Öner Döşer

18 Mart Haftası

Bu sayfa 22058 kişi tarafından ziyaret edildi.

18 Mart haftası KRİTİK DOLUNAY!

Terazi burcunda 21 Mart Perşembe günü gerçekleşecek dolunay ekinoks ile de aynı güne denk geliyor. Bu dolunay kritik bir öneme sahip, zira Terazi burcunun 0 derecesinde gerçekliyor ve öncü burçların 0 dereceleri kritik öneme sahiptir! Nedenini açıklayacağız, ama önce dolunay haritasını görelim…

 

 

Her burcun giriş derecesi 0’dır ve önemlidir, ama öncü burçların ilk dereceleri Koç noktasıyla (0 derece Koç) ilişkili olduğu için daha önemlidir. Koç Noktası Zodyak’ın başlangıç noktası olarak yeni planlar, arzular ve gelişmelere yeni kapılar açan, geleceğe yönelik ihtimallerle bağlantımızı kuran, bizi yeni deneyim alanlarına sevk eden bir derecedir. Geleceğe yönelik planlarımız, gerçek potansiyelimizle ilgili farkındalığımız, girişimlerimizin ve ektiğimiz tohumların meyvelerini zaman içerisinde alırız ki bu durum dolunay ile de benzerdir ve Koç Noktasıyla hizalanan bir dolunayla karşı karşıyayız.

Enerjinin dışa vurumu

Koç Noktasını içimizdeki enerjinin dışa vurumu olarak tanımlayabiliriz ve bu Noktaya, yani 0 derece Koç’a açı yapan diğer öncü burçların 0 derecelerini de dışa vurumu tetikleyen noktalar olarak görebiliriz. Terazi burcunun ilk derecesinde gerçekleşen ve Koç Noktasına karşıt yapan bu dolunay, bire bir özel ilişkiler alanından dışa vurum yapacağı için ekstra öneme sahip. Dolunayın yöneticisi Venüs’ün Mars ile dik açısının çok etkili olduğu dolunay, bu açıdan da hareketlendirici, tetikleyici bir nitelik çiziyor.

İlişkiler ve yüzleşmeler

Dolunayın gerçekleşeceği Terazi burcu arketip olarak ilişkilerle alakalıdır. Dolunaylar da ilişkiler temasını vurgular ve zıtlaşma ya da birbirini tamamlama enerjisi taşır. Dolunayın herhangi bir gezegenle yakınlaşan açısı yok. Ama dolunay esnasında Venüs-Mars karesi de çok etkili olacak. Dolayısı ile ilişkiler açısından zorlu, yüzleşmelere ve hesaplaşmalara taşıyan, bir şeyleri içimizde tutmayı zorlaştıran, aslında bunların dışa vurulmasını tetikleyen bir dolunay olacak bu...

Ekstra iyonizasyon, manyetik bozulma ve sağlığımız

Dolunay dönemlerinde Dünya’nın alanında ekstra iyonizasyon olur ve biyolojik hayat daha fazla etkilenir. Bu esnada pozitif iyon girişi geçici olarak daha fazla olduğundan, insanlar ve hayvanlar üzerinde yarattığı etki daha fazla ve rahatsız edicidir. Bazı bilim insanları dolunay zamanlarında geniş bir elektromanyetik dalga yelpazesinin insanı sürekli bir bombardımana tuttuğunu bildirmektedir. Dünya negatif yüklüdür, ama dolunayda pozitif yüklü hale gelir. Çünkü Ay Güneşin enerjisini Dünyaya yansıtır. İnsanlar da negatif yüklü olduklarından bu değişiklikten etkilenirler ve bu bazı kişilerde rahatsızlığa neden olur.

Merkür gerilemesi dönemlerinde de yer manyetik alanında bozulmalar olur. Zira Merkür Güneş ile Dünya arasından geçmektedir. Bu yüzden iletişimde, daha da çok manyetik alandan etki alan teknolojik aletlerle ilgili sorunlar artar. Rus bilim insanı Oleg Shumilov, 1948-1987 yılları arasındaki manyetik değişimleri gruplamıştır. Yılda 3 kez doruk yapmaktadır. Shumilov’un verdiği bilgilerden yola çıkarsak, belki de Jeomanyetik değişimlerin yoğun olduğu Mart-Mayıs ayları arasında, Temmuz ve Ekim aylarında gerçekleşen Merkür gerilemelerinin, dolunayların sonuçlarını gündelik hayatımızda daha belirgin bir şekilde yaşıyor olabiliriz.

Dünya’nın manyetik alanında bozulmalar Dünya Güneş’in ekvator düzleminden geçtiği Mart ve Eylül aylarında artar. Çünkü bu dönemlerde Dünya’mız Güneş’ten daha fazla manyetik etki alır. Manyetik alandaki bozulmalar artması, bizlerin fiziksel ve ruhsal sağlığına da yansır. Baş ağrıları, migren, odaklanma ve düzgün düşünme zorluğu, unutkanlık artabilir. Sinir sistemi ve hormonlar etkilenir. Uç noktalarda kulaklarda çınlama, bulantı, iştahsızlık, çarpıntı görülebilir.   

Duygusal yaralanmalara açığız, dikkat!

21 Mart’ta gerçekleşecek Dolunay Kiron ile de hizalanmakta ve ilişkiler konusunda yaralanmalara dikkat çekmekte. Peki ne yapabiliriz! Madem ki bu dizilim esnasında Kiron Koç burcunda, o halde günlük ilişkilerde karşımızdaki kişilerden ne beklediğimizi onlara açık bir dille, ama kırmadan ifade edebiliriz. Açık yüreklilik ve karşısındakini düşünerek ifade etme veya tavır alma konularını dengeli bir şekilde kullanabilirsek, ilişkilerde yaralanmalar yerine şifa yaratabiliriz!

Dolunayın etkilerini burçlara göre değerlendirdiğim videoyu izlemek için tıklayınız

https://www.youtube.com/watch?v=-Ftel77iFa8

Dolunayın etkilerini ünlü astrolog Rick Levine, Julija Simac ile de konuştuk. Önemli bilgiler paylaştığımız bu videoyu linkten izleyebilirsiniz.

 

https://www.youtube.com/watch?v=e3k2gybuzCk

 

Dolunay ve Türkiye astroloji haritası

Terazi burcundaki bu kritik dolunay Türkiye astroloji haritasının 4/10.evler eksenini etkiliyor. Aşağıda ilişkili haritayı görmektesiniz.

 

 

Dolunay Türkiye astroloji hartasının Ay derecesini kare açıyla, Yükselen derecesini ve Mars derecesini karşıt açıyla tetikliyor. Bunlar, yönetici figürlerinin (10.ev Hükümet, 4.ev muhalefet) halk üzerinde hareketlendirici etkisi olacağını gösteriyor. Belediye Seçimlerinden önceki son Ay-Güneş dizilimi bu dolunay olacak ve takip eden iki haftalık süreci etkileyecek. Dolayısıyla sıcak ve hararetli, çekişme ve rekabet enerjisinin güçlü bir şekilde hissedileceği bir seçim dönemine girmekte olduğumuzu söyleyebiliriz. Venüs-Mars karesi, Türkiye astroloji haritasının 10.evinin yöneticisi olan Jüpiter’i tetikliyorlar. Bu yerleşimler de yorumlarımızı destekler nitelikte, tansiyonun yüksek olacağını gösteriyor. Jüpiter doğum haritamızın 5.evde olduğundan, piyasalarda spekülasyonlar da artacaktır muhtemelen.

Hoş geldin ilkbahar!

Güneş’in Koç burcuna geçmesiyle birlikte resmi olarak İlkbahar’a girmiş oluyoruz. Hayırlı olsun! Koç burcuna giriş haritasını aşağıda görmektesiniz. 

 

 

Haritada Yay burcunun yükseldiğini görüyoruz. BU da bize haritanın özellikle Mart-Eylül arasındaki durumlar, olaylar hakkında bilgi verdiğini gösteriyor. Jüpiter’in 1.evdeki yerleşimi halkın sağlığı ve iyiliği açısından olumlu gözüküyor. Venüs de Jüpiter’e altmışlık uyumlu açıyla destek veriyor. Bu da bir diğer olumlu gösterge olarak gözüküyor. Yay burcundaki Jüpiter şans ve bereket göstergesidir. Ama aşırı ve abartılı ya da fanatik davranışları da gösterir. İnançların ve ideallerin vurgulanacağını ifade eder.

Öte yandan, haritanın 2.evine denk düşen Satürn-Plüton-Güney Ay Düğümü kavuşumu ekonomik anlamda kritik durumlara, zorlanmalara, kayıplara işaret ediyor. Geleneksel astrologlara göre Satürn 2.eve denk geldiğinde tüccarlar ve iş adamları açısından zorlu zamanlardır. Güney Ay Düğümünün de burada olması yine geleneksel astrologlara göre iflasların görüleceğinin işaretçisidir. (Ebu Ali el-Hayat, Book of Nativities)

Haritanın 6.evinde yerleşmekte olan Mars ordunun hareketleneceğinin, askeri konuların vurgu kazanacağının işaretçisi olabilir. Mars’ın Capulus ile birleşmesi, eril-baskın enerjinin iş başında olacağını gösteriyor.

Geri hareketteki Merkür’ün haritanın 3.evindeki yerleşimi iletişim, belgeler, yazılarla veya açıklamalarla ilgili konularda yanlışlıklar, hatalar, yanlış bilgilendirmeler, kayıplar, çalıntılar gibi durumlara işaret ediyor olabilir!

Haritanın Tepe Noktasına yakın yerleşen Ay, kadınlar ve halkla ilgili konuların Hükümetin gündeminde önemli yer tutacağını gösteriyor. 

Yanılgılara, dalgınlıklara, unutkanlıklara dikkat!

Merkür, astrolojik açıdan rahat konumda olmadığı Balık burcunda ve yine rahat olmadığı durumlardan biri olarak gerilemesine devam ediyor. Önümüzdeki hafta boyunca Merkür-Neptün yakın derecelerde ilerliyor olacaklar. Tam kavuşum 24 Mart Pazar günü gerçekleşecek. Hafta genelinde dikkatli olmamız gereken şeyler arasında dalgınlıklar, unutkanlıklar yer alıyor. Aynı zamanda yanıltılmaya veya kandırılmaya da açık bir zaman dilimindeyiz, farkında olalım! Dalgınlık, unutkanlık bize pahalıya mal olabilir! Bir de mümkün olduğunca alkol gibi zihni bulandırıcı şeylerden uzak duralım. Bu her zaman için geçerli pek tabii ki, ama bu hafta için özellikle geçerli bir durum.   


Kozmoloji, Mitoloji ve Astroloji

15 Mart Cuma günü Mercure Otel’de sekizincisini düzenlediğimiz Uluslararası Astroloji Günlerine ilgi yoğundu. Katılan, görev yapan, konuşmacı olan herkese gönül dolusu teşekkürler!

 

 

Sufi gösterisi

Bu yılki ana konu başlığımıza ve benim sunu konuma uygun olacağını düşündüğümüz Sufi Gösterisi muhteşemdi! EMAV’a ve Silivrikapı Semazenlerine atmosferimize manevi lezzet kattıkları için kalbi teşekkürlerimizi sunarız. EMAV hakkında bilgi için linki ziyaret edebilirsiniz. https://emav.org/tr

 

 

Veee Oscar goes to…

Astroloji Okulu olarak her yıl düzenlediğimiz etkinliğin sonunda, astroloji alanında önemli hizmetler vermiş bir astroloğa Fomalhaut Ödülü takdim ediyoruz. Bu yıl Fomalhaut Ödülü Amerikalı astrolog Rick Levine’e gitti!

Sultanların Astrolojisi

Etkinliğimizin öncesinde dostlarımızla beraber kısa bir tur yaptık. Sultanahmet’te gezindik, Yerebatan Sarayı’na gittik ve orada keyifli dakikalar yaşatan fotoğraflar çektirdik.

 

 

Kapalıçarşı’da Nostalji

Gezimizin bir kısmında da Kapalıçarşı’da idik. Gençliğime ev sahipliği yapan, hayatı öğrenmeme vesile olan bu muhteşem mekana dostlarımız da hayran kaldılar. Dede yadigarı dükkanlarımızdan birinde bizi ağırladılar ve bir de fotoğraf çektirmeyi ihmal etmedik. Ayrıca bir kuruyemiş dükkanında da ziyadesiyle ağırlandık 😊

Astroloji Okulunda aile yemeği

Misafirlerimizi güzel mekanlarda ağırladık, güzel yemekler yedirdik tabii ki. Ama en keyiflisi okulumuzda kurduğumuz sofralardı. Aile atmosferi oluşturduğumuz mekanımız, sohbetlerimiz, şakalaşmalarımız dostlarımızı keyiflendirdi. 

 

 

Portekiz 2.Uluslararası Astroloji Kongresi, Lizbon

Bir konferans biter, bir başka konferans başlar! Hareketlendirici Dolunayla beraber bize de seyahat yolları gözüküyor. Meslektaşım Hande Kazanova ile birlikte 23-24 Mart tarihlerinde Portekiz’in başkenti Lizbon’da yapılacak olan ikinci uluslararası astroloji kongresinde konuşmacı olarak bulunacağız. Etkinlik hakkında bilgi için linki ziyaret ediniz.

https://congressointernacionaldeastrologia.com/

 

 


Haftanın günlere göre değerlendirmesine gelince…

Pazartesi günü boyunca Ay Aslan burcunda ilerliyor. İlişkiler açısından haftanın zorlu günlerinden birindeyiz. Çünkü Aslan burcundaki Ay, Venüs-Mars arasındaki kare açıyı çalıştırıyor. Günün büyük çoğunluğunda bu açının etkileri devrede olacak, ama önemli iş ve girişimlerimiz, ilişkilerimiz açısından Ay-Jüpiter üçgeninin devrede olduğu ikindi ve sonrasındaki zaman dilimini kullanabiliriz. Hukuki konular, eğitim ve yayıncılık, seyahatler, yabancılarla ilgili işler açısından uygun bir zaman dilimindeyiz. 18:18’de kesinleşen Ay-Jüpiter üçgeninin ardından Ay boşluğa giriyor.

Salı gününe geçişte henüz Aslan burcunda ve boşlukta ilerleyen Ay 04:41’de Başak burcuna geçiyor. Gün genelinde yapmak istediğimiz işlere iyi odaklanabilir, ayrıntıları göz ardı etmeden çalışarak başarılı sonuçlar elde edebiliriz. Ay-Uranüs üçgeninin güzel enerjisiyle başlayacağımız gün içerisinde sürpriz gelişmelerle karşılaşabiliriz.

Çarşamba günü boyunca Ay Başak burcunda ilerliyor. Titiz ve dikkatli olmak kaydıyla üzerinde uğraştığımız işlerde başarı sağlayabiliriz. Ay’ın Neptün-Merkür kavuşumuna karşıt açıda olduğu sabah-öğle arasındaki zaman diliminde yanılgılara, hatalara açığız, dikkat! Önemli kararları ve girişimleri bu zaman dilimine getirmesek iyi ederiz! Mars-Plüton üçgeninin etkili olduğu gün genelinde dayanıklılık ve direncimiz yüksek olacak. Ay’ın bu açıyı olumlu yönde çalıştırdığı öğle sonrasındaki saatlerden itibaren günün geri kalanında enerji, efor ve cesaret isteyen işlere girişebiliriz. Merkür-Satürn altmışlığının olumlu etkilerinin de etkili olduğu gün genelinde aklı başında, sağ duyulu kişilerden akıl alabiliriz, destek bulabiliriz. Ay-Jüpiter karesinin etkili olduğu akşam saatleri sonrasında abartılardan ve aşırılıklardan uzak durmamızda fayda var, özellikle de duygusal konularda ve yeme içme ile ilgili konularda buna özen göstermemiz yerinde olur! Bu açının kesinleştiği 18:21 sonrasında Ay boşluğa giriyor. 

Perşembe gününe geçişte henüz Başak burcunda ve boşlukta ilerleyen Ay kısa bir müddet sonra Terazi burcuna geçiyor (04:27) ve Güneş de Koç burcuna geçiyor (00:58). Ve 04:42’de Ay-Güneş tam karşıtlığa varıyorlar: Dolunayın zirvesindeyiz! Ardından Ay-Kiron karşıtlığını deneyimliyoruz. Haftanın en ilginç günündeyiz, zira Venüs-Mars karesi ve Venüs-Jüpiter altmışlığı da bugüne denk geliyor. Dokuz Ay’ın Perşembe’si bir araya geliyor yani 😊 Kısadan hisse: BUGÜN İLİŞKİLERE ÇOK DİKKAT! PARASAL DURUMLARDA DA BEKLENMEDİK GELİŞMELERE VE ZORLUKLARA AÇIK BİR GÜNDEYİZ! Akşam saatlerinde toparlamaya başlıyoruz. 

Cuma günü boyunca Ay Terazi burcunda ilerliyor. Ay-Satürn karesinin etkili olduğu sabah-öğle arasındaki zaman diliminde gecikmeler, engellenmeler devrede olacak, dikkat! Ay-Plüton karesi de devrede olacağından, mücadeleli bir günde olduğumuzu söyleyebiliriz. Ay’ın Jüpiter ve Venüs ile uyumlu açılarının etkisinin devreye girdiği akşam saatleri ve sonrasında ise olumlu-ılımlı ve dengeli bir enerji akışı var, değerlendirebiliriz! 21:10’da kesinleşen Venüs üçgeninin ardından Ay boşluğa giriyor.

Cumartesi gününe geçişte henüz Terazi burcunda ve boşlukta ilerleyen Ay 05:16’da Akrep burcuna geçiyor. Ay-Uranüs karşıtlığının etkili olduğu sabah saatlerinde sarsıcı, beklenmedik, şaşırtıcı gelişmelere açık olacağız. Şartları durağanlaştırmanın ve işleri sağlam bir temele oturtmanın zor olduğu bir zaman dilimindeyiz. Farkında olalım! Günün ikinci yarısında daha güzel bir akış yakalayabiliriz.

Pazar günü boyunca Ay Akrep burcunda ilerliyor. Gün genelinde Ay’ın uyumlu açıları olduğundan, rahat bir akış yakalayabiliriz. Ay’ın Merkür-Neptün kavuşumuyla uyumlu açıları ruhsal, manevi konularda güzel bir gelişme potansiyeli yakalayabileceğimizi gösteriyor. İnsanların hayal gücüne hitap eden işlerde olumlu gelişmeler yakalayabiliriz. Deniz kenarı yerlerde sevdiğimiz kişilerle güzel zamanlar geçirebiliriz. Şairane, ilham isteyen işlerde olumlu bir atmosfer yakalayabiliriz. Meditasyon, imgeleme çalışmaları için bugünü kullanabiliriz. Ama aldanmalara ve yanılgılara da çok kolay kaptırabileceğimiz bir gündeyiz, farkında olalım!

Sevgi, ışık ve umutla!

Öner Döşer, AMA, ISAR Cap

OPA Türkiye Temsilcisi, APAI Üyesi

AstroArt Astroloji Okulu Kurucusu

www.astrolojiokulu.com

 

 

 

17.03.2019

Designed by Ongunsoft