyle…

Haziran ayının burçlara göre değerlendirmeleri için aşağıdaki linki ziyaret edebilirsiniz…

http://www.uzmantv.com/konu/haziran-2012-burc-yorumlari

Öner DÖŞER

17 Haziran 2012, Pazar

ASTROLOJİ OKULU, Caddebostan 

 

Güneşmerkezli Bakış

Geçen haftaki yazımda da belirttiğim gibi güneş aktivitelerinde artış yaşadığımız bir süreçten geçiyoruz. Önceleri düşük seviyede güneş alevlenmeleri üretmeye başlayan güneşlekesi AR1504 büyüdü ve daha güçlü güneş alevlenmeleri oluşturdu. Bunlardan bir tanesi 10 Haziran tarihindeki M2-sınıfı güneş alevlenmesi idi. NOAA tahmincileri Dünya’nın yaklaşık 10 katı kadar büyüklüğe ulaşan güneşlekesi 1504’ün Dünya’ya doğru döndükçe yer manyetik alanını etkileyecek güneş alevlenmeleri üretebileceği tahmininde bulundular. Tahmin edildiği gibi de oldu. 13 Haziran tarihinde güneşlekesi 1504 uzun-süreli M1-sınıfı güneş alevlenmesi üretti. Bu alevlenme Dünya manyetik alanında minör seviyede etki yarattı. 14 Haziran tarihinde AR1504’ten Dünya yönelimli Taçküre Kütle Atılımı (TKA) püskürdü ve hızlı hareket eden plazma bulutu daha önce püsküren bir başka TKA ile birleşerek 16 Haziran’da Dünya manyetik alanında güçlü etki yarattı. Bu konuda detaylı bilgi için linki ziyaret edebilirsiniz. http://www.spaceweather.com

17 Haziran’dan itibaren Merkür ile Venüs-Plüton kavuşumu ve Plüton arasında doksanar derecelik dizilimler devrede. Bu dizilimlerin yarattığı sert rüzgarları son iki gündür deneyimliyoruz. 21 Haziran’da Dünya da bu dizilime dahil oluyor. Dolayısı ile yeni güneş aktiviteleri ve manyetik alanda türbülans oluşabilir. Bu aktivitelerin doğal afetleri tetikleme, sağlığımızda ve ilişkilerimizde dengesizlikler yaratma riski var pek tabii. Yani güneş aktivitelerinin ve yer manyetik alanında türbülansların stres ve gerginlik yaratıcı negatif bazı sonuçları olabilir. Ama pozitif sonuçları da olacağını düşünüyorum. Yoğun aktivite dönemlerinin yaratıcılık ve üretkenliği arttırdığını, kişisel gelişim sürecimizde önemli bir katalizör olduğunu göz ardı etmemek gerekir.


Bu haftanın dikkat çeken güneşmerkezli gezegen dizilimlerine gelince…

18 Haziran: Venüs kare Uranüs, Merkür karşıt Uranüs, Merkür kare Venüs ***

19 Haziran: Merkür kare Plüton

20 Haziran: Venüs kavuşum Plüton, Merkür yüzotuzbeş Jüpiter

21 Haziran: Merkür yüzotuzbeş Neptün

22 Haziran: Venüs yüzotuzbeş Jüpiter 

17.06.2012

Designed by Ongunsoft